Wentylacja

ZICO12345
Kontakt:

Wentylacja

Post autor: ZICO12345 » pt lis 06, 2009 2:58 pm

Witam wszystkich. Chciałbym kolegów prosic o radę jak ulepszyć wentylacje w moim gołębniku widocznym na zdjęciu. Mam w nim problem z bardzo duża ilościa kurzu. jest to gołębnik strychowy tak więc zrobienie otworów wlotowych (oprócz okna) odpada. okno znajduje się 90 cm nad ziemią i ma przekruj 1.7m na 1m w całości jest osiatkowane jest oznaczone nr 4. nr 1 jest to wentylacja a dokładniej rura elastyczna o srednicy 125 mm połączona z kominem wentylacyjnym o przekroju 14 x 30 cm. nr 2 jet to również wentylacja z tym że jest to skrzynka owymiarze 16 x 53 cm i wysokości 17 cm połączona taką sama rurą z tym samym kominem. bardzo bym prosił o rady jak rozwiązać problem z kurzem i jak poprawić wentylacje. zgóry dziękuje z porady. pozdrawiam
Załączniki
PB050623.GIF

Awatar użytkownika
Antek
Kontakt:

Re: Wentylacja

Post autor: Antek » pn gru 07, 2009 6:35 pm

Masz rację. Wentylacja jest jednym z istotnych czynnikow w hodowli gołebi.
Poradzić ci w tym temacie nie mogę, gdyż rysunek jest niewyrażny a oprócz tego nie wiem jak jest on ustawiony do najczęściej wiejących wiatrów.Musisz sam eksperymentować tak aby zbilansować
nawiew świeżego powietrza do wywiewu.Metod jest dużo.np: 10 cm poziome szpary przy podłodze, wyciągi przy pomocy rur lub podwiesznego 2-go sufitu (z OSB )z wnęką do zasuwania.
Bardzo ważne aby nie było przeciągow.

ODPOWIEDZ