rekordy lotu ..........

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Re: rekordy lotu ..........

Post autor: dred » czw sie 06, 2009 11:57 am

Pako pisze:No i jakie były te loty????????????dwie godziny??????????????,gołębie trenowane ,taki lot mogę pokazać ,nie dwie ,trzy szt ,lecz trzydzieści szt na niebie,gołębie praktycznie nie trenowane,
Zapraszam do zapisania się do Klubu wtedy pokażesz co twoje ptaki potrafią jak tak nakłaniasz Wszystkich co bardzo się z tego Ciesze :D
Pako pisze:Czas na ciebie dred żebyś wreszcie zaistniał w klubie a kciuki na pewno będę trzymał za ciebie ,gdybyś nie miał nic przeciwko temu ,mógłbym przyjechać popatrzeć ,w końcu mam niedaleka .Pozdr Strzyżów .
Czy masz jakieś wątpliwości w stosunku do Mojej osoby że nić dla klubu nie zrobiłem, to się chyba grubo mylisz ale na Ten temat nie będę z Tobą polemizował, a co do Moim ptaków, jak byś czytał forum klubowe to byś się dokładnie doczytał. Co do konkursu nie obawiaj się wystartuje bo dla Mnie to jest zabawa :D

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » czw sie 06, 2009 5:40 pm

Czytaj dokładnie posty ,nic takiego nie pisałem że nic nie zrobiłeś dla klubu,zaistnieć w klubie ,chodziło mi o loty konkursowe ,a stronę klubowa czytam ,wiem że masz warunki ciulowe ja natomiast na pewno mam gorsze od ciebie ale nie będę pisał szczegółów ,a klub?........nie mogę dzisiaj rękę podać ludziom takim, którzy wczoraj zmieszali mnie z błotem,jak ja bym mógł im w oczy poprzeć a on mnie .pozdr. 8)

Awatar użytkownika
tom
Kontakt:

Post autor: tom » ndz wrz 27, 2009 7:32 pm

Panowie! o co ta coraz ostrzejsza wymiana zdań ? moje pawiki i turkoty latają z dachu na dach i bardzo się z tego cieszę bo przynajmniej mi nie giną

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » śr paź 21, 2009 8:27 pm

Garłacz pomorski, żółty, dobrej klasy, bardzo dużych rozmiarów, z duzymi gaciami. Po spłoszeniu przez jastrzębia latał, rekord 74 sekundy i dalej już zipał :lol: Najlepsze są rasy ozdobne bo własnie latają z dachu na dach i nie gioną, choć przed jastrzębiem to już ledwo sobie radzą. Słyszalem że najlepszy rekord w ciągłym unoszeniu się w locie wynosił 42h i ileś minut, były to jakieś angielskie lotne, jak znajde o tym informacje to dam znać.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » sob gru 26, 2009 3:54 pm

Witam ,podsumowując ten rok to zgubiłem z lotu ok 20 szt ,zamojskich ,ogólne dziadostwo pozdr. :(
:arrow: na pewno rezygnacja z tej rasy.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt sty 05, 2010 12:50 pm

co do zamojskich to muszę się zgodzić że rasa jest tak spartaczona jak tylko można, kupiłem od hodowcy kilkanaście sztuk które miały latać po kilka godzin pewnie myślał że jak płacę konkretną kasę to nie wypuszczę tylko zamknę w wolierze, nie ma takiej ceny która zmusi mnie do więzienia gołębi,więc wypuściłem gołębie zamiast latać biegały po podwórzu kilka godzin pozbierałem je i oddałem sąsiadowi lepiej latają te po kilka złotych krótsze z ciętymi oczami średnim dziobem,moda na wystawianie zamojskich niedługo się skończy i zostanie ten szmelc który nie lata tak właśnie polacy niszczą swoje rasy wysokolotne
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » wt sty 05, 2010 1:05 pm

moim zdaniem gołębie wysokolotne powinny wystawiać tylko kluby gołębi wysokolotnych i tylko gołębie które uczestniczą w locie, to pozwoliło by zachować wszystkie właściwości danej rasy wysokolotnej
golebie-akrobatyczne

Niki
Kontakt:

Expert na wystawie.

Post autor: Niki » ndz sty 10, 2010 7:48 pm

:|
Jak Sławomirze wrażenia z wystawy zamojskich wysokolotów w centrum hodowli tej rasy - Zamościu ??
Odnalazłeś jakiś wszelkiej maści oszustów......proponujacych mieszańce ??
Jak ocena sędziowska wypadła - hodowco zamojskiego nad zamojskimi ?? - kilka słów Sławomirze -poproszę.
Proponowane białogłowe z hrubieszowe napewno się sprzedały od ręki.
Liczę i na relację z Twej strony - które znich nadawały sie do długiego lotu.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » czw sty 14, 2010 4:23 pm

Slawek pisze:A były to gołębie od hodowców których zamojskie były bardzo wysoko punktowane na wystawach .... Śmiech na sali!!!!
Ośmiu godz lot na pewno już nie zobaczymy,a tyle było gadania.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt sty 15, 2010 12:33 am

ja chciałbym zobaczyć chociaż 5 godzin
golebie-akrobatyczne

Slawek

Post autor: Slawek » pt sty 15, 2010 11:00 am

Dla początkujących..

Po pierwsze. Nabyć gołębie czysto rasowe z pewnych miejsc od poważnych hodowców, ludzi honoru.
Po drugie . z gołębi nabytych kojarzymy pary rozpłodowe. Gołębie nabyte nie-nadają się do lotu.
Gołębie młode wychowane przez nas zaczynamy próbować lotować,, ponieważ na tym etapie nieposiadany starych doświadczonych samców wożaków ,, 80% młodych przepadnie..
Z tego co pozostanie mamy pewny materiał rozpłodowy na następny rok , w dalszym ciągu dobieramy ,ale już pojedyncze sztuki z pewnych miejsc od ludzi honoru . Tak tworzymy własną linię . Od zakupu pierwszych gołębi do uzyskania stada lotonego mija prawie trzy lata ,pod warunkiem ,że napotykamy na swej drodze doświadczonych hodowców.
Przy braku szczęścia okres ten może się wydłużyć.. Dlatego wielu rezygnuje ,, gdzieś coś kupił miało latać nie lata... Przypominam 99,9% hodowców gołębi zamojskich niema dostępu do internetu tylu również niema pojęcia o jakimś wzorcu... Są to hodowle prowadzone tradycyjnie ,w takich miejscach radziłbym nabywać gołębie. Nawet płacąc więcej opłaca się być trzy lata do przodu. Trzy lata być i trzy lata nie być to razem sześc lat do tyłu

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt sty 15, 2010 11:21 am

Czyli jak sądzisz, ten co chciałeś sprzedać na allegro za 20 zł to jest to do lotu,czy na wystawę. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt sty 15, 2010 1:04 pm

wscekly4405 pisze:ja chciałbym zobaczyć chociaż 5 godzin
Tu masz wyniki lotów zamojskich z 2009 roku i mogę Ci powiedzieć że były i dłuższe loty, tylko akurat nie w tym dniu co odbywały się konkursy :(
http://www.klub-wysokolotne.yoyo.pl/lot ... mojski.doc
A tu wyniki lotu Tipplerów Angielskich kolegów z klubu
http://www.klub-wysokolotne.yoyo.pl/lot ... ielski.doc

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt sty 15, 2010 4:50 pm

Slawek pisze:Ten wpis świadczy o tym ,ze jesteś prostakiem mimo wszystko .
Mariuszek to takim frajerom jak Ty żeniono trefny towar z allegro wielokrotnie o tym pisałeś kompromitując się. Potem przerzuciłeś się na wystawiaczy .. Co dziś masz ???

Ps .. na chamskie prostackie wpisy pozbawiane merytorycznego uzasadnienia nie będę odpowiadał.
Nigdy nie miałem konta na allegro
Mimo dużych strat ,jestem w dalszym posiadaniu świetnie lotnych gołębi a mam ich około 50 szt.
co jest pokazane na tej stronie, i mogę w każdej chwili zaprezentować,a teraz czas na ciebie ,szkoda bo jeden sponsor odpad.Pozdr.

Awatar użytkownika
Pako
Kontakt:

Post autor: Pako » pt sty 15, 2010 6:02 pm

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pt sty 15, 2010 10:28 pm

no wyniki niezłe ja też posiadam 6 szt które latają do 3 godz a reszta na 20 szt jeden lata po za tym na 30 st 20 ginie w locie rezygnacja.są inne rasy które latają lepiej i nie trzeba przy nich tracić nerwów oczywiście fajnie że istnieje klub wysokolotnych rywalizacja na pewno podniesie wartość lotową waszych gołębi i nie rozumiem ludzi którzy śmieją się z wyników innych może zazdrość nie wiem i jeszcze jeden plus wreszcie gdzieś zobaczyłem jak ktoś napisał barwy zamojskich po polsku bo ja z ruskim językiem mam problemy a i jeszcze jedno te gołębie zamojskie co trochę latają to dostałem w prezęcie lub kupiłem po kilka złotych
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob sty 16, 2010 10:29 am

Panowie, odbiegacie znacznie od tematu. Miało być o osiągach gołębi, rekordach lotu, tak w końcu głosi nazwa tego tematu. skończyło się na wzajemnych uszczypliwościach i osobistych wycieczkach, które do tematu nie wnoszą nic dobrego, tylko zamęt.Pisałem o tym jeż kiedyś, jednak raz jeszcze powtórzę. Zaznaczam, że nie jestem specem od zamojskich. U nas, w Wielkopolsce to nie jest rodzima rasa, raczej , poza kilkoma hodowcami z Poznania i z okolic Kalisza nikt tych ptaków nie zna. jest jeden starszy doświadczony hodowca, Staś Woźniak w Kole, poza nim nawet nikt nie rozróżnia nazw odmian barwnych.U nas zamojskie w większości latają. To znaczy przeważnie porażką są ptaki świeżo nabyte, na przykład na wystawach.Z tych rzeczywiście niewielki odsetek w ogóle wzbija się w powietrze, co tu mówić o lataniu.Z tych nielicznych, które latają, buduje się stado podstawowe, po nich młode- stado lotne. Też niewiele z nich pożytków. z najlepszych w przyszłym sezonie stado zarodowe i dopiero po 3 latach, jak pisał Sławek można cieszyć oko lotem zamojskich.W Opatówku koło Kalisza mieszkają dwaj hodowcy wysokolotnych. Widziałem ich ptaki w locie. Ich stada lotne składają się z zamojskich, zagłębiowskich i budapesztów.Śmigają, że aż miło spojrzeć w górę. Podrywają się same, po otwarciu gołębników, bez ganiania, machania szmatą itp. Po prostu w jednej chwili, klapa w dół - ptaki w górę. Czasy może nie rewelacyjne, jednak 2 godzinki to norma.Zamojskie mają różne, jednak, jak twierdzą, najlepiej latają ptaki krótkie, kupowane na giełdach po kilkanaście złotych z sztukę, okazy cenione kilkakrotnie drożej prawie nigdy się nie sprawdzają.Swoje najlepsze zamojskie sprowadzali w paczkach pocztowych , kupowali w ciemno od handlarza z Zamościa, który ogłaszał się w "Faunie&Florze".Te kupowane na giełdach to była zagadka, po jego ptakach mają najlepiej latające sztuki.Tiplery mają tylko czerwone i żółte, budapeszty też czerwone i żółte, czasami łapciate. Każdy, kto nie widział tych ptaków w locie, powie, że są za ładne by latały. Kosztowało ich to parę lat pracy, sporo wydanych pieniędzy i kilkaset ptaków, które przeszły przez ich gołębniki.Z tego połowę zaraz pozbyli, 25% zginęło w locie a 25% zostało w hodowli. Ich stada liczą po kilkadziesiąt sztuk ptaków tych trzech ras i latają równo, jak jakiś odstaje, idzie do kasacji.A więc można. Trzeba tylko, zamiast się sprzeczać, czyj zamojski jest bardziej zamojski, po prostu wziąć się do roboty.Z próżnego bicia piany nic nie wyniknie, najwyżej to, że za kilkanaście, może już za kilka lat po zamojskie do lotu ludzie będą przyjeżdżali na przedmieścia Kalisza. Jeszcze słówko o wyglądzie zamojskich. Zamojski, poza tym, że powinien wyglądać jak zamojski, ma mieć jedną cechę, ma latać. Czy będzie długi, czy krótki, jednobarwny czy pstrokaty, z dziobem dłuższym, czy też krótszym, niech sobie wygląda , jak chce. Może byś nawet zielony w czerwone kropki, ale MUSI LATAĆ. Tylko tyle, a może aż tyle. Aha, jeszcze jedno.Panowie, więcej wzajemnej życzliwości. Przecież to hobby ma ludzi zbliżać, nie wzbudzać zawiść. A w tym temacie, .......dorośli faceci toczący z sobą wojenkę jak dzieciaki w piaskownicy.

Niki
Kontakt:

Rekordy lotu

Post autor: Niki » śr lut 17, 2010 8:47 pm

REKORD LOTU bez apelacyjnie należy do tipplera angielskiego :)
Żadne zamojskie nawet te hodowane w wieloletniej tradycji tak jak u Pana Sławomomira K. z Mienian nie są w stanie przeskoczyć czasów uzyskiwanych przez tipplery angielskie.
Zamojskie hodowane w wieloletniej tradycji są czasami bardzo cenne dla ich hodowcy i dlatego gdy wchodzą w zakrycie po godzinnym locie zciąga sie je z nieba orlikami z powrotem na gołębnik w obawie przed ich utratą. Tak więc wielopokoleniowa hodowla mogła by zginąć bez powrotnie w przeciągu jednej godziny dlatego rekord lotu napewno nie padnie u Pana Sławomira K. z Mienian :|
Natomiast odwrotnie postępuje się z tipplerami angielskimi. Są wabione na gołębnik dopiero wtedy gdy osiągnął odpowiedni czas i pora dnia - wieczór - nie sprzyja dalszemu lotowi.
Bezsprzecznie długo jeszcze pozczekamy na oficjalny czas innych gołębi przekraczający 10 h.
Zapewniam nie będzie to wysoce rasowy zamojski rodem z Mienian.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lut 17, 2010 9:34 pm

W tym stwierdzeniu jest dużo racji ,nigdy ptaki które maja dużą wartość dla hodowcy nie zrobią wyniku lotowego ,w czasie którego mogły by zaginąc bezpowrotnie. Identyczna sytuację miałem hodując i lotując gołebie pocztowe. Dopóty żałowałem ptaków ,a bo ten ładny ,a ten z dobrym pochodzeniem itp ,do tego czasu nie maiłem wyników. W momencie gdy poszedłem na całość ,bez litości wymiatając ptaki z gołębnika ,to zaczęły się wyniki .Zauważcie że tiplery i budapeszty nie są pięknymi wyglądowo ptakami , po prostu nie ma na czym oka zawiesić i te gołębie latają ,bo inne jest psychologiczne podejście hodowcy do ptaków. No i oczywiście są to rasy które dobrze orientują się w powietrzu i nie giną .Nigdy to co się podoba nie będzie latać
Szukaj a znajdziesz

RAREK

Post autor: RAREK » śr lut 17, 2010 9:50 pm

Można to napisać normalnie. A Darek(NIKI) wyjechał jak ćpun.

Są rożne rasy tego nie da się przyrównać. Tipplery to gołębie dlugolotne ,zamojskie wysokolotne.
Wyniki klubu są niewiarygodne i niepoważne ,kolego koledze spisuje czas jedna wielka prowizorka . kluby klubiki powstają jak grzyby po deszczu.
Pozdrawiam . Piotrek K

Szakal
Kontakt:

Post autor: Szakal » śr lut 17, 2010 11:22 pm

zbiter pisze:.Zauważcie że tiplery i budapeszty nie są pięknymi wyglądowo ptakami , po prostu nie ma na czym oka zawiesić i te gołębie latają ,bo inne jest psychologiczne podejście hodowcy do ptaków. No i oczywiście są to rasy które dobrze orientują się w powietrzu i nie giną .Nigdy to co się podoba nie będzie latać

W 100% zgadzam się ze zdaniem kolegi :) Mam budapeszty, nie są klasy wystawowej ale lot mają jak dla mnie zadowalający, jeszcze żaden mi się nie stracił może dlatego że nigdy ich jakos specjalnie nie trenowałem pod względem maxymalnej długości lotu, a i bez tego 2-3 czasem 4 godziny zdarzyło im się tańczyć na niebie :P za to w tym roku kupiłem dodatkowo tipplery angielskie i mam zamiar po raz 1 w życiu zacząć przygodę z trenowaniem moich gołębi wysoko lotnych. Nie liczę na wysokie wyniki, bo takie mogą się ukazać dopiero za 5-10 może więcej lat :?: :D

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 18, 2010 6:52 am

Wszystko zależny od tego jaki materiał sprowadziłeś,jeśli dobry to efekty przyjdą szybko ,w przeciwnym wypadku to trochę potrwa. Kupiłem od Litwinów gołębie z których żaden nie latał ,typowe wolier-owce ,ale genetycznie były dobre i młode pokazały już w pierwszym roku że warto było. Co dziwne nie maiły się od czego nauczyć stylowego lotu ,widać miały to we krwi
Szukaj a znajdziesz

RAREK

Post autor: RAREK » czw lut 18, 2010 7:39 am

Ma Pan 100% rację.. Zależy od tego jaki materiał kupimy. W ubiegłym roku kopiłem PTW chodowca zachwalał ,że są to mikolaje wieleńskie ,bardzo szybko okazało się ,ze jest to zwykły szmelc a sprzedawczyk zmienił nr telefonu. Teraz mam budapesztańskie wysokolotne jestem zadowolony wprawdzie niema rewelacji ale godzinny lot w zupełności mi wystarczy.

jozekp
Kontakt:

Post autor: jozekp » czw lut 18, 2010 8:56 am

Rarek, jeżeli jest tak jak twierdzisz, że powstają kluby, klubiki, jak grzyby po deszczu, to trzeba się z tego cieszyć. Jeżeli są to kluby hodowców gołębi lotnych, to może wreszcie nastąpi postęp w tych hodowlach. Puki co, u nas hodowcy zachwycają się lotem godzinnym budapesztów, gdy na Węgrzech te same gołębie latają często ponad 10 godzin. Różnica ta, nie zawsze wynika z różnej jakości gołębi, częściej powodowana jest różnymi umiejętnościami hodowców.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » czw lut 18, 2010 9:39 am

RAREK pisze:Można to napisać normalnie. A Darek(NIKI) wyjechał jak ćpun.
Tego nie będe komentował chociaż zalatuje mi tu jedną osobą która, pod moim adresem mnie właśnie w taki sposób obrażała
RAREK pisze:Są rożne rasy tego nie da się przyrównać. Tipplery to gołębie dlugolotne ,zamojskie wysokolotne.
Ci co chowają np 3 rasy gołebi umieją to wytłumaczyć dlaczego dane rasy nie można porównywać w locie, ja tylko na pomne ze tippler angielski jest gołębiem który sie nie forsuje w locie jak inne rasy wysokolotne, ma lot szybki tylko w początkowej fazie jak się wzbija na określony pułap, później jego lot, jest lotem spokojnym o dużych okręgach, a wygląda to tak jak by tylko końcami skrzydeł machał, schodzi na niski pułap i tak trwa jego lot. Jest kilka szczepów tipplerów angielskich zależy z jakich lini sie wywodzą, są które lataja bardzo wysoko i maj szybki styl lotu porównywalny z tipplerami zagłębiowskimi, ale one nie osiągają takich wyników jak inne linie, to samo dotyczy się ich budowy, która jest zauważalna gołym okiem. Hodowcy klubów tipplera krzyżują je miedzy sobą żeby osiągać jak najlepsze wyniki pod względem lotu na czas a nie na wysokość, ale jak wspomniałem sa takie szczepy które idą w "zakrycie" . Lot zamojskich to całkiem inny lot te gołębie latają szybciej dopiero na wysokim pułapie zwalniają i tak jak nie którzy piszą cieszą sie lotem"pływają po niebie" ale ich lot jest bardziej energiczny od lotu tipplerów angielskich a co za tym idzie szybciej się męczą. Kolejną rasą jest tippler zagłębiowski on lata już szybko od startu do lądowania często zmieniając pułapy lotu, i chyba najszybciej z tych 2 ras wyżej wypala sie w locie, to podobnie dotyczy sie budapeszteńskich.
RAREK pisze:Wyniki klubu są niewiarygodne i niepoważne ,kolego koledze spisuje czas jedna wielka prowizorka .

To co wypisujesz to jedno wielkie kłamstwo. Nie rozumie ludzi w tym co wypisują, tak mi się wydaję albo im strasznie szkoda, albo wstydzą się wstąpić do jakiegoś klubu czy stowarzyszenia bo boją się zaprezentować dorobek swojego życia jeśli można mówić o dorobku jakimś w nie których przypadkach. Jeśli masz dowody że wyniki są niewiarygodne to proszę to ujawnić i wziąć na siebie pełne konsekwencje takiego postępowania, które tu wypisujesz że kolega koledze spisuje czasy. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś kolego Rarek przyjechał na kilka lotów i był obserwatorem i sam się podpisał na liście że byłeś sędzią na locie, będziesz na własne oczy widział i trzymał stoper w łapce, a nie wypisywał jakieś dziwne aluzje wyssane z palca. Pozdrawiam Paweł Zając

ODPOWIEDZ