Strona 1 z 1

strych

: pn sty 07, 2013 12:07 pm
autor: freak007
Witam,mam zamiar przerobić na gołębnik całe poddasze.Budynek z cegły kryty eternitem. Nie wiem tylko czy trzymać gołębie na całej powierzchni strychu bo jest on całkiem duży(był tu kiedyś spichlerz na zboże) czy też może go podzielić na pół i zrobić dwa gołębniki...? :mrgreen: Pytam bo podobno gołebnik nie powinien być zbyt duży. Jak najlepiej odkazić wnętrze? Czy wystarczy bielenie ścian wapnem(dawno temu na strychu były utrzymywane kury no i czeka mnie mnóstwo sprzątania :? ).

Re: strych

: pn sty 07, 2013 12:21 pm
autor: felix8024
Problem ze strychem jest taki że jest tam w lecie sauna.
I co byś nie robił tak tam bedzie.
Poza tym musiał byc na ścianie bocznej wywalić sporą dziure i ją oszklić bądź wtawic pleksy zeby tam wpadało naturalne światło. Okna dachowego w eternicie nie zamontujesz.
No i wentylacja przeciw pyłowa pewnie nie będzie tam za szczęśliwa.
Ludzie trzymają w gołębie na strychach z sukcesami ale do mnie to nie przemawia.

Jak zrobisz zeby tam było nie za gorąco i wystarczająco jasno (światło naturalne) to mozesz trzymać.
Jak masz miejsce to zrób 2 nawet 3 boxy. Samce mozna oddzielac od samic, młode od starych, puszczane od niepuszczanych, ganiane od nie ganianych. Boksów nigdy za wiele.

Re: strych

: pn sty 07, 2013 2:06 pm
autor: freak007
Okna są na tym strychu,ale nie wiem czy wstawiać nowe szyby czy może wystarczy tylko siatka?Dodatkowe okna mógłbym zrobić, to nie problem. Strych ma wysokość od ok. 1-3(4?) m (jednostronnie opadający dach). Jest nie tylko wysoki,ale też szeroki. Gołębie miałyby tu sporo swobody.

Re: strych

: pn sty 07, 2013 5:42 pm
autor: Dispar
Na takich strychach rzeczywiście są problemy z temperaturą w lato. Jeżeli zrobisz na tym strychu długi gołebnik z przedziałami to zrób sufit oraz jego przód tylko z drobnej siatki. Widziałem takie przedziały na strychu obory oraz wewnątrz stodoły i miały one dobrą wentylację.

Re: strych

: czw sty 31, 2013 8:33 pm
autor: maciekm990
ja ganiam ze strychu 42 m2 ponad 200 i jest dobrze.

Re: strych

: czw lut 14, 2013 11:04 pm
autor: arek5959
Mam 5 gołębników w tym 1 duży na strychu, okazuje się w praktyce że na strychu gołębie są zawsze zdrowsze niż gołębie w murowanych i drewnianych.