TwójGołębnik.pl

Neshi
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:29 pm
Kontakt:

TwójGołębnik.pl

Post autor: Neshi » pn mar 12, 2012 10:36 pm

Nawet najdoskonalszych zdobyczy genetyki nie będzie można zastosować w praktyce bez prowadzenia zapisków hodowlanych. Jest to wprawdzie zajęcie żmudne i monotonne, ale w dłuższej perspektywie przyniesie Tobie wiele korzyści.
Sumienne prowadzenie notatek hodowlanych, oprócz doświadczenia i intuicji, sprzyja zatem sukcesom hodowlanym.


Przedstawiam klika powodów, dla których warto księgować hodowlę.

Po pierwsze, po to, żeby dokumentować swoje osiągnięcia – gołębi o wysokiej wartości hodowlanej można używać różnych w kojarzeniach.

Po drugie, w razie niepowodzeń mamy możliwość sprawdzenia, jakich kojarzeń unikać w przyszłości – być może jakiś gołąb przekazuje potomstwu niepożądane cechy. Między innymi na podstawie notatek jesteśmy w stanie dokonać oceny i selekcji w swoim stadzie.

Wreszcie po trzecie – dokumentujemy rozwój rasy. Kto wie , być może nasze obecne zapiski za 100 czy 200 lat staną się wartościowym dokumentem dla przyszłych hodowców gołębi. Będą dla nich dziedzictwem.


Dlatego serdecznie zapraszam do skorzystania z serwisu TwojGolebnik.pl, gdzie znajdziecie wszystko co potrzebne, aby księgować hodowlę.


Pozdrawiam :)

Neshi
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:29 pm
Kontakt:

Re: TwójGołębnik.pl

Post autor: Neshi » pt sie 10, 2012 10:23 pm

Drodzy Hodowcy!

Mam przyjemność zaprezentować Wam Oficjalny Kanał TwójGołębnik.pl na Facebooku.

Nowości, konkursy i promocje – wszystkie informacje związane z TwójGołębnik.pl, których potrzebujesz, znajdziesz na naszej oficjalnej stronie na Facebooku pod adresem: http://www.facebook.com/TwojGolebnik

Zapraszamy do odwiedzin naszej strony i dodaniu jej do Waszych ulubionych stron na Facebooku poprzez guzik 'Lubię to!',

ODPOWIEDZ