siodelka spoczynkowe

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

siodelka spoczynkowe

Post autor: dafi » śr sty 31, 2007 9:06 pm

Witam
Postanowilem zakupic siodelka spoczynkowe dla swoich golabkow. Chcialbym sie dowiedziec w jakich odlaglosciach umieszczac jedno siodelko od drugiego, w jakiej minimalnej od ziemi i od syfitu?? Slyszalem ze wystarczy 40 cm od zimi, ale nie jestem pewien czy golebie chetnie beda zajmowaly te miejsca.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedÂź

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » pn lut 05, 2007 8:52 pm

u mnie okolo 50 cm od ziemi normalnie siadaja i 30 cm do sufity tez sobie siadaja ;) pozdro

Awatar użytkownika
Sebastian
Kontakt:

Post autor: Sebastian » pn lut 05, 2007 10:22 pm

Siodelek zawsze powinno byc wiecej niz golebi, i o tym trzeba przedewszystkim pamietac! Wedlug mnie lepsze sa siodelka segmentowe, ale to Twoj golebnik i Twoj wybor! :wink:
Golebie zreguly daza do tego, aby siedziec jak najwyzej i niechetnie zajmuja miejsca przy samej podlodze! Ale z braku laku i kit dobry, wiec jesli golab bedzie zmuszony z takich, lub innych powodow usiasc nisko to usiadzie, i nie ma sie czym przejmowac!

Awatar użytkownika
dafi
Kontakt:

Post autor: dafi » pn lut 05, 2007 10:52 pm

No ja niestety nie moge miec regalu z siodelek segmentowych bo mnie na to nie stac choc wiem, ze jest on duzo lepszy. Jutro bede montowal ;D

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » wt lip 31, 2007 12:34 am

Zastanawiam sie nad kupnem siodelek plastikowych, czy ktos ma takie ? I co o nich sadzicie?

Awatar użytkownika
Grzesiek2f
Kontakt:

Post autor: Grzesiek2f » wt lip 31, 2007 8:06 am

ja mam plastikowe, ale nie polecam. mysle ze plastikowe z drewnianymi przysiadami byly by lepsze. na plastikowych stare golebie nie chca siaadac, tylko na pojedynczych przysiadach siadaja mlodki z tego roku...

wuj333k
Kontakt:

Post autor: wuj333k » wt lip 31, 2007 10:42 am

ja proponuje zakupic siodelka plastikowe lub z jakiegos innego materialu ktore nie chlona wody , chodzi o to ze deseczka jest drewniana a ten daszek z innego materialu , jest to latwe w czyszczzeniu poniewaz jak mialem kiedys inne daszki z jAKIS SKLEJEK czy czegos podobnego wyginaly sie z czasem wichrowaly a plastikowi to nie grozi i golebie u mnie chetnie siedza na nich

ODPOWIEDZ