lentacz żarowy

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: lentacz żarowy

Post autor: wscekly4405 » wt kwie 20, 2010 1:32 pm

golebiewski pisze:Na lotach lenta jest mniejsza i faktycznie najczęściej jest to rozjaśnianie na biało czy siwo. Ale gdy lenta na ogonie jest szeroka to i na skrzydle rozjśnianie jest wyraźniejsze. W locie wygląda to jakby ptak miał lenty na skrzydłach.
niech pan zauważy iż gołębie na zdjęciach mają całkiem szeroką i czysto białą lentę
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt kwie 20, 2010 3:15 pm

Lenta na ogonie zupełnie niezła, powiedzmy. A skrzydło najpierw trzeba rozłożyć, żeby zobaczyć jak duże jest rozjaśnianie. Lentacze też kiedyś trzymałem ale nie te do ganianiania. Od 10 lat takich na wystawych nie widziałem.
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt kwie 20, 2010 3:40 pm

panowie krzyśku i gołębiewski ja się na tej rasie nie znam tak jak panowie chciałem tylko pomóc dlatego dzwoniłem i szukałem u źródła wzorce gołębi ani książki o nich naprawdę mnie nie interesują na tematy dotyczące ras bija mało kto może mnie zagiąć gdyż te rasy są głównie przeze mnie hodowane za wyjątkiem uzbeckich których nie lubię co do wystawiania w naszym kraju gołębi to widziałem węgrów którzy śmieli się że takie felki które u nas są wystawiane i wygrywają to oni na rynek wstydzili by się wynieść,zawierzanie książkom też do końca jest błędem ostatnio czytałem że orlik polski występuje w odmianie sierpiastej totalna bzdura opisywanie zbyt wielu ras przez autora który hodował w swoim życiu tylko niektóre z nich nie wnosi nic dobrego a wręcz wypacza wiadomości czytelników,dla jednego u tego żarowego to lenta dla innego lekkie rozjaśnienie skrzydła i tu się zgodzę z panem gołębiewskim że nie widziałem na wystawach gołębi z taką siną ''lentą''ale czy daje pan gwarancję że nasz wzorzec jest zgodny z rosyjskim
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt kwie 20, 2010 8:17 pm

Nasz wzorzec powstał dość dawno a mimo to sądzę, że nie jest zły. W Rosji jak to w Rosji gołębie w zależności od tego w jakim regionie są hodowane w obrębie jednej rasy mogą się różnić. Ale mieszkam w takim regionie gdzie są te ptaki były i są przywożone. Kolega posiada nagrania z gołębników i wystaw w Rosji, w tym z Moskwy. Sam suchy wzorzec bez możliwości zapoznania się przynajmniej ze zdjęciami najlepszych ptaków nie daje poglądu jak powinien wyglądać ptak tej rasy.
golebiewski

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr kwie 21, 2010 9:58 am

W opisie jest lenta także na skrzydłach.

http://www.zooclub.ru/birds/vidy/golub/85.shtml
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr kwie 21, 2010 11:47 am

tu już mamy trzecią wersje koroniatą ale przynajmniej moge się zgodzić że ma lęte w skrzydłach
golebie-akrobatyczne

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw kwie 22, 2010 10:45 am

Mam zdjęcie z wystawy w Kielcach:

Obrazek

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » wt kwie 02, 2013 3:13 pm

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2013 3:17 pm przez Edward, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt kwie 02, 2013 3:21 pm

Ostatnio na Białorusi wyhodowano nową odmianę: miedziano -czarne , także z lentą na skrzydłach i ogonie.

Antoni
Kontakt:

Post autor: Antoni » wt kwie 02, 2013 3:40 pm

To nie na Białorusi je wyhodowano. Taką odmianę barwną lentaczy żarowych (pod nazwą ubarwienia "kite") widywałem już w latach 90. na wystawach w Niemczech.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » wt kwie 02, 2013 3:47 pm

http://img585.imageshack.us/img585/7523/zzzmw.jpg
Gołąbki przywiezione od hodowcy z Czech. gołabi latają bardzo wysoko i robią piękne akrobacje/ W rzeczywistości to chciąłem tylko pokazać iż mają też pod skrzydłami lente jak i pod ogonem. Lentacz Tulski [zarowy ]

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt kwie 02, 2013 9:18 pm

Edziu, rzeczywiście piękny rysunek. Żarowe, które nabyłem z Rzeszowa na początku lat 90-tych też pięknie latały. Wszystkie wywracały i latały na granicy zakrycia po 2-3 godziny. Panie Antoni, bardzo możliwe, co Pan pisze. Powtórzyłem jedynie informację zamieszczoną na największym rosyjskim portalu gołębiarskim przez hodowcę z Białorusi. Rosyjscy hodowcy byli zafascynowani jego ptakami i nikt nie wspominał o podobnej odmianie barwnej z Niemiec, chociaż są tam zarejestrowani rosyjscy hodowcy na stałe mieszkający w Niemczech.Przyjąłem więc, że to rzeczywiście nowość.

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » ndz cze 16, 2013 7:32 pm

Ma ktoś może filmik z żarowymi w locie?

ODPOWIEDZ