Wentylacja nie zawsze możliwa

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Wentylacja nie zawsze możliwa

Post autor: Garłaczek » pt lip 23, 2010 10:20 pm

Witam,
mam mały problem z wentylacją, a mianowicie posiadam gołębnik strychowy o długości 220cm (2 ściany z siatki zgrzewalnej). Cały strych ma 15 m długości, a dolną wentylację założyłem na murowanej ścianie od lasu.

I tu problem, ponieważ gołębnik osadzony jest na jednym z końców 15 m strychu.
Czy drugą kratkę wentylacyjną mam zakładać 15 m od drugiej??? Jeżeli tak, to czy to zda swój egzamin???
W gołębniku zamieściłem hydrometr, który wskazuje 39%. Chciałbym podskoczyć do regulaminowych 50%-60%.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Garłaczek
Gołębie=Przyjaciele

opal
Kontakt:

Re: Wentylacja nie zawsze możliwa

Post autor: opal » pt lip 23, 2010 11:18 pm

Witam.Teraz są upały to i wilgotnośc niska.Wstaw do gołębnika parowniczki to pomoże podnieśc wilgotnośc.Co do wentylacji to rozważ zainstalowanie kominka wylotowego w dachu.Jednak tu potrzebne będą wiadomości z dziedziny dekarstwa.Trzeba fachowo kominek obsadzic i zabezpieczyc przed zaciekaniem wody.15 m to za duża odległośc podejrzewam,że nie będzie prawidłowego ciągu.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Re: Wentylacja nie zawsze możliwa

Post autor: Garłaczek » sob lip 24, 2010 9:02 pm

Witam,
właśnie z powodu tych 15 metrów pytam, ponieważ jakby było mniejsze pomieszczenie to by się zamontowało krateczkę i gitara.

Dziś pogoda była dość chłodna i wilgotność do 80% podskoczyła. Jednak nie trzeba będzie chyba awanturować dekarza:)

Dziękuję Panu Opalowi za profesjonalne doradztwo i Pozdrawiam

Garłaczek
Gołębie=Przyjaciele

ODPOWIEDZ