2 w 1

Fokus
Kontaktowanie:

2 w 1

Post autor: Fokus » pt lis 18, 2011 10:44 pm

Witam. Mogę powiedziec wreszcie!! Na tym forum byłem krytykowany czasem za różne tematy nie związane z gołębiami a z zarabianiem kasy. Ale dzięki temu wreszcie zebrałem kaske na to hobby żeby zacząć od nowa i na poważnie... Więc postanowiłem. Będę hodowal i ozdobne i pocztowe ale nie jakoś masowo. Będą to 4 czy 5 par gołębi pocztowych ale w kolorach czerwony, żółty, biały i czarny. Ozdobnych 3 gatunki, po 2 pary. Chodzi o to żeby były one dobrej klasy. A więc chce zbudować jeden duży golebnik i przedzielić go tak aby powstały dwa mniejsze. Moje pytania są takie: z czego zrobić ścianke która rozdziele golebnik. Siatką, płyta deski?? Zrobić ścianke stała czy przenośna?? Jaki ruszt plastik czy drewno?? Chciałbym się również spytac co myślicie o wstawieniu do golebnika dużego okna?? Okno takie jak w domu plastik. Ale naprawdę duże. Co dać jako izolację, wełnę czy styropian?? Czym pokryć dach: jak myślicie blacha czy papa??

felix8024
Kontaktowanie:

Re: 2 w 1

Post autor: felix8024 » pt lis 18, 2011 10:58 pm

ty chłopie chyba oszalałeś do reszty

Fokus
Kontaktowanie:

Post autor: Fokus » pt lis 18, 2011 11:20 pm

Bardzo możliwe ;-) ale z wasza pomocą czy bez niej i tak to zrobię. Skoro twierdzisz że oszalałem to chce wysłuchać również dla czego tak sądzisz

Awatar użytkownika
lewap125
Kontaktowanie:

Post autor: lewap125 » sob lis 19, 2011 11:26 am

Planujesz hodować 10 par gołębi, ale liczysz też że będą się rozmnażać tak, więc radzę zbudować gołębnik dużo na wyrost , bo jak zakładasz że będziesz trzymał gołębie dobre jakościowo(krótkodzioby) to potrzebne będą Ci mamki (3 pary na 1 ładnych), do tego z roku na rok zawsze zostawiasz sobie najlepsze sztuki, no chyba że liczysz tylko kasę :D i wszystkie będziesz sprzedawał. I nie radzę trzymać pocztowych z małymi ozdobnymi, to jak byś wpuścił dwóch bokserów na ring tylko jeden wagi lekkiej drugi ciężkiej (finał znany - Kliczko -Adamek) :lol: Podziel gołębnik na trzy, ozdobne, mamki , młode i zrezygnuj z pocztowych, lub całkiem w innym gołębniku. Ruszt robią tylko leniwi , sprzątać,sprzątać i jeszcze raz sprzątać + tak samo, zawsze czysta woda, a czym podzielisz gołębnik nie ma aż takiego znaczenia.Duże okna jak najbardziej wskazane ,jeśli nie boisz się złodziei, co do izolacji ja jestem zwolennikiem styropianu, jeśli ścianki będą dokładnie spasowane to , żadne myszy nie wejdą, dach pokryj papą bo blacha latem za mocno się nagrzewa i zimą od dołu skrapla się woda. Pozdrawiam

Fokus
Kontaktowanie:

Post autor: Fokus » sob lis 19, 2011 1:27 pm

Nie liczę na kaske:)nie z gołębi. Co do pocztowych to miały one latać wolno a ozdobne pod dużą woliera. Nie będą to raczej krótkodzióby ale dobre np garlacze.

felix8024
Kontaktowanie:

Post autor: felix8024 » ndz lis 20, 2011 5:44 pm

Kazdy robi jak uważa ja mam jak widać na zdjęciach
Najlepsze mamki to pocztowe.
Najlepszy kiks (kapucyn) karmi jak najgorszy pocztowy.
Przedłuż sobie dach z jednej strony i porób im boxy na zewnątrz gołębnika.
Ja mam 5 boxów 5 par, a niżej krematory, do separatki, parowania itd.
Ale mozna zrobić 2 rząd i masz drugie tyle.
Pocztowe to maszyny, jak trzeba to 3 młodziaki wykarmią.

Obrazek
Wiekszy rozmiar http://i138.photobucket.com/albums/q258 ... 00549a.jpg
Obrazek
Większy rozmiar http://i138.photobucket.com/albums/q258 ... 00550a.jpg

ODPOWIEDZ