Jastrzab

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » śr sie 22, 2007 7:00 pm

Zapomnialem jeszcze dodac ze po powodzi w 1997 w woj. Opolskim zajace chycila zaraza przez co gatunek ten zostal zdziesiatkowany co roku w kole lowieckim mysliwi kupuja bardzo drogie zajace (z pewnoscia drozsze od wiekszosci twojich golebi Zbiter) i jest zakaz odszczalu tych szarych ssakow a co roku te rudzielce (lisy) zjadaja duza ilosc zajacow.
Lisy To nie sa jakies hieny ze zjadaja padline czyli zdechle ptactwo ktorego sie tak boisz Zbiter ze ci ptzsia grypa wybija stado golebi.
Rowniez niechcialem nikogo obrazic ani Zbitera ani lisow.POZDROWIENIA

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sie 22, 2007 8:19 pm

Jak czytam Twoja wypowiedÂź to az niedobrze mi sie robi ,po pierwsze od bledow a po drugie Twoja fascynacja mordu na niewinnych zwierzetach. Co do tego czy ja sie znam to moja sprawa ,powiem Ci ze mysliwstwo to byla kiedys moja pasja .
Ps. ÂŻycze Ci takich tanich golebi jak moje
Szukaj a znajdziesz

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » śr sie 22, 2007 9:50 pm

Osoba zajmujaca sie lub pasjonujaca kiedys mislistwem powinna podstawowe rzeczy wiedziec a nie strzelac glupoty. WejdÂź np. na wikipedie i tam odrazu pisze ze w polsce wystapil problem z nadmierna iloscia lisow. Niedziwie ze twoja pasja trwala tak krotko.
A co do niewinnych zwierzat to pochwal sie Zbiter ile juz zabiles mieszaĂącow bo ci sie nie podobaly. Ja takie golebie rozdaje, jeszcze nigdy nie zabilem zadnego golebia. A przeciez te mieszaĂące nie zjadaja zajacow tak rzadkich.
A co do mojej ortografi to dziekuj Bogu ze ty nie masz zadnych problemow z ort. bo ty pewnie jestes idealny :D
Pozdowienia

matianto
Kontakt:

Post autor: matianto » czw sie 23, 2007 3:12 pm

Dla przypomnienia to jest forum o golebiach dzial pozostale i temat
jastrzab. A nie miejsce na klotnie :wink:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sie 23, 2007 3:50 pm

Nie aktualne :lol:
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 5:25 pm przez zbiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukaj a znajdziesz

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » czw sie 23, 2007 4:38 pm

to jest klusownictwo ........................
lepiej skasuj swoja wypowiedz bo moga byc konsekwencje ....... :lol:
no a jak zlapiesz takiego jastrzebia to co z min zrobisz ??????? :roll:
:wink:
:) :) :) :)

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » czw sie 23, 2007 6:18 pm

Zbiter bronisz lisy ktore roznosza wscieklizne i jaja bablowca a chcesz budowac pulapke na jastrzebia ktory jest objety scisla ochrona (przypominam to wszystkim). Wlasnie pokazujesz sie na tym forum jako klusownik. :oops: Chyba ze chciales go zaprosic na kawe. :shock: (kol. Zbiter zmienil tresc postu), chyba ze strachu. :D (Przynajmiej o takich rzeczach nie mowilbys publicznie).

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sie 23, 2007 6:23 pm

Uwazaj Synku na slowa .Kto szuka ten znajdzie -podnieciles sie moim postem widac nie masz o czym pisac . Po za tym nie przypominam sobie abym byl Twoim kolega
Szukaj a znajdziesz

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » czw sie 23, 2007 6:28 pm

a ja twoim synkiem

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » czw sie 23, 2007 6:30 pm

mam co pisac
i nie mam zamiaru pisac z toba

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw sie 23, 2007 6:35 pm

Bardziej to sie tyczylo do garlacz84 -czekam na przeprosiny od Was obydwu.Poprostu chcialm pomoc koledze poniewaz nie ma problemu dla mnie wykonac taka rzecz a Wy odrazu z takim ostrym atakiem na mnie. Niestety w sieci wszystko sie znajdzie jesli oczywiscie ktos umie szukac a tylko czeka aby podano mu na tacy
Szukaj a znajdziesz

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » czw sie 23, 2007 6:36 pm

Bo co prawda boli?? Ale skoĂączmy ten temat bo robi sie zenujacy i nie pasuje do forum. Nie chcialem cie urazic Zbiter. POZDROWIENIA

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » czw sie 23, 2007 6:37 pm

I zapomnialem WIELKIE PRZEPRASZAM w twojim kierunku.

damiank
Kontakt:

Post autor: damiank » czw sie 23, 2007 7:56 pm

ok sory

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » czw sie 23, 2007 9:00 pm

zbiter pisze:Jak czytam Twoja wypowiedÂź to az niedobrze mi sie robi ,po pierwsze od bledow ......... ,powiem Ci ze
mysliwstwo
to byla kiedys moja pasja .
Hmm.... Przyganial kociol garnkowi , a sam smole

Wracajac do tematu ,
ktos napisal, ze jastrzab jest pod ochrona - owszem jest i co z tego?
Skoro wyrzadza mi straty w stadzie to do kogo mam sie zwrocic po odszkodowanie?
W takiej sytuacji nie pozostaje mi nic innego tylko poradzic sobie z nim we wlasnm zakresie.

Marcin_H
Kontakt:

Post autor: Marcin_H » czw sie 23, 2007 10:17 pm

ad. Bogus
wg. ustawy za szkody wyrzadzone przez zwierzeta objete ochrona gatunkowa odpowiada skarb paĂąstwa, tak wiec jest kogo scigac o odszkodowanie tylko, ze skorka nie jest warta wyprawki

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » pt sie 24, 2007 7:10 am

Marcin_H pisze:ad. Bogus
wg. ustawy za szkody wyrzadzone przez zwierzeta objete ochrona gatunkowa odpowiada skarb paĂąstwa, tak wiec jest kogo scigac o odszkodowanie tylko, ze skorka nie jest warta wyprawki
Jak powiedzial kol. Marcin_H skorka nie jest warta wyprawki, dlatego kazdy rozwiazuje ten problem na swoje sposoby.

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » pt sie 24, 2007 7:45 am

Dlatego postanowilem kupic pistolet , drugim rozwiazaniem jest kupno wypchanego golebia , bedzie sluzyl jako wabik ,postawie go na golebniku i jak jastrzab wpadnie na MoJ golebnik wprost na tego golebia to bedzie to jego ostatni atak.

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » pt sie 24, 2007 8:05 am

A chociaz bys trafil :?: :D

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » pt sie 24, 2007 8:16 am

Ja mysle, ze jastrzab nie powinien wejsc na linte zwierzat lownych, dlatego, ze na niekturych obszarach polski wcale ich nie ma. Ale powinno wydawac sie na niego odstrzaly. Bogus, jastzrab byl pierwszy a to jgo terytorium wiec to raczej Ty jestes intruzem. :?
Pozdrawiam.

garlacz84
Kontakt:

Post autor: garlacz84 » pt sie 24, 2007 8:45 am

Twoj pomysl na pewno by nie przeszedl i niema co sie ludzic poniewaz jastrzab nie tyle ze jest pod ochrona ale pod scisla. Wogole kazdy ptak drapiezny jest pod scisla ochrona gatunkowa, ale to ma tez dobre strony ptaki drapiezne pelnia funkcje sanitarna poniewaz czesto zjadaja padline, nawet na Wasze golebie dziala zdrowotnie, poniewaz juz sama obecnosc drapieznikow w okolicy zmusza Wasze golebie do zachowania sprawnosci psychicznej i fizycznej. A wogole kochasz golebie- kochasz ptaki, kochasz ptaki- kochasz jastrzebie :D :D :D

Bogus
Kontakt:

Post autor: Bogus » pt sie 24, 2007 9:22 am

Ciekawa logika. Ale jednak bezsensowna

Marcin_H
Kontakt:

Post autor: Marcin_H » pt sie 24, 2007 9:57 am

ja kocham golebie, ale nie jastrzebie
a o wydawaniu ewentualnych odstrzalow na jastrzebia, po ich ewentualnym wprowadzeniu na liste zwierzat lownych to Panowie nie macie bladego pojecia
po prostu tam gdzie nie ma jastrzebi to odstrzalu sie nie wydaje, to nie jest regula, ze jezeli gatunek jest zwierzeciem lownym to za wszelka cene sie go pozyskuje dla przykladu podam, ze w jednej czesci kraju pozyskuje sie zajace, a u mnie gdzie mieszkam ten gatunek nie byl pozyskiwany od wielu lat
tak wiec przed wystawieniem odstrzalu robi sie inwentaryzacje zwierzyny po czym wiemy ile jest i wtedy robi sie dopiero plan pozyskania
to nie dziki zachod, ze polski mysliwy strzela co sie rusza i ile chce
nikt tu nie mowi, ze jak w danym srodowisku sa 2 ostatnie jastrzebie to trzeba je sprzatnac
choc z wlasnych obserwacji u mnie w lowisku to niebardzo chce mi sie wierzyc, ze sa w Polsce rejony gdzie nie ma jastrzebi
u mnie gagatek, o ktorym mowa zajrzal w niedzielne piekne sloneczne popoludnie i mam jednego ladnego kariera mniej
no ptaki lubie, ale za ten fakt jastrzebia bardziej nie lubie

Marcin_H
Kontakt:

Post autor: Marcin_H » pt sie 24, 2007 10:05 am

rozwinela nam tu sie burzliwa dyskusja na temat czy wprowadzic jastrzebia na liste gatunkow lownych czy nie
oczywiscie mozemy tu przedstawiac swoje argumenty za i przeciw
tylko, ze my jako spoleczeĂąstwo i tak nie mamy nic do powiedzenia o ewentualnym wpisaniu gatunku na liste zwierzat lownych gdyz musi to zrobic rzad, a jak wiemy oni maja wiele wazniejszych rzeczy do zrobienia i nikt tam nawet sie jastrzebiem nie zajmuje
tak wiec podsumowujac jastrzab jak byl tak bedzie gatunkiem chronionym

listonosz
Kontakt:

Post autor: listonosz » pt sie 24, 2007 1:43 pm

Zgadzam sie z Marcinem H. Problem jastrzebi jest powazniejszy od krukow bo u mnie na wsi wogole krokow nie ma !!! A jastrzebi w brod !
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 9:20 pm przez listonosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ