Gołębnik murowany

Slawek

Re: Gołębnik murowany

Post autor: Slawek » śr sie 11, 2010 6:22 am

Na EURO 2012 z tym zdążysz??
Dla tego typu konstrukcji fundament to zbędny wydatek..
Wykonanie - brak dokładności , ale jak to się mówi przyjdzie kit i będzie git

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr sie 11, 2010 8:21 am

Co Cię obchodzi na kiedy z tym zdążę ?
Tylko według Ciebie fundament jest zbędny moim zdaniem powinien być a o dokładność się nie martw.

Może pokaż swój gołębnik wtedy ocenimy Twoją dokładność... chociaż uważam, że się nie odważysz zamieścić zdjęć.

Slawek

Post autor: Slawek » śr sie 11, 2010 1:20 pm

Z całym szacunkiem , ale buduję domki od fundamentu po klucze.
A takie szatro wstydziłbym się pokazać. Pozdro

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr sie 11, 2010 8:10 pm

Domek to nie budynek gospodarczy ja nie jestem budowlańcem i dla mnie jest OK a jak Ci się nie podoba to nie musisz oglądać tego. Jesteś zwyczajnie uszczypliwy i nic więcej jeszcze raz powtarzam dla mnie jest dobrze tak jak jest i nie wstydzę się tego co postawiłem sam.
Pokaż swoje cudowne gołębniki Panie Hodowco bo jakoś nie kwapisz się z pokazaniem.

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » śr sie 11, 2010 9:48 pm

Panowie,
każdy buduje sobie gołębniki z czego chce, jak chce i jak długo chce. Dla mnie jakby Pan ARBITER zrobił by sobie gołębnik na pace pikapa i do tego murowany to mnie to "PYŃDZI". Ważne aby cieszył oko nie sąsiada tylko twoje. Ważne jest także dla Pana ARBITRA aby był funkcjonalny, wygodny nie tylko dla gołębi ale i dla właściciela. Powinien mieć równą podłogę, bo wtedy łatwiej się sprząta.
A co do wypowiedzi pana SŁAWKA to za przeproszeniem, gówno Cie to obchodzi jak ten gołębnik będzie wyglądał i za ile będzie Ci wstyd za to co powiedziałeś, bo kolega Arbiter jak go odwali to jęzor do pasa wywalisz.

Co z tego jak odpierdzielimy gołębnik tak, że listonosz zamiast do domu to do gołębnika będzie przynosił listy, jeżeli gołębiom nie będzie tam dobrze??? Będą miały ładny gołębnik, ale co poza tym??? A po drugie gołębnik nie żona, nie musi się podobać :D

Pozdrawiam

Garłaczek
Gołębie=Przyjaciele

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr sie 11, 2010 10:24 pm

Garłaczek - super napisane :D .
Sławek - czy Ty chłopie zawsze musisz mieć okres :?: :D .

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » śr sie 11, 2010 11:18 pm

Arbiter, gołębnik pierwsza klasa. Mnie bardzo się podoba, a jak jeszcze fajnie pomalujesz bejcą, będzie wyglądało bardzo estetycznie. Ważne, że jest zdrowy i wytrzymały.

Sławku: Gołębnik a dom to różnica. Gołębnik ma być funkcjonalny, nie ładny. Ładny MOZE być, a nie MUSI. Capishi? :D
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sie 13, 2010 11:58 am

Witam.Gładkie suche podłogi.Ściany bez szpar.Regały lęgowe odpowiednie do wielkości hodowanych ptaków.I co bardzo ważne by ich konstrukcja umożliwiała łatwe sprzątanie i gołębniki jak malina.A wygląd z zewnątrz to sprawa drugorzędna.Arbiter jak chcesz rozwiązac sprawę wentylacji? Bo zrozumiałem,że Sławek krytykuje fundamenty mając na uwadze możliwośc zawilgocenia podłogi.A wentylacja pomoże ustalic odpowiednie parametry.Reasumując życzę tym co krytykują by mieli gołebniki co najmniej takie jak Arbiter a wtedy ptaszki będą miały jak w raju.Pozdrawiam.Ps.Gołębnik nie żona.A co ja mam biedny miś zrobic gdy żona mi zapowiedziała,że gołębniki mają jej się podobac i nie mogą szpecic działki.Będę musiał zbudowac pałac bo inaczej małżonka będzie kręciła nosem.

Awatar użytkownika
dred
Kontakt:

Post autor: dred » pt sie 13, 2010 12:15 pm

opal pisze:.A co ja mam biedny miś zrobic gdy żona mi zapowiedziała,że gołębniki mają jej się podobac i nie mogą szpecic działki.Będę musiał zbudowac pałac bo inaczej małżonka będzie kręciła nosem.
Jak to powiedział jeden z Hodowców śląskich trzeba zmienić żonę :mrgreen:

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pt sie 13, 2010 12:45 pm

Moja żona mi powiedziała na etapie projektu, że mam to obsadzić tujami żeby nie widać tego było z okien domu :)

Regały są już zamówione u gościa co tym się zajmuje na co dzień tzn budową cel lęgowych i klatek, ściany będą jeszcze pokryte OSB więc szpar nie będzie, podłoga będzie robiona na końcu jak już wstawię drzwi. Wentylacja będzie grawitacyjna zastanawiałem się nad taką kulą na rurze która kręcąc się wyciąga powietrze u mojego znajomego bardzo dobrze się to sprawdza chociaż mam jeszcze inne rozwiązania np: sufit podwieszany z przesuwną częścią którą będzie się regulowało ciąg powietrza tak ma drugi mój znajomy i tez ma suchutko.
Fundamenty są zaizolowane podwójną folią budowlaną pod całą bryłą budynku więc od dołu nic nie przecieknie do środka.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sie 13, 2010 2:38 pm

Witam.Pytanie do budowlańców.Czy są jakieś metody by teoretycznie obliczyc sprawnośc wentylacji grawitacyjnej ? I ile razy na dobę całe powietrze w gołębniku powinno byc przez taką wentylację wymienione.Oczywiście przy prawidłowej obsadzie ptaków.Tu sprawdzą się na pewno normy stosowane w domach .W akwarium prosta sprawa.Każdy profesjonalny filtr ma napisane ile przepompowuje wody na godzinę.A jak jest z wentylacją?Pozdrawiam.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt sie 13, 2010 10:18 pm

Gdybyś się zdecydował na ten podwieszany sufit z regulowanymi otworami wylotowymi powietrza to będziesz też musiał zrobił na dole otwory wlotowe powietrza. Zrób je na równo z podłogą to wtedy pył i inne drobne zanieczyszczenia będą wyganiane na zewnątrz ruchem skrzydeł gołębi. Otwory wlotowe muszą być mniejsze niż wylotowe.
P.S. Podaj mi swego meila na priv to podeśle Ci kilka zdjęć z wentylacją z mojego gołębnika.

Slawek

Post autor: Slawek » pt sie 13, 2010 10:38 pm

Twoje gołębniki są godne naśladowania szczególnie nakrycie z rakotwórczego azbestu

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt sie 13, 2010 10:47 pm

Sławek - rodzice Cię nie kochali czy kumple z podwórka ciągle Cię napier..., że masz takie marudne obycie????
Cały prawie Krym pokryty jest eternitem ( bardzo często nowym) i wszyscy tam jakoś żyją i zdrowo się mają. Pokaz mi swoje gołebniki a nie tylko wiecznie marudzisz jak stara.... :D .

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt sie 13, 2010 11:45 pm

Witam.Sławciu zamiast dokuczac kolegom, to spożytkuj Swoją wiedzę i napisz mi coś o tej wentylacji.Jak to się oblicza? Czy można to teoretycznie wyliczyc jakimś wzorem ?.Czy jest na to jakaś norma ? I jakie przyjąc przekroje wlotów i wylotów aby wszystko było ok.Masz doświadczenie w budowie domów więc problem jest Ci znany.I jeszcze jedno pytanie.Ile u Ciebie kosztuje m2 drewnianego domu pod klucz ? Jakie masz terminy ? Pozdrawiam.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » sob sie 14, 2010 8:24 am

Witam.Dispar Sławek napisał prawdę . Dzisiaj nikt mądry nie nie użyje eternitu do pokrycia dachowego, i w szczególności tam gdzie utrzymywane są żywe zwierzęta. Jest to stwierdzone i udokumentowane,aczkolwiek całkowicie już zabronione.Jak nie wiesz to się dowiedz,a nie urągaj i nie wymyślaj osobie.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob sie 14, 2010 9:57 am

Jakąś tam szkołę skończyłem i coś tam wiem - na temat eternitu też :D . Uważasz, że umiem tylko pisać a czytać to już nie???
Koszt budowy gołebników był niemały i na chwile obecną nie stać nas na razie na zmianę dachu bo są ważniejsze inne koszty a nie tylko gołębiami człowiek żyje. Jak już będę ,,bardzo bogaty" :D to oczywiste jest, że ten dach zostanie zmieniony.
Związki rakotwórcze eternitu najbardziej są szkodliwe przy jego produkcji oraz jego utylizacji.
Ale ,,smerf-maruda" mógły trochę wystopować te swoje ciągłe żale bo wiecznie tylko marudzi i marudzi :D .

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » sob sie 14, 2010 8:37 pm

odp dla opala:

Wentylacja budynku:

LCO2=ΣCO2/C2-C1
ΣCO2- łączna ilość CO2 w litach, jaką w ciągu 1h wyprodukują zwierzęta
C2- dopuszczalne stężenie CO2 w budynku inwentarskim (3l/m3)
C2- Stężenie CO2 w powietrzu atmosferycznym(0,3l/m3)

LH2O=ΣH2O/ΔE
ΣH2O – łączna ilość H2O podana w gramach jaka w ciągu 1h wyprodukują wszystkie zwierzęta(np. owce 300 g +10% system sciolowy, dane z gołębnika niestety nie są mi znane)
ΔE- różnicowy wskaźnik wilgotności bezwzględnej( od 3-5 g/m3)

LQ=QZW-QK/i*(tw-tz)
LQ- wielkość wentylacyjna
QZW- produkcja ciepła przez wszystkie zwierzęta QZW = SD* norma dla rasy [kcal/h]
SD- sztuka duża
i- pojemność cieplna powietrza
tw- temperatura wewnątrz budynku
tz- temperatura na zewnątrz

QK=Q2+Q3 -straty ciepła na parowanie dodatkowe
Q2- straty ciepła przez przegrody budowlane
Q3- straty ciepła na parowanie dodatkowe

FW= LSEC/V -kanały wywiewne powierzchnia
V- objetość pomieszczenia, budynku

LSEC= LMAX/3600
LMAX- najwieksze z LQ, LH2O, LCO@

FN= FW* 0,7 -kanały nawiewne powierzchnia
a= LMAX/V - krotność wymiany powietrza a<5

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » sob sie 14, 2010 8:41 pm

aa zapomniałem dodać, to się tyczy wentylacji grawitacyjnej, dla wentylacji wymuszonej jest trochę inaczej

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz sie 15, 2010 8:50 pm

Witam.Dzięki Piobar.O to mi chodziło.Jednak taki jestem teraz przemęczony,ze za rozgryzanie tych wzorów, wezmę się trochę póżniej.Gdy czegoś nie będę rozumiał to nie omieszkam Cię spytac.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » ndz sie 15, 2010 10:10 pm

jak co mogę podesłać zrobione obliczenia na przykładzie projektu z zoohigieny

Slawek

Post autor: Slawek » ndz sie 15, 2010 10:45 pm

Dla budynków mieszkalnych projektowane jest ,jedno pomieszczenie jeden kanał wentylacyjny w systemie kominowym. Przyjmując takie rozwiązanie dla gołębnika - jeden gołębnik średniej wielkość jedna rura fi 100

kudłaty
Kontakt:

Post autor: kudłaty » ndz sie 15, 2010 11:00 pm

Witam,Arbiter i jak prace przy golebniku?tylko na dach nie kladz eternitu :wink: (chociaz pozniej mozna sie starac o jakies dofinansowanie na jego utylizacje)pozdrawiam

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » pn sie 16, 2010 8:33 am

Witam
Dach jest położony i to bez eternitu :) papą pokryłem dwoma warstwami. Teraz wylewam podłogę i przymierzam się do budowy woilery. A w między czasie walczę z elektryką o prąd, słowo daję, że ta instytucja jest chora kto odbierze u nich telefon to mówi co innego ... Raz mówią, że mam czekać na prąd 12 miesięcy a raz, że 2 miesiące bo mogę podłączyć się do sąsiada skrzynki.
A w między czasie jak jest chwila wolnego wszystko maluję drewnochronem z kilku desek ładne korniki wyszły.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt sie 17, 2010 11:32 am

Witam.Ad.Piobar.Mam prośbę.Przyślij te konkretne obliczenia z zoohigieny na mojego e-maila.
"reklama@ankier.pl" .Może to pozwoli mi na szybsze opanowanie tego wzoru.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ