Lornetka

perros
Kontakt:

Lornetka

Post autor: perros » sob lis 12, 2011 8:21 pm

Witam, chciałem się zapytać czy ktoś się orientuje jakie parametry powinna mieć lornetka do oglądania gołębi ewentualnie jakiej firmy? Dodam że mam rollery i one nieraz wznoszą się naprawdę wysoko.

Zjak
Kontakt:

Re: Lornetka

Post autor: Zjak » ndz lis 13, 2011 11:57 am

Jak zwykle, nie chodzi o firmę czy parametry, ale o pieniądze, bo firmowy sprzęt jest drogi, co nie znaczy, że musi być odpowiednio dobry.
Ja mam starą lornetkę prod. NRD, zrobioną z metalu i szkła, co znaczy, że jest ciężka, ale solidna i jestem z niej zadowolony, z wyjątkiem noszenia w plenerze. Parametry to: 8x30. Teraz są już o wiele lepsze i lżejsze lornetki, co nie znaczy, że dają lepszy obraz.
Wydaje mi się, że jak dla Ciebie to optymalna byłaby lornetka o parametrach 20x50, z tym, że waga odgrywa decydującą rolę właśnie przy obserwacji do góry. Musisz to na "żywo" wypróbować, żeby zdecydować jaką kupić.
Jest w czym wybierać: http://teleskopy.pl/Lornetki-cat-25.html

A latające w górze ptaki, nie jest wcale tak łatwo złapać "w kadr", lornetką!

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

perros
Kontakt:

Post autor: perros » ndz lis 13, 2011 12:52 pm

dziękuję za odpowiedź. Żona mi chce zrobić prezent i pytała się o parametry do lornetki ale chyba rzeczywiście pojadę do jakiegoś sklepu i wypróbuje

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » ndz lis 13, 2011 6:04 pm

Powiększenie 20x powoduje zbyt duze drgania obrazu.
Ja mam 7x50, daje jasny obraz, ale powiększenie mogło by być większe. 10x50 była by najbardziej uniwersalna.
Ale parametry parametrami, a w życiu różnie bywa, więc najlepiej wypróbować.
gg: 20619770

ODPOWIEDZ