Wylot typu belgijskiego

arek5

Wylot typu belgijskiego

Post autor: arek5 » wt kwie 18, 2006 9:33 am

Co sadzicie na temat tego wylotu prosze o opinie uzytkownikow i osob ktore cos na ten temat wiedza
z gory dzieki :D [/i][/b]

arek5

Post autor: arek5 » pt kwie 21, 2006 4:45 pm

chcialbym wlasnie zalozyc taki wylot tylko nie wiem i nie jestem przekonany czy to dobry pomysl jakie sa jego zle strony a jakie dobre

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt kwie 21, 2006 7:38 pm

Witam. Stosuję wyloty podobnego typu,ale moje są własnej konstrukcji i trochę się rożnią od oryginalnych.Przede wszystkim,ponieważ moją hodowlę umieścilem na wsi w pobliżu dużego kompleksu leśnego,moje wyloty pokryte są solidną siatką o małych oczkach ,co w miarę zabezpiecza przed czworonożnymi drapieżnikami.Drabinkę,przez ktorą wlatują ptaki na noc zamykam szybą,spod rownież zrobiłem z siatki,ale nie uważam tego za konieczne,po prostu tak mi się spodobało,gołębiom pomimo początkowej niepewności także.Zmieniłemj tatże wysokość klapy wylotowej a tym samym odległość między drabinką wlotową,a spodem kosza.Hodując gołębie lotne zauważyłem,że w standardowym koszu potrafią czasami wyskoczyć przez drabinkę,co w moim prawie się nie zdarza.Uważam,że wyloty tego typu spisują się doskonale nie tylko w hodowlach gołębi pocztowych,ale także ozdobnych i wysokolotnych.Ich konstrukcja wykorzystuje naturalną skłonność gołąbi do siadania na szczycie wylotu,a sposob umieszczenia drabinki wlotowej oraz deseczki-pomostu przed nią w większości koszy tego typu automatycznie zachęca ptaki do wejścia,nawet te świeżo oblatywane co jest bardzo istotne,bo w znacznym stopniu redukuje straty przy oblatywaniu nabytych ptakow,ktore często nie radziły sobie z trafieniem do wejścia w wylotach starszych konstrukcji.Być może koledzy wskażą rownież jakieś wady tych wylotow,ja ogolnie jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob kwie 22, 2006 10:28 pm

Mam orginalny aluminiowy z Belgi i 3 szt swojej produkcji. Proponuje przedluzenie wyjscia za klapka zamykajaca aby golab mogl pochochdzic jeszcze na zewnatrz .golab nie startuje odrazu.Bardzo dobrze sie spisuje u golebi wysokolotnych ,nie trzeba pilnowac ,golebie same sie lapia. Faktem jest ze golebie wyskakuja jak sie naucza z belgijki,ja zamknalem boczne otwory wejsciowe po obu stronach i w ten sposob wyeliminowalem niekontrolowane wyjscia.
Szukaj a znajdziesz

Bernal

Post autor: Bernal » wt maja 16, 2006 7:43 pm

mam oryginalny aluminiowy polski :twisted: i jestem z niego bardzo zadowolony.kazdy dostosowuje go do swoich potrzeb. moj jest w orginale

charcoal

Post autor: charcoal » pn cze 12, 2006 1:57 pm

czy mozna jakies zdjecie takiego wlotu??
bo nie wiem czy chodzi o to co ja mysle ze chodzi :D
na maila nawet, albo jakis link gdzie takie cos jest zainstalowane
pozdrawiam :D

kon2rad

Post autor: kon2rad » wt cze 13, 2006 11:58 am

Tez bym z checia zobaczyl o co chodzi bo nie jestem pewny :)

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » wt cze 13, 2006 12:41 pm

Na mojej stronie sa takiego typu to sa robione samemu
http://republika.pl/dred21_golebie/100_1915.jpg lub na stronie Darka drewniane http://www.szymex.com/img/photo/produkty/b.jpg orginalne sa z aluminium.

kon2rad

Post autor: kon2rad » wt cze 13, 2006 5:26 pm

dzieki :) :lol:

charcoal

Post autor: charcoal » czw cze 15, 2006 1:50 pm

:D dzieki

Awatar użytkownika
hlp
Kontakt:

Post autor: hlp » wt cze 27, 2006 4:11 am

Dosc tanio jest do nabycia pod tym adresem http://flumez.pl/golebie.html

Wyglada nawet solidnie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » ndz paź 15, 2006 7:09 pm

Ale trzeba po to samemu przyjeachac nie ? tylko ta klapa jest tam do nabycia dla golebi chyba :/

Mario
Kontakt:

Post autor: Mario » wt kwie 10, 2007 4:47 pm

sam mam wylot belgijski i zastosowalem go u golembi pocztowych jestem zniego bardzo zadowolony podczas lotowania golomb wchodzi sam do golebnika a potem juz niemoze wyjsc moim zdaniem sa to najlepsze wyloty pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » śr kwie 11, 2007 3:20 pm

czemu nie moze wyjsc ? to jak golebie wychodza na dach ?

Mario
Kontakt:

Post autor: Mario » śr kwie 11, 2007 4:58 pm

to jest wlasnie wlot belgijski roz golab wchodzi a spowrotem niemoze wyjsc musisz otworzyc klape i jak golab znowu wyleci to zamykasz klape i znowu wchodzi przez takie szczeliny ale spowrotem niewyjdzie i znowu to samo jest to super klapa poniewaz jak przyleci ci golab z lotow to wejdzie ci do golebnika i juz spowrotem na dwor niewyjdzie i odrazu go zlapiesz do odbicia obraczki no jezeli masz elektroniczny zegar to inna historia u golebi rasowych tez sie sprawdza ta klapa pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » czw kwie 12, 2007 7:06 am

ee no to super :) a ile takie cos kosztuje bo na tej stronie nie ma opcji kupienia tego chyba . Mozecie ktos podac jakis link gdzie mozna to w internecie kupic ?

Awatar użytkownika
Moltan
Kontakt:

Post autor: Moltan » czw kwie 12, 2007 8:34 pm

Wpisz na allegro "wylot belgijski" lub "wylotka" i powinno cos wyszukac. Ostatnio znalazlem kilka za calkiem przystepna cene. Zalezy o jaki ci chodzi: uzywany czy nowy. Nowy kosztuje ok.150 zl zalezy czy wykonany recznie przez kogos czy od jakiegos producenta. 8)
MM

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » czw kwie 12, 2007 9:03 pm

Awatar użytkownika
Bajbus
Kontakt:

Post autor: Bajbus » pt paź 19, 2007 6:25 pm

Ostatnio na allegro zakupilem wlasnie taki wylot. tylko mam teraz co do neigo pytanie. Wydaje mi sie ze wylot jest zrobiony tak ze trzeba go rekami zamykac znaczy osobiscie :) nie wiem jak to dokladnie napisac ale chodzi o to ze mam umiescic ten wylot okolo 3metrow nad ziemia i codziennie wlazic po drabinie bedzie dla mnie problemem. Czy mozna zastosowac sznurki do tego typu wylotow ? moim zdaniem bedzie ciezko zastosowac w nim sznurki poniewaz ta klapa ktora golebie wychodza musi byc u mnie zaczepiona przez taki haczyk o klatke ktora zamyka wejscie do golebnika. jak to zrobic za pomoca sznurkow najlepiej jakies rysunki albo na fotce tego wylotu prosilbym o zaznaczenie gdzie te sznurki zawiazac i jak ich uzywac. Dzieki z gory za odpowiedz :) pozdrawiam Jarek

ODPOWIEDZ