Gołebnik dla perukarzy

szymon16281
Kontakt:

Gołebnik dla perukarzy

Post autor: szymon16281 » sob mar 27, 2010 10:29 pm

Witam zaczynam ze stawianiem gołebnika ogrodowego dla perukarzy
Pierwsze pytanie czy gołebniki dla gołebi ozdobnych ,muszą mieć jak dla pocztowych z dwa oddzielne pomieszczenia dla dorosłych i młodych czy mogą być one wjednym gołębniku z jedną wolierą ??

Mam jeszce jedno pytanie czy gołębnik może być z konstrukcji obitej dechami bez ocieplenia czy jest ono niezbędne ? Widziałem zdjęzia z samymi dechami ale również takie z ociepleniem . Co myślicie na ten temat??

PS Zna może ktoś jakiś hodowców PERUKARZY z okolic Piły Poznania ja mieszkam niedaleko piły woj wielkopolskie może wiecie kto w tych okolicach posiada ładne perukarze ???

Z góry dziękuję za odpowiedz ;)

szymon16281
Kontakt:

Re: Gołebnik dla perukarzy

Post autor: szymon16281 » ndz mar 28, 2010 10:25 am

I jak nikt nic nie wie na ten temat ???

Szukałem, czytałem rózne tamaty ale nic co mnie interesuje nie znalazłem ??

golabek01
Kontakt:

Post autor: golabek01 » ndz mar 28, 2010 2:42 pm

Wszystko zależy jakie chcesz rasy hodować. Gołębnik nie musie być dzielony na dwie części, ale jest to wygodne. Jeżeli gołębnik będzie podzielony w czasie chowu młode odchowane gołębie nie będą przeszkadzać starym. Jest to dobre unikniesz w ten sposób wiele nerwów. Przyda się także ten podział na zimę jeżeli będziesz chciał oddzielić samce od samic. pzdr. Życzę sukcesów.

szymon16281
Kontakt:

Post autor: szymon16281 » ndz mar 28, 2010 6:56 pm

Gołąbki to jak w tytule perukarze

kurcze nie bardzo mam warunki na zro bienie dwóch przedziałów bo wielkość gołębnika miała być ok 4m długi i 3 metry szeroki tyle że z jednego końca miał być korytarzyk na szerokość 1 m a od drógiej str miało być okienko do woliery a podzielić to na pół to wyjdzie szer po 1.5m a to za mało
Na szerokość ograniczają mnie drzewa i nie bardzo wim co zrobić???

A pytanie troche z innej beczki może orientuje się w jakiej cenie ok jest metr bierzący deski ok 22mm??

golabek01
Kontakt:

Post autor: golabek01 » ndz mar 28, 2010 8:17 pm

Nie no masz racje dzielenie gołębnika na takie klitki małe to niema sensu. Zastanów się, przemyśl i rozplanuj wszystko. Co do ceny desek to nie jestem poinformowany. Wiem że cena formatki płyty OSB 2150X1250mm 1,8-2,2mm waha się od 60 do 80 zł.

ODPOWIEDZ