Literatura, książki o gołębiach .

ozujsko
Kontakt:

Literatura, książki o gołębiach .

Post autor: ozujsko » pt mar 28, 2008 2:18 pm

Witam,
postanowiłem napisać tutaj temat,gdyż potrzebuje rady.Chodzi o książke o gołebiach, książka ta będzie prezentem dla dziadka,który gołębie hoduje już jakies 50 lat(dużo gołębi posiada, jak to na wsi,bardzo różne, jakieś pocztowe, a nawet takie które kury przypominają z budowy:).Więc nie chciałbym żeby to był poradnik,jak hodować ,albo jakaś anatomia gołębi.Chciałbym żeby to najlepiej była książka o rasach,trochę informacji o rasie i zdjęcia kolorowe do tego.
Nie wiem gdzie takiej literatury szukać, więc oparłem sie na tym co daje empik.com jest tam 6 książek, z tego te dwie wydają mi się wporządku Gołębie. Rasy, hodowla Horst Schmidt oraz Polskie gołębie rasowe Adam Wegner . Niestety w Poznaniu w empiku dostępna jest ta pierwsza ,drugą trzeba zamówić,przeczytałem też że książka Schmidta zawiera dużo ras egzotycznych, więc raczej odpada.Ta o gołębiach Polskich wydaje się chyba odpowiednia,tylko czy jest ona warta polecenia??Będą tam jakieś ciekawe rasy+opisy??

A może jakieś inne książki???
Tylko żeby je dostał w Poznaniu.
Co polecacie???
będę bardzo wdzięczny,
pozdrawiam

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » pt mar 28, 2008 2:52 pm

Kup dziadkowi tę książkę z linku poniżej , będzie na pewno zadowolony :arrow:
http://www.allegro.pl/item337259438_gol ... ubiel.html
POZDRAWIAM amcane

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » sob mar 29, 2008 11:38 am

Racja, Amcane,zwłaszcza polecam nowe wydanie. Książka H.Schmita również jest niezła,ale mniej jest w niej ras polskich. Co do książki pana Wegnera, mam mieszane odczucia, postarał się, ale pominął wiele ras lokalnych, nieuznanych przez Związek, jednak jest w niej wiele ciekawych informacji, zwłaszcza o ptakach krótkodziobych. Wszystkie te książki mogą bez wstydu znależć mmiejsce w biblioteczce każdego hodowcy, ale ja wciąż czekam, aż ktoś u nas napisze ksiązkę na miarę Peterfiego.

Awatar użytkownika
Aquino
Kontakt:

Post autor: Aquino » sob mar 29, 2008 12:25 pm

A może napisać książkę na forum dla tych co są jego urzytkowinikami?
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 1:16 pm przez Aquino, łącznie zmieniany 1 raz.

pawik_2492
Kontakt:

Post autor: pawik_2492 » sob mar 29, 2008 12:49 pm

Polecam ksiązke gołębie rasowe B.Nowicki,E.Pawlina,A.Dubiel posiadam ją i jestem z niej bardzo zadowolony kupowałem w sklepie internetowym empik.

ozujsko
Kontakt:

Post autor: ozujsko » sob mar 29, 2008 3:49 pm

Super, dziękuję wam za odpowiedzi. Zdecydowałem sie na "Gołębie rasowe" w poniedziałek pójdę i kupię.Tylko mam teraz pytanie ,które to jest to nowe lepsze wydanie ?

http://www.dobraksiazka.pl/index.php?id=2&ks=az_106132

http://www.dobraksiazka.pl/index.php?id=2&ks=kul_949

ja nie widzę żeby czymś się różniły,oprócz ceny.Na allegro też bardoz duża rozbieżność cenowa.

jeszcze raz dzięki

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » sob mar 29, 2008 8:51 pm

Oba linki które zamieściłeś przedstawiają tę samą książkę :wink: jest to wydanie drugie poprawione :idea: Jest to jedna z lepszych książek o gołębiach :idea:
POZDRAWIAM amcane

ozujsko
Kontakt:

Post autor: ozujsko » pn mar 31, 2008 8:18 pm

Dziś nabyłem, faktycznie bardzo fajna książka.
WIelkie dzięki za pomoc!!

Awatar użytkownika
poluch94
Kontakt:

Re:

Post autor: poluch94 » sob sty 05, 2019 8:06 pm

krzysiek pisze:... ale ja wciąż czekam, aż ktoś u nas napisze ksiązkę na miarę Peterfiego.

A nie myślał Pan nad nigdy o napisaniu takiej książki? Komu jak komu, ale wiedzy o gołębiach Panu nie brakuje.

krzysiek
Kontakt:

Re: Literatura, książki o gołębiach .

Post autor: krzysiek » sob sty 05, 2019 9:40 pm

Myśleć - myślałem. Mam sporo materiału na taką książkę. Problem w czym innym : pisać każdy może, 'trochę lepiej, lub trochę gorzej", jak śpiewał klasyk. Rzecz w tym, że napisanie książki to drobiazg, o wiele trudniej jest ją wydać. To trudne przedsięwzięcie, no i co najistotniejsze - kosztowne. Na dzień dzisiejszy nie stać mnie na sfinansowanie wydania książki. Może w przyszłości.

Awatar użytkownika
poluch94
Kontakt:

Post autor: poluch94 » ndz sty 06, 2019 8:40 am

Nigdy nie orientowałem się jak przebiega cały proces wydania książki, ale z pewnością wiąże się on ze sporymi kosztami. Jednak książki się pisze nie charytatywnie, lecz aby koszty się zwróciły oraz dla zysku. Myślę, więc, że jeśli ma Pan chęci to nic nie stoi na przeszkodzie żeby książke napisać, a gdy znajdą się fundusze - wydać.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz sty 06, 2019 9:26 pm

W ogólnym zarysie mam już prawie napisaną, czy i kiedy ją wydam - na razie nie wiem.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw sty 10, 2019 6:04 pm

czy i kiedy ją wydam - na razie nie wiem......Krzysztof, nie żartuj, sam nie wydasz. :D

W najbliższym czasie pochwal się, co to jest za dzieło.
golebie.wombat.fc.pl

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » pn lip 15, 2019 9:26 pm

Jest na rynku nowa książka o polskich rasach gołębi autorstwa prof. Uglorza. Do kupienia w EMiK-u, a może i na Allegro. :D

Jest jeszcze na rynku inna książka tego autora, a mian. "Atlas gołębi barwnych", czyli dotyczy wszystkich ras gołębi grupy V. Może być bardzo przydatna dla sędziów gołębi z uprawnieniami grupy V.
Dostępna do kupna jak wyżej. Jeśli ktoś miałby trudności z nabyciem tych książek to mogę pomóc.

Pozdrawiam
golebie.wombat.fc.pl

ODPOWIEDZ