Allegro vol. 2

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Allegro vol. 2

Post autor: wscekly4405 » ndz sie 22, 2010 3:18 pm

Slawek pisze:W dobrych hodowlach tzw koki nie występują. Można się specjalizować w jednej rasie...
Wy zaczynacie przygodę z rasami na których kompletnie się nie znacie. potem jest rozczarowanie ... urywa się łby , piłuje dzioby , rosołki.
Młodego ptaka bezpośrednio po wykluciu można ocenić czy nadaje się do dalszej hodowli
wyślę ci zdjęcia piszcza to mi powiesz ile średnio wywrotów zrobi na minutę i jak wysokie słupki będzie robił w sumie po co karmić pół roku jak mógłbym od razu wyrzucić :D pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Slawek

Post autor: Slawek » ndz sie 22, 2010 6:36 pm

Darecki liczę na to ,ze doczekam się rzeczowego postu z twojej strony , narazie mamy głupawe kiwki .
Jeżeli masz takie wesołkowate podejście do hodowli gratuluję.
Jak to się mówi mądrej głowie pół słowie

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sie 22, 2010 7:47 pm

Slawek pisze:Darecki liczę na to ,ze doczekam się rzeczowego postu z twojej strony , narazie mamy głupawe kiwki .
Jeżeli masz takie wesołkowate podejście do hodowli gratuluję.
Jak to się mówi mądrej głowie pół słowie
Tak ,mam wesołkwate podejście do hodowli,dzięki temu moje ptaki są wesołkowate i tryskają zdrowiem.
" głupawe kiwki :?: Zadałem Ci konkretne pytanie ........
Jeśli twoje ptaki mają taki charakter jak Ty ,to z pewnością siedzą w koncie gołębnika obrażone na cały świat :D
I co doczekałeś się rzeczowego postu :?: :?:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz sie 22, 2010 8:29 pm

Ciekawe czego ten "Smerf-Maruda" znowu się najarał :?: :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sie 22, 2010 9:24 pm

OK, dajcie spokój. Po świeżo wyklutym ptaku widać, czy będzie żywotny i rokuje na zdrowego, w pełni rozwiniętego gołębia, czy też będzie to zdechlak, którego nie ma sensu pozostawić przy życiu.Więc jeżeli Sławek to miał na myśli, to tutaj przyznam mu rację. Takie rzeczy wprawiony hodowca wyłapie od razu. Jednak nie da się stwierdzić , jaki będzie wygląd ptaka, gdy dorośnie, czy będzie miał prawidłowy rysunek i strukturę upierzenia. Często też nie uda się wyłapać, czy będzie to ptak czystej rasy, czy też mieszaniec, efekt mezaliansu samicy z samcem innej rasy. Od razu widać, ze coś nie gra, gdy stawaki mają młódka z ciemnym dziobem lub gdy u maściuchów pojawi się młode z długawym dziobem.Czasami ptak musi się rozwijać ze 2-3 tygodnie, by wyłapać krzyżówkę.Nie wierzę w czarnoksięskie zdolności Sławka, który w jednodniowym młodziaku pozna jego przyszłą wartość hodowlaną.Nie uwierzę, dopóki mi tego nie udowodni.Taki już ze mnie niedowiarek.Ja w takich przypadkach preferuję rosołki z wadliwych gołąbków. Dlaczego? Bo to dobre, smaczne i zdrowe. Moja mama karmiła mnie rosołkiem z gołębi. Mam 180cm. wzrostu, ważę przeszło 90 kg, mam 42 lata i jestem okazem zdrowia. Poza kilkoma złamaniami, które mi się przytrafiły nic mi nie dolega. Moja żona przez całą ciążę piła kozie mleko i jadła rosołki z gołąbków.Mój synek ma rok. Chodził, gdy miał 9 miesięcy. Teraz potrafi przysunąć sobie krzesło do stołu i po nim wejść na stół, ma niespożytą energię, trudno za nim nadążyć. Przesypia całą noc. Rano, gdy wstanie i przed snem wypija butelkę koziego mleka, regularnie dostaje rosołek i potrawkę z gołębi. Za rosołkiem nie przepada, jednak takiego na przykład zamojskiego - nielota wsunie bez problemu.Użytkowanie kulinarne gołębi to element gołębiarskiej tradycji, podobnie jak ścinki czy łapanie obcych ptaków. Dla mnie to normalne. Sam obcych nie łapię, jednak potrafię to zrozumieć. Co do łapania. Wczoraj odwiedzili mnie trzej znajomi hodowcy. Dwaj z nich to zwiazkowcy puszczający pocztowe na loty. Pooglądali moje ozdobne, pogadaliśmy no i oczywiście spytali, czy nie złapałem czegoś z lotu, bo chętnie by nabyli.Dzisiaj na dachu i na wolierze siedziało sześć ptaków z lotu. Jeden został na noc. Mam nadzieję, że wszystkie trafią do swoich gołębników. Żaden nie trafił do innych związkowców, więc może dolecą.

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz sie 22, 2010 9:25 pm

Jest właśnei wysyp Muchomorów Sromotnikowych może się "sosiku" najadł :lol: to apropo sławeczka

krzysiek jak ja Ci zazdroszczę przespanych całych nocy z tak małym dzieckiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mój łobuz uwielbia się bawić tak około 3 nad ranem :twisted:

Slawek

Post autor: Slawek » ndz sie 22, 2010 9:53 pm

Krzysiek to właśnie mailem na myśli tzw ostra selekcja wstępna..
Jeżeli chodzi o rysunek , sroczce można urwać łeb na każdym etapie..
O wiedzy jaka nalezy posiadać w przypadku prowadzenia ras wysokolotnych i akrobatycznych szkoda pisać.
Hej!! Wy spece od eternitu ,sroczki i szałasów.. Dobrej nocy patałachy

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz sie 22, 2010 10:48 pm

Widać po Twoich wypowiedziach, że masz jeden zwój mózgowy więcej od kury ... żeby nie srać na podwórku. Patałach to możesz sobie do kolegów mówić spod budki z piwem.

Do admina, moderatora czy kogoś kto ma ciut więcej "władzy" na tym forum jeśli dostanę bana to z przyjemnością go przyjmę za tą wypowiedz wyżej.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz sie 22, 2010 11:08 pm

Slawek pisze:Krzysiek to właśnie mailem na myśli tzw ostra selekcja wstępna..
Jeżeli chodzi o rysunek , sroczce można urwać łeb na każdym etapie..
O wiedzy jaka nalezy posiadać w przypadku prowadzenia ras wysokolotnych i akrobatycznych szkoda pisać.
Hej!! Wy spece od eternitu ,sroczki i szałasów.. Dobrej nocy patałachy
Co Sławeczku skończyły się argumenty i pomysły na dalszą dyskusję :?:
Zaczynamy walić mięsem............
W taki sposób rozpoznaje się prostaka bez szkoły i kultury. :D :D

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz sie 22, 2010 11:19 pm

Witam.Ad.Krzysiek.Byłem wczoraj przez kilka godzin u Janka.Przez cały dzień nie mogliśmy odpędzic od jego woliery płowego pocztowego z lotów.Menda najwyrażniej miała ochotę tam zamieszkac.Ponadto nawiązując Twojej wypowiedzi,że to w głównej mierze hodowcy pocztowych łapią i kupują pocztowe z lotów to znam nawet jednego,który nie tylko łapie ale tym,które mu nie pasują urywa łby.Na moje pytanie czemu tak robi powiedział,że w ten sposób eliminuje konkurentów i większośc hodowców ,których zna postępuje podobnie. Ciekawe zasady fair play.Prawda? Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz sie 22, 2010 11:21 pm

Witam.Ad.Sławek.Od razu widac,że nie hodowałeś dobrych karierów,jeżeli krytykujesz przycinanie dzioba.Pozdrawiam.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn sie 23, 2010 3:02 am

Ja z przycinania dziobów zrezygnowałbym, aby do mojego gołębnika nie przykuli się jacyś ekolodzy.

Slawek

Post autor: Slawek » pn sie 23, 2010 6:33 am

Gość ,który od roku na tym forum ogranicza się do napisania postów jednozdaniowych , w tym polowa emitonków. bredzi o wykształceniu i kulturze .. ..............śmiechu warte .
następny używa odpadów rakotwórczych, trzeci lata z raszplem . Do czego to wszystko zmierza????

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn sie 23, 2010 10:15 am

Slawek pisze: Do czego to wszystko zmierza????
Wiadomo, w związku z "pisaniną" niezgodną z tematyką wątku, do jego zamknięcia.
Wieczorem będzie ustalone co dalej i komu.

Moderator
golebie.wombat.fc.pl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » wt sie 24, 2010 4:55 pm

Panowie! Administrator postawił sprawę jasno - na forum ma być porządek i właściwa kultura dyskusji, czy wymiany poglądów. Nie będą tolerowane wszelkiego rodzaju wypowiedzi obraźliwe, ośmieszające lub poniżające kogokolwiek. Jeśli komuś taka formuła forum nie będzie odpowiadała to nie musi brać czynnego udziału. Forum to nie jest kabaret!
Pozdrawiam

Moderator
golebie.wombat.fc.pl

Zablokowany