Gołębnik z "otwartą" ścianą.

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Gołębnik z "otwartą" ścianą.

Post autor: Palonek » pt sty 01, 2010 12:34 pm

Witam. Czytałem kiedyś w sieci czy w jakiejś książce o gołębniku który zamiast ściany ma wstawioną siatkę. Czyli 3 ściany normalnie z desek lub cegieł, a zamiast 4 była siatka. Ostatnio widziałem chyba na forum zdjęcie któregoś z Kolegów który ma taki gołębnik. Możecie mi panowie powiedzieć coś więcej o takim gołębniku? Spotkaliście się z czymś takim?
GG: 6973131

sygit12345
Kontakt:

Re: Gołębnik z "otwartą" ścianą.

Post autor: sygit12345 » pt sty 01, 2010 2:11 pm

Ja osobiście widziałem na oczy taki gołębnik gdy byłem u mojej babci na wakacjach sąsiad miał właśnie taki gołębnik z desek. zapewne w lato to jest dobre ale w zimę gdy śnieg zawiewa z różnych stron jest pełno śniegu w środku. A poza tym przeciąg się robi

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt sty 01, 2010 6:01 pm

Mój pierwszy gołębnik był taki. Na bocznych ścianach, szczelnych, obitych blachą, były cele gniazdowe, przód z siatki, tylna ściana z desek, odstępy między deskami miały ok. 0,5cm.Dach jednospadowy ze spadem do tyły, zrobiony z desek krytych papą.Rzeczywiście zimą nawiewało śniegu, poza tym był to idealny gołębnik, nigdy mi w nim ptaki nie chorowały.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » pt sty 01, 2010 6:05 pm

Kiedyś to tak ptaki wogule nie chorowaly.Gołebnik nie mial wiekszego znaczenia,aby tylko gołebiojady nie wlazły.

krymka
Kontakt:

Post autor: krymka » pt sty 15, 2010 10:15 am

Odkąd postawiłem gołębnik z otwartą ścianą od południa, nie mam problemów chorobowych z drogami oddechowymi , oraz innymi przypadłościami .

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » pt sty 15, 2010 8:53 pm

Do Edek3 i tu wyjatkowo musze sie z panem panie Edziu zgodzic powazne problemy z chorobami zaczelu sie mniej wiecej po upadku komuny,pewnie przywiezlismy je wraz z golebiam z cudownego zachodu,szkoda tylko ze wylacznie na reklamach!.

zelik
Kontakt:

Post autor: zelik » sob sty 23, 2010 10:23 am

Kulbacki preferuje takie gołębniki. Znam też mistrza Szwecji który ma takie gołębniki na pocztowe w zimę tylko wymiata śnieg, ja sam stosuję ale tylko do przymrozków później już zakładam normalnie ścianę z OSB, Nie wiem jak by reagowała podłoga gdy leżał by na niej śnieg poźniej topniał i znowu śnieg.
Produkuję obrączki

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sty 23, 2010 11:17 am

W tej chwili spotyka się sporo gołębników dla młodych gołębi pocztowych z przodem z siatki.

Awatar użytkownika
merx
Kontakt:

Post autor: merx » sob mar 20, 2010 10:19 am

Widziałem taki gołębnik,tylko jest on dosyć głęboki na 3 lub 3,5 metra.Przód z siatki a z tyłu małe pomieszczenie z celami zamykane drzwiami przesównymi.Wbrew pozorom jest to bardzo dobry gołębnik. Z powodzeniem dla rasowców lub gołębi rozpłodowych. Snieg zawsze można wymieść pozatym dno można zrobić z metalowego rusztu na ziemi wylać wylewke a przestrzeń między podłogą a wylewką dookoła gołębnika obić, osłonić.Sprzątanie dwa razy do roku.Tak buduje gołębniki np.mój znajomy.

Kamaj27
Kontakt:

Post autor: Kamaj27 » pt gru 24, 2010 8:06 pm

Witam kolegów. mam pytanie.Czy w takim gołębniku można hodować kariery??????????

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pt gru 24, 2010 9:29 pm

krymka pisze:Odkąd postawiłem gołębnik z otwartą ścianą od południa, nie mam problemów chorobowych z drogami oddechowymi , oraz innymi przypadłościami .
jakie golebie hodujesz w nim
Dispar pisze:W tej chwili spotyka się sporo gołębników dla młodych gołębi pocztowych z przodem z siatki.
?
Masz jakies zdjecia tych golebnikow moze? Zdaja egzamin?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob gru 25, 2010 4:39 pm

Witam.U mnie woliery były zadaszone a siatka była tylko z jednej strony .Na tylnej pełnej ścianie powiesiłem regał z celami lęgowymi.Te cele były najchętniej wybierane a młode(kariery) tam wyhodowane były silne i nie chorowały.Jednak gołębniki były tradycyjne i w zimę ptaki mogły się w nich schować.I nie zdarzyło się by w zimę ptaki nocowały pod wolierą.Wszystkie wchodziły do gołębników.W lato duża grupa ptaków pozostawała na noc pod wolierami.Adammo pyta czy takie gołębniki zdają egzamin.Na to pytanie najlepiej odpowiedzą nie hodowcy lecz ptaki.By mieć pewność trzeba by było przeprowadzić eksperyment i dać ptakom wybór.Czyli taki i taki gołębnik.I wtedy moglibyśmy ocenić co jest dla nich lepsze.Pozdrawiam.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob gru 25, 2010 9:12 pm

opal pisze:Witam.U mnie woliery były zadaszone a siatka była tylko z jednej strony .Na tylnej pełnej ścianie powiesiłem regał z celami lęgowymi.Te cele były najchętniej wybierane a młode(kariery) tam wyhodowane były silne i nie chorowały.Jednak gołębniki były tradycyjne i w zimę ptaki mogły się w nich schować.I nie zdarzyło się by w zimę ptaki nocowały pod wolierą.Wszystkie wchodziły do gołębników.W lato duża grupa ptaków pozostawała na noc pod wolierami.Adammo pyta czy takie gołębniki zdają egzamin.Na to pytanie najlepiej odpowiedzą nie hodowcy lecz ptaki.By mieć pewność trzeba by było przeprowadzić eksperyment i dać ptakom wybór.Czyli taki i taki gołębnik.I wtedy moglibyśmy ocenić co jest dla nich lepsze.Pozdrawiam.
O w morde, a ja nie mialem zadnego golebia pod reka w Wigilie zeby zapytac... no coz, za rok :)
Czekaj, czekaj, wiec te woliery polaczone z TRADYCYJNYM golebnikiem mialy tylko jedna osiatkowana powierzchnie, tak?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 26, 2010 1:11 pm

Witam.Dział :rasy temat kariery str 16 masz zdjęcia moich gołębników.Może brzydkie ale funkcjonalne.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz gru 26, 2010 4:14 pm

Hmm... Adammo87. 87 to rok urodzenia? Młody, dociekliwy, inteligentny, złośliwy.Przy tym sprawia wrażenie, że wie o czym pisze. Krzysztof, widzę, że trafiłeś na ciekawego partnera do dyskusji. Ciekawe, co z tego wyniknie. Twoje debaty ze Wściekłym odnośnie genetyki są naprawdę wciągające. Może i ten temat interesująco się rozwinie.

karol7848
Kontakt:

Post autor: karol7848 » ndz gru 26, 2010 6:26 pm

hej chłopaki.
Ja czytając te forum zastanawaiam się nad tym jak w lato gołebie by zostały na noc to by musiała być naprawdę bardzo gęsta siatka zeby zadne nawet naj mniejsze zwierze się nie przedostało, a wiadomo ze w nocy najbardziej szaleją nie przyjazni gołębiom goście.

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » ndz gru 26, 2010 7:41 pm

karol7848 pisze:hej chłopaki.
Ja czytając te forum zastanawaiam się nad tym jak w lato gołebie by zostały na noc to by musiała być naprawdę bardzo gęsta siatka zeby zadne nawet naj mniejsze zwierze się nie przedostało, a wiadomo ze w nocy najbardziej szaleją nie przyjazni gołębiom goście.
Zależy o jakiej siatce pomyślałeś? Na woliery i na ściany do gołębnika stosuje się specjalne siatki (metalowe, ocynkowane). Wielkość oczka możesz sobie wybrać sam według swoich upodobań. Poniżej zamieszczam zdjęcie takiej siatki.

P.S. Oczka mogą też być w tak zwane "Płatki miodu".
Załączniki
siatka.jpg
siatka.jpg (56.87 KiB) Przejrzano 10477 razy
...

karol7848
Kontakt:

Post autor: karol7848 » ndz gru 26, 2010 9:38 pm

Właśnie o takich myślałem, a czym oczko mniejsze tym bezpieczniej dla gołębi ;)

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » ndz gru 26, 2010 9:47 pm

To i ja powiem co nieco na temat takiego Gołębnika ponieważ myślę o budowie podobnego który by wyglądał tak ze szerokość 4m i długość 6m z czego 2 metry szerokości to zadaszona woliera z otwarta tylko przednia ściana pozostałe 2 metry to część zabudowana w której miałbym cele , w części otwartej były by siodełka, myślałem aby również podzielić go z długości na połowę i zrobić 2 pomieszczenia to dobre rozwiązanie by rozdzielać pary lub osobno trzymać młode. Był taki gołębnik na allegro właśnie i stamtąd podpatrzyłem i tak zrobię w lato lub zamówię właśnie z allegro i mi postawią:) a kredyt zawsze mi dadzą i gołębnik będzie he he he.
Pozdrawiam

r.golebie
Kontakt:

Post autor: r.golebie » ndz gru 26, 2010 9:49 pm

karol7848 pisze:Właśnie o takich myślałem, a czym oczko mniejsze tym bezpieczniej dla gołębi ;)
Dokładnie, lecz nie trzeba przesadzać. Sam na wiosnę mam w planie budowę małego gołębnika z wolierą. Ścinę od strony południowej, bądź zachodniej mam zamiar zrobić z siatki i do tego doczepiona woliera. W jednym z moich gołębników mam użytą identyczną siatkę jak wyżej do wentylacji i spisuje się rewelacyjnie. Problemem z zimą też nie powinno być, gdzieś przeczytałem że ktoś używa w czasie zimowym agrowłókninę... Dlaczego, odpowiedź jest prosta dzięki niej pozbędziemy się śniegu a dodatkowo materiał ten oddycha co nie utrudni wentylacji gołębnika.
...

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 26, 2010 10:18 pm

Witam.A gołębnik na młode? Gdy woliera jest zadaszona to wystarczy na dole do siatki przyczepić jakieś płyty(u mnie PCV) i załatwimy problem nawiewania śniegu.Jednak sama specyfika hodowli wymusiła na mnie podzielenie jednego z dwóch gołębników by stworzyć gołębnik dla młodych.Woliery te były podzielone ściankami z dużymi drzwiami.Więc na zimę nie było problemu z rozdzieleniem samców i samic.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » ndz gru 26, 2010 10:23 pm

No jeśli młode miały by być w tym gołębniku to zrobię nawet 9x4 i wtedy podzielę z długości na 3 części po 3m i problem z głowy:) wtedy każde pomieszczenie z woliera razem wyjdzie mi 3x4 i myślę że nie będzie to małe pomieszczenie.
Pozdrawiam

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » ndz gru 26, 2010 10:30 pm

krzysiek pisze:Hmm... Adammo87. 87 to rok urodzenia? Młody, dociekliwy, inteligentny, złośliwy.Przy tym sprawia wrażenie, że wie o czym pisze. Krzysztof, widzę, że trafiłeś na ciekawego partnera do dyskusji. Ciekawe, co z tego wyniknie. Twoje debaty ze Wściekłym odnośnie genetyki są naprawdę wciągające. Może i ten temat interesująco się rozwinie.
Zlosliwy? Gdzies ta zlosliwosc sie ukazala? Sarkastyczny i nic wiecej... Krzysztof, te motyle w galerii to Twoje?

a odnosnie Twoich komplementow, bo tak chyba mam Twoj komentarz traktowac "Duzo czytam, zapamietuje" - z jakiego to filmu? :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 26, 2010 10:32 pm przez adammo87, łącznie zmieniany 1 raz.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz gru 26, 2010 10:31 pm

Witam. U mnie z wolierami było tego ze70-80 m2.A i tak miałem ciasno.Jednak ja miałem w tych golębnikach ekipę ok 50 szt mamek(śląskie tarczowe) do tego hanaki i vorburgery a na ozdobę buchary i perukarze.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kurak
Kontakt:

Post autor: Kurak » ndz gru 26, 2010 10:33 pm

No ja żadnej innej rasy nie wprowadzam choć kiedyś myślałem o perukarzach lub loczkach do ozdoby ale z tego zrezygnowałem , dla mamek zostawił bym gołębnik ten co teraz mam w nim kariery ,a cała hodowle przeniósł bym do tego nowego którego planuje postawić:)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ