Allegro vol. 2

edek3
Kontakt:

Re: Allegro vol. 2

Post autor: edek3 » wt mar 09, 2010 7:38 pm

No dobra daj spokuj. Przynajmniej nie będe zdziwiony jak Pan Gołebiewski napisze że widział fioletowe lentacze rżewskie. Pozdrawiam

timon
Kontakt:

Post autor: timon » śr mar 10, 2010 9:15 am

co sadzicie o tych kingach warto je nabyc ????
http://www.allegro.pl/item950682487_kin ... _para.html

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr mar 10, 2010 2:08 pm

edek3 pisze:No tak Krzysiek i potem głów sie człowieku nad takim mieszanstwem.toć normalny sabotaż rasy. Juz by było lepiej jak byś zkrzyżowal węża z jeżem to byś przynajmniej miał drut kolczasty
poprzez krzyżówki tworzy się nowe rasy oraz barwy,dziwią mnie tylko próby podpięcia przez was koka,czy innego mieszańca do jakiejś rasy,jak nie znam takiej rasy to nie zgaduje,widzę że to jest koncert życzeń to zgadywanie ras
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr mar 10, 2010 2:57 pm

edek3 pisze:No dobra daj spokuj. Przynajmniej nie będe zdziwiony jak Pan Gołebiewski napisze że widział fioletowe lentacze rżewskie. Pozdrawiam
Kolego edku3, nie jestem bajkopisarzem, nie będę pisał bzdur i posłyszanych gdzieś na rynkach opowieści. Na mazurach były najlepsze hodowle rżewskich, na wystawach w Giżycku wystawialiśmy nieraz ponad 20 szt tych ptaków w kolarach głównie czerwonych ( ciemnych) araz mniej licznie żółte. I prawdą jest, że próbowano wyhodować czarnego z lentą. Wyhodowane ptaki były koloru czarnego i miały siwe rozjaśnienie ogona, troche przypominające lentę. Nikomu nie wpadło do głowy aby spróbować wyhodować fioletowe a o zielonych nie wspomnę.
I jeszcze jedno, jeżeli nie bardzo rozumiesz doskonalenia ras i tworzenia nowych , wprowadzanie nowych kolorów to nie bądź ignorantem i nie krytykuj tego i tych którzy to robią.
golebiewski

Adrian
Kontakt:

Post autor: Adrian » śr mar 10, 2010 3:55 pm

timon pisze:co sadzicie o tych kingach warto je nabyc ????
http://www.allegro.pl/item950682487_kin ... _para.html
Moim zdaniem warto sam mam parę kingów o takim umaszczeniu :)

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr mar 10, 2010 5:23 pm

wscekly4405 pisze:
edek3 pisze:No tak Krzysiek i potem głów sie człowieku nad takim mieszanstwem.toć normalny sabotaż rasy. Juz by było lepiej jak byś zkrzyżowal węża z jeżem to byś przynajmniej miał drut kolczasty
poprzez krzyżówki tworzy się nowe rasy oraz barwy,dziwią mnie tylko próby podpięcia przez was koka,czy innego mieszańca do jakiejś rasy,jak nie znam takiej rasy to nie zgaduje,widzę że to jest koncert życzeń to zgadywanie ras
POPIERAM CIĘ !!
Ktoś wrzuci jakiegoś koka co ma 5 ras w sobie i każdy już wymyśla co to za rasa i chce ją podciągnąć pod nią.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr mar 10, 2010 7:18 pm

Dla sprostowania. Nie oceniałem przedstawionego ptaka ani nie wynajdowałem do niego rasy. Napisałem, że jak na mój gust ptak jest marnej jakości.Co do czarnych turmanów w typie rżewskiego, to istnieją, ale noszą inną nazwę, nie pamiętam, jaką. W Rosji co miasto, to także lokalna rasa.Nad czarnymi z lentą pracowali także w latach 80-ych hodowcy rosyjscy i to z powodzeniem, też jest o tym napisane w książce Romanowa i Razbiesowa.W tej samej tematyce polecam także książkę Szmieliewa "Turmany kotorich ja liubliu"( turmany które kocham).

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr mar 10, 2010 7:32 pm

krzysiek moja uwaga nie tyczy się twojej osoby gdyż akurat twoja wiedza na temat ras jest znacząca,ale ogólnie zgadywanki jaka ma miejsce w tym i podobnych tematach nie wiem czemu to ma służyć,chyba podniesieniu morale hodowcy który będzie lepiej się czuł gdy usłyszy że do jego koka można przypisać jakąś nazwę
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr mar 10, 2010 7:49 pm

krzysiek pisze:Co do czarnych turmanów w typie rżewskiego, to istnieją, ale noszą inną nazwę, nie pamiętam, jaką. W Rosji co miasto, to także lokalna rasa.Nad czarnymi z lentą pracowali także w latach 80-ych hodowcy rosyjscy i to z powodzeniem, też jest o tym napisane w książce Romanowa i Razbiesowa.W tej samej tematyce polecam także książkę Szmieliewa "Turmany kotorich ja liubliu"( turmany które kocham).
co do turmanów to mieszkam w rejonie gdzie rasa ta jest ogólnie dostępna muj sąsiad je hoduje także nie wątpię że istnieją widziałem też turmana który miał niebieską lentę na czarnym ogonie lecz to co jest na zdjęciu to tylko barwą przypomina turmany moskiewskie,taką barwę maja też wywrotki rakovickie,sroczka rumuńska,
golebie-akrobatyczne

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » śr mar 10, 2010 8:08 pm

Panie Gołebiewsk.Na razie rolery rolują takle klepią ale to tylko do czasu kiedy są w czystej rasie sprowadzone z zagranicy.Jak się nasi hodowcy o takim mysleniu jak Pan wezmą do roboty , to tylko kolory zostaną ładne i nic więcej.Nie będe przytaczł przykładów ale takim sposobem zniweczono bezpowrotnie wiele Polskich ras . To tylko ubolewać.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw mar 11, 2010 2:05 pm

Edku trzeci, moje myślenie jest jak najbardziej w porządku. Wyskakujesz z tymi rollerami jak Filip z konopii, ni z gruszki ni z pietruszki. Poczytaj sobie moje posty o zamojskich, poznasz moje podejście do gołębi których cechą charakterystyczną jest lot. Jak je trzymałem to mało tego, że zdobyłem kilka championów to te gołębie (wystawiane) odbywały loty około 8 godzinne. Gdybym hodował rollery to na pewno by rollowały. Poszukaj jeszcze moje posty o orlikach białostockich. Gołebie hodowane na wygląd to inna bajka ale tego chyba nie bardzo rozumiesz. Takie można wyciągnąć wnioski czytając Twoje wypowiedzi. Nie jestem fachowcem w genetyce ale dla Ciebie to czarna magia. Więc nie krytykuj czegoś czego nie rozumiesz.
golebiewski

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » czw mar 11, 2010 3:01 pm

Pan Gołebiewski napisal/ jeszcze jedno, jeżeli nie bardzo rozumiesz doskonalenia ras i tworzenia nowych , wprowadzanie nowych kolorów to nie bądź ignorantem i nie krytykuj tego i tych którzy to robią. Pan wogule nie wie co pisze bo zaprzecza Pan sam sobie raz pisze Pan że krzyżuja a pożniej że czystosc w rasie co Pan chce sam sobie Pan zaprzecza.Skoro nie zna się Pan na genetyce To niech Pan nie bierze się za to o czym nie ma pojecia.Pan napisal jeszcze jedno, jeżeli nie bardzo rozumiesz doskonalenia ras i tworzenia nowych , wprowadzanie nowych kolorów to nie bądź ignorantem i nie krytykuj tego i tych którzy to robią.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » czw mar 11, 2010 6:58 pm

kolego edek3, chyba źle zrozumiałeś pojęcie czystości rasy a rasa i niestety nie rozumiem tych uszczypliwości z obydwu stron (to chyba niema sensu, lepiej chyba spokojnie wymienić poglądy)
rasy gołębi, kur, bydła uszlachetnia się innymi rasami, dobrym przykładem jest tu polska czarno- biała która jest uszlachetniana HF i mimo odlewu 25% innej rasy dalej jest bydłem uznawanym za czarno-białą a nie za mieszańca
uszlachetnianie ras, ma to na celu poprawienie cech które są słabe w rasie pierwotnej lub stworzenie nowych odmian barwnych i nie jest to nic złego (jednak należy zwrócić uwagę iż przy okazji powstają "półprodukty", które dopiero w kolejnych pokoleniach przy selekcji wracają do czystości rasy z udoskonalona cechą)
natomiast czystość rasy to tylko stada zachowawcze gdzie wymagana jest prawie 100% czystość rasy z szkodą dla postępu genetycznego (krowa jaka była parę lat temu nadal taka jest i wcale się nie zmienia, jedynie może być stymulowana warunkami środowiskowymi)

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » czw mar 11, 2010 7:50 pm

Kolego piobar to co napisałes to mija się z celem.Powiedz mi jakiej rasy bys użył do uszlachetnienia pocztowego, chyba skalnego. Z tą krową tos trafił to jak bys ojca uczył dzieci robic.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt mar 12, 2010 3:10 pm

Edku3 naucz się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj nikomu wmawiać czegoś czego nie napisał. Pokaż w którym miejscu użyłem sformułowania ,,czystość rasy" czy też, że się ,,nie znam na genetyce". Zrób to przez kopiuj - wklej bo jestem pewny, że inaczej przekręcisz moją wypowiedź. Taki manipulancik z Ciebie.
A teraz dobra rada, weź chłopie pierwszy lepszy wzorzec jakiejś rasy i poczytaj, że powstała w wyniku krzyżówki takich to a takich gołębi z takimi a takimi.

Piobar, jak wczoraj przeczytałem Twoją wypowiedź wiedziałem, że nie ma siły, teraz Edek3 doczepi się do Ciebie tak jak do mnie. Cóż ten typ tak ma. Chyba kiedyś miałem z nim już do czynienia.
golebiewski

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt mar 12, 2010 7:35 pm

Panie Gołebiewski w tym całym zajsciu , to Pan zle odczytuje. W temacie chodziło o lentacza rżewskiego. Zbulwerowało mnie to gdzie to sens i logika taką rasę jaką jest lentacz rżewski.krzyżowac z inną rasą.Lentacz rzewski jest o specyficznym rysunku upierzenia, i o walorach lotnych,nic ując nic dodać,W tym przypadku krzyżowania na kolor to czysty absurd , już prawie bylo tylko lenta nie wyszła. Tak Pan napisał. a czy pomyslal Pan ze ile przy tym innych walorów sie wyzbywa i zatraca bez powrotnie.I tu w tym przypadku zwróciłem uwage. Uszlachetnianie czy krzyzowanie gołebi ozdobnych to już inna sprawa tam pod uwagę są brane walory wyglądu ,upierzenia.Pan wie co się dzieje w rasach wyczynowych. Ja jestem hodowcą ras akrobatyczyych i wysokolotnych, i to od szeregu lat. Bardzo ubolewam nad tym jak bezmyslnie niszczone są zalety tychrze ras.Pan tak lekką reką pisze o krzyżowkach uszlachetnianiu to nie jest takie proste jak Pan mysli. Nie każdy może przejść obojętnie obok takiej bezmyślności. Jak juz Pan odpisuje, bo ma Pan takie prawo, to proszę odnosić sie do tematu, a nie wytykać kto jest kim i jakim. Jeteśmy przecież ludźmi dorosłymi, odrobine szacunku proszę.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt mar 12, 2010 9:11 pm

Panie edek3 weż Pan się pod rękę i idż Pan z tego forum, bo wymiotować mi się chce na te Pańskie prowokacje :!:
Nie tak dawno zwracał mi Pan uwagę I CO I CO .
Powiedziałem to jóż kiedyś NAJMĄDRZEJSZY Z CAŁEJ WSI :!:
Wszyscy są FRAJERAMI ,bo nie myślą tak jak Pan........... :shock:

Proszę o odrobinkę szacunku ( Pańskie słowa)...

Andriu
Kontakt:

Post autor: Andriu » pt mar 12, 2010 9:29 pm

"Jajko mądrzejsze od kury"
Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » pt mar 12, 2010 9:30 pm

Może i źle odczytałem nabijanie się ze mnie, że zaraz napiszę o lentaczach fioletowych. Może nie takie były Twoje zamiary ale tak wyszło.
Trochę lat trzymałem lentacze i ubolewam, że takiej klasy dawno już nie widziałem.
Zgodzę się z Tobą co do gołębi u których cechą charakterystyczną jest ich zdolność długiego, wyskiego lotu czy walorów akrobatycznych. Co prawda i te na przestrzeni ich kształtowania krzyżowane były z innymi rasami o podobnych cechach.

Jeżeli pozwolisz to sprostuję. Lentacz już dawno nie jest gołębiem nawet średnio lotnym. Już od dawna w Rosji i byłych republikach ZSRR jest hodowany na wygląd. Prawdopodobnie na poczatku tworzenia tej rasy posiadały one zdolności lotne.
Krzyżowanie uszlachetniające ukształtowało większość naszych ras. Wymień jakąś a powiem jakimi gołębiami to robiono.

Edku3 trzymałem się tematu, ale zarzuciłeś mi, że ludzie o takim jak ja mysleniu zabiorą się do roboty to zostaną tylko kolory i nic więcej. A skąd to wiesz.
Czego nie hodowałem to robiłem to dobrze. Nie za piekne oczy otrzymałem srebrną odznakę hodowcy. Nie po znajomości zdobyłem kilka championów na krajówkach w rasie zakonniczki niemieckiej. O tym jak latały moje zamojskie czy orliki białostockie to tylko hodowcy z mojego miasta mogą powiedzieć. Nie było wtedy jeszcze klubów gołebi wysokolotnych. Wygląda, że niczego nie zepsułem.
Edku, piszesz o szacunku, ok ale miej go też dla innych.

Z wyrazami szacunku
golebiewski

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt mar 12, 2010 10:06 pm

Panie Darecki czytałem panskie posty i nie pisałes Pan na temat tylko ciagle ordynarne docinnanie i podsmiewujki . Zadnego poważania .Nawet napisal Pan ze na tym forum to juz z kim i o czym rozmawiac, kto tu jest na tym forum.To nie wiem za kogo Pan sie uważa .To po co Pan tu siedzi. A ze sie chce Panu zygac to się Pan obzygaj po same gacie nie moja sprawa ja prał nie będe.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt mar 12, 2010 10:13 pm

Przynajmniej nie zmuszam ludzi na siłę do Przyznania mi racji

Nie pisaleś Pan ,się chce Panu zygać.....PROSTACKIE ODZYWKI............

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt mar 12, 2010 10:31 pm

golebiewski pisze: O tym jak latały orliki białostockie to tylko hodowcy z mojego miasta mogą powiedzieć. Nie było wtedy jeszcze klubów gołebi wysokolotnych. Wygląda, że niczego nie zepsułem.

oj latały latały i to bardzo wysoko aż zal co z tej pięknej rasy zrobiono
golebie-akrobatyczne

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt mar 12, 2010 11:01 pm

Ja jestem prostym normalnym czlowiekiem i wcale się nie wstydze i tego że jestem ze wsi.A takich arogancji jakie Pan Panie Darecki posiada to napewno bym się wstydził.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » pt mar 12, 2010 11:07 pm

no cóż ci ze stolicy zawsze byli ''lepsi'' :lol:
mbudniewicz.pl.tl

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob mar 13, 2010 12:51 pm

Panowie, proponuję nieco wyluzować. Osobiste urazy najlepiej załatwiać na PW, ten temat nie do tego został założony.To duże forum, odwiedza je mnóstwo osób i nie powodujmy, by starzy bywalcy musieli się wstydzić tego, co piszą.

Zablokowany