gryzonie

ryska_29
Kontakt:

gryzonie

Post autor: ryska_29 » wt lip 12, 2011 9:51 pm

witam,czy ktoś zna sprawdzony sposób by pozbyć się chyba kuny? z gołębnika.dziś rano znalazłam 3 młodziaki które dopiero dostawały piórek martwe w gołębniku do tego 2 duże młodziaki martwe i jeszcze 2 młodziaki były martwe ,wyciągnięte z gołębnika na dach pod kratą na 3ech znać ślady krwi na szyji i dzioby miały zakrwawione.poradzicie coś? :(

Awatar użytkownika
kyrtap125
Kontakt:

Re: gryzonie

Post autor: kyrtap125 » wt lip 12, 2011 9:55 pm

Witam.

Musisz znaleźć miejsce którym ona wchodzi,
i je zabezpieczyć. :D
Albo żywołapkę zastawić.

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » wt lip 12, 2011 9:59 pm

kup duże pułapki na szczury i żywołapke na przynęte daj kuże jajo lub pozatykaj wszystkie dziury w gołębniku spuść psa o ile jest cięty na te gryzonie i jeśli masz kota który nie gania gołębii zamknij go w gołębniku. mysle że to jednak szczur kuny swykle rozszarpują i zrzerają gołębie a szczury nadgryzają je na szyi i zostawiają

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lip 12, 2011 10:40 pm

To na pewno nie kuna, bo zabiła by wszystkie ptaki w gołębniku. Raczej będzie to szczur lub tchórz.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » śr lip 13, 2011 8:24 am

Witam !!!
Kolega Krzysiek ma rację. To nie była kuna i całe szczęście. Kuna jest swego rodzaju ewenementem w przyrodzie. Zazwyczaj dzikie zwierzęta zabijają tylko tyle aby się najeść i wyżywić młode. Kuna po wejściu do gołębnika zabija wszystkie gołębie czego osobiście doświadczyłem kilka lat temu tracąc całą hodowle pawików (dobrej klasy) 33 szt. + jeden przybłęda mieszaniec, który miał pecha zanocować akurat wtedy u mnie. Niemal się popłakałem, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zacząłem z inna rasą od podstaw.
Moim zadaniem nie był to również szczur. Szczur dla odmiany zabija prawie wyłącznie tylko wtedy gdy ma młode i w ilości potrzebnej do najedzenia się. Najczęściej wystarcza jeden lub dwa gołębie. Charakterystyczne jest również to, że szczury nie zjadają całych gołębi a jedynie ulubione części typu dziób i okolice głowy, często wygryzają dziurę na plecach i w okolicach wola.
W przypadku do którego się odnosimy to ja obstawiam tchórza choćby przez to, że część gołębi została wyciągnięta na zewnątrz. Polecam uszczelnić gołębnik i zamykać go na noc. Tchórz nie wróci od razu ale za jakiś czas na pewno sobie zrobi rekonesans i będzie draka.
Pozdrawiam
Michał

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » śr lip 13, 2011 12:26 pm

Koledzy mają racje to nie była kuna, ona od razu zabija całe stado. Szczur odgryza głowę, a resztę zostawia (wiem bo mój kolega męczył się z tym problemem. ) Więc może kolega Michał ma rację i to był tchórz. Polecam uszczelnic gołębnik i na noc zasłaniać czymś (szyba,deska itp.) okienko przez które gołębie wychodzą pod kratę. Bo skoro ten gryzoń wyniósł tam gołębie to może tamtędy wszedł :?:
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » śr lip 13, 2011 12:44 pm

u mnie jeszcze ani razu szczur kuna czy inne zwierzeta prócz jastrzebia nie zabiło gołębi ale to raczej szczur mojemu wujkowi kuna zabiałła 30 sztuk szczur kiedyś zagryzał mi kury codziennie po jednej aż pies go zabił mój pies jest bardzo ciety na szczury.

ryska_29
Kontakt:

Post autor: ryska_29 » śr lip 13, 2011 3:29 pm

dzieki za podpowiedzi , wczoraj na noc pozamykalam wszystkie otwory do gołębnika i całą noc się światło palilo i dziś rano wszystko było ok,nic nie zginęło ''narazie'' zobaczymy co będzie dalej,a może to była łasica bo w zeszłym roku kręciła się koło gołębnika była cała biała?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lip 13, 2011 7:13 pm

Biały to raczej był gronostaj. Pomimo niewielkich rozmiarów to bardzo groźny drapieżnik. Dodam, że to piękne zwierzątko jest pod całkowitą ochroną, bo występuje u nas niezwykle rzadko.Dobre zabezpieczenie gołębnika i zamykanie wylotów na noc wystarczy, by się uchronić przed nieproszonymi odwiedzinami tego pięknego futrzaka.Gorsza sprawa byłaby z kuną, bo ona większość dostępnych rodzajów siatki potrafi podrzeć, jakby były z papieru.

bartekbenio
Kontakt:

Post autor: bartekbenio » czw lip 14, 2011 12:37 pm

do mnie sie kot wbijał ale nic nie zabierał bo nie dał rady lecz straszył golłębie nieraz tam coś młodego zjadł a tak to mało ale założyłem wnyko przy siatce tam gdzie zawsze ucziekał i go złapałem

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » czw lip 14, 2011 12:50 pm

Mi też mój kot złapał gołębia. Więc musiałem mu przetłumaczyć ''ręcznie'' żeby tego więcej nie robił. Od tamtej pory gołębie mogą siadać na kota, a on im nic nie zrobi.
A biały futrzak to może być jak kol. krzysiek mówi gronostaj, nawet nie myślałem że takie ładne i miłe z wyglądu zwierzątka są tak groźnymi drapieżnikami.
Pozdrawiam. Kamil

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lip 14, 2011 1:44 pm

Mojemu kuzynowi samica gronostaja wybiła wszystkie dzikie króliki, które miał wypuszczone luzem na ogrodzie.

Miker
Kontakt:

Post autor: Miker » czw lip 14, 2011 2:57 pm

Łasica zimą panowie jest nawet bielsza od gronostaja :) bo nie ma czarnego końca ogona (zdarza się ale rzadko że jest jasno brązowa). Gronostaj natomiast jest biały z czarną końcówka ogona. W lecie gronostaj i łasica praktycznie nie różnią się umaszczeniem a jedynie wielkością. Jeżeli ktoś widział łasice (prawdziwą) to się pewnie zastanawiał jak coś tak małego może zabić gołębia. :shock:
Ja osobiście sądzę ze straty w naszych gołębnikach poczyniają głównie gronostaje, chociaż to zwierzęta raczej leśne. W opisanym przypadku to mógł być tchórz lub szczury np. kilka.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » sob lip 16, 2011 10:06 pm

Witam Panowie, mam pytanko bo nie mogę znaleźć na forum. Czy płyta osb zabezpieczy gołębnik przed drapieżnikami typu kuny, łasice i szczury? jeśli tak to jaka grubość ewentualnie a jeśli nie to czym najlepiej zabezpieczyć?

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » ndz lip 17, 2011 6:33 pm

przed szczurami najlepiej poprzybjać w rogach gołębnika blache

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pn lip 18, 2011 8:11 am

tylko w rogach? a jakiej szerokości ta blacha miała by być? czy to już bez znaczenia?

Awatar użytkownika
krol17
Kontakt:

Post autor: krol17 » pn lip 18, 2011 2:34 pm

chyba bez ale w rogach i krawendziach i pod podłogą przybij to szczur nie przegryzie i żeby była na jeszcze dalszej powierzchni od rogu kotu też będzie się cieżko wspiąć .

ODPOWIEDZ