gołębnik dla budapesztów

krzysiek
Kontakt:

Re: gołębnik dla budapesztów

Post autor: krzysiek » pn gru 31, 2012 9:12 pm

Taki gołębnik ma specjalnie taką budowę i nie powinno się w konstrukcję ingerować. Nie ma sensu ulepszać tego, co jest od lat sprawdzone. Z koszem na dachu stawia się budę, kit box ma inną konstrukcję i jest przystosowany do innego typu treningu lotowego. Co najwyżej zamiast widełek wlotowych można założyć coś w stylu wlotu belgijskiego. Aby ptaki w kit boxach były spokojne i się nie stresowały stosuje się zaciemnienie. Po otwarciu klapy zaciemniającej ptaki bez problemu widzą okolicę przez osiatkowane drzwiczki.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » pn gru 31, 2012 9:35 pm

Tylko co to za widok, w jedną stronę. Zawsze można coś ulepszyć. Metod stosowana z budą jest bardzo dobra i należało by się tego trzymać.

Ps. Krzysiek pisałeś na RG o sztaficerach z allegro, kliknij na wszystkie przedmioty sprzedającego,to da ci do myślenia.

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » wt sie 27, 2013 12:41 pm

Witam,Seter mozesz dodac fotki swoich golebnikow typu "buda"?podac wymiary,ktortki opis wentylacji itd.fotki moga byc telefonem byle tylko byly robione w dzien :D
Moze ktos jeszcze moze dodac fotki takich golebnikow?

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » czw sie 29, 2013 12:35 pm

Witam. Ile osób tyle pomysłów, ja mam gołębnik zbudowany na wzór tego ze zdjęcia. Przedziały można zrobić z przesównych drzwi.
Załączniki
83tmp.jpg

Awatar użytkownika
maniek86
Kontakt:

Post autor: maniek86 » pt sie 30, 2013 10:09 pm

grand.ix dzieki za fotke a jakie wymiary?bedziesz oslanial przod na zime?ja mysle nad rozplodowo-lotowym tzw leg na wiosne a pozniej tylko ganiac pozdrawiam

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » pt sie 30, 2013 10:47 pm

Wymiary to 2,5m na 1,5m. Przedziały po 80cm, dzielone cienką ścisnką z przesównymi drzwiami. Dla kilku gołębi wystarczająco ale w miarę rozwoju hodowli może robić się ciasno. Regały spoczynkowe tak jak na zdjęciu jakieś 50cm nad podłogą. Co do przodu z siatki to w zimie rzeczywiście trochę nawiewało śniegu, dlatego zasłaniam na okres pluchy (nie całą powierzchnię). Konstrukcję dachu mam trochę inną tzn. ze szczeliną.
Załączniki
_mini-goł.JPG
_mini-goł.JPG (7.17 KiB) Przejrzano 7096 razy

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob sie 31, 2013 1:58 pm

ile ta szczelina ma przeswitu i czy jest ona na calej dlugosci?
jak zabezpieczyles ja przez deszczem i sniegiem itp.?
czy myslisz ze gdybys mial lita sciane i wloty przy podlodze czy cyrkulacja powietrza bylaby wystarczajaca?
to jest golebnik TYLKO dla lotnikow?
nie prowadzisz tam legow?
jak golebie zime przetrwaly?
czym zaslaniasz sciane?
Ile ptakow tam trzymasz?

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » ndz wrz 01, 2013 2:35 pm

Strasznie dużo pytań, na większość sobie sam odpowiesz tylko poobserwój zdjęcia gołębników pocztowych. Gołębnik ten mam tylko dla lotników, a rozpłodowy osobno. Mówię tylko że jak ktoś chce hodować niedużo ptaków to można go zaadoptować na rozpłodówkę i lotowy, tyle tylko że przy rozpłodówce dostawiłbym jakąś wolierkę żeby miały więcej swobody (co do obsady to max. 6par i odsadzać młode do przedziału lotników).
Wiele rodzajów gołębników ma ciekawe rozwiązania, podstawa to suche i bez przeciągów. Bardzo fajne i proste gołębniki stosują serbowie dla swoich wysokolotnych.
http://www.youtube.com/watch?v=O0BBdXV8yG4
http://www.youtube.com/watch?v=3k0IgCPn5CM
http://www.youtube.com/watch?v=D1qXUeoToME

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn wrz 02, 2013 1:40 am

zageszczenie w ostatnim filmiku wieksze niz para na m2 :)

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pn wrz 02, 2013 10:11 pm

maniek86 pisze:Witam,Seter mozesz dodac fotki swoich golebnikow typu "buda"?podac wymiary,ktortki opis wentylacji itd.fotki moga byc telefonem byle tylko byly robione w dzien :D
Moze ktos jeszcze moze dodac fotki takich golebnikow?
Proszę zerknąć tutaj:
viewtopic.php?f=8&t=3426&start=25
Wstawiłem tam zdjęcia swojej "budy" - piękne to-to nie jest, ale za to naprawdę funkcjonalne - gołębie w tym gołębniku chowają się super.
Można też zobaczyć, jak blisko gołębnika mam las... - nie jakiś tam zagajnik, tylko kompleks leśny ciągnący się po horyzont - raj dla jastrzębi :roll:, bo dla gołębi - niekoniecznie.
Kaszanka forever !!

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » czw wrz 05, 2013 6:50 pm

A kolego gdzie masz ujścia powietrza bo nie widze żadnych kominów ani wycięć. To że nie masz podłogi tylko ruszt to rozumie ,jest nawiew od dołu i pozbywasz się piór i pyłu a wyloty gdzie?

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » pt wrz 06, 2013 6:41 pm

W tym gołębniku żadne kominy ani inne cuda nie są potrzebne - "wywiew" odbywa się poprzez szpary pomiędzy deskami, ponadto podsufitka z desek również ma szpary, przez co część zużytego powietrza "wychodzi" poprzez szpary w deskach na wyższej części dachu.
Jedynym zabudowanym elementem w tym gołębniku są cele lęgowe - tylną ścianę "uszczelniłem" dodatkowo płytą OSB.
Natomiast przeciągom zapobiegają te przysłony z desek pod gołębnikiem (wzdłuż ścian bocznych).
Wylot jest w ścianie bocznej (od strony południowej), a gołąbki wychodzą na zewnątrz poprzez "kratę" na dachu.
Ot, cała filozofia.
Pozdrawiam
Kaszanka forever !!

syrtyr
Kontakt:

Post autor: syrtyr » pt wrz 06, 2013 6:54 pm

Rozumiem.Dzięki za odp.Pzd

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt wrz 13, 2013 3:16 pm

jak sie sprawdzaja budowle obite plyta OSB?

ODPOWIEDZ