PODŁOŻE

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Re: PODŁOŻE

Post autor: Marekjot » sob sty 05, 2013 1:15 pm

To zrób cała ścianę przednią z siatki.

placek
Kontakt:

Post autor: placek » sob sty 05, 2013 5:57 pm

Obecnie przednia ściana jest od ok. 0,7m od dołu z desek a wyżej 1m jest siatka do samego dachu, więc zamiana spodu z desek na siatkę w moim przypadku raczej nic nie da.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » ndz sty 06, 2013 8:43 am

Rozważania czysto teoretyczne,tylko w tym przypadku błędne nie poparte żadnymi Faktami.Skąd wiesz że nic nie da? miałeś taki gołębnik? widziałeś u kogoś próbowałeś?. Mam propozycję zrób taki gołębnik,i latem przy upałach weidz do niego i weidz do takiego który chcesz zrobić z podłogą,i uczciwie napisz jaka jest różnica!!!.A jeszcze jedno gołębie nie lubią przeciągów poczytaj chociaż by starego Peterfiego!!!.

placek
Kontakt:

Post autor: placek » ndz sty 06, 2013 11:20 am

Pogromca40 pisze:Rozważania czysto teoretyczne,tylko w tym przypadku błędne nie poparte żadnymi Faktami.Skąd wiesz że nic nie da? miałeś taki gołębnik? widziałeś u kogoś próbowałeś?. Mam propozycję zrób taki gołębnik,i latem przy upałach weidz do niego i weidz do takiego który chcesz zrobić z podłogą,i uczciwie napisz jaka jest różnica!!!.A jeszcze jedno gołębie nie lubią przeciągów poczytaj chociaż by starego Peterfiego!!!.
Witam
Jeśli to do mnie to jeszcze raz przeczytaj to co wcześniej napisałem odnośnie tzw. gołębnika otwartego (tak go nazywam).
Mam gołębnik drewniany z siatką na podłodze i większej części przedniej ściany.
Tam gdzie robiłem podłogę betonową miały być gołębie, ale zrezygnowałem, bo wiem jaka jest różnica i dlatego postanowiłem, że zrobię jeszcze jeden drewniany taki jak mam czyli z siatki, tylko że muszę zrobić dwuspadowy dach żeby zrobić przestrzeń na gorące powietrze, które w obecnym gołębniku jednospadowym zalega w ''skosie''.
Co do przeciągów to wiem, że gołębie ich nie lubią tylko nie wiem jak zrobić odpowiedni odpływ ciepłego powietrza w posiadanym gołębniku, dlatego pytam.
Pozdrawiam.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » ndz sty 06, 2013 12:00 pm

Właśnie to próbuję wytłumaczyć,że część ściany z siatki,a cała ściana z siatki to potężna różnica bo nawet kilka desek blokuje wolny przepływ powietrza.Lecz skoro wiesz lepiej to po co zadajesz pytania?.Na tym kończę tą dyskusje bo ona do niczego nie prowadzi,zwykłe bicie piany!!!.Zrób jak nie wyjdzie to zawsze możesz deski dołożyć :lol:

placek
Kontakt:

Post autor: placek » ndz sty 06, 2013 1:41 pm

Pomiędzy tymi deskami są szpary, więc aż tak szczelnie nie jest. Z tym, że kilka desek może blokować przepływ powietrza to się zgodzę, ale jeśli są wyżej od siatki bo podobno ciepłe powietrze unosi się nad chłodne.

placek
Kontakt:

Post autor: placek » ndz sty 06, 2013 1:54 pm

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76d ... c41dd.html
link do schematu przepływu powietrza jak ja to widzę

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sty 06, 2013 3:49 pm

Taki właśnie gołębnik mam zamiar zrobić, z tym, że na górze tylnej ściany , pod samymi kozłami będzie na całej szerokości gołębnika odprowadzenie powietrza. Szerokość tego wywietrznika planuję na ok 6- cm. Ewentualnie można będzie jego szerokość regulować zastawnymi listewkami.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sty 06, 2013 3:51 pm

Jak tak czytam tą dyskusję na temat Jak pozbyć się zalegającego gorącego powietrza ,które nagromadza się pod dachem :lol: :lol:
placek Pisałeś ,że masz podłogę i część ściany z siatki.......
Pisałeś,że pomiędzy deskami są szpary ............ i zalega Ci gorące powietrze :?: Pod podłoga stoi koksownik na węgiel :?: :?: :?:

Mam dla Ciebie tylko jedno rozwiązanie ..........
Musisz zrobić dach z siatki :!: :!:

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » ndz sty 06, 2013 4:10 pm

:lol: dobre darecki

placek
Kontakt:

Post autor: placek » ndz sty 06, 2013 4:13 pm

krzysiek pisze:Taki właśnie gołębnik mam zamiar zrobić, z tym, że na górze tylnej ściany , pod samymi kozłami będzie na całej szerokości gołębnika odprowadzenie powietrza. Szerokość tego wywietrznika planuję na ok 6- cm. Ewentualnie można będzie jego szerokość regulować zastawnymi listewkami.
No właśnie ja chcę takie otwory w tylnej ścianie powycinać, ale czy nie spowoduje to przeciągu? Sprawdziłeś taki sposób?

placek
Kontakt:

Post autor: placek » ndz sty 06, 2013 4:19 pm

darecki pisze:Jak tak czytam tą dyskusję na temat Jak pozbyć się zalegającego gorącego powietrza ,które nagromadza się pod dachem :lol: :lol:
placek Pisałeś ,że masz podłogę i część ściany z siatki.......
Pisałeś,że pomiędzy deskami są szpary ............ i zalega Ci gorące powietrze :?: Pod podłoga stoi koksownik na węgiel :?: :?: :?:

Mam dla Ciebie tylko jedno rozwiązanie ..........
Musisz zrobić dach z siatki :!: :!:
:lol: :lol: :lol: :lol:
hahaha... nawet 4 koksowniki

widziałeś schemat gołębnika :?:
szpary są w deskach na przodzie gdzie siatka,
tylna ściana to osb, a dach deski i papa (w okresie upałów się nagrzewa, więc musi grzać)

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » ndz sty 06, 2013 4:35 pm

Obij deskami szczelnie cały gołębnik i załóż klimatyzacje :D :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sty 06, 2013 4:46 pm

[quote="placek"][quote="krzysiek"]Taki właśnie gołębnik mam zamiar zrobić, z tym, że na górze tylnej ściany , pod samymi kozłami będzie na całej szerokości gołębnika odprowadzenie powietrza. Szerokość tego wywietrznika planuję na ok 6- cm. Ewentualnie można będzie jego szerokość regulować zastawnymi listewkami.[/quote]

No właśnie ja chcę takie otwory w tylnej ścianie powycinać, ale czy nie spowoduje to przeciągu? Sprawdziłeś taki sposób?[/quote] Nie,nie sprawdziłem, ale sądzę, że zadziała. W razie czego zamierzam wstawić regulowane listewki, coś w rodzaju żaluzji. Takie rozwiązanie widziałem u znajomego w owczarni i spodobało mi się.

placek
Kontakt:

Post autor: placek » ndz sty 06, 2013 6:51 pm

W takim razie i ja zrobię takie regulowane otwory.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » pn sty 07, 2013 2:54 pm

placek pisze:
krzysiek pisze:Taki właśnie gołębnik mam zamiar zrobić, z tym, że na górze tylnej ściany , pod samymi kozłami będzie na całej szerokości gołębnika odprowadzenie powietrza. Szerokość tego wywietrznika planuję na ok 6- cm. Ewentualnie można będzie jego szerokość regulować zastawnymi listewkami.
No właśnie ja chcę takie otwory w tylnej ścianie powycinać, ale czy nie spowoduje to przeciągu? Sprawdziłeś taki sposób?
Rozwiązanie dla Was przytoczę z świetnej książki P.Patasa, a mianowicie zrobić dodatkowo podsufitkę i ją zwentylować.
Załączniki
81tmp.jpg
81tmp.jpg (6.17 KiB) Przejrzano 8581 razy

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » wt sty 08, 2013 7:51 pm

U mnie ten sposób się nie sprawdził. Pomogły dopiero 2 okna dachowe. Przód siatka na Przeciwległej scianie w szczycie 2 kratki i tyle.

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » pn lip 22, 2013 4:45 pm

Witam. Chciałbym się poradzić nie w sprawie podłoża w gołębniku ale podłoża w wolierze.
Obecnie podłożę w wolierze mam wysypane kamieniami i na to warstwa żwiru/piachu.
Problem w tym że co chwile jakieś chwasty się pojawiają, trawa itp.
Pryskać nie chce bo gołębie lubią grzebać sobie w piachu.
I tu pytanie czy jeśli na kamienie położyłbym matę przeciwko chwastom(coś tak jak w linku) i przysypał ją żwirem/piachem to czy pozbędę się chwastów ? Czy dalej będą rosły w piachu ?
Może ktoś miał taki problem i wie coś na ten temat.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady i sugestie.

http://karinex.sstore.pl/user/images/bl ... weeds.jpeg

emir
Kontakt:

Post autor: emir » wt lip 23, 2013 8:33 am

Takie podłoże jakie masz jest bardzo dobre tylko należy częściej wymieniać żwir żeby nie rosła trawa,a może dałeś zbyt ćienką warstwę kamieni i żwiru. Nie dawaj tej maty bo po deszczu zrobi ci się szambo w wolierze.

kamil96
Kontakt:

Post autor: kamil96 » wt lip 23, 2013 11:51 am

bartekw94 pisze: I tu pytanie czy jeśli na kamienie położyłbym matę przeciwko chwastom(coś tak jak w linku) i przysypał ją żwirem/piachem to czy pozbędę się chwastów ?

Witam!
Moim zdaniem w ten sposób pozbędzie się Pan chwastów, ponieważ przez agrowłókninę(to co w linku) przedostaje się tylko skrzyp polny. Trawa lub inne rośliny nie przebiją się przez nią. Pracuje w firmie projektującej ogrody i zawsze używana jest agrowłóknina. Potem na nią wysypywana jest kora lub kamienie/żwirki i w efekcie tego po miedzy kamieniami czy żwirkiem nie rosną inne rośliny.
bartekw94 pisze: Czy dalej będą rosły w piachu ?

Rośliny nie powinny rosnąć w piachu lub żwirku. Zależy jakiego typu ziemią obsypie Pan agrowłókninę.
Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » wt lip 23, 2013 12:41 pm

emir pisze:Takie podłoże jakie masz jest bardzo dobre tylko należy częściej wymieniać żwir żeby nie rosła trawa,a może dałeś zbyt ćienką warstwę kamieni i żwiru. Nie dawaj tej maty bo po deszczu zrobi ci się szambo w wolierze.
Z tego co wyczytałem to ta mata przepuszcza wodę i pozwala glebie oddychać także szamba nie powinno być.

kamil96 pisze:
bartekw94 pisze: I tu pytanie czy jeśli na kamienie położyłbym matę przeciwko chwastom(coś tak jak w linku) i przysypał ją żwirem/piachem to czy pozbędę się chwastów ?

Witam!
Moim zdaniem w ten sposób pozbędzie się Pan chwastów, ponieważ przez agrowłókninę(to co w linku) przedostaje się tylko skrzyp polny. Trawa lub inne rośliny nie przebiją się przez nią. Pracuje w firmie projektującej ogrody i zawsze używana jest agrowłóknina. Potem na nią wysypywana jest kora lub kamienie/żwirki i w efekcie tego po miedzy kamieniami czy żwirkiem nie rosną inne rośliny.
bartekw94 pisze: Czy dalej będą rosły w piachu ?

Rośliny nie powinny rosnąć w piachu lub żwirku. Zależy jakiego typu ziemią obsypie Pan agrowłókninę.
Pozdrawiam :wink:
Będzie obsypana piachem/żwirem budowlanym takim z żwirowni.

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » wt lip 23, 2013 9:23 pm

zostaw podloze zwirowe tak jak jest.
tylko syp co jakis czas sól spożywczą.
w soli nic ci nie wyrośnie.
a gołąbki też jej potrzebują wiec i chwastów nie bedzie i ptaki beda mialy w czym grzebac

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lip 28, 2013 1:07 pm

Tak, a za kilka, może kilkanaście tygodni zdechną.Aby przyspieszyć ten proces można wsypać im kilo soli bezpośrednio do karmnika.

felix8024
Kontakt:

Post autor: felix8024 » ndz lip 28, 2013 3:36 pm

krzysiek pisze:Tak, a za kilka, może kilkanaście tygodni zdechną.Aby przyspieszyć ten proces można wsypać im kilo soli bezpośrednio do karmnika.
po pierwsze sól wpadnie pod podłoże żwirowe i gołebie będą miały ograniczony do niej dostęp
po drugie od kilku lat z powodzeniem, kupuje moim kloc soli dla krów, tzw lizawke, w formie bloku.
Gołębie to dziobią bo tego potrzebują, jakoś nic nie dycha!
więc nie siej fermentu.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lip 28, 2013 7:46 pm

Moje też chętnie latają w miejsce, gdzie wykładam lizawki dla kóz, nawet piasek w tym miejscu wydziobują, nie zmienia to jednak faktu że sól w nadmiarze jest szkodliwa dla gołębi. Nie mam zamiaru siać fermentu tylko chciałem zwrócić uwagę na szkodliwość soli w diecie ptaków.Poza tym jeśli się nie mylę sól z lizawki jest o wiele mniej szkodliwa niż kuchenna.

ODPOWIEDZ