Sprajt otstraszający jastrzębie.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Sprajt otstraszający jastrzębie.

Post autor: Pako » śr lip 01, 2009 3:05 pm

Witam .Firma; AVISTAR 'http://www.avistar.pl/ .Poleca sprajt odstraszający jastrzębie.
co wy o tym sądzicie,proszę o odpowiedz,pozdr :roll:

Zjak
Kontakt:

Re: Sprajt otstraszający jastrzębie.

Post autor: Zjak » śr lip 01, 2009 3:59 pm

CZERWONY pisze:Witam .Firma; AVISTAR 'http://www.avistar.pl/ .Poleca sprajt odstraszający jastrzębie.
co wy o tym sądzicie,proszę o odpowiedz,pozdr :roll:
Nie znalazłem tej oferty.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lip 01, 2009 4:21 pm

http://www.avistar.pl/sklep,2934,,,03,, ... 904,0.html Chwilowo niedostępny ,ciekawe jak ze skuteczniością
Szukaj a znajdziesz

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lip 01, 2009 6:12 pm

Rzeczywiście, jest takie coś. Co do skuteczności tego środka, to myślę, że mógłby się rzeczowo wypowiedzieć
dr Kruszewicz z warszawskiego ZOO.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lip 06, 2009 12:44 pm

Pisałem do dr Kruszewicza, i taką otrzymałem odpowiedź:

"Może jastrzębia zmylić i zniechęcić do ataku. To barwa nietypowa u ptaków..."

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

krzysztofk85
Kontakt:

Post autor: krzysztofk85 » pt wrz 18, 2009 9:14 pm

powiem ze stosowalem rozne metody petardy zwkle i hukowe specjalne trabki takie jak uzywa sie na stadionach, jest to skuteczne ale na ktrotka chwile wkoncu jastrzebie sie przyzwyczajaja.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz wrz 20, 2009 8:20 pm

Moim zdaniem to totalna głupota
Jaki sens ma ubabranie gołębia na pół roku,jastrząb jesli będzie naprawdę głodny to nic go nie powstrzyma.
Może odrazu poprzywiązywać torebki foliowe do nóg ,a do skrzydel kolorowe baloniki,TOOOOOOOOOO na pewno zniechęci jastrzębie :twisted:

Takie jest moje zdanie CHRONIĆ GOŁĘBIE MOŻEMY TYLKO NA ZIEMI NA NIEBIE RZĄDZI NATURAAAAAAAAAA :shock: :!:
Ostatnio zmieniony pn wrz 21, 2009 10:47 am przez darecki, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn wrz 21, 2009 10:36 am

Mam kolegę na stałe mieszkającego w Hiszpanii, w okolicach Walencji. W tamtych stronach bardzo modny jest sport polegający na wypuszczaniu kilkunastu samców garłaczy sportowych, nazywanych po hiszpańsku paloma deportiwa, po ang. spanish horseman pouter.Zwycięża gołąb, który do swojego gołębnika sprowadzi jedyną wypuszczoną wraz z nimi samiczkę. Jest to bardzo stara, znana od średniowiecza w Hiszpanii forma sportu gołębiarskiego, mająca ustalone zasady, komisję sędziowską itp. W każdym razie, by nie odbiegać od tematu, ptaki biorące udział w zawodach pomalowane są jaskrawymi, często fluorescencyjnymi farbami w bardzo fantazyjne wzory, co upodabnia je bardziej do papug, niż gołębi.Malowanie gołębi do zawodów to tradycja niemal tak stara, jak same zawody, być może ma to ułatwić obserwowanie biorących udział w rywalizacji ptaków, jednak wpływ na to może mieć także spora presja ptaków drapieżnych, zwłaszcza sokołów, licznie tam występujących.Może rzeczywiście jaskrawe, fantazyjne wzory zniechęcają drapieżniki do atakowania pomalowanych ptaków. Może coś więcej na ten temat będzie wiedział Bubi, bo jest on specem od hiszpańskich garłaczy.

Awatar użytkownika
Antek
Kontakt:

Post autor: Antek » sob sie 28, 2010 12:13 pm

Hoduje golebie rasy Budapesztanskie Wysokolotne.Mieszkam w poblizu borow slaskich i z tego powodu jest w mojej okolicy duza ilosc drapoli a moje golebie dlugo ( 4-6 godzin a czasem i dluzej ) lataja, wiec sa narazone na ataki jastrzebi. W tym roku w maju i czerwcu stracilem 14 mlodych ( czesc sie zawieruszyla ) i 4 stare. Uzylem spray ale to nic nie pomoglo.Widzialem jak jastrzab lapal mi pokolorowanego starego golebia. Sytuacja sie , jak zaczalem karmic golebie wieczorem. W lipcu i sierpniu zagubilem tylko 2 mlode ( mogly sie zawieruszyc ). Mysle ze sprey nie pomaga.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » sob sie 28, 2010 3:14 pm

Znam wielu hodowców gołębi pocztowych, którzy pryskają sprayem gołębie pod skrzydłami i czasem to coś daje czasem nie. Osobiście uważam że gdy jastrząb nie jest strasznie głodny to go ten kolor dezorientuje i zostawia gołębia w spokoju ale gdy jest głodny to nic go nie interesuje tylko to żeby sobie pojeść. :)
W.K

szuszu
Kontakt:

Post autor: szuszu » ndz cze 19, 2011 1:36 pm

kolega walczy od kilku lat z jastrzębią parą, w tym roku próbował sprayu, ale dało efekt tylko na około miesiąca, potem się jastrzębiaste pokumały i biorą jak brały

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » ndz cze 19, 2011 3:27 pm

Ja stosuje ten spray od wiosny u swoich mamek, bo latają na wolności. Czy jest skuteczna to mogę powiedzieć że chyba coś w tym jest, bo do tej pory żaden gołąb mi nie zginął, a często widze jastrzębia w mojej okolicy.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz cze 19, 2011 5:53 pm

Ja w tym sezonie nie stosuję nic. Od wczesnej wiosny, kiedy w sąsiedztwie para kruków zrobiła sobie gniazdo, skończyły się odwiedziny jastrzębi i innych skrzydlatych drapieżników. Każdy, który odważy się pojawić w pobliżu ich gniazda dostaje solidny łomot i ani mu w głowie atakować gołębie bo musi ratować swoja skórę.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt gru 09, 2011 4:48 pm

Jednym ratunkiem jak u mnie jest wybudowanie sporej woliery.
Najlepiej odstrasza drapieżników odstraszacz hukowy na gaz propan butan który jest stosowany w sadach. W promieniu 0,3km nie ma żadnego ptaka :D U znajomego gołębie po miesiącu się przyzwyczaiły do tego hałasu.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt gru 09, 2011 8:01 pm

Jeszcze miesiąc i przyzwyczają się drapieżniki, podobnie jak przyzwyczajają się do wszystkich innych rewelacyjnie skutecznych metod ich odstraszania. Jedyną metodą by udaremnić jastrzębiowi złapanie gołębia jest zamknięcie ptaków w wolierze. Wszelkie inne metody działają tylko do momentu kiedy PRZESTAJĄ DZIAŁAĆ i tak jest ZAWSZE !

ODPOWIEDZ