Poszukuje golebi

mlody
Kontakt:

Poszukuje golebi

Post autor: mlody » wt gru 07, 2010 1:58 pm

Witam.Szukam wsparcia a mianowicie potrzebuje golebie mamki do gołębi krótkodziobych a mianowicie motyli warszawskich.Czy ma kto moze na sprzedanie golebie ktore bardzo dobrze karmią i wychowują młode.Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Re: Poszukuje golebi

Post autor: michu1530 » wt gru 07, 2010 2:46 pm

Ciekawy jestem kto by ci sprzedał bardzo dobrze karmiące mamki. Takie mamki są więcej warte niż najlepsze okazy (takie jest moje zdanie :) )
Pozdrawiam
Artur.S

TOMEK95
Kontakt:

Post autor: TOMEK95 » wt gru 07, 2010 2:57 pm

Witam... Ja jako mamki mam gołębie pocztowe. Gołębie te u mnie bardzo dobrze karmią młode i nie narzekam. Kiedyś jako mamki stosowałem gołębie mieszance( kingi skrzyżowane z pocztowymi) i to były najlepsze mamki jakie miałem. Ale pocztowe też wypełniają swoje obowiązki bardzo dobrze, a kilka par pocztowych to nie jest wielki wydatek, znam wielu hodowców amatorów którzy niepotrzebne nadwyżki pocztowych wydają za darmo... Pozdrawiam
Gołębie naszą pasją

mlody
Kontakt:

Post autor: mlody » wt gru 07, 2010 3:30 pm

Wlasnie sam nie wiem gdyz mam i to sporo pocztowych ktore dobrze karmily swoje mlode a gdy w tym sezonie zaczalem podkladaac im motyle to nic z tego nie bylo...juz myslalem ze moze za ciezkie sa i poprostu zaduszaja takiego malego motylka.Co o tym myslicie??

TOMEK95
Kontakt:

Post autor: TOMEK95 » wt gru 07, 2010 4:20 pm

Witam... Ja myślę że to nie ma żadnego znaczenia... Nie wiem dlaczego twoje pocztowe nie odchowaly, ja pod pocztowe podkładam wszystko krymki, wywrotki, winerki, pawiki i jeszcze nic nie zdechło mi z powodu zaduszenia... Pozdrawiam
Gołębie naszą pasją

adamking
Kontakt:

Post autor: adamking » wt gru 07, 2010 4:48 pm

mlody pisze:Wlasnie sam nie wiem gdyz mam i to sporo pocztowych ktore dobrze karmily swoje mlode a gdy w tym sezonie zaczalem podkladaac im motyle to nic z tego nie bylo...juz myslalem ze moze za ciezkie sa i poprostu zaduszaja takiego malego motylka.Co o tym myslicie??
z twojej wypowiedzi wnioskuje że są to gołębie które karmił wcześniej swoje młode czyli długodzioby :?: :?:
karmienie motyli na krótkich dziobach to inna bajka :oops: :oops:
najlepsze mamki do gołębi krótkich nie powinny nigdy karmić młodych o dłuższym dziobie gdyż przychodzi to im łatwiej i po prostu będą porzucać młode motylki :D :D
czyli możesz zostać przy pocztowych jako mamki :P
ale na najbliższy sezon poskładaj w pary gołębie młode i nie dopuść do tego aby karmiły one inne młode tylko stosuj je wyłącznie do motyli :idea:
i z każdym następnym sezonem prowadź selekcję najlepiej karmiących i sprawdzaj nowe ptaki aż wyłonisz spośród nich stado prawie że doskonałych mamek :idea:
ale do tego to jeszcze daleka droga :mrgreen:
ADAMKING

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt gru 07, 2010 6:02 pm

Dokładnie tak. Znam przypadki, kiedy idealne mamki przestały karmić krótkodzioby, gdy pozwolono im odchować własne młode.Nie jest to regułą, ale zdarza się bardzo często. Kupić dobrych mamek NIE MOŻNA. Nikt takich za żadną cenę nie sprzeda. Jeśli więc ktoś oferuje do sprzedania dobre mamki, to można mieć pewność, że ptaki te jako mamki się NIE SPRAWDZIŁY i karmić prawie na pewno NIE BĘDĄ.

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » wt gru 07, 2010 6:17 pm

wszystko zależy od ptaków, u mnie najlepszymi mamkami są "tiplery" oraz grzywacze permskie
ptaki te przez prawie cały sezon karmią brodawczaki i szeki a pod koniec pozwalam im odchować 1-2pary swoich późnych młodych
stare pary które sprawdziły się jako mamki nigdy (nawet po karmieniu swoich) nie porzucały młodych krótkodziobów

grzywacze z tego co widzę są bardzo uparte, długo dogrzewają młode i mocno karmią aż te nie mogą się ruszać
ważną sprawą jest jeszcze rodzaj ziarna (musi być jak najdrobniejsze)

z wielu informacji od różnych hodowców wiem że najlepsze (i najczęściej stosowane) są: krymka (polska i różne jej pochodne), wajskopy, bociany, murzynek i najczęściej mieszańce (gołębi średnich i małych)

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr gru 08, 2010 7:39 am

Ja sprzedam dobre mamki karmiące Motyle nie ma sprawy, 200 zł sztuka i są wszystkie Twoje jest ich jakoś 60 sztuk.

ODPOWIEDZ