Pomoc w rozszyfrowaniu obrączki ornitologicznej

Falkos17
Kontakt:

Pomoc w rozszyfrowaniu obrączki ornitologicznej

Post autor: Falkos17 » czw lip 11, 2013 5:50 pm

Witam. Ostatnio znalazłem obraczke w lesie a ze to nie jest obrączka od golebia pocztowego to nie potrafie jej w pełni rozszyfrowa .
Tak na niej pisze.

9119185 RIKSMUSEUM STOCKHOLM SWEПFN

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Re: Pomoc w rozszyfrowaniu obrączki ornitologicznej

Post autor: zbiter » pt lip 12, 2013 3:38 pm

Tłumaczone googlami -
Znalazłeś pierścień ptaka?

Jeśli znajdziesz pierścień ptaka z adresu RIKSMUSEUM Sztokholm, zgłoś to do nas w Centrum obrączkowania ptaków, Swedish Museum of Natural History!

Możesz wysłać do nas dzwoni ptaków znalezione w Szwecji z zagranicznych adresów też, w tym przypadku będziemy przekazywać je do odpowiedniego dzwonka centralnego.

Swedish Museum of Natural History nie, chociaż, obsługi informacji o gołębi pocztowych. Pierścienie używane do gołębi pocztowych brak adresu, ale pokazać kilka kodów numerycznych oraz kodem kraju, np. "S" dla Szwecji. Jeśli znalazłeś gołębia naprowadzający, prosimy o kontakt:
Szwedzki Homing Pigeon Society .
Cenne informacje na temat odzyskanych pierścieni

Gdy został pierścień ptaka lub ptaków znaleziono?
Gdzie to znaleźć? Podaj lokalizację i, jeśli to możliwe, odległość do najbliższej wioski lub miasta. Jeśli masz GPS współrzędne będziemy bardzo szczęśliwi informacji też.
Jak był ptak został znaleziony? Jeżeli został znaleziony martwy - czy masz jakiś pomysł na temat, jak długo może to być martwy? Czy to świeże lub w rozkładzie? Czy masz jakiś pomysł na temat przyczyny śmierci? Jeżeli pierścień został znaleziony bez żadnych pozostałości ptaka, proszę podać tę informację.
Podaj swoje imię i nazwisko oraz pełny adres. Każdy, kto zgłasza zaobrączkowanych ptaków otrzymają list odtwarzania z Centrum obrączkowania ptaków z informacją o tym, gdzie i kiedy ptak był otoczony. Czasami może to zająć trochę czasu, jednak, aby uzyskać informacje o zaobrączkowanych ptaków, na przykład, jeśli ptak był otoczony bardzo szybko przed odzyskiem lub jeśli otoczony był za granicą.

Możesz zgłosić swoją odzyskanie przez internet, za pośrednictwem poczty lub telefonicznie.
Zgłoś przez internet

Mail

Swedish Museum of Natural History
Centrum obrączkowania ptaków
Box 50 007
SE - 104 05 Stockholm
SZWECJA

Numer telefonu
+46 (0) 8 - 5195 4080

Jeśli ptak jest martwy, należy zadbać o pierścieniu tak, że możliwe jest, aby to sprawdzić ponownie, jeśli coś jest dziwne o windykacji. Jeśli liczba pierścień jest trudne do odczytania, prześlij nam pierścień. Większość pierścieni mogą być łatwo wyjaśnione i dołączone za pomocą taśmy klejącej na kawałku papieru. Proszę podać numer dzwonka w piśmie, nawet jeśli założyć pierścień - pierścienie mogą czasami przebić koperty i znikają w maszynach z usług pocztowych.

Mozna zgłosic mailem
Adres strony http://www.nrm.se/english/researchandco ... 14_en.html
Napewno Ci podziękują ,tam pisze żebyś podał wspólrzędne geograficzne ,zresztą poczytaj sobie ,napisz jak się sprawa skończyła i jaki to ptak był
Szukaj a znajdziesz

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » sob lip 13, 2013 11:44 pm

Dzieki Panie Zbigniewie. Juz tam próbowałem jakies 2tyg temu pisałem i zero odezwu

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz lip 14, 2013 9:39 am

Nie ma potrzeby pisania do Szwecji, bo w Gdańsku lub Gdyni jest stacja ornitologiczna, która zajmuje się takimi sprawami. Myślę, że adres będzie w internecie.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » śr lip 17, 2013 5:02 pm

Znalazłem w internecie stronke tej stacji ornitologicznej i zgłosiłem tam numery tej obrączki, teraz czekam tylko na odpowiedź

ODPOWIEDZ