ALBUM GOŁĘBI RASOWYCH

Zibi
Kontakt:

Re: ALBUM GOŁĘBI RASOWYCH

Post autor: Zibi » śr sty 30, 2013 7:46 pm

emir pisze:Wydaj mi sie że autorem albumu jest Zjak, dlatego radzę ostrożność w krytykowaniu, bo może sie zdarzyć że czyjeś konto zostanie zablokowane. :D
Ty tak serio o konto się boisz, czy jaja sobie robisz?

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » śr sty 30, 2013 8:08 pm

emir pisze:Wydaj mi sie że autorem albumu jest Zjak, dlatego radzę ostrożność w krytykowaniu, bo może sie zdarzyć że czyjeś konto zostanie zablokowane. :D
Nawet jeśli są Zjaka to co :shock:
Tu nikt nie krytykuje jakości zdjęć,ani użytego do nich sprzętu .
Krytyka dotyczy klasy ptaków i celu ich przeznaczenia ..............

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » śr sty 30, 2013 8:20 pm

zbiter pisze:
jarooo pisze:W tym albumie chodzi głównie o zarys ras . Sporo tam gołębi które rzadko można spotkać w Polsce lub w ogóle ich nie spotkamy w Polsce :wink: :D A co do klasy gołębi to jak widać bywa różna :o
jednak albumik bardzo fajny :D :D
Chyba dostałeś za darmo że tak go polecasz
Nic za darmo nie dostałem
jarooo-24.flog.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 30, 2013 8:35 pm

Taka książka jest bardzo potrzebna na naszym rynku , w natłoku różnych ras z zagranicy i nowych krajowych taka publikacja jest jak najbardziej potrzebna ,na pewno by się stała swego rodzaju Biblią tak jak książka Peterfiego
szkoda tylko że autor nie zdecydował się poddać pod ocenę paru korektorom -hodowcom pod względem oceny zdjęć danych ras.Może się mylę ,wiem jak długo autor pracował nad tą publikacją ,chwała mu za to ale możliwe że nie takie były oczekiwania .Przy dobrych aktualnych zdjęciach dobrej klasy ptaków danej rasy i opisach to byłby hit u nas i za granicą
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » czw sty 31, 2013 9:39 am

stasiek pisze:Na jakich jeszcze wystawach będzie można książke zobaczyć i kupić
W drugim dniu IV Pokazu P-WKHGW będzie możliwość zakupu "Albumu gołębi rasowych":
http://www.golebie.wombat.fc.pl/
Cena 1egz. - 39zł,
cena 10egz - 350zł.
Zapraszamy na stoisko Pana Zdzisława

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 31, 2013 10:04 am

Krytykować każdy potrafi, nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo fajna książka. To, że klasa niektórych ptaków może zdaniem pewnych osób jest zbyt niska, no cóż, takie były wystawiane i zdobywały nagrody. Gdyby ci, którzy tak bardzo narzekają na jakość prezentowanych w albumie ptaków pokazali swoje ptaki na wystawach, wygrali, zdobyli nagrody, to ich ptaki zdobiły by teraz ten album. Jeśli jednak ktoś uważa, że "mam w domu słonia na złotym łańcuszku", albo " moje ptaki najlepsze,ale nie pokażę i już" to po co te pretensje.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw sty 31, 2013 12:05 pm

Inicjatywy tego typu są z pewnością godne pochwały ale jak pisze kilku kolegów wymagają głębszego rozeznania tematu. Wiadomo, nikt nie jest znawcą we wszyskich rasach i potrzebna jest z pewnością wspólpraca z osobami, które sa faktycznymi autorytetami w rasach a nie niby autorytetami przez to , że są znani bo dużo mają do powiedzenia i są bardzo przekonywujący. Zrobienie, w każdym razie, takiego albumu nie jest rzeczą prostą.
Jednak chciałem zwrócić uwage na coś innego. Większość z facetów jest wzrokowcami. Pomijając temat kobiet, bo to forum o gołębiach, łatwiej nam jest coś zrozumieć kiedy to widzimy. Pisany wzorzec to w pewnej części coś abstrakcyjnego ale to co widzimy to już konkret. Wszytko jest ok jeżeli ten konret jest zblizony do takiego jak powinien być. Gorzej jak nie jest. Dla ,,starych wyjadyczy" to nie ma znaczenia, bo posiadają już ukształtowaną wiedzę ale młodzi hodowcy moga się na tym wzorować. Powiedzcie koledzy jak młody hodowca ma się uczyć? Wzorce-nie zawsze zrozumiałe, championy na wystawach nie zawsze zasługują na to miano, starsi hodowcy nie zawsze są chętni do pomocy, często nie posiadają wiedzy i w ich mniemaniu mają najlepsze gołębie, sędziowie często niedoszkoleni. Może trochę przesadziłem ale to tylko po to aby zobrazować jak ważne jest zamieszczanie, jak najlepszych wizerunków gołębi wysokiej klasy w różnego typu publikacjach. Kiedy w każdej chwili można do nich sięgnąć aby mieć prawidłowe spojrzenie na rasę.
golebiewski

emir
Kontakt:

Post autor: emir » czw sty 31, 2013 12:55 pm

No tak trochę przesadziłeś, wszędzie są braki, na wystawach bywają słabe gołębie, część hodowców nie zna śię na swojej rasie, z sędziami też bywa różnie.
A ty chcesz żeby zjak wstawił zdjęcia 443gołębi najwyższej klasy.

Musiał by też wziąsć sobie przynajmniej kilkudziesięciu znawców rasy do pomocy,każdy chciałby coś z tego mieć, policz sobie ile by go to kosztowało bo nie wierzę żeby mu pomagali bezinteresownie.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » czw sty 31, 2013 1:07 pm

gołębiewski Nic ,a nic nie przesadziłeś :!:
Podpisuję się pod twoim postem czterema łapami .

Miałem coś podobnego napisać ,ale co po nie którzy zaczynają na mnie psioczyć :lol:
Nikogo nie chcę obrażać ,ale ktoś kto zabiera się za pracę nad takim albumem ,musi mieć jakiekolwiek pojęcie o temacie swojej pracy .
Równie dobrze można umieszczać zdjęcia z ALLEGRO ...... przecież tam są same ptaki klasy wystawowej :idea:

Krzysiek według Ciebie ,do albumu nadają się tylko zdjęcia ptaków z wystaw .
Czy potencjalny nowy hodowca widząc zdjęcie ptaka z wystawy,z wiszącą kartą ocen pomyśli sobie :

- To jest to do czego chcę dążyć.....

Następnie zagłębi się w czytaniu WZORCA i pomyśli sobie :

- Ja pier...ę o co tu chodzi :!:

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw sty 31, 2013 2:05 pm

Emir, autor odwalił kawał roboty, włożył w to masę czasu, poświęcenia i pieniędzy. Należy to docenić. Jednak tak, chciałbym, żeby tam były zdjęcia 443 gołębi najwyższej klasy. Bo chciałbym też, kiedy przyjdzie do mnie młody sąsiad zapytać się jak powinna wyglądać jakaś rasa bo chce nabyć gołębie, to żebym mógł pokazać mu je na zdjęciu i nie tłumaczyć, że coś jak ten tutaj, tylko powinien mieć trochę inną głowę, nogi czy postawę.
I jeszcze jedno, żeby to nie była pozycja tylko na półkę do której się nie zaglada, takie już mam. Pokazuje je tylko dla znajomych, którzy nie mają pojęcia o gołebiach, tylko w celu aby zobaczyli jak różnorodne są rasy gołebi.
Sądzę też, że pomoc nie byłaby aż tak kosztowna a swoją drogą liczyć na zarobek za coś takiego to dla hodowcy nieetyczne. Takiego wy... z klubu/związku. Dlaczego? Chyba jest to zrzeszonym wiadome.

Darecki, z allegro to niezły pomysł :D
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw sty 31, 2013 5:41 pm

Darecki. Sorry, nie chciałem Cię urazić. Dlaczego w albumie są w większości ptaki - championy z wystaw a nie ptaki hodowców? Wszyscy wiemy, jak to w światku hodowlanym bywa. Każdy swoje chwali a nikt nie jest aż takim znawcą, by skonfrontować na żywo to co opowiada hodowca i jak ptak wygląda z wzorcem. Dlatego bezpieczniejszym wyjściem mogło wydać się autorowi oparcie się o wiedzę i doświadczenie sędziów. Mimo tych błędów, które wytknęliście autorowi uważam album za dobrą pozycję, pożyteczną i przydatną.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt lut 05, 2013 9:25 pm

Po burzy w szklance wody, zamieszczam przykładowe strony z albumu do przejrzenia:

http://www.fotosik.pl/u/Zjak/album/1392358

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » śr lut 06, 2013 12:10 am

Czy mi się tylko wydaje czy na tych fotkach gołębie w te tła są wklejone?

emir
Kontakt:

Post autor: emir » śr lut 06, 2013 8:57 am

Lotny22 pisze:Czy mi się tylko wydaje czy na tych fotkach gołębie w te tła są wklejone?
Jakie to ma znaczeńie?.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lut 06, 2013 9:12 am

Lotny22 pisze:Czy mi się tylko wydaje czy na tych fotkach gołębie w te tła są wklejone?
Wydaje Ci się prawie dobrze, bo tło było dobierane do gołębia. W innym albumie w internecie, gołębie są w tle naturalnym czyli klatkowym.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

ODPOWIEDZ