Strona 1 z 1

Projekt gołębnika

: pn paź 12, 2009 6:41 pm
autor: Simon32
Witam!
Jestem nowy na forum, jednak hodowlą gołębi zajmowałem się przez 3 lata...teraz miałem trzy lata przerwy (studia) lecz teraz znów mam możliwość kontynuowania swojej pasji ;)
Docelowo chcę mieć dwa gołębniki-jeden na rasy lotne-drugi na gołębie typowo ozdobne słabiej latające.
Mam stary gołębnik, jednak budowałem go w wieku 16lat i powiedzmy że nie umiałem tyle co teraz ;) wszystko wykonałem na pomocą młotka, gwoździ i małej piły ręcznej-obecnie mam dostęp do wszystkich profesjonalnych narzędzi i mogę wykonać gołębnik jak należy.
Zwracam się do bardziej doświadczonych hodowców o radę....czy przebudować stary gołębnik???(powyrzucać wszytko co jest w środku-ścianę tą z deskami obłożyć płytą-sklejką lub osb i zrobić porządne siodełka i cele lęgowe)??? Czy lepiej od nowa zbudować gołębnik w nowym miejscu(bliżej domu, ponieważ stary jest na drugim końcu podwórka). Jeśli zrobić nowy to z której strony budynku?w wyższej czy niższej części??? (Drzewa które przeszkadzają będą wycięte).
Pierwsze trzy zdjęcia przedstawiają budynek:
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek

Zdjęcie przedstawia możliwe wychodki z gołębników
4.
Obrazek
5.
Obrazek

Zdjęcie przedstawia wychodki ze starego gołębnika (po prawej) i nowego (po lewej)
6.
Obrazek

zdjęcie przedstawia projekt nowego gołębnika w niższej części dachu:
7.
Obrazek

Zdjęcie przedstawia projekt gołębnika w wyższej części dachu:
8.
Obrazek

Zdjęcie przedstawia stary gołębnik:
9.
Obrazek
10.
Obrazek
11.
Obrazek
12.
Obrazek
13.
Obrazek
14.
Obrazek
15.
Obrazek
16.
Obrazek
17.
Obrazek
18.
Obrazek
19.
Obrazek
20.
Obrazek

Mam prawie pół roku na wykonanie odpowiedniego domu dla swoich pupili więc proszę o rady w jaki sposób to prawidłowo wykonać ;) Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.pozdrawiam.

Re: Projekt gołębnika

: pn paź 12, 2009 6:56 pm
autor: Zjak
U mnie, nie otwiera się żaden z przedstawionych linków.

Pozdr.

Re: Projekt gołębnika

: pn paź 12, 2009 6:58 pm
autor: darecki
ZERO OBRAZUUUUU.....................

Re: Projekt gołębnika

: pn paź 12, 2009 7:28 pm
autor: edek3
Witam .u mnie wszystko zdjecia widoczne ,

Re: Projekt gołębnika

: pn paź 12, 2009 7:32 pm
autor: Simon32
Bo już poprawiłem ;) proszę o porady...

Re: Projekt gołębnika

: śr paź 14, 2009 8:02 pm
autor: Slawek
.

Re: Projekt gołębnika

: śr paź 14, 2009 10:16 pm
autor: Bodzio
Witam.Mysle ,że najbardziej odpowiednim miejscem będzie ta część budynku na zdjęciach nr.7 i 8 Jako jeden duży gołębnik podzielony na dwie części.Oddzielenie od pozostalej cześci budynku dobrze by sie prezentowalo z OSB.Wnętrze wybielic,zabudowac konkretnymi regałami lęgowymi,siodełkami.Wyloty mogą być na dwie strony budynku.W dużym otworze okiennym zabudować okno,lub wykorzystac go na jeden duży wylot np.typu belgijskiego.Wyposażenie możesz pooglądać na Allegro kategoria gołębniki i wyposażenie .Życzę sukcesów w adaptacji i hodowli

Re: Projekt gołębnika

: śr paź 14, 2009 11:00 pm
autor: Simon32
Slawek pisze:Wszystko zależy jakimi środkami dysponujesz .. Budynek jest w złym stanie technicznym.. Nasuwa się pytanie adoptować czy nowy??
Budynek nie jest w złym stanie...po prostu to budynek gospodarczy i nie po3ebny mu lepszy wygląd...spełnia swoje funkcję i tyle.
Co do moich środków to jestem przygotowany na wydatki na materiały, jednak nie będe kupował gotowych elementów wyposażenia, (prócz pojnika)-resztę wykonam sam.
Czy ściany które będą wewnątrz budynku wymurować??? Czy lepiej zrobić je z grubej płyty np. OSB???-muru gryzonie nie przegryzą tak łatwo jak płytę...a kiedyś już w starym gołębniku miałem taką niemiłą sytuację, że szczury zabiły mi 90% gołębi :( dopiero obłożenie desek stalową siatką i regularne wysypywanie trutki pomogło.

Re: Projekt gołębnika

: wt gru 15, 2009 5:56 pm
autor: sub_zero
Na twoim miejscu odpuściłbym sobie to miejsce gdzie wysokość nie przekracza 1,5m - wszystkie zabiegi hodowlane to będzie mordęga. Jeśli chodzi o gryzonie to myślę że zabierasz się do sprawy nie od tej strony co trzeba. Zamiast budować gryzonio-odporny gołębnik zadbaj o to żeby w otoczeniu gołębnika ich nie było (pułapki i trutki na gryzonie).

Pozdrawiam,

Przemek