Wysyłka gołębi za granicę

Dispar
Kontakt:

Wysyłka gołębi za granicę

Post autor: Dispar » wt paź 23, 2012 7:04 pm

Na prośbę kolegi który mieszka od roku w Irlandii mam pomóc w przesłanie jego gołębi do tego kraju. Kurier jest już dograny a dla mnie pozostało zorganizowanie odpowiednich dokumentów. Pierwsze to zaświadczenie o zaszczepieniu gołębi przeciwko paramyxowirozie i nie wiem co dalej????
Macie może jakieś uwagi i propozycje co do dokumentów które należało by dołączyć do tej przesyłki ???

emir
Kontakt:

Re: Wysyłka gołębi za granicę

Post autor: emir » wt paź 23, 2012 7:56 pm

Mój znajomy wysyla gołebie do angli bez żadnych dokumentów . Może to nie jest zupełnie legalne ale jak do tej pory pewne.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt paź 23, 2012 9:26 pm

Pewnie zaswiadczenie od lek powiatowego weterynari by pomogło. Najlepiej zadzwon gdzies do placówki Strazy Granicznej i pewnie Cie poinformują co i jak ,albo zostaje Ci przemyt
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » czw paź 25, 2012 8:48 pm

Wysyłałem,kiedyś moje rasy polskie do Szkocji do Edynburga tj.2500 km.Dałem kurierowi zaświadczenia od lekarza wet i od lekarza powiatowego i zabrał je LUBLINEM w czwartek ok. 13.00 . Dostarczył je na miejsce bez problemów w sobotę.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pt paź 26, 2012 8:44 pm

Wysyłka gołebi została przełozona na czas poświąteczny.
Zrobię tak jak mi doradzacie. Zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii, zaświadczenie o zaszczepienie gołebi na paramyxowirozę oraz zaświadczenie wraz z wykazem gołebi z PZHGP z dużą ilością pieczątek bo akurat je mam. Kolega chce zabrać do siebie 20 gołebi pocztowych oraz trzy pary motyli warszawskich i dwie pary krymki białostockiej.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob paź 27, 2012 7:57 pm

Z tego co pamietam to powiatowy chciał mi wystawiac zaswiadczenie na każdego ptaka z osobna ,wtedy to kosztowało 11 zł w Twoim wypadku bys zapłacił krocie. Zadzwon do jakiejś placówki celnej i dowiedz sie co Ci potrzeba
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » ndz paź 28, 2012 4:01 pm

Powiatowy to ma tylko stwierdzić ,że stado pochodzące z jego terenu nie jest objęte pandemią ptasiej grypy.Nic więcej.To wg jego myślenia w stadzie część może mieć ptasią grypę ,a część nie?.Znając życie to bał się wydać takie zaświadczenie.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw lis 01, 2012 4:29 pm

Dogadałem się z polskim hodowcą mieszkającym pod Londynem który przewoził gołebie z Polski do Anglii. Potrzebne jest zaświadczenie od Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii które jest na specjalnym blankiecie w 4 językach - kosztuje niecałe 60 zł. Podobno do 6 gołebi nie trzeba żadnych zaświadczeń a powyżej 6 sztuk jest już ono wymagane.
Trochę mam zamieszania bo dziś Święto a gołebie mają jechać jutro rano :roll: .

Awatar użytkownika
akiss
Kontakt:

Post autor: akiss » pt lis 02, 2012 5:20 pm

Dispar jak byś mógł/skan/, to pokaż nam to zaświadczenie od Lekarza Wojewódzkiego.Mnie interesuje podstawa prawna jego wydania.

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » sob lis 03, 2012 12:01 am

to w junii potrzebne sa jeszcze takie papierki? :D kolega wozi do niemiec i holandii bez tych swistkow :shock:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lis 03, 2012 12:16 am

Akiss
Gołębie wyjechały dziś rano z zaświadczeniem od lekarza weterynarii o zaszczepieniu oraz dokumentem w języku angielskim z naszego oddziału PZHGP z gromadą różnych pieczątek. O zaświadczeniach od Wojewódzkiego weta dowiedziałem się wczoraj i nie było możliwości załatwienia tego na dzisiejszy ranek. Po prostu gołebie pojechały na "partyzanta". Kolega już nie mógł dłużej wytrzymać bez gołębi i podjął takie ryzyko. We wtorek powinienem mieć już informację czy dotarły do właściciela.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lis 03, 2012 8:09 am

carbaloy pisze:to w junii potrzebne sa jeszcze takie papierki? :D kolega wozi do niemiec i holandii bez tych swistkow :shock:
Tu to nie problem ,ale GB zawsze była odizolowana a przepisy o faunie i florze u nich były bardzo rygorystyczne.
Szukaj a znajdziesz

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » sob lis 03, 2012 4:32 pm

Przez Europę to pojadą bez problemów, natomiast po pokonaniu kanału celnicy mogą się przyczepić. Trzymam kciuki, żeby się udało.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lis 04, 2012 6:53 pm

Gołebie dotarły już w okolice Londynu :D .
Po drodze były małe kłopoty z angielskim celnikami. Chcieli wyjmować gołębie z klatki transportowej i sprawdzać zgodność numerów z obrączek z tymi w wykazie który był z oddziału PZHGP. Nie mieli zastrzeżeń dokumentacyjnych - córka pracuje jako tłumacz j. angielskiego więc tłumaczenie, że gołębie są zaszczepione od takich a takich chorób i pochodzą z terenów wolnych od pandemii ptasiej grypy było dokumentem głównym. W tej chwili pozostaje granica angielsko-irlandzka ale podobno kurier nieprzewiduje już większych kłopotów :D .

perros
Kontakt:

Post autor: perros » ndz lis 04, 2012 7:12 pm

a jeśli można spytać, jaki koszt takiej wysyłki?

andrzej.m
Kontakt:

Post autor: andrzej.m » pn lis 05, 2012 8:34 pm

witam pana kolega jest zagranicą chciałem zapytac czy miałby mozliwość poszukania jakis ras gołębi bo poszukuję kilku ras gołebi a sam nie mogę podróżowac bo choroba mi nie pozwala więc szukam kogoś kto mógłby przywieść lub przesłać proszę o kontakt na meila amadej31@wp.pl jak mógłby pan mi pomóc to prześlę fotki i nazwy tych ras pozdrawiam

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn lis 05, 2012 9:15 pm

Cała rodzina kolegi jest już w Irlandii i w kraju nikt praktycznie nie został. Kolega być może przyjedzie do kraju za rok w wakacje na kilka dni. Podaj na priv jakie rasy poszukujesz lub na dispar@wp.pl

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt lis 06, 2012 8:22 pm

Gołebie dotarły wczoraj w nocy do gołębnika - kolega szczęśliwy jak małe dziecko :D
Koszt kuriera to 120 funtów.
Gołębie pocztowe dojechały w dobrej kondycji natomiast część krótkodziobych wyglądała słabo ale już widać zdecydowaną poprawę. Podobno kurier powiedział, że na takich dokumentach jakie miał może zawsze przewozić gołebie. Miał tylko tą jedną ale dość dokładną kontrolę przy wjeździe do Anglii.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » czw lis 08, 2012 7:58 pm

Ciekawe czy któryś z pocztowych wróci do Ciebie jak je na wiosnę wypuści? Z Irlandii musiałby pewnie przelecieć przez wodę do Zjednoczonego Królestwa, a następnie przez Kanał La Manche i pół kontynentu europejskiego.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » czw lis 08, 2012 8:10 pm

To jest możliwe. Jeden gołąb wypuszczony na loćie w holandi pomylił kierunki i zalećiał do szkocji, to i z irlandi dadzą radę.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw lis 08, 2012 9:03 pm

To jaki jest łączny kilometraz bo jestem troche leniwy i nie chce mi sie szukać ;););) mile
Zaskoczenie by bylo gdy by wrucily

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw lis 08, 2012 9:14 pm

Gołębie były własnością kolegi który je sprowadził do swojego nowego miejsca zamieszkania i będą przeznaczone do rozpłodu - woliera. Odległość to prawie 1900 km - praktycznie bez szans na powrót.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw lis 08, 2012 9:30 pm

No czy bez szans to mogl bym troche podyskutować na ten temat . Największy problem jest tylko taki ze golebie sie boją lecieć na wodą . Ale jak beda w zamkniętym rozplodzie to raczej nie wróco.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw lis 08, 2012 9:58 pm

Falkos17
Tam poszły gołębie z rozpłodu które nie latały u niego i poszły też młode po nich z tego roku które zostały mu po lotach.
Dlatego napisałem, że są raczej bez szans na powrót :D
Wczoraj sąsiadka przyniosła mu złapanego gdzieś w okolicy białego pawika bo zobaczyła jego gołebnik i gołebie :D

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » czw lis 08, 2012 10:16 pm

Aha to inna sprawa ;) bo jak to by byly starsze golebie lotowane to niektóre sztuki mogły by podjąć tą ciężką walkę powrotu do starego domu . To nie dawno zaczął hodowlę a juz mu z okolicy znajomi ptaszki przynoszą do opieki.. Ja hoduje golebie juz kilka lat a moze ze 5sztuk ktoś mi przyniusł( chodzi mi o takie osoby co nie maja golebi ) i chyba wszystkie jeśli dobrze pamietam to pocztowe .

ODPOWIEDZ