Czy koszty wysyłek znowu podrożały o 100%...... ????????????

pablo229
Kontakt:

Czy koszty wysyłek znowu podrożały o 100%...... ????????????

Post autor: pablo229 » czw gru 23, 2010 12:16 am

Witam koledzy dzisiaj poszedłem na pocztę wysłać bażanty oczywiście w drewnianej skrzyneczce itp. a tu się okazuję że Pani przy okienku mówi mi iż jest nowe rozporządzenie i przesyłki ze zwierzętami obsługuje pocztex i koszt takiej usługi 60zL!!!!!!!!!!! masakra moja paczka ważyła 2.48kg a co by było jak by masa była większa? :shock: . JAK TO WYGLĄDA U WAS? Ja zawszę wysyłałem gołębie i cena kształtowała się od 13zł później z drewnianymi klatkami kształtowała sie od 20-30 zł A TERAZ? W takiej sytuacji sprzedaż i zakupy na internecie przestają się opłacać i trzeba będzie jeździć po giełdach :(
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Mnich
Kontakt:

Re: Czy koszty wysyłek znowu podrożały o 100%...... ????????????

Post autor: Mnich » czw gru 23, 2010 8:12 am

Witam !!!
Niestety jest to prawda. W dniu 22.12.2010 r. wysyłałem w placówce Poczty Polskiej gołębie, zresztą doskonale się znam z Panią która te gołąbki przyjmowała. Przyniosła mi nowe wytyczne jakie otrzymali i jasno z nich wynika, że żywe zwierzęta można przesyłać jedynie za pomocą Pocztexu co zwiększa koszt wysyłki na 40 zł (waga od 1 do 5 kg - wersja standard). Nie wiem czym kierował się ktoś kto zmienił przepisy, ale najprawdopodobniej poczta ma za dużo kasy. Teraz koszt wysyłki przy doliczeniu skrzynki oscyluje w granicach 55 zł. przy wadze 1-5 kg.
Pozdrawiam

WojtekZF
Kontakt:

Post autor: WojtekZF » czw gru 23, 2010 6:06 pm

Za ciekawie to nie wygląda... Sprzedaż internetowa podupadnie...
gg: 20619770

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw gru 23, 2010 6:26 pm

Będziemy odwiedzać się

golabek01
Kontakt:

Post autor: golabek01 » czw gru 23, 2010 8:17 pm

Panowie Nie wiem jak jest naprawdę z tymi wytycznymi ale wczoraj wysyłałem rysie z koszykiem ważyły 2,44 i zapłaciłem 26 zł. Jeśli jest to prawdą co Mnich pisze to chyba miałem szczęście.Pzdr

pablo229
Kontakt:

Post autor: pablo229 » czw gru 23, 2010 10:22 pm

Miałeś szczęście kolego. Nie będziemy mogli mieszać genów w gołębnikach z oddalonych miejsc. Koledzy robimy protest :) Bierzemy gołębie i lecimy na Warszawe niech ich trochę (zasrają) przepraszam za wyrażenie ale to co robią to w głowie się nie mieści utrudniają życie nam hodowcom i powstrzymują utrzymywanie naszych ras w szlachetnych wzorcach oraz ich rozwoju..... :( WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2011 aby ten rok był lepszy od tego poprzedniego i abyśmy mieli jeszcze lepsze wyniki niż w roku 2010.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » pt gru 24, 2010 7:28 am

Tak sobie myślę , czy dla Poczty Polskiej przesyłki żywych są zwierząt sprawą marginalną i nie chcą mieć kłopotu z takimi paczkami ? A może najzwyczajniej w świecie wykorzystują pozycję monopolisty na rynku ?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » pt gru 24, 2010 1:58 pm

Ja uważan ze w tej chwili jest sroga zima i transport ma trudnosci z dojazdem do punktów poczty ,przesyłki na warumkach szczególnych muszą byc dostarczone w ciągu 24 godzin a ten czas przy tej pogodzie nie wystarcza .Taki samochód nie jedzie tylko z naszymi gołebiami jest wyladowany innymi paczkami po sufit ,Pocztex przy oplacie drozszej pojedzie z samą tylko paczka z gołebiami no moze wezmie kilka innych w to samo miejsce a nie bedzie czekał zeby go napełnić po brzegi .Jak nie ma oficjalnego pisma o przesyłkach touwazam ze to tylko jest na razie

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » wt gru 28, 2010 1:46 pm

powyższa informacja odnośnie kolejnych zmian dotyczących wysyłania żywych zwierząt jest NIE PRAWDZIWA!
wysyłka ta pozostaje jak dawniej bez zmian, koszty też nie wzrastają
ktoś po prostu namieszał i poszła taka błędna informacja

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt gru 28, 2010 4:45 pm

Na poczcie nie dostali żadnych dyspozycji co do wysyłania inaczej paczek na warunkach szczagólnych.Piobar ma racje ktoś narobił tylko fermentu

piotrk
Kontakt:

Post autor: piotrk » śr sty 12, 2011 10:28 pm

rozmawiałem dzisiaj ze znajomym ,który wystawił kilka gołębi na allegro,spytałem jakie są teraz ceny wysyłki u nas w Ciechocinku,bo na allegro ludzie doliczają koło 30zł to powiedział ,że teraz żeby wysłać trzeba koło 30zl(powiedział mi cenę ,ale zapomniałem) zapłacić za samo wysłanie ,do tego dochodzi koniecznie drewniana skrzynka plus dodatkowo kłódka za 3zł,
skończyły się już czasy wysyłki w tekturowych pudełkach,

mówił ,że specjalne drewniane klatki do wysyłki po 15zł sprzedawał facet ,który ma sklep z artykułami dla gołębi,ale powiedział ,że za tą cenę to go drożej kosztowało zrobienie takiej klatki dla gołębi i ,że nie będzie już robił takich klatek,

nie wiem jak jest gdzie indziej ,ale u nas wysyłka gołębi podrożała,

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 12, 2011 10:35 pm

W tym tygodniu wysyłałem 2 przesyłki.Jedna za 26zł, druga(tu cena mnie zaskoczyła) ponad 9kg i kosztowała 30zł.

piotrk
Kontakt:

Post autor: piotrk » śr sty 12, 2011 10:38 pm

klatki drewniane wymagali od Ciebie?

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 12, 2011 10:48 pm

Od września co najmniej już obowiązują.

piotrk
Kontakt:

Post autor: piotrk » czw sty 13, 2011 6:45 pm

ok ,to ja jestem trochę nie na czasie,

rozmawiałem z kumplem o tych skrzynkach to On tez myślał ,że obowiązują od stycznia ,
ale to dlatego ,ze obaj dawno nie wysyłaliśmy,

dziękuje za info i sorki za zamieszanie,

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » pn sty 17, 2011 6:07 pm

Dzisiaj wysyłałem gołębie na poczcie nie chcieli przyjąć.Poinformowali mnie ,że transportem zwierząt zajmuję się POCZTEX koszt 40zł+20zł ubezpieczenie.Pięć kilometrów dalej na innej poczcie przyjęli bez problemu za tą samą przesyłkę zapłaciłem 26 zł :shock:

golabek01
Kontakt:

Post autor: golabek01 » pn sty 17, 2011 6:33 pm

Witam ja proponuje wysyłać ptaki w plastikowych skrzyneczkach są lżejsze od drewnianych i je nabyć w jakimś dużym markecie są tanie i lekkie. Przykrywam je tylko kawałkiem jakiejś płyty i łącze wszystko do kupy opaskami plastikowymi. Na początku kobitka na poczcie stawiała opór nie chciała przyjąć takiej własnoręcznie przygotowanej klatki ale przetłumaczyłem jej spokojnie i teraz wysyłam bez problemu.

perros
Kontakt:

Post autor: perros » śr kwie 27, 2011 10:45 pm

witam, chciałem wczoraj wysłać parę rysi i na jednej poczcie powiedzieli mi że dostali pismo że żywe zwierzęta moga być wysyłane tylko POCZTEXEM (kurier) i za przesyłkę krzyknęła mi babka 60 zł. Na szczęście pojechałem na inną pocztę i zapłaciłem 26. Czy może ktoś z kolegów słyszał o ty żeby gołębie teraz wysyłać tylko przez kuriera poczty?? pozdrawiam

Awatar użytkownika
vice
Kontakt:

Post autor: vice » śr kwie 27, 2011 11:51 pm

Witam, ja dziś wysyłałem 2 paczki i bez problemu, jedyne co trzeba spełnić to klatka, w kartonie by nie przyjęli.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » czw kwie 28, 2011 8:42 pm

Można wysyłać ciągle tak samo i na tych samych warunkach. Na nie ktorych pocztach nie chce sie ekspedycji bawic z tymi paczkami i dlatego tak mowią zeby zniechecic klijenta

perros
Kontakt:

Post autor: perros » czw kwie 28, 2011 9:30 pm

Tak też mi się wydawało ale babka upierała sie że weszły nowe przepisy i że dostali pismo że maja się do nich stosować ale znając polityke poczty polskiej która zamiast zarabieć pieniądze woli utrudniać ludziom życie wolałem zapytać :) dzięki za odpowiedzi

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt kwie 29, 2011 9:23 am

W środę wysyłałem ptaki i nie było problemów. Dzisiaj byłem na poczcie , a korzystając z okazji, że w okienku pracowała żona kolegi - hodowcy, podpytałem o te nowe przepisy. Dzwoniła do Kalisza do centrali, ale tam nic o wprowadzeniu żadnych innych przepisów nie wiedzieli. Aha, właśnie dostałem telefon, że kierowniczka z Kalisza informowała się w dyrekcji w Poznaniu, a tam odpowiedzieli, że wysyłka gołębi obowiązuje tak jak dotychczas.Są jakieś zmiany odnośnie wysyłki zwierząt, ale nie obejmują gołębi czy innych drobnych ptaków.

ODPOWIEDZ