Krajowa Wystawa Kielce 2013

kajtek
Kontakt:

wystawa krajowa2013

Post autor: kajtek » pn sty 28, 2013 12:32 pm

Wystawa piękna, również wspaniała oprawa wystawy. mankament - organizator nie poradził spbie z katalogiem.
Miałem wystawić tam 30 szt gołębi, 24 Widyny Polskie i 6 czt mewka Polska. Widyny zgodnie z zapewnieniem mnie miały być zatwierdzone już na wystawę Warszawską. Okazało się, że powstał problem w zatwierdzeniu tej rasy gołębi. W Wartszawie były jako pokaz, Ale ocenione błędnie przez Stefana Jeglińskiego. Mimo. że na kartach widniało rasa Widyn Polski to ocena była dokonana wg. wzorca Motyla Średniodziobego. To zadecydowałoże do Kielc nie dałem żadnego gołębia. niemniej pojechałem z kolegami na wystawę towarzysko. , nie brałem nawet gołębi na giełdę.W związku z tym miałem okazję i czas porozmawiać z kolegoami, którzy hodują Widyna Polskiego. Pytałem się dlaczego nie wystawiają tych gołębi na wystawie ponieważ jest wsorzec tych gołębi joko Motyl Średniodzioby. Większość hodowco wybuchało śmiechem na temat zatwierdzonego wzorca. Niektórzy Poważnie rozmawialiże we wzorcu motyla Średniegon są błędy, oraz że opiśrasy sobie a rysunek sobie. Dlatego większość z nich nie wie co wystawiać czy typowego Widyna czy odrzut z Motyla Warszawskiego.
Ciekawą książkę prezentował jako encykloopedię gołębi i sprzedawał na wystawie w Kielcach Pan Gilarski. Układ opracowania i grafika podobały mi śię. Miałem ochotę ją kupić . Ale po pobiężnym przejżeniu zauważyłem, dyć może zdaniem innych nieistotne błędy. Nikt nie popełnia błędó, kto nic nie robi. Ale mnie udeżyło opis Warszawskiego Motyla Średniodziobego. Skoro Autor książki daje zdjęcia typowego Widyna, a opis rasy jest jak dla Motyla Średniodziobego i to z błędami w Stosunku do wzorca, to pytam się autorów wzorca i książkijaki ten gołąb w końcu ma być i jak mamy go nazywać czy Widyn Polski jak nazywa go cała rzesza hodowców w całym kraju cztak jak wymeślił sobie 4 lata temu autor wzorca Warszawski Motyl Średniodzioby. Książki z oczywistych wzgłędów nie kupiłem.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Re: Krajowa Wystawa Kielce 2013

Post autor: Lotny22 » pn sty 28, 2013 1:18 pm

mnie tez urzekły te brniaki aż sobie parę kupiłem
A masz może jakieś fotki?

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn sty 28, 2013 1:32 pm

Zwycięzca w Rasie i jego karta
Obrazek
Obrazek
Wyróżniony
Obrazek

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » pn sty 28, 2013 1:46 pm

Dzięki :D A ten wyróżniony jak został oceniony?

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 28, 2013 2:04 pm

perros pisze:
adammo87 pisze:
Lotny22 pisze:I czy brniaki były?
byly brniaki w pierwszej hali, po sasiedzku ze stawakami polskimi ktore mnie zaurowczyly. Pan Marek (zapomnialem nazwiska-producent "plastykow" dla golebi) dal mi 30min wyklad o stawakach, piekne ptaki, mam kilka ladnych zdjec.
mnie tez urzekły te brniaki aż sobie parę kupiłem :)
ja mowilem o stawakach :D preferuje rasy polskie

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » pn sty 28, 2013 2:56 pm

Ja stawaki też lubię . Mam 2 sztuki stylowo latające :)

seba98
Kontakt:

Post autor: seba98 » pn sty 28, 2013 3:47 pm

Czy były na wystawie rostowskie jednokolorowe lub łabędzie ? Jeśli tak to bardzo proszę o fotki :D
Z góry dziękuję :)

Bolo-jemcity
Kontakt:

Post autor: Bolo-jemcity » pn sty 28, 2013 4:51 pm

witam w kingu wygrał Piotr Pałka pozdro

rogas_1231
Kontakt:

Post autor: rogas_1231 » pn sty 28, 2013 5:14 pm

a 2 i 3 kolacja w kingu kogo? A ze strassera kto wygrał?

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » pn sty 28, 2013 6:11 pm

Widzę ,ze kolegom spodobały się stawaki.Mi się marzy kiedyś konkurs w rasie na poziomie kinka /173 szt./ Moje marzenie obejmuje też brodawczaka podkarpackiego i listonosza.Ten ostatni zaczyna się robić popularny."Rzeszowskiego nie ma na mojej liście marzeń. :wink: .

sław-ss
Kontakt:

Post autor: sław-ss » pn sty 28, 2013 6:47 pm

w kingach
1 pałka piotr
2 kubiak henryk
3 wandzich piotr

w strasserach
1 grobelny bartosz
2 walasek rafał
3 gertner andrzej

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » pn sty 28, 2013 7:22 pm

Wyniki to mam w katalogu.Chciałem swoim wpisem zwrócić uwagę na fakt zbyt dużej fascynacji rasami ,które jesteśmy zmuszeni sprowadzać z zachodu i jesteśmy od nich całkowicie uzależnieni.Przepraszam ,że akurat podaje przykład z hodowcami kinga. Mam takie przemyślenie ,co by było z tymi naszymi hodowcami na wystawach w Niemczech ,Słowacji ,Czechach ,czy na Węgrzech ,jak by im macierzyste związki wystawiły delegacje na wystawy.?Odpowiedź jest jedna pewnie nie przetrzymali by konkurencji.Chociaż już nawet niemiecki wystawowy zaczyna konkurować.Trzymam oprócz ras polskich garłacza z norwich .Nie sprowadzam nic już od kilku lat. Trzymam wszystkie kolory i mam problemy w utrzymaniu się na bieżąco z hodowcami norwika.Np. ostatnio z sprowadzonym nowym kolorem.

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » pn sty 28, 2013 7:23 pm

Bardzo dużo było gołębi w tej rasie BO.
Załączniki
t_dsc02460_117.jpg
t_dsc02460_117.jpg (43.97 KiB) Przejrzano 5762 razy
t_dsc02459_652.jpg
t_dsc02459_652.jpg (41.99 KiB) Przejrzano 5762 razy
t_dsc02458_140.jpg
t_dsc02458_140.jpg (42.65 KiB) Przejrzano 5762 razy

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » pn sty 28, 2013 7:27 pm

KamilPawik podeślij parę fotek ptaków które zakupiłeś albo wstaw je na forum :D

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pn sty 28, 2013 7:58 pm

[quote="akiss"]Wyniki to mam w katalogu.Chciałem swoim wpisem zwrócić uwagę na fakt zbyt dużej fascynacji rasami ,które jesteśmy zmuszeni sprowadzać z zachodu i jesteśmy od nich całkowicie uzależnieni.

Tak już jest Akiss że nasi hodowcy zachwycają sie każdą nową rasą jaką zobaczą, a nasze rodżime rasy są zaniedbywane, możemy tylko liczyć na opamiętanie, bo próba hodowania wszystkich ras jakie są na świecie przez naszych hodowców skazana jest na niepowodzenie.
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2013 8:00 pm przez emir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » pn sty 28, 2013 8:00 pm

Wystawiał ktoś Angielskie średniodziobe, albo gołoszyjki rumuńskie?

Awatar użytkownika
jarooo
Kontakt:

Post autor: jarooo » pn sty 28, 2013 8:15 pm

Nie było tak źle dużym zainteresowaniem cieszyły się również polskie rasy takie jak :
- Krymka Białostacka
- Brodawczak Polski
- Dolnośląski Łapciaty
- Srebrniak
- Sroczka Polska
- Motyl
- Ryś
- Wywrotek Mazurski
i wiele innych również pięknych i za razem polskich ras :P
:wink:
jarooo-24.flog.pl

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » pn sty 28, 2013 8:32 pm

adammo87 pisze:
byly brniaki w pierwszej hali, po sasiedzku ze stawakami polskimi ktore mnie zaurowczyly. Pan Marek (zapomnialem nazwiska-producent "plastykow" dla golebi) dal mi 30min wyklad o stawakach, piekne ptaki, mam kilka ladnych zdjec.
Chodzi zapewne o pana Marka Rzepkę z Tarnowa lub okolic.Posiada dużą hodowlę gołębi pocztowych bardzo drogich z różnych gołębników z Europy zachodniej.Ponadto hoduje właśnie stawaki małopolskie,Polskie chyba też oraz srebrniaki z sukcesami.Ma dużą firmę Polmark produkującą różne plastikowe części do przemysłu elektrycznego (w tym do hodowli gołębi) ,elektronikę itp.Jako pierwszy w kraju produkuje polskie zegary do konstantowań przylotu gołębi o nazwie Vizion.

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » pn sty 28, 2013 8:58 pm

I,to jest hodowca ,który nie zaraził się modą na obce nam rasy,w których jesteśmy dużo słabsi, a za wszelką cenę staramy się je spopularyzować u nas.Ale ,tylko jak chodzi o gołębie rasowe :wink:

KamilPawik
Kontakt:

Post autor: KamilPawik » pn sty 28, 2013 9:02 pm

syrtyr poszło pw pozdrawiam :)

LESYEK
Kontakt:

Post autor: LESYEK » pn sty 28, 2013 9:19 pm

Ja się zachwyciłem listonoszami polskimi , zwycięsca był przecudny .Były wystawione dwa białe jakości marnej.
Znowu nabyłem sześć sztuk ,takich przeciętnych coprawda ale do listonosza polskiego mam słabość biorę co popadnie :oops:

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn sty 28, 2013 9:23 pm

akiss pisze:Chciałem swoim wpisem zwrócić uwagę na fakt zbyt dużej fascynacji rasami ,które jesteśmy zmuszeni sprowadzać z zachodu i jesteśmy od nich całkowicie uzależnieni.Przepraszam ,że akurat podaje przykład z hodowcami kinga. Mam takie przemyślenie ,co by było z tymi naszymi hodowcami na wystawach w Niemczech ,Słowacji ,Czechach ,czy na Węgrzech ,jak by im macierzyste związki wystawiły delegacje na wystawy.?Odpowiedź jest jedna pewnie nie przetrzymali by konkurencji.Chociaż już nawet niemiecki wystawowy zaczyna konkurować.
I tutaj się mylisz kolego"akiss" Na wystawie Europejskiej Lipsk 2012 polscy hodowcy zdobyli 2 tytuły MISTRZA EUROPY i 10 tytułów CHAMPIONA EUROPY, między innymi w rasie Karier który jest hodowany i był wystawiany przez hodowców z Europy. Może nie skromnie ale wymienię też swój tytuł CHAMPIONA EUROPY w niemieckiej rasie jaką jest Barwnogłówka Królewiecka (konkurencja bardzo duża- 10 wystawców i prawie 60 gołębi).
W ramach autopromocji załączam skan dyplomu.
Załączniki
Dyplom CHAMPION EUROPY, Barwnogłówka Królewiecka.jpg

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » pn sty 28, 2013 9:38 pm

Tak potrafimy z nimi konkurować jak już widać z dobrym sutkiem ale jakim kosztem.Porównał bym to do pocztowych ,gdzie zdobywamy złote medale na olimpiadach,ale cały materiał hodowlany ,to Niemcy ,Belgia,Holandia.Kolejność dowolna.Lewap nie powiesz mi ,ze te kariery ,które skutecznie konkurują pochodzą np. Podkarpacia czy z Krakowa lub ze starej linii hodowcy z Gniezna

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 28, 2013 9:49 pm

lewap125 pisze:
akiss pisze:Chciałem swoim wpisem zwrócić uwagę na fakt zbyt dużej fascynacji rasami ,które jesteśmy zmuszeni sprowadzać z zachodu i jesteśmy od nich całkowicie uzależnieni.Przepraszam ,że akurat podaje przykład z hodowcami kinga. Mam takie przemyślenie ,co by było z tymi naszymi hodowcami na wystawach w Niemczech ,Słowacji ,Czechach ,czy na Węgrzech ,jak by im macierzyste związki wystawiły delegacje na wystawy.?Odpowiedź jest jedna pewnie nie przetrzymali by konkurencji.Chociaż już nawet niemiecki wystawowy zaczyna konkurować.
I tutaj się mylisz kolego"akiss" Na wystawie Europejskiej Lipsk 2012 polscy hodowcy zdobyli 2 tytuły MISTRZA EUROPY i 10 tytułów CHAMPIONA EUROPY, między innymi w rasie Karier który jest hodowany i był wystawiany przez hodowców z Europy. Może nie skromnie ale wymienię też swój tytuł CHAMPIONA EUROPY w niemieckiej rasie jaką jest Barwnogłówka Królewiecka (konkurencja bardzo duża- 10 wystawców i prawie 60 gołębi).
W ramach autopromocji załączam skan dyplomu.
Panie Pawle, czy kojarzy Pan moze starszego pana z zagranicy, Slovensko? hoduje sroczke polska krotkodzioba oraz barwnoglowke krolewiecka. Z rozmowy z nim (czesc na migi/ czesc kali-jesc-kali-pic) wywnioskowalem ze jest sedzia miedzynarodowym.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn sty 28, 2013 9:51 pm

merx pisze:
adammo87 pisze:
Chodzi zapewne o pana Marka Rzepkę z Tarnowa lub okolic.Posiada dużą hodowlę gołębi pocztowych bardzo drogich z różnych gołębników z Europy zachodniej.Ponadto hoduje właśnie stawaki małopolskie,Polskie chyba też oraz srebrniaki z sukcesami.Ma dużą firmę Polmark produkującą różne plastikowe części do przemysłu elektrycznego (w tym do hodowli gołębi) ,elektronikę itp.Jako pierwszy w kraju produkuje polskie zegary do konstantowań przylotu gołębi o nazwie Vizion.
tak wlasnie, Rzepka. Pieknie o tych stawakach opowiadal. mam sie do niego stawic po golebie jak bede stawaki hodowac :)

Zablokowany