Strona 1 z 1

Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: ndz sty 19, 2014 4:22 pm
autor: LESYEK
Witam ,zastanawiam się od dłuższego czasu nad tym ,jak było by fajnie obejrzeć film w telewizji o gołębiach. Film profesjonalny o hodowli rozmnażaniu codziennych trudach w hodowli , pochodzeniu danej rasy ,z fachowym komentarzem .Wyobrażmy sobie odcinki powiedzmy 40 minutowe poświęconej jednej rasie ,coś w stylu filmach Wojciecha Cejrowskiego tylko wiadomo o naszym pięknym hobby .Jak myślicie nasze społeczeństwo jest na tyle rozwinięte że znajdzie się jakiś odważny dziennikarz czy podróżnik i zrobi nam kiedyś taką przyjemność ?
Co o tym myślicie?

Re: Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: ndz sty 19, 2014 4:46 pm
autor: krzysiek
W necie już jest takich filmów sporo, chociaż przeważnie o tematyce gołębi pocztowych.W Rosji kręcą mnóstwo filmów z czołowych hodowli rosyjskich ras. Z najlepszych gołębników można trafić nawet na kilkanaście filmów od 15 do kilkudziesięciu minut każdy. Dla znających język nieoceniona skarbnica wiedzy.

Re: Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: ndz sty 19, 2014 7:24 pm
autor: carbaloy
jesli dobrze pamietam to ponad dwadziescia lat temu w polskiej telewizji bylo pokazywanych kilka odcinkow o golebiach rasowych miedzy innymi o krymce bialostockiej ,moze to ktos jescze ze starszych hodowcow pamieta,a moze zna wiecej informacji jak to bylo krecone,przez kogo

Re: Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: ndz sty 19, 2014 9:46 pm
autor: krzysiek
Rzeczywiście, na przełomie lat 80-tych i 90-tych leciał na "dwójce" taki półgodzinny program o psach. tytułu nie pamiętam, ale prowadził to pan. Kochanowski z Poznania. Świetnie opowiadał. W kilku odcinkach pokazał sylwetki poznańskich hodowców, niestety było to dawno i nie pamiętam nazwisk. W każdym razie widziałem odcinki z mewką polską i barwnogłówką poznańską.Króciutkie, po ok. 10, może 15 minut ale to na tamte czasy było naprawdę coś. Były też odcinki poświęcone rzadkim ptakom egzotycznym, takim jak kolibry i inne niezwykle rzadkie nawet na obecne czasy ptaszki.Wszystko to było podpięte pod ten "psi" program. Cholera, starzeję się bo nijak nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

Re: Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: ndz sty 19, 2014 10:06 pm
autor: emir
Pewnie chodzi o-Podaj łapę.

Re: Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: pn sty 20, 2014 12:53 am
autor: krzysiek
O , właśnie. Dokładnie tak.

Re: Filmy, daleka czy bliska przyszłość?

: ndz maja 31, 2015 7:54 pm
autor: LESYEK
ten filmik profesjonalnie zrobiony
https://www.youtube.com/watch?v=NkvwXENjF4s