Zamykanie tematów.

opal
Kontakt:

Zamykanie tematów.

Post autor: opal » ndz wrz 26, 2010 4:03 pm

Witam.Ciekaw jestem ilu uczestników forum popiera Moderatora i też uważa,że w :"zamojskich temat się wyczerpał".Gdy jakiś temat zaczyna być popularny,gdy rozwija się jakaś żywsza dyskusja to natychmiast temat jest zamykany.Czemu to ma służyć ? Bo ja nie bardzo to rozumiem.To zaczyna mnie irytować.Bo nie ma już ani Sławka ani Rarka a na temacie jest kłódka.Może piszmy o pogodzie .Bo to temat,który nie wywołuje takich emocji.Zdaję sobie sprawę,że o kształcie forum decyduje administrator i gdy komuś taka forma prowadzenia dyskusji nie odpowiada to nie musi tu zaglądać.I coraz częściej tak robię, bo taka forma cenzurowania dyskusji i eliminowania jej uczestników , mi nie odpowiada.Nie umiem też tak dyskutować.Jeżeli muszę ważyć każde słowo i zastanawiać się czy spodoba się ono moderatorowi czy administratorowi, to wolę nie pisać wcale.Wolę pograć w brydża na "kurniku" lub wejść na "Dobry lot" niż tu oglądać pozamykane i okrojone przez cenzurę tematy.Trochę mi szkoda ,bo jestem starym forumowiczem i poznałem tu fajnych ludzi i nauczyłem się wielu przydatnych w hodowli rzeczy.Dawniej też na forum leciały iskry a nikt tematów nie zamykał.Teraz jest inaczej.Przyszła nowa miotła i zaprowadza nowe porządki.Według mnie poziom dyskusji zależy od poziomu uczestników piszących w tematach. Nie od moderatora i jego kłódki.A każda ograniczenie czy narzucenie formy dyskusji powoduje obniżenie poziomu tego forum.Pozdrawiam.

quatro
Kontakt:

Re: Zamykanie tematów.

Post autor: quatro » ndz wrz 26, 2010 5:10 pm

święte słowa Opalu :D ja aż się boję cokolwiek napisać. Kiedyś to w ogóle było ...,

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz wrz 26, 2010 5:19 pm

Witam Quatro.Cieszy mnie ,że mamy podobne odczucia bo już myślałem,że to ze mną coś jest nie tak.Że to Zjak ma rację a ja wydziwiam.Ciekawi mnie tylko ile godzin nasze posty będą na forum.Zaraz wpadnie miotła i wymiecie. I napisze(lub nie),że ten temat o "zamykaniu tematów"jest nie na temat i trzeba go zamknąć.A gdy komuś to się nie spodoba to zamknie forum ,aby ostudzić emocje.Przypomina mi to wprowadzenie stanu wojennego. Włączyłem telewizor i też nie było teleranka.I taki w ciemnych okularach nawijał,że to dla mojego dobra i dla uspokojenia społeczeństwa.Wcale mnie to nie uspokoiło.Wręcz przeciwnie, strasznie się wkurzyłem.:lol: :lol: .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 26, 2010 7:39 pm

niestety to nie wina Zjaka lecz meili ze skargami które otrzymuje pan Bogacz dzisiaj od niego dostałem żółtą kartkę :D POZDRAWIAM
golebie-akrobatyczne

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » ndz wrz 26, 2010 8:40 pm

Witam Panowie powiem tak macie według mnie racje ale nie do końca,na to daje przykład odpowiedzcie mi na jedno proste pytanie któremu z was podobało by się jak bym napisał że jego ukochane ptaki hodowane,pielegnowane od lat to gówno,i któremu nie puściły by nerwy???.to cytat nie podaje czyj żeby nie tworzyć zaczepnego postu.Można było napisać że te ptaki np mi sie nie podobają itd,i coś takiego każdy chyba normalny człowiek jest w stanie przełknąć,bo upodobania to rzecz gustu a o gustach jak powszechnie wiadomo nie powinno sie dyskutować to tyle czekam na wasze odpowiedzi bo bardzo jestem ciekaw.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 26, 2010 8:51 pm

bardzo przepraszam ale jak byś się czuł jak by ktoś twoją ulubioną rasę niszczył doprowadzał do degradacji czy to nie jest powód do zdenerwowania pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz wrz 26, 2010 9:13 pm

Pogromca40 pisze: któremu z was podobało by się jak bym napisał że jego ukochane ptaki hodowane,pielegnowane od lat to gówno,i któremu nie puściły by nerwy???. .Można było napisać że te ptaki np mi sie nie podobają itd,i coś takiego każdy chyba normalny człowiek jest w stanie przełknąć, .
ptaki które mi się nie podobają i hodowanie byle czego to dwie różne sprawy, jeżeli ktoś 15 lat pielęgnuje byle co to dlaczego mu tego nie powiedzieć? A jeśli gołębie są dobre pokrojowo ale mi się nie podobają to co innego. Najgorzej jak ktoś przez 15 lat hoduje byle co czyt. "gówno",a wydaje mu się że jest mistrzem świata, wtedy jak takiemu mówisz co i jak to nerwy puszczają, a później się obrazi i będzie skarżył :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz wrz 26, 2010 9:22 pm

Wściekły ma trochę racji, mnie też wkurza to, co z moimi ulubionymi stawakami polskimi zrobili "specjaliści", którzy wzięli się za "ratowanie ras" i z pięknie latających stawaków dla własnych celów( kasa?) zrobili nieloty, ale o atrakcyjniejszym niż pogardzane przez nich "klepacze" (prawdziwe stawaki polskie) wyglądzie.Tutaj sprawa jest ewidentna. Krzyżówka z felernym (jasna brew) stawakiem śląskim dała wyższą postawę, dłyższe nogi, większe garło.Ptaki są często za duże jak na stawaka polskiego, no ale tak to już jest, kto wystawia, ten lansuje trend, to on ma rację, a nie pokolenia hodowców tworzących rasę. Wszyscy to znamy. Co innego zamojskie.Tutaj mamy o czynienia z rozdziałem na typ lotny i typ ozdobny (wyglądowy). Tak samo zrobili Anglicy z tipplerami, jeszcze wcześniej arabowie w wielu rasach wprowadzili podział na dwa typy: ozdobny ( wyglądowy) i lotny. Buszowałem dzisiaj specjalnie po arabskich stronach . mnóstwo tam takich przykładów. Mewki wschodnie ( blondynety, sattynety itp.) występują tam w starym typie lotnym i w nowym ( wyglądowym) krótkodziobym. Swift egipski, mnóstwo stron z ptakami, które na naszych wystawach nie przeszły by w tej rasie. głowy jak u mewek( belgijskich luikse barbet i antwerp smerle oraz turbitów angielskich czy naszych garbonosów- orlików), czasami nawet z koronkami.A ceny. jak naszych zamojskich wyglądowych. W tysiącach i to dolarów za sztukę.Skoro to sprawdza się tam, dlaczego nie wprowadzić tego u nas. U nich wprowadzenie typu ozdobnego paradoksalnie ocaliło typy lotne tych ptaków. zamiast niepotrzebnych zwad bierzmy przykład z tych, którzy poszli tą drogą i dobrze na tym wychodzą.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » ndz wrz 26, 2010 9:25 pm

Nie zgadzam sie z tobą Quatro pomimo że jesteś z mojego Miasta,nie bieżesz jednej żeczy pod uwagę że dla kogoś twoje pokrojowo nienaganne cuda to też może byc byle co im myśle że nie chciał byś usłyszeć takiej opini.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » ndz wrz 26, 2010 9:50 pm

Ad.Wściekly moją ukochaną rasę właśnie degradują i to sami mistrzowie nie bedę wymieniał z nazwiska,krzyżujac z bagdetą niemieckim wystawowym czy homerem,co prawda z tych ras (bez homera) i wielu innych moja rasa powstala ale było to w czasie wojny z koniecznosci i powracanie teraz do powtórnej krzyżówki nie ma sensu z koro rasa już była ukształtowana przez dziesiątki lat.I co mam zrobić wdawać sie w pyskówki jak wy z zamojskimi,raczej podziekuje!bedę hodował takie jak mi sie podobaja czy to popularne czy tez nie,a na pewno nie zostane sam wiec materiał też bedę miał z kim wymieniać.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 26, 2010 9:57 pm

krzysiek to nie arabowie rozdzielili na typ lotny i wyglądowy tylko właśnie europejczycy ulepszyli niby ich rasy naszczęście oni wolą rasy lotne i blądyneta w syri lata do 6 godzin a amerykanie i australijczycy płacą za nie grubą kasę naprzykład mewka kosowska lata po dziś dzień kilka godzin w zakryciu i służy do wynoszenia donków na wysokie pułapy im nie przychodzi do głowy aby taki ptak miał kródki dziób lecz aby latał ile jest w polsce ras wysokolotnych gdyby było kilkanaście ras to niechby sobie kilka zniszczyli ale została praktycznie jedna czy nie można jej odpuścić wzorzec jest hodujcie według niego po co yo całe zamieszanie
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 26, 2010 10:02 pm

Pogromca40 pisze:Ad.Wściekly moją ukochaną rasę właśnie degradują i to sami mistrzowie nie bedę wymieniał z nazwiska,krzyżujac z bagdetą niemieckim wystawowym czy homerem,co prawda z tych ras (bez homera) i wielu innych moja rasa powstala ale było to w czasie wojny z koniecznosci i powracanie teraz do powtórnej krzyżówki nie ma sensu z koro rasa już była ukształtowana przez dziesiątki lat.I co mam zrobić wdawać sie w pyskówki jak wy z zamojskimi,raczej podziekuje!bedę hodował takie jak mi sie podobaja czy to popularne czy tez nie,a na pewno nie zostane sam wiec materiał też bedę miał z kim wymieniać.Pozdrawiam.
zgadzam się z tobą lecz jedna kwestia mnie nurtuje dlaczego mniejszość chce większości narzucić swój tok rozumowania niech hodują co chcą lecz od wzorca z daleka niech nie mącą w głowach innym hodowcom nikt nie zabrania nikomu krzyżówek z maściuchami czy kłajpedami to jest wyłącznie ich sprawa ale ja swój protest co do wzorca mam prawo wyrazić pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz wrz 26, 2010 10:16 pm

Pogromca40 pisze:Nie zgadzam sie z tobą Quatro pomimo że jesteś z mojego Miasta,nie bieżesz jednej żeczy pod uwagę że dla kogoś twoje pokrojowo nienaganne cuda to też może byc byle co im myśle że nie chciał byś usłyszeć takiej opini.

jeżeli coś jest dobre pokrojowo, a ktoś to nazywa byle czym to znaczy tylko tyle, że nie ma pojęcia na temat i gdybym to usłyszał to by to po mnie spłynęło, jeśli natomiast powiedział by to ktoś kto ma dużo lepsze gołębie to przyjąłbym to na gardę.
Jeśli ktoś np hoduje mewki polskie na średnim dziobie i dba o nie 15 lat to i tak ma byle co, nawet jeśłi mu się to podoba to i tak nie zmienia faktu, że mewki na średnim dziobie są kokami, a owy jegomość degraduje rasę rozmnażając słabe pokrojowo ptaki.
I pomimo tego, że jestem z Twojego miasta nie zmienię zdania :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz wrz 26, 2010 10:18 pm

Wściekły, niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Spędzam na arabskich stronach sporo czasu. Ostatnio żona ma wyrzuty, że lada dzień dopadnie mnie CBŚ za kontakty z terrorystami a przynajmniej aresztują nam laptopa. To arabscy hodowcy wyodrębnili swifta krótkodziobego, który jest w Europie zupełnie nieznany.Co do wzorca zamojskich, to jest on totalną porażką. Nie pasują do niego ani lotne, ani wyglądowe zamojskie. Ten wzorzec, podobnie jak wzorzec stawaka polskiego i wystawiane u nas zarówno stawaki jak i zamojskie to kpiny z tych ras. Te wzorce powinny być zmienione a na wystawach powinny się pojawić ptaki naprawdę reprezentujące te rasy, czyli stawaki ,tzw. "klepacze" i zamojskie lotne, jakie pokazywał Sławek na swoich fotkach. Zamojski wyglądowy to alternatywa dla typu lotnego i powinien być uznany jako ODRĘBNA RASA, ale z wyraźnym zaznaczeniem we wzorcu, że powstała w wyniku selekcji lotnych zamojskich pod kątem cech wyglądowych, bez domieszek innych ras.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz wrz 26, 2010 10:29 pm

jeśli to odrębna rasa to niech się nie nazywa zamojski i po sprawie ja chcę zarejestrować widyna jako motyla warszawskiego nie wyglądowego czy to nie jest śmieszne wzorzec ma swoje wady ale wystarczy lekko zmodernizować wiadomo że wzorzec się zmienia ale nie tak drastycznie jak chłopaki chcą to zrobić jak kochają swoje ptaki to niech hodują przecież nikt im nie każe tego zmieniać ale niech swojej wizji genialnego super zamojskiego nie wpajają innym pozatym czas zakończyć tą polemikę bo to do niczego nie doprowadzi pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn wrz 27, 2010 11:09 am

W porządku, miało być bez sprzeczek. Szkoda, Wściekły, że nie chcesz przyjąć do wiadomości rzeczowych argumentów.Dlaczego zamojski wyglądowy ma nie nazywać się zamojski? Przecież to rasa z Zamojszczyzny.Czy w takim mieście jak Zamość ma prawo powstać tylko jedna rasa i już stop, inne nie mogą? Skoro w Białymstoku mamy krymkę białostocką, orlika,także białostockiego, ostatnio też boczatego, oczywiście też białostockiego, to czemu Zamość ma mieć tylko jedną rasę, a więcej już nie wolno? Co do widyna, to powstał wzorzec, nazwa rasy to motyl polski sredniodzioby, chociaz silne lobby hodowców warszawskich dąży do tego , by był to motyl warszawski średniodzioby.Ciekawe, prawda? Skoro widyn może być motylem warszawskim, ale z zaznaczeniem, że ŚREDNIODZIOBYM, to dlaczego nie może powstać rasa: zamojski WYGLĄDOWY?Przecież jego hodowcy wyraźnie deklarują, że nie chcą zmieniać zamojskiego lotnego, więcej, wielu z nich zamojskie lotne hoduje i bardzo je ceni. To ich ptaki, ich rasa i dlaczego hodowcy z innych rejonów Polski, nie zrośnięci z tamtejszą regionalną tradycją, nie żyjący tamtejszymi , lokalnymi rasami, mający o nich o wiele mniejsze pojęcie niż pierwszy lepszy hodowca z pod zamojskiej wsi mają im, hodującym te ptaki od pokoleń narzucać, co wolno a czego nie wolno im ze swoją ukochaną rasą zrobić.Kto lub co daje nam, mnie, Wściekłemu, Edkowi3 czy innym prawo narzucać swoje zdanie ludziom, którzy z tą rasą wyrośli od dziecka.Nikt poza hodowcami z Zamojszczyzny nie ma żadnego prawa decydować o tym, jakie te ptaki mają być. To przede wszystkim ich sprawa i co najważniejsze, ich ODPOWIEDZIALNOŚC przed przyszłymi pokoleniami hodowców. To , co zrobią ze swoją rasą obciąży ich i od nich zależy, czy ta rasa( obecnie można już mówić o dwóch rasach) pozostanie lotna, czy też zostanie zaprzepaszczony dorobek wielu pokoleń wspaniałych hodowców, którzy gołębie zamojskie tworzyli. To nie zamojski wygladowy jest zagrożeniem dla lotnych zamojskich. Największym dla nich zagrożeniem jest bzdurny i promujący nielotne koki wzorzec tej rasy.Ktoś kiedyś mądrze napisał, że aby zniszczyć doskonałą rasę lotną, wystarczy opracować dla niej wzorzec i według niego rasę tą wystawiać. To bardzo mądre zdanie i bardzo prawdziwe, niestety.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 11:40 am

ci ludzie co chcą tej rasy to też nie są z Zamościa prawda panie Wawryn i panie Pogromca oczywiście nie piszę tego złośliwie znów któryś z krakowa czyli oni mają większe prawo do ingerę cji w rasie niż inni hodowcy z polski pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 27, 2010 1:41 pm

Szanownych kolegów proszę sobie to przestudiować http://golebnik.pl/forum3/faq.php i nie zapominać, że jak rejestrowaliście się na forum dawaliście że zgadzacie się z regulaminem, proszę o tym nie zapominać :)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn wrz 27, 2010 3:04 pm

Wściekły, dlaczego mieszasz pojęcia? czy tworzenie NOWEJ rasy jest ingerencją w rasę wyjściową? Wejdź na stronę pana Kolińskiego o taklach. Według niego najstarszymi z bijów są takle, a inne, pokrewne rasy zostały z czasem stworzone przez lokalnych hodowców z całej niemal Azji z krzyżowania takli z rasami lokalnymi. Jesli tak jest w istocie, a to bardzo prawdopodobna teoria, to idąc Twoim tokiem rozumowania powinny zostać z bijów tylko takle, bo wszystkie powstałe na ich bazie rasy nie miały by racji bytu, jako stworzone w wyniku ingerencji w rasę. Bez urazy, ale tak Cię zrozumiałem.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pn wrz 27, 2010 3:39 pm

ad.Wscekly długo się zastanawiałem jak ułożyć ten post żeby nie wyszedł zaczepny,i z góry zaznaczam że nie taki mam cel!!!.Wscekly gdzie na boga wyczytałeś że ja chcę tą rasę????????????.Jest tylko jeden post pod zdjęciem ptaka krzyśka,gdzie napisałem że jak wstawi jeszcze pare zdjęć to może ja sobie założe,i nic wiecej.A napisałem to poto żeby podkreślić swoją aprobate że ten ptaszek podoba mi się i to jest fakt lecz między podoba mi sie,może sobie założe,a faktem hodowania tej,czy innej rasy jest wielka różnica.Podoba mi się bardzo wiele ras i nie oznacza to że muszę je odrazu hodować, to tyle w tym temacie a wypowiadam się bo bronię zasady a nie konkretnej rasy!!!.ad. Dred poco umieściłeś ten link czyżbyś miał nas za sklerotyków którzy nie pamiętają na co wyrażali zgode?.Post zbedny niczego nie wnoszący dany tylko chyba po to żeby zaistnieć w temacie?.Pozdrawiam.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn wrz 27, 2010 4:04 pm

Witam.Ad.Krzysiek popieram w całej rozciągłości.To nie "wyglądowy "miesza tylko ten zły wzorzec.Problem w tym co zrobić by go zmienić.Tu potrzebny wspólny front hodowców lotnego i "wyglądowego".Kłótnie nic nie dadzą "bo gdzie dwóch się bije...it." Ad.Dred.Jakie masz uprawnienia na tym forum by zwracać nam uwagę ? Od tego jest moderator.Pozdrawiam.Ps.Jednak to ja miałem rację.Temat się nie wyczerpał.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 5:17 pm

Pogromca40 pisze:ad.Wscekly długo się zastanawiałem jak ułożyć ten post żeby nie wyszedł zaczepny,i z góry zaznaczam że nie taki mam cel!!!.Wscekly gdzie na boga wyczytałeś że ja chcę tą rasę????????????.Jest tylko jeden post pod zdjęciem ptaka krzyśka,gdzie napisałem że jak wstawi jeszcze pare zdjęć to może ja sobie założe,i nic wiecej.A napisałem to poto żeby podkreślić swoją aprobate że ten ptaszek podoba mi się i to jest fakt lecz między podoba mi sie,może sobie założe,a faktem hodowania tej,czy innej rasy jest wielka różnica.Podoba mi się bardzo wiele ras i nie oznacza to że muszę je odrazu hodować, to tyle w tym temacie a wypowiadam się bo bronię zasady a nie konkretnej rasy!!!.ad. Dred poco umieściłeś ten link czyżbyś miał nas za sklerotyków którzy nie pamiętają na co wyrażali zgode?.Post zbedny niczego nie wnoszący dany tylko chyba po to żeby zaistnieć w temacie?.Pozdrawiam.
jak tak to przepraszam ale z tego co pisałeś tak można było wywnioskować pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 5:25 pm

krzysiek pisze:Wściekły, dlaczego mieszasz pojęcia? czy tworzenie NOWEJ rasy jest ingerencją w rasę wyjściową? Wejdź na stronę pana Kolińskiego o taklach. Według niego najstarszymi z bijów są takle, a inne, pokrewne rasy zostały z czasem stworzone przez lokalnych hodowców z całej niemal Azji z krzyżowania takli z rasami lokalnymi. Jesli tak jest w istocie, a to bardzo prawdopodobna teoria, to idąc Twoim tokiem rozumowania powinny zostać z bijów tylko takle, bo wszystkie powstałe na ich bazie rasy nie miały by racji bytu, jako stworzone w wyniku ingerencji w rasę. Bez urazy, ale tak Cię zrozumiałem.
idąc twoim rozumowaniem to wszystkie rasy powinny się nazywać takla [wyglądowa,lotna,akrobatyczna,długodzioba,kródkodzioba,bosa,łapciata,]jak nowa rasa to niech nazwą nie nawiązuje do gołębia lotnego jak stworzyli nową rasę to niech im nazwę też nową wymyślą pozatym to pierwsze rasy gołębi powstały w indiach a nie w turcji gdzie gołębie typu bije i wywrotki są gołębiami miejskimi i spacerują licznie po rynkach i przy większych świątyniach po dziś dzień także z tą taklą to chyba nie jest tak jak pisze pan Koliński oczywiście nie ujmując jego wiedzy i doświadczeniu w hodowli takli pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn wrz 27, 2010 5:31 pm

opal pisze:Witam.Ad.Krzysiek popieram w całej rozciągłości.To nie "wyglądowy "miesza tylko ten zły wzorzec.Problem w tym co zrobić by go zmienić.Tu potrzebny wspólny front hodowców lotnego i "wyglądowego".Kłótnie nic nie dadzą "bo gdzie dwóch się bije...it." Ad.Dred.Jakie masz uprawnienia na tym forum by zwracać nam uwagę ? Od tego jest moderator.Pozdrawiam.Ps.Jednak to ja miałem rację.Temat się nie wyczerpał.
właśnie wyglądowy miesza najwięcej i przeciwnicy tej wizji będą się posuwać nawet do komentarzy które będą blokowały temat jak ma być spokój na forum to to proszę o nie wypisywanie takich herezji .pozdrawiam ps. zajmijcie się innymi rasami które wzorca nie mają a jest ich wiele a od wysokolotnych z daleka
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pn wrz 27, 2010 5:52 pm

opal pisze: Ad.Dred.Jakie masz uprawnienia na tym forum by zwracać nam uwagę ? Od tego jest moderator.Pozdrawiam.Ps.Jednak to ja miałem rację.Temat się nie wyczerpał.
Takie samo jak każdy inny użytkownik tego forum. Ale przepraszam jak można zwrócić uwagę np. Panu Krzysztofowi Opalińskiemu przecież On jest starszy więcej wie i tak dalej. Opal przeczytaj kim jest Administrator czy Moderator na każdym forum, jak nie wiesz wpisz sobie w Google. A jak to bardzo Ci przeszkadza, że zabrałem głos w tej dyskusji to nic nie stoi na przeszkodzie, że możesz założyć swoje forum. Zapamiętaj Opal, że na każdym forum na świecie, można się wypowiadać tylko z kulturą, błędnie ale z kulturą, z poważaniem Paweł Z.

ODPOWIEDZ