Woliera-jakie materialy

pawik_2492
Kontakt:

Woliera-jakie materialy

Post autor: pawik_2492 » śr gru 19, 2007 7:40 pm

Witam zamierzam pobudowac woliere i zastanawiam sie jakie matrialy bylyby najlepsze i ile by to wszystko mniej wiecej kosztowalo :?: Prosze pisac z gory dziekuje :!:

pampalini
Kontakt:

Post autor: pampalini » śr gru 19, 2007 8:03 pm

witam
napewno potrzebna bedzie siatka i to z takimi oczkami zeby do srodka nie dostaly sie maly ptaki np. wroble, nastepnie cos na konstrukcje, trwalsza bylaby metalowa z rur lub katownikow, ale taĂąsza wyszlaby z drewnianych kantowek, no i cos do przykrycia dosc przystepne sa teraz tzw. eternit ekologiczny i trzeba pomyslec o podlodze lub ewentualnie podlac fundamencik i bez podlogi (ja mam wylozone betonowe slupy i bez podlogi konstrukcje mam wyspawana z metalowych elementow kupionych jako zlom uzytkowy), ale moze inni koledzy zaproponuja inne rozwiaznia powodzenia przy budowie i pozdrawiam mnie znow budowy czekaja na wiosne wiec bede sledzil temat

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr gru 19, 2007 8:52 pm

Jak dwa miesiace temu budowalem swoja woliere to nie zakladalem nowego tematu na forum tylko skorzystalem z tego ktory juz jest - w dziale Golebniki. Siatke kupilem korzystajac z linku ktory tam znalazlem:
http://www.hodowlany.pl/category.php?category=47
Kupilem ta powlekana o oczkach 2,5 cm i wroble nie przechodza przez nia. Reszte woliery tzn. kantowki i krawezniki na ktorych ona stoi mialem za darmo wiec nie wiem jaki jest koszt calej woliery. Dokupilem tylko gwozdzie do przymocowania siatki oraz katowniki montazowe do laczenia kantowek, drewnowkrety oraz drewnochron. Nikt Ci nie oceni kosztow budowy bo nie wiadomo jaka woliere chcesz zbudowac - taka 1m x 1m czy 10m x 10m :D . Moja wyglada tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
@Robert
Kontakt:

Post autor: @Robert » czw gru 20, 2007 5:42 pm

Dispar piekny Golebnik, piekna Woliera, ladnie sie prezentuje gratulacje.

pawik_2492
Kontakt:

Post autor: pawik_2492 » czw gru 20, 2007 9:17 pm

Tiplerek pisze:Dispar piekny Golebnik, piekna Woliera, ladnie sie prezentuje gratulacje.
.Zagadzam sie calkowicie z kolega Tiplerek jest na co oko zawiesic :D

Warcraft
Kontakt:

Post autor: Warcraft » wt gru 25, 2007 6:30 pm

miazdzysz kolego ta woliera;) sam robiles/??:)

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt gru 25, 2007 10:41 pm

Zrobilem ja ,,wlasnymi recami" :D . Wkretarka akumulatorowa potrafi zdzialac cuda - potrzeba tylko jakichs rak do jej trzymania :D .

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw gru 27, 2007 11:33 am

Witam
Troszke z opoÂźnieniem, ale warto :D .
Naprawde ladny golebnik - typowy raczej dla ras typowo lotnych (srebrniaki, bociany, budapeszty, winerki itp.), ale ta woliera doskonale przystosowala go do hodowli sroczek polskich.
Jesli podasz wymiary golebnika, i koszt jego budowy (bez woliery), bede bardzo wdzieczny. Moze jakies fotki ze srodka ?.
Piekna sprawa.
Pozdrawiam

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw gru 27, 2007 8:05 pm

Bo to rzeczywiscie byl golebnik dla golebi ,,lotowanych" za pomoca szmaty :D Kolega oddal mi go w stanie ruiny. Myslalem, ze remont pojdzie latwo ale do czego sie nie dotknalem to sie sypalo. Ma zmieniona podloge, dach, dwie sciany glowne i niektore belki konstrukcyjne. Czasami jest lepiej zrobic wszystko od nowa niz robic taki remont. W tej chwili zrobil bym go zupelnie inaczej w srodku ale pospiech nie jest dobrym doradca i cele legowe w srodku wyszly jak wyszly a powinny byc inne :( . Nie podam Ci kosztow bo z racji tego, ze pracuje tam gdzie pracuje( :D ) to mam duzo taĂąszy dostep do materialow takich jak deski, kantowki itd. W srodku to wyglada tak, a jak to sie sprawdzi wiosna to zobaczymy:
Obrazek

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 8:26 pm

mam nadzieje Dispar, ze nie masz nic przeciwko, zebym pochwalil sie swoim golebniczkiem :D , wykonalem go sam od podstaw, dlatego tak mnie cieszy, choc teraz tez zrobilbym kilka rzeczy inaczej, ale tak to jest, wiosna zaczynam kolejny, bo ten na fotkach to i tak juz drugi, pierwszy to odbudowany barakowoz

Obrazek

Obrazek

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw gru 27, 2007 8:35 pm

Witam.Dispar moja woliera po wybudowaniu,wygladala podobnie.Tzn.gora i wszystkie sciany mialem z siatki.Jednak po pierwszej snieznej zimie zmodyfikowalem ja.Zrobilem dwuspadowa konstukcje na gorze i naciagnalem na nia dach zrobiony z banera reklamowego(material podobny do plandeki na samochodzie ciezarowym)Ponadto od tej strony z ktorej najczesciej wieja wiatry zrezygnowalem z siatki i zrobilem lita sciane(wiatrolap),ponadto aby zabezpieczyc woliere przed nawiewanym przez wiatr sniegiem,od ziemi do wysokosci okolo 80 cm zalozylem po calej dlugosci woliery, scianki z PCV(banery i PCV to materialy,ktore uzywam do produkcji reklam i zostaje sporo odpadow),mozna jednak uzyc innych materialow.Do kapieli slonecznej i jezeli ptaki chca np. posiedziec na deszczu zostawilem dach z siatki na tych fragmentach woliery ktore wychodza nad dachy golebnikow.Dzieki temu jestem w zgodzie z przepisami dotyczacymi trzymania ptakow w zamknieciu,gdy oglaszaja zakaz puszczania w trakcie ptasiej grypy.Ponadto nawet podczas bardzo snieznej zimy nie mam sniegu pod woliera.Takze w czasie opadow deszczu podloze (gruby zwir) w wolierze jest suche.Pozdrawiam.Ps.Czy doszly zdjecia teczanek?

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw gru 27, 2007 8:44 pm

Witam.Quatro masz w reku fach.Zajmij sie produkcja na sprzedaz.Ja zajme sie marketingiem.Jedno pytanie czy masz rynny czy deszcz splywa na podloze w wolierze.Ja dalem ciala i po ulewie mialem pod woliera staw dla kaczek.W trybie ekspresowym musialem zakladac rynny.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw gru 27, 2007 9:03 pm

Witam
Dispar, dzieki za fotke. Bylem ciekawy, ile to moze kosztowac, bo mam zamiar kupic dzialke, i postawic tam tego typu golebnik dla lotnych.
Quatro, naprawde piekny golebnik. Bardzo pasuje do otoczenia, kolor tez jest swietny :D .
Pozdrawiam

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 9:03 pm

opal pisze:Witam.Quatro masz w reku fach.Zajmij sie produkcja na sprzedaz.Ja zajme sie marketingiem.Jedno pytanie czy masz rynny czy deszcz splywa na podloze w wolierze.Ja dalem ciala i po ulewie mialem pod woliera staw dla kaczek.W trybie ekspresowym musialem zakladac rynny.Pozdrawiam.
tak, mam rynny, na fotkach jeszcze ich nie ma, zdjecia zrobilem przed zapieciem na ostatni guzik, od tamtej pory pozmienialem wiele rzeczy, np wyloty, musze dodac ze zastosowalem ruszta podlogowe i jestem z tego rozwiazania niesamowicie zadowolny.
A to ze zajmujesz sie marketingiem (tak na marginesie) da sie zauwazyc :D

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 9:06 pm

SETER pisze:Witam
Dispar, dzieki za fotke. Bylem ciekawy, ile to moze kosztowac, bo mam zamiar kupic dzialke, i postawic tam tego typu golebnik dla lotnych.
Quatro, naprawde piekny golebnik. Bardzo pasuje do otoczenia, kolor tez jest swietny :D .
Pozdrawiam
dzieki :D , dopiero zaczynam zagospodarowywac te dzialke, a zaczalem oczywiscie od golebnika

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » czw gru 27, 2007 9:25 pm

a co sadzicie o pokryciu golebnika papa?????

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 9:26 pm

Lukezi pisze:a co sadzicie o pokryciu golebnika papa?????
malo estetycznie, ale swoja robote zrobi jak najbardziej

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw gru 27, 2007 9:32 pm

Dobiles mnie quatro tym golebnikiem - pieknie to wyglada i moje gratulacje za ten golebnik. W pierwszej chwili naszla mnie ochota rozwalic swoj mlotem i zrobic cos takiego jak ten Twoj :D. Takie golebniki jak na razie ogladalem tylko u hodowcow golebi pocztowych, ale i nasz Administrator ( J. Bogacz) ma pieknie zrobione wnetrze golebnika.
Woliere przykryje od gory w 208 r ale tylko jej polowe na razie. Sam juz widze, ze golebie chodzac po piasku ktorym jest wysypana woliera mocza lapcie jak jest po deszczu i brzydko to potem wyglada. Z drugiej strony chcialbym zeby widzialy troche swiata i zabudowanie woliery jakos mi sie nie widzi. Zdecydowalem sie na piasek dlatego, zeby go golebie nie poddziubywaly - od tego sa grity. U quatro w wolierze tez jest chyba jakis grubszy zwir. Co do deszczu to podloze w wolierze mam ulozone z pobitych plytek chodnikowych dla drenazu i przysypane 10 cm warstwa piasku. Ale gleba w tym miejscu jest mocno przepuszczalna i nadmierna powodz mi chyba nie grozi.
P.S. Opal - zdjecia otrzymalem i przed chwila wyslalem Ci swoje.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 9:42 pm

u mnie w wolierach jest grrubszy pisek z drobnym kamieniem, przyzwoicie przepuszcza, a podloze woliery jest wyzej niz poziom gruntu i nadmiaru wody narazie nie mialem, grubo myslalem nad zadaszeniem woliery, ale jakos zostala tylko siatka, zobaczymy w przyszlosci, moze zadasze, nie moglbym sobie darowac deszczyku w cieple dni, golebie to uwielbiaja, a pozniej tarzanie w piasku

opal
Kontakt:

Post autor: opal » czw gru 27, 2007 9:49 pm

Witam.Dispar piekne rybki.Bactopur probowalem i wszystkie inne leki,ktore sa dostepne.Niestety pewnie popelnilem blad w leczeniu rybek na samym poczatku i dlatego staly sie nosicielami.Moje wygladaja na zdrowe,a kazda nowa wpuszczona do akwarium pada po kilku ,kilkunastu dniach.Te boczne scianki zakladam tylko na zime, dach jest na stale.Na tej zabudowanej scianie powiesilem regal legowy i w przyszlym roku czesc ptakow bedzie wychowywala mlode poza golebnikiem,pod woliera.Sam ciekaw jestem czy to zda egzamin.Quatro nie wstawiaj tej rozesmianej kropki w postach do mnie ,bo na jej widok zaczynam miec glupie pomysly i bardzo trace na wrodzonej powadze i dostojeĂąstwie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sub_zero
Kontakt:

Post autor: sub_zero » czw gru 27, 2007 9:52 pm

ad quatro

Moze podasz wymiary tego golebnika, koszt budowy chociaz orientacyjny i wrzuc moze pare fotek wnetrza.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 10:00 pm

sub_zero pisze:ad quatro

Moze podasz wymiary tego golebnika, koszt budowy chociarz orientacyjny i wrzuc moze pare fotek wnetrza.
dl 9 m, szer 2,2 m, najnizsza wys 1,9 m, golebnik jest podzielony na trzy kwatery ( 3,5 m, 2,5 m, 1,8 m) i przedsionek 1,2 m, do kazdej kwatery osobna woliera i wylot na zewnatrz, w wolnej chwili porobie fotki wnetrza i zamieszcze, a jesli chodzi o koszt to naprawde nie liczylem, a mysle ze jesli powiem 4 tys zl to duzo sie nie pomyle, na sam drewnochron wydalem chyba z 500 zl

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » czw gru 27, 2007 10:12 pm

Obrazek
Obrazek

Mnie ten golebnik z woliera wyniosl niecale 5000zl. jego wymiary to 3x4 metry a woliera 2x2 metry.

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 10:14 pm

ciekawe rozwiazanie, powaznie kosztowal Cie 5000 zl? w takim ukladzie musze przeliczyc dokladnie ile mnie kosztowal, wyglada na to, ze moj jest nieco wiekszy, a wydaje mi sie ze koszt byl nizszy niz 5000 zl

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » czw gru 27, 2007 10:19 pm

a w tym trzymam mamki, na wiosne planuje sie go pozbyc, a wybudowac cos swiezego, co dzieĂą mam inne pomysly na nowy golebnik, ehh niech tylko wiosna przyjdzie ....

Obrazek

jest to barakowoz 6m na 2,2 m, oczywiscie calego go odbudowalem, a dlaczego na kolach? dlatego z eni bylem pewny co do posiadania tej dzialki, teraz mam juz ja na papierze, takze kola moge sobie odpuscic, swoja droga golebnik na kolach to nieglupie rozwiazanie.
Ostatnio zmieniony czw gru 27, 2007 10:39 pm przez quatro, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ