Strona 1 z 1

dach dwuspadowy

: ndz wrz 23, 2012 2:05 pm
autor: syrtyr
Zmieniam dach na dwuspadowy i pytanie moje czy taki dach też ocieplacie wełną?. Bo mam zamiar nabić płyty OSB i dopiero blachę. 2pytanie mam dwa kominki 100 jeden na przedział wystarczy ?(2x2,10x2,10).Jeżeli nie to zrobię wyloty powietrza na bokach i wstawię kratki takie jak w dzwiach łazienkowych, czy strefy podrynnowe maja być otwarte czy zamknięte.Wyloty skierowane są na północ.Pzd.

Re: dach dwuspadowy

: wt wrz 25, 2012 6:54 am
autor: Blusmen
Jakie pokrycie i kąt dachu?

Re: dach dwuspadowy

: wt wrz 25, 2012 2:08 pm
autor: adammo87
syrtyr pisze:Zmieniam dach na dwuspadowy i pytanie moje czy taki dach też ocieplacie wełną?. Bo mam zamiar nabić płyty OSB i dopiero blachę. 2pytanie mam dwa kominki 100 jeden na przedział wystarczy ?(2x2,10x2,10).Jeżeli nie to zrobię wyloty powietrza na bokach i wstawię kratki takie jak w dzwiach łazienkowych, czy strefy podrynnowe maja być otwarte czy zamknięte.Wyloty skierowane są na północ.Pzd.
zrob kalenicowy wywiew i na to jeszcze jeden maly daszek :)

a jednak przerabiasz? rok temu sie glowiles nad tym chyba co? czy mi sie osoby pomylily?
najlepsze podobno dachowka starego typu jest

Re: dach dwuspadowy

: wt wrz 25, 2012 9:22 pm
autor: syrtyr
tak to ja :D Przerabiam, bo juz nie mam siły .Kombinowałem na różne sposoby , zakupiłem książke P Potasa i zrobiłem wentylacje według zaleceń i też za przeproszeniem d...a.

Pokrycie - blacha bo nie muszę kupować, ocieplona podsufitka.A jeśli chodzi o kąt to nie mam pojęcia :roll: ale wysokość od podsufitki będzie 1m na szerokości gołebnika 2,20.

Re: dach dwuspadowy

: wt wrz 25, 2012 9:37 pm
autor: adammo87
jak blacha obijasz to bym to ocieplil zeby ptactwu sie zar z nieba w lato nie kipial. no to mamy h=1m, teraz jeszcze dlugosc podstawy i typ trojkata i bedziemy mieli kat dachu :) prosta trygonometria
ja bym zrobil otwarta kalenice na calej dlugosci dachu i na to na jakis 10cm daszek kolejny. sufit 50% osiatkowany, 25% od przodu i tylu bez przeswitu, przy podlodze na calej dlugosci wloty powietrza ktore mozesz regulowac jakas tam klapa/zasuwa. gdzies czytalem na holenderskim forum pocztowych o wentylacji, super fajny artykul inzyniera ale nie zasejwowalem :/