Miejsce

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Miejsce

Post autor: Garłaczek » pt kwie 09, 2010 9:16 pm

Zdjęcia
http://rysio-garlaczek.fotosik.pl/albumy/750639.html

Bez zdjęć wydaje się że gołębnik na strychu nie nadaje się do Garłaczy, lecz zdjęcia kompletnie zmieniają postać rzeczy. Widać, że Garłacze będą miały gdzie się rozpędzić, ponieważ pod spodem jest dach...
Zdjęcia robiłem rano, lecz popołudniu udało mi się wstawić siodełka własnej robótki (są na zdjęciach) UWAGA, siodełka robione z PANELI starego typu, widoczne na zdjęciach nacięcia na siodełkach mają na celu zmniejszyć poślizg nóżek gołębi (nacięcia wykonane szlifierką). Wylot, także jest w toku prac (na zdjęciach wylot baaardzo stary).

Mam także pytania odnośnie tej belki i tego miejsca na gniazdo, Proszę o Podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 9:23 pm przez Garłaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gołębie=Przyjaciele

Lotnik_94
Kontakt:

Re: Miejsce

Post autor: Lotnik_94 » pt kwie 09, 2010 9:20 pm

Niby gołębie lubieją wysokie stanowiska na gniazda. Tam też znajdą zapewne spokój do wysiadywania jaj i wychowu młodziaków, więc myślę że powinny tam się lęgnąć. Jednak nie wiem czy nie jest tam za nisko jak dla garłaczy. Ale niech się wypowiedzą spece od tej rasy. Zrobił bym na tej ścianie co jest ta belka cele lęgowe, i by same miały możliwość wyboru czy wolą normalne cele czy może belkę.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » pt kwie 09, 2010 9:28 pm

Cele lęgowe są w toku prac:) będzie ich około 4, niektóre niżej, a niektóre wyżej.
A jak wygląda sprawa tego filarku, też prawie pod dachem (w opisach są pytania do zdjęć) filarek z cegieł, widoczny na zdjęciu.

Za wszystkie odpowiedzi dziękuje i niech wam za dobre rady Bóg w dzieciach wynagrodzi:)
Gołębie=Przyjaciele

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » wt cze 22, 2010 4:37 pm

I jak, gołębnik zdał egzamin? Ciekawi mnie jedna rzecz: czytałem, iż gołąb nie może mieć przeciągów. Czy takie siatkowe ściany się nadają? Mowa tutaj o zabudowanym, szczelnym strychu.
GG 9883309

tomeczek
Kontakt:

Post autor: tomeczek » wt cze 22, 2010 5:12 pm

Nadawać się nadają.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » wt cze 22, 2010 5:20 pm

Hm.... cóż za wykład... :mrgreen:
GG 9883309

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » pn cze 28, 2010 11:31 pm

Nadawać się nadają. Gołąbki szybko przywykają do nowego miejsca bytu i już są pierwsze efekty. Przez 3 miesiące zostało złożonych pięć jajek, z czego tylko dwa wyklute, ale to z powodu rodziców.
Gołębie=Przyjaciele

ODPOWIEDZ