TCHÓRZ ŁASICA CZY SZCZUR

Mrówek
Kontakt:

TCHÓRZ ŁASICA CZY SZCZUR

Post autor: Mrówek » ndz cze 03, 2012 9:26 am

OD PARU DNI COS ZJADA MI GOŁEBIE I WYPIJA JAJKA CO TO MOŻE BYC I JAK SIE TEGO POZBYC

file
Kontakt:

Re: TCHÓRZ ŁASICA CZY SZCZUR

Post autor: file » ndz cze 03, 2012 9:41 am

na 100%szczur a pozbyć się go to załóż jakieś blachy tylko nie złap w nie gołębi(możesz poszukać jego wejscia do gołebnika i go zatkać np łapką)

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz cze 03, 2012 10:05 am

Jedynym wyjściem jest zabezpieczyć gołębnik tak, by nic większego niż pająk nie dało rady do niego wejść. W dobrze skonstruowanym gołębniku nic takiego nie może się zdarzyć. Jeśli jakiś stwór dobiera się do gołębi, to znaczy, że gołębnik jest źle zrobiony. Trzeba dokładnie zabezpieczyć wszelkie możliwe szczeliny, choćby najmniejsze i po sprawie. Nie będzie to proste, bo szczur to niezwykle inteligentne stworzenie i zwalczyć go jest niezwykle trudno. Poza tym, jeśli popróbował mięsa gołębi, nie da się go zatruć. Choćby miał się przekręcić z głodu nie zje żadnej trutki. Nie tknie żadnego pokarmu pochodzenia roślinnego, jedynie mięso z żywego gołębia, którego sam zabije. Nie ma innego wyjścia, tylko wyprowadzić ptaki z zagrożonego pomieszczenia i albo dobrze je zabezpieczyć, albo rozebrać i wybudować na nowo, tym razem poprawnie. W pomieszczeniu, którego używasz dotychczas, jeśli nie wprowadzisz odpowiednich zmian, zabicie szczura nic nie da, bo za jakiś czas na pewno przyjdzie następny, może także kuna, tchórz czy gronostaj.

file
Kontakt:

Post autor: file » czw cze 07, 2012 12:01 pm

zje trutkę tylko musi być podana w mięsie (wszystko robione w rękawiczkach)najlepszym zabezpieczeniem przed szczurem jest blacha gołębnik zabezpieczony nią 0.5do0.75m wysokości od spodu

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw cze 07, 2012 12:06 pm

To żadne zabezpieczenie. Mam gołębnik strychowy na budynku murowanym, pod dachem wszystko uszczelnione, solidne zamykane wyloty a szczur wgryzł się w belkę dachową, zrobił w niej przeszło metrowej długości tunel i wychodził w gołębniku.

file
Kontakt:

Post autor: file » ndz cze 10, 2012 2:58 pm

tak bo po ścianie wszedł aż do belki a w drewnie miał juz jak w maśle ale gdy bedzie miał od ziemi 70cm blachy nie wejdzie na żadna wysokość a blachy nie przegryzie

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz cze 10, 2012 6:39 pm

Skoro wszedł po gładkiej otynkowanej ścianie to i po blasze wyjdzie. Musiała by to byćcałkiem nowa, ocynkowana lub malowana blacha i wysoka na co najmniej metr,inaczej na pewno wejdzie. Co do bajek, jakoby szczury nie przegryzały blachy , to spytajcie o to dokerów w portach. Bez problemu przegryzają blachy kontenerów, solidne i grube i dostają się do środka. Jeśli ta blaszana ściana będzie odsłonięta, ze wszystkich stron na widoku,to owszem, nie podejdzie, by ją przegryźć. wystarczy jednak , by oprzeć o nią jakieś rupiecie, paletę, deskę , kawałek blachy, cokolwiek i już za kilka dni szczur zrobi tam sporą dziurę, może nawet kilka.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob lip 14, 2012 4:06 pm

U mnie zimą próbowały się wgryżć w blaszane dzwi paszarni i od siarczystych mrozów przyklejały im się języki do blachy, a śmierć miały nieprzyjemną :roll:

Awatar użytkownika
SZARIK
Kontakt:

Post autor: SZARIK » ndz lip 15, 2012 10:56 am

ja jak miałem szczury to zamknąłem kota w gołębniku (mój kot nie je gołębi) i po szczurach :P :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lip 15, 2012 1:45 pm

Jakieś marne te szczury. Kiedyś w GS-ie była stara paszarnia a w niej szczury. Stróż wpuścił tak kiedyś wieczorem kota. Gdy przyszedł tam rano, znalazł tylko kilka grubszych kości. Tyle z kota zostało.

Awatar użytkownika
czeskikret
Kontakt:

Post autor: czeskikret » ndz lip 15, 2012 4:01 pm

Widziałem nie raz jak kot łapie szczury, za kark i nie ma szczura.
czeskikret.flog.pl

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » ndz lip 15, 2012 4:55 pm

Stara kocica jest lepsza na szczury.

Awatar użytkownika
bartekw94
Kontakt:

Post autor: bartekw94 » ndz lip 15, 2012 6:29 pm

U mnie psy są bardziej cięte na szczury niż kot. Wystarczy komenda szukaj a psy wiedzą już o co kaman.

Awatar użytkownika
SZARIK
Kontakt:

Post autor: SZARIK » ndz lip 15, 2012 9:07 pm

u mnie było 2 dziury w podłodze i moje koty siadały jeden przy pierwszej drugi przy drugiej.Taki miały system :lol:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lip 17, 2012 5:53 pm

Te mam kota, który łapie myszy, szczury, nornice itp. Kot przeważnie bez problemu złapie szczura, ale nie ma najmniejszych szans, gdy trafi na kilka lub więcej. Jeśli nie da rady uciec, rozszarpią go i zjedzą.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » wt lip 17, 2012 6:40 pm

Kiedyś polowałem na szczury po ciemku wiatrówką w stodole :P

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt lip 17, 2012 8:00 pm

Ostatniego szczura ze stada, które ostatnio zwalczałem też musiałem zastrzelić, bo trutki nie ruszał i w pułapki nie dawał się złapać.

Awatar użytkownika
SZARIK
Kontakt:

Post autor: SZARIK » wt lip 17, 2012 10:10 pm

Tak.Szczury to cwaniaki

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » wt lip 17, 2012 10:23 pm

Witam.Krzysiu to numerowane miałeś te szczury

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » wt lip 17, 2012 10:46 pm

Ja tam lubię zapolować na szczury z wiatrówką. Niby takie chojraki a jak z wiatrówki raz dostaną to potem już się tak nie pokazują. Jeden siedział u mnie w stodole, zawsze jak wchodziłem to sobie powoli wychodził po murze do góry, w ogóle się mnie nie bał, ale jak już dostał w dupę z wiatrówki to potem tydzień się nie pokazywał aż go znalazłem jak w słomie siedział zakopany i tam go dobiłem, chyba już był mocno wyczerpany po tym postrzale.
W.K

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr lip 18, 2012 7:50 am

Mhmmm piszcie piszcie, że strzelacie z wiatrówki do zwierząt przeczyta to jakiś pojeb... obrońca zwierząt doniesie i dostaniecie trzy lata w zawiasach.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » śr lip 18, 2012 10:55 am

No faktycznie, wycofuję to co napisałem :D
W.K

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lip 18, 2012 6:28 pm

Pamiętam z dzieciństwa pewne żniwa, jedne z pierwszych, przy których pracowałem we wakacje. Młóciło się wtedy zboże młockarnią przy stogu. Snopki zebrane snopowiązałką, bo nie było wtedy niemal kombajnów. Pod koniec roboty synowie gospodarzy znaleźli pod stogiem gniazdo szczura. Któryś "geniusz"wymyślił zabawę. Miejsce po stogu polał ropą i podpalił, mówiąc, że będzie ubaw, jak się szczury spalą. Niestety z zabawy zrobiła się tragedia. Nagle z kupy ognia wyskoczył płonący szczur i pognał do drewnianej stodoły sąsiada, oddalonej o jakieś 200 m.Pędził jak płonąca pochodnia i nikt nie dał rady go zatrzymać. Zanim przyjechali strażacy ze stodoły nic nie zostało.Minęło już 30 lat, a sąsiedzka nienawiść spowodowana szczeniackimi wygłupami trwa do dzisiaj.

ODPOWIEDZ