Karmnik obsypowy

adas946
Kontakt:

Karmnik obsypowy

Post autor: adas946 » pn mar 14, 2011 2:06 pm

Witam. Potrzebuje kupić karmnik obsypowy lub o podobnym działaniu tzn. taki abym mógł nasypać ziarna i innych suchych dodatków na kilka dni, jak na razie wszystkie karmniki obsypowe oferowane w sprzedaży, moim zdaniem, mają wady konstrukcyjne które eliminują je z użytkowania (gołębie bez problemu mogą narobić do pokarmu albo wszystko wysypać z karmnika na podłogę w kilkanaście minut) może ktoś ma namiary gdzie można kupić taki dobry karmnik opsypowy, bo ja jak na razie nigdzie nic podobnego nie spotkałem. Wiem jak można zrobić taki karmnik ale brakuje mi czasu i wolałbym kupić. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Re: Karmnik obsypowy

Post autor: lewap125 » pn mar 14, 2011 10:40 pm

opisz, zrób rysunki , a może jakiś producent się podejmie produkcji :lol:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » wt mar 15, 2011 8:11 am

Sam takie kiedyś robiłem :D . Zwykły karmnik przykrywany wieczkiem a w środek wstawione dwi płyty na długość karmnika ustawione w kształcie V i u dołu trochę rozchylone.

Biapo
Kontakt:

Post autor: Biapo » sob mar 19, 2011 9:26 pm

Ja zrobiłem bardzo prosto.
Rurę szalunkową /do kupienia w składach budowlanych/ o średnicy 300 mm pociąłem na odcinki 1 metr. Na jednym końcu wyciąłem część o długości 5-7 cm i wysokości 2 cm/ otwór do usypywania się ziarna/ Rurę tą pionowo wstawiłem do foremki z metalu / do robienia sernika na zimno 350 mm średnicy i 50 mm wysokości rantu/ i przymocowałem do ściany aby się nie wywróciła. Wierzch zakryłem dopasowaną płytą wiórową. Wchodzi ok. 10 kg ziarna.

Biapo
Kontakt:

Post autor: Biapo » sob mar 19, 2011 9:29 pm

Prosty karmnik obsypowy. Nie umiem wrzucić rysunku, niestety.
Lub takie coś:
http://allegro.onet.pl/karmnik-dla-drob ... 77068.html

perros
Kontakt:

Post autor: perros » sob mar 19, 2011 10:35 pm

ten na drugim zdjęciu jest całkiem do kitu. Nie dość że są w stanie wysypać ziarno to jeszcze robią do środka i trzeba czyścić a z tego pierwszego tez wysypują ale znacznie mniej i większa higiena bo gołębie nie są w stanie do niego narobić choć nie wątpię że znajdzie się i taki co rozkmini jak to zrobić :)

zebra998
Kontakt:

Post autor: zebra998 » ndz mar 20, 2011 5:26 am

Witam.Te dwa duże zdają egzamin po małym przerobieniu. trzeba zmniejszyć otwory osypowe do ziarna. Ja przykleiłem paski plastikowe z doniczek ogrodniczych tak żeby otwory miały około 2cm wysokości (może mniej nie pamiętam) i jest ok.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » ndz mar 20, 2011 9:25 am

Witam. Ten pierwszy karmik zdawał by egzamin, gdyby miejsca z których jedzą gołębie nie wystawały, tylko były takie jak w karmiku do gritu i wtedy gołębie nie robiły by do jedzenia.
Pozdrawiam. Kamil

Lotnik_94
Kontakt:

Post autor: Lotnik_94 » ndz mar 20, 2011 10:13 am

Tutaj podsyłam taki wzór karmnika obsypowego.
Obrazek

Rysunki pochodzą z książki pt. "Gołębie" autorstwa Andrzeja Frindta, Piotra Szeleszczuka, Antoniego Świeckiego.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz mar 20, 2011 2:20 pm

Karmik obsypowy jest nieodpowiedni dla gołębi,karmienie powinno się odbywać dwa razy dziennie,a karma nie powinna przebywać w gołębniku dłużej niż 10 min.Po jedzeniu zabiera się korytka z gołębnika,i koniec jedzenia.Karmiki obsypowe,oraz całodobowy dostęp do karmy w gołębniku,to kokcydioza i rzęsistek na własne życzenie,lepiej wysypać na podłogę gołębnika na kilka minut,niż karmić całodobowo z obsypowego.Pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 20, 2011 6:43 pm

Racja, ale nie w każdym przypadku. Spróbuj tak karmić garłacze lub krótkodziobe, a niewiele z nich przeżyje.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » ndz mar 20, 2011 7:38 pm

Tak jak napisał Krzysiek, garłacze muszę mieć całodobowy dostęp do karmy (ewentualnie w nocy można zabrać karmik :- ). Staram się karmić gołębie parę razy dziennie, stosuję zwykły karmik z deklem ( http://www.wszystkodlagolebi.com/?269,p ... lem-100-cm. ). Gołębie rzadko do niego narobią (chociaż zdarzają się spece) i raczej nie wysypują ziarna o ile dajemy odpowiednią ilość karmy. Pozdrawiam
W.K

perros
Kontakt:

Post autor: perros » ndz mar 20, 2011 8:10 pm

wscekly4405 pisze:Karmik obsypowy jest nieodpowiedni dla gołębi,karmienie powinno się odbywać dwa razy dziennie,a karma nie powinna przebywać w gołębniku dłużej niż 10 min.Po jedzeniu zabiera się korytka z gołębnika,i koniec jedzenia.Karmiki obsypowe,oraz całodobowy dostęp do karmy w gołębniku,to kokcydioza i rzęsistek na własne życzenie,lepiej wysypać na podłogę gołębnika na kilka minut,niż karmić całodobowo z obsypowego.Pozdrawiam
to jest racja co napisał Wsciekly4405 a przy wolnym oblocie jest to o tyle korzystne, że można o wiele łatwiej nauczyć gołebie przylatywać na gwizd do gołębnika jeśli towarzyszy on im przy każdym karmieniu jednak taki karmnik obsypowy może być przydatny wtedy gdy wyjeżdżamy na dwa dni a nie mamy nikogo kto mógłby się zająć naszymi gołębiami i dawać im dwa razy dziennie jeść, wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne :)

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz mar 20, 2011 8:33 pm

Nie wyobrażam sobie żeby przez 2 dni nikt nie zaglądał do gołębnika.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz mar 20, 2011 8:37 pm

Zawsze byłem słaby z matematyki, wytłumacz mi więc proszę, co to za licho ten plus ujemny.A na poważnie, to zwłaszcza garłacze z dużymi garłami mają tendencję do ich zapychania , gdy są przegłodzone. Ograniczenie im stałego dostępu do karmy może spowodować zawieszenie wola, a w rezultacie doprowadzić do poważnych komplikacji, nawet do śmierci ptaka.Podobnie dobrej klasy krótkodziobe, które ledwo radzą sobie z zaspokojeniem głodu i kłopot im sprawie niekiedy nawet ziarno pszenicy, jeśli dać im karmę tylko dwa razy po 10 min. dziennie, po prostu padną z głodu.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn mar 21, 2011 6:03 am

A u mnie gołębie maja żarcie w zarłoku na okrągło poniewaz dojerzdzam do gołębi kilka km .Żarłok mam wsypowy i może być tak ze nie bede mógł jechać do nich przez kilka dni i u mnie sprawdza się taki żarłok

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » pn mar 21, 2011 7:58 am

Stasiek ," żarłok " to gwara z Grochowa , czy z Targówka :lol: :lol:

perros
Kontakt:

Post autor: perros » pn mar 21, 2011 1:54 pm

krzysiek pisze:Zawsze byłem słaby z matematyki, wytłumacz mi więc proszę, co to za licho ten plus ujemny.A na poważnie, to zwłaszcza garłacze z dużymi garłami mają tendencję do ich zapychania , gdy są przegłodzone. Ograniczenie im stałego dostępu do karmy może spowodować zawieszenie wola, a w rezultacie doprowadzić do poważnych komplikacji, nawet do śmierci ptaka.Podobnie dobrej klasy krótkodziobe, które ledwo radzą sobie z zaspokojeniem głodu i kłopot im sprawie niekiedy nawet ziarno pszenicy, jeśli dać im karmę tylko dwa razy po 10 min. dziennie, po prostu padną z głodu.
a to z cytatu Wałęsy ale już nie pamiętam do czego :)
lewap125 pisze:Nie wyobrażam sobie żeby przez 2 dni nikt nie zaglądał do gołębnika.
ja wiem że jest to ciężka sprawa ale ja nieraz muszę wyjechać ale nie wydaje mi się żeby był to jakiś problem nie do przeskoczenia. Raz na jakiś czas jak sobie gołębie ode mnie odpoczną to im się nic nie stanie :)

flisek218
Kontakt:

Post autor: flisek218 » pn mar 21, 2011 2:13 pm

nie wiem przy garłaczach warto takie coś mieć
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 2:35 pm przez flisek218, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pn mar 21, 2011 8:45 pm

zarłok to gwara ze Szmulek

ODPOWIEDZ