gorączka ???

sadlak111
Kontakt:

gorączka ???

Post autor: sadlak111 » pn maja 09, 2011 3:32 pm

Witam dziś zauważyłem że jeden z moich krymków siedzi skulony w kącie gołębnika. Ledwo wstał gdy do niego podszedłem, wziąłem go w rękę a on był cały rozpalony jakby miał gorączkę i mocno biło mu serce. Odizolowałem go od stada. Może jak to gorączka to powinienem mu podać jakąś aspiryne czy coś podobnego. W mojej okolicy nie ma weterynarza od gołębi więc będę go musiał leczyć jakimiś ,,domowymi'' sposobami. Będę wdzięczny za każdą poradę.
Pozdrawiam. Kamil

sadlak111
Kontakt:

Re: gorączka ???

Post autor: sadlak111 » pn maja 09, 2011 3:47 pm

A jeszcze zapomniałem dopisać że bardzo ciężko oddycha
Pozdrawiam. Kamil

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pn maja 09, 2011 4:20 pm

już zdechła :( :( A gdy ją tak obserwowalem jak zyła to łapała powietrze przez dziób. Tylko dziwi mnie że wczoraj normalnie latała i oddychala a w podobny sposób tydzień temu zdechł mi inny gołąb więc to chyba jakaś choroba tylko ten drugi nie miał gorączki tylko łapał powietrze dziobem
Pozdrawiam. Kamil

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pn maja 09, 2011 8:37 pm

Miałem podobny przypadek w tamtym roku i nie wiedziałem co zrobić i też gołąb zdechł :( jak by ktoś napisał co robić w taki przypadkach był bym bardzo wdzięczny

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob maja 14, 2011 10:49 pm

Jest to zakazny katar albo smadella. Gołębie zazwyczaj padają w nocy podczas spania. Gołebia ciężko wyleczyć ale się z czasem udaje. Najgorsze przypadki i upadki są u młodych do 6 miesięcy. Gołębie ciężko oddychają i są słabe z powodu niewydolności układu oddechowego i z przemęczenia mięśni worków powietrznych.
Na te objawy zazwyczaj wet podaje doksy RW (wg mnie są to za słabe leki na takie objawy) ale ja polecałem ornisol i ornispecjal i u kolegi pomogło.
A jeszcze mam pytanie, jak jest z wentylacją i przeciągami?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob maja 14, 2011 11:34 pm

Znachor czy weterynarz? Stawiam na to pierwsze. Przerażająca jest Twoja pewność siebie.To najprostsza droga do wykończenia ptaków. Jeśli załatwisz własne, to pół biedy. Gorzej, gdy dzięki takim poradom przekręcą się ptaki komuś innemu, kto w dobrej wierze ich posłuchał.Ornispecjal to wynalazek niewiadomego pochodzenia wciskany przez rynkowych hochsztaplerów nieświadomym nabywcom.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » ndz maja 15, 2011 8:43 am

Wentylacja jest w porządku . Akurat u mnie zdychały gołębie stare i w dzień

ODPOWIEDZ