Jak zabezpieczyć gołębnik przed zlodziejami.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Jak zabezpieczyć gołębnik przed zlodziejami.

Post autor: donatello » śr lis 21, 2012 10:44 pm

Witam.
Myślę że problem znany i wart poruszenia. Może koledzy się podzielą i tego rodzaju wiedzą... :roll:
Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę dokładnie opisać jak można łatwo zrobić prosty, tani i skuteczny alarm do gołębnika, wykorzystując lampy halogenowe z czujkami ruchu. Zastosowałem u siebie. rewelacja.

krzysiek
Kontakt:

Re: Jak zabezpieczyć gołębnik przed zlodziejami.

Post autor: krzysiek » czw lis 22, 2012 8:34 am

Taki system dobrze działa ale na czworonożne drapieżniki. Dobry złodziej łatwo sobie z tym poradzi. moim zdaniem najlepszym zabezpieczeniem jest brak zabezpieczeń. Ze złodziejem jest trochę podobna sprawa jak z jastrzębiem. jastrząb goni to co ucieka, bo taki ma instynkt. Złodziej działa też instynktownie. włamie się tam, gdzie są zabezpieczenia. gdy ich nie ma, uzna , że nie warto się włamywać. Tak to u mnie od wielu lat działa. Gdy miałem zabezpieczone gołębniki, kłódki, zamki,kraty w drzwiach i oknach, miałem kilka włamań i poginęły mi ptaki. Teraz, gdy nie mam żadnych zabezpieczeń, od lat nie było złodzieja.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » czw lis 22, 2012 10:52 am

Ja mam teren wokół gołębnika ogrodzony siatką i biega tam porządny pies. Ze złodziejami nie miałem na szczęście problemu. Obecność psa jest bardzo dobrą ochroną gołębnika przed złodziejami na czterech nogach. Nie było od lat żadnego drapieżnika w gołębniku.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw lis 22, 2012 2:02 pm

Im mniej się chwalimy gołebiami, pokazujemy je i gołebniki tym lepiej. To uważam za podstawę. Wszelkie zabezpieczenia na pewno są pomocne. To co pisze Krzysiek też się czasami sprawdza ale nie wtedy gdy mamy do czynienia ze złodziejem, który nie zna się na gołebiach, ten weźmie wszystko a gołebie po to, np. by ugotowac sobie rosół.
Pies, też może być ale dobry złodziej ukradnie psa razem z gołebiami.
Aby się zabezpieczyć, trzeba najpierw poznać wszystkie metody włamywania się i kradzieży.
Pomocnym byłoby nasze forum w zbieraniu informacji na ten temat. Bo jak się wie czego można się spodziewać, to zawsze można coś temu zaradzić.
Z reguły nie mamy do czynienia ze zbyt ,,wykwalifikowanymi " złodziejami więc zrobienie zabezpieczeń w wielu przypadkach może uchronić nas przed kradzieżą.
Np. powiedzcie koledzy jażeli od wewnątrz gołębnika po ścianach, suficie, podłodze poprowadzę cienki kabelek, przymocowany do każdej deski osobno (prosta robota) i podłączę do alarmu uruchamiającego się przy spadku napięcia to jak sobie miałby złodziej z tym poradzić? Każde ruszenie jakiejkolwiek deski spowoduje przerwanie kabelka i uruchomienie alarmu. Czy przeciętny złodziej poradzi sobie z tym? Wątpię.
golebiewski

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt sty 08, 2013 11:55 pm

Ja montuję czujniki alarmowe dualne oraz przekażniki uchylne na dzwiach i oknach. Gdy ktoś naruszy strefe w gołębniku albo otworzy dzwi to zapalają się wszystkie światła i syrena.
Owszem czujniki ruchu w halogenach nie zawsze zadziałają, wystarczy że się zasłonię tekturą i spokojnie podejdę zakryć czujnik światła, sprawdzałem!
Właściwie to wykonuję alarmy i instalacje elektryczne. Montuję instalacje alarmowe fabryczne a także skomplikowane oraz nietypowe na zamówienie bo są tańsze.
Są takie czujniki do pomieszczeń gdzie na nasze gołębie nie reagują, dopiero reagują na zwierzęta i ludzi o masie większej niż 15-20kg.

Jeśli chodzi o ten drucik co pisał wyżej kolega to w praktyce jest wykonalne, tanie oraz skuteczne, bynajmniej dla elektronika to nie problem. Żeby się dostać do drucika i go pominąć to dla mnie nie problem, wystarczy że znajdę słabe punkty i go zbocznikuję a dalej już robię swoje. Jeszcze ciekawe jak wygląda sprawa żeby nikt nie uszkodził tego drucika w trakcie sprzątania itd, a naprawa uszkodzonego drucika przy rozległej instalacji nie jest łatwa do zlokalizowania. Jeszcze dochodzi kwestia ochrony przeciwpożarowej.

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » śr sty 09, 2013 7:02 pm

Te druciki to też fajna sprawa. Uważam że czym więcej zabezpieczeń tym lepiej.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » śr sty 09, 2013 10:34 pm

arek5959 mam do Ciebie pytanie, jako fachowca w tej dziedzinie (mam pięć gołębników w jednym rzędzie ciągłość 11 m.)do każdych drzwi chciałbym podłączyć alarm. Przeglądałem alarmy na Allegro jest ich mnóstwo każdy swój towar zachwala ceny też przystępne, ale który byłby naprawdę dobry, to nie mam pojęcia, bo w tym temacie jestem kompletnym laikiem. Czy mógłbyś jakiś zaproponować ?

Awatar użytkownika
donatello
Kontakt:

Post autor: donatello » czw sty 10, 2013 12:36 am

Na allegro alarmy do tego typu drzwi to sam tani szajs...jak przeglądałem. Samo badziewie od 10 do 50 zł. Zaczynałem kiedyś od tego. Pierwszy mróz, wilgoć i nic nie działa albo działa kiedy nie ma działać.
Osobiście nie proponuję i zalecam poradzić się fachowca.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw sty 10, 2013 10:22 pm

Zamiast inwestować w fabryczne centrale alarmowe po ok 400zł + osprzęt do tego to można wykonać moduł z syreną za 100zł z funkcją podtrzymania napięcia (akumulator) w razie gdy by światło ktoś odciął. W cenie jeszcze się zmieści na przekażniki ościeżycowe do dzwi i okien. Wystarczy nawet chwilowa przerwa w obwodzie czy nawet chwilkę naruszenia okna czy drzwi powoduje natychmiastowy alarm.
Ponowne zamknięcie obwodu (drzwi i okna czy ponowne połączenie uszkodzonego przewodu) alarm się nie wyłącza :!: Trzeba poprostu zresetować centralę za pomocą pilota lub ukrytego włącznika.
Jest też możliwość np jednoczesnej ochrony gołębnika i woliery.
Do takiej centrali można dołączyć czujniki ruchu a także czujniki dymu.
Sam wykonuję takie moduły i montuję. Najlepiej to się robi przed tynkowaniem gołębnika bo wtedy ładnie się kabelki kładzie i pod tynkiem tego nie widać, więc po wizycie przeciętny ,,Kowalski'' nie połapie się gdzie idą kable do centrali i syreny :D

W sumie nie ma co dyskutować publicznie o topologii, zasady działania i możliwościach alarmu bo ktoś zacznie szpiegować, analizować patenty do złamania szyfru :twisted:

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » pt sty 11, 2013 12:49 am

Dzięki.
Arek wysłałem wiadomość na pw.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pt sty 11, 2013 5:20 pm

......

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pt sty 11, 2013 7:25 pm

. . . . . . .

grand.ix
Kontakt:

Post autor: grand.ix » wt sty 15, 2013 7:09 pm

Alarmy alarmami, a czy jest mozliwość ubezpieczenia hodowli np. przed kradzieżą czy któryś z panów rozważał tę sprawę?

maciekm990
Kontakt:

Post autor: maciekm990 » pt lut 01, 2013 10:17 am

Witam, czy ktoś na tym forum wykonuje takie grube sztaby zakładane na drzwi do gołębnika?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lut 01, 2013 2:45 pm

Weż sobie pióro od resoru i bedziesz mjał sztabe lub idz do kowala to zrobi tobie sztabę, można też spotkac w sklepach żelaznych na prowincji .

maciekm990
Kontakt:

Post autor: maciekm990 » pt lut 01, 2013 2:51 pm

a, zna pan jakiś taki sklep w okolicach warszawy?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt lut 01, 2013 3:06 pm

W Radzyminie jest w środe targ z różnymi rzeczami i też z żelastwem oraz nie daleko są sklepy żelazne gdzie można dostać sztaby lub dowiedzieć się gdzie można kupić.

maciekm990
Kontakt:

Post autor: maciekm990 » pt lut 01, 2013 3:12 pm

Dzięki, i tak będę w tą środę w Radzyminie na placu z gołębiami, to i na targ się przejdę. :)

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » wt kwie 16, 2013 8:54 pm

Witam, wracając do tematu muszę się pochwalić, że zabezpieczyłem alarmem sześć gołębników.
Alarm działa znakomicie, jest bardzo prosty w montażu, w porównaniu do alarmów ze sklepu dużo tańszy, a wykonany został przez naszego kolegę z forum arek5959.
Jeśli ktoś będzie chciał zabezpieczyć gołębniki (i nie tylko), to z czystym sumieniem polecam Pana Arka na pewno się nie zawiedzie- wszystko szybko i bez problemów.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt kwie 16, 2013 11:15 pm

W związku z licznymi pytaniami co do alarmu to napiszę odrazu wszystko żeby nie odpisywać co chwilę.

Centrala alarmowa zasilana z 230V (pobór w stanie czuwania 1W) + awaryjne zasilanie z akumulatorka (na zamówienie).
Jest też opcja sterowania alarmem z pilota (na zamówienie).
1 centralą można zabezpieczyć bardzo dużo wejść i okien bez ograniczeń (czujniki ruchu, czujniki magnetyczne, mechaniczne, stykowe itd).
Centrala jest prosta do podłączenia nawet przez niedoświadczoną osobę, w zestawie mamy instrukcję.
W centrali mamy już zabudowany zasilacz, sama centrala z obudową jest wielkości dwóch kostek masła. Można go powiesić, położyć itd.
Koszt wykonania jednej centrali to 150zł + syrena oraz styczniki (czujniki) dodatkowe ok 50zł.
Czas realizacji ok 2-4 tygodnie (trochę długo ale uwierzcie mi że mam ogrom pracy).
Gwarancja 1 miesiąc.
Zapewniam pomoc techniczną w zakresie instalatorstwa alarmowego i elektrycznego.

Kontakt GG 9436518, e-mail: tomek.trzemcha@neostrada.pl, albo na PW.

ODPOWIEDZ