Allegro...

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: michu1530 » pn sty 17, 2011 9:17 pm

Adrian pisze:http://allegro.pl/nowosc-zakonniki-niem ... 44603.html spotkał się ktoś kiedyś z takimi zakonnikami :?:

Nie widziałeś takich zakonników ? Mój sąsiad Ma dla siebie 2-3 pary zawsze.
Pozdrawiam
Artur.S

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » pn sty 17, 2011 9:22 pm

ja na białych lotach nie widziałem
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Post autor: michu1530 » wt sty 18, 2011 1:13 pm

Jednak nie ma takich nie zobaczyłem białych lot
Ostatnio zmieniony wt sty 18, 2011 5:07 pm przez michu1530, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur.S

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt sty 18, 2011 5:05 pm

Witam
Nie ma zakonniczek niemieckich z białymi lotami.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sty 18, 2011 5:36 pm

Czasami w stadach czerwonych i zółtych pojawiają się osobniki z rozjaśnionymi lotkami.Jest to sygnał dla hodowcy,że należy sięgnąc po "obcą krew". Jeśli takie ptaki z bladymi lotkami połączyć ze sobą,to mogą dać białolote. W każdym razie jest to duży błąd, takie gołąbki to bezwartościowe koki absolutnie nie nadające się do dalszej hodowli.

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » wt sty 18, 2011 7:12 pm

Mogą być koki ale są ładne i mogą podobac się niektórym, nie wszyscy musza trzymac gołębie rasowe

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » wt sty 18, 2011 7:47 pm

Witam. Swiętą racje masz Staśiu.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » wt sty 18, 2011 7:50 pm

20 lat hoduję zakonniczki i mimo, że z braku odpowiedniej klasy gołębi zmuszony byłem dawać ptaka z najbliższej krwi to z rozjaśnianymi lotami nie miałem młodych. Natomiast jeżeli sparuje się gołębie mające po 7 lot barwnych to często młode mają po mniej lot barwnych. Można szybko dojść do ptaków z całkowicie białymi lotami. Jednak ,,zakonniki,, z allegro mogą nie mieć nic lub bardzo niewiele wspólnego z zakonniczką niemiecką tak bardzo się od niej różnią.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt sty 18, 2011 8:04 pm

To nie mój własny przykład,tylko kolegi,który też wiele lat hoduje zakonniczki. Te rozjaśnione lotki trafiają się przeważnie po parach czarny x żółty lub czarny x czerwony.Czasami nie miał nic do pary i dobierał tymczasowo w ten sposób.Zanikanie barwnych lotek u ptaków po parach mających zbyt małą liczbę lotek (np.7) to też znane zjawisko. Z kolei takie czerwone czy żołte z niewybarwionymi lotkami czy sterówkami można wykorzystać do dalszej krzyżówki z np.niebieskimi.W ten sposób Niemcy wyhodowali srebrne,płowe i miedziane.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr sty 19, 2011 8:59 am

Krzychu, też miałem młode po czarnym z czerwonym i czarnym z żółtym. Oddawałem takie wynalazki dla kolegi i nahodował on różnych kolorów. Ale też nabyłem kiedyś samca i samicę żółte z krzyżówki z barwnogłówką poznańską i tam były rozjaśniane lota od 3 do 5. Młode po nich i po czystych zakonniczkach wychodziły różnie. Z lepszymi i gorszymi lotami. Ogólnie nie bardzo mi się to podobało bo zawsze były jednak blade.
golebiewski

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 19, 2011 9:14 am

My się przejmujemy że zakonniczka nie ma barwnych piór w lotach a zachodni sąsiedzi zaraz z takich ptaszków lub w innej rasie robią barwna odmianę lub jakaś lokalna rasę .Nie zawsze to co ładne musi się trzymać wzorca ,mi osobiście podobają się takie nie żałobne osobniki
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr sty 19, 2011 9:57 am

Gusta są różne. Nie zgodzę się jednak zbiter z Tobą do końca. Zachodni sąsiedzi faktycznie otwarci są na różne odmiany barwne i chętnie wprowaszają je do wzorca jednak co do nowych ras są bardziej powściągliwi niż my. Nie wiem czy tam w ogóle funkcjonują rasy bez wzorca jak u nas. Twórczość naszych hodowców znacznie przewyższa cały ,,zachód ". Takie jest moje zdanie.
golebiewski

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr sty 19, 2011 10:11 am

W Niemczech hodowanych jest około 70 ras nie mających wzorców.Są to przeważnie rasy wysokolotne i akrobatyczne sprowadzane z krajów arabskich,Turcji czy Azji Centralnej.Rasy te hodowane są przez osoby zrzeszone w klubach i związkach hodowców ras wysokolotnych i akrobatycznych.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr sty 19, 2011 11:48 am

Zgadza się. Chodziło mi o radosną twórczość tamtejszych hodowców, nie o sprowadzone bo to nie ich myśl hodowlana.
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr sty 19, 2011 1:10 pm

radosna twórczosc wystepuje na wegrzech i okolicznych krajach jednak tam rasa jest rejestrowana bardzo szybko u nas stare rasy które istnieja pod dziesiecioleci nie sa zarejestrowane na litwie są wystawiane niektóre polskie wynalazki które w polsce nazywamy kokami dlaczego w polsce nie mazna tego samego zrobić niemcy własnie porejestrowali wszystkie swoje wynalazki i udoskonalają ,ich rasy saksońskie itp to rasy młode a nasze widyny,berlinki,winerki to rasy starsze trzykrotnie niż ja i wzorca jak nie było tak niema a potem niemcy rejestrują je jako swoje własne i sie robi wielkie zaskoczenie proponuję sie obuidzić i ułatwić rejestrację tzw wynalazków i nie tylko,a nie narzekać że polskie rasy idą w zapomnienie iść śladem węgrów jesli są osoby z inwncją twórczą a ich wynalazki są popularne to czemu nie pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr sty 19, 2011 1:59 pm

Problem jest. Może i powinno się szybciej rejestrować u nas rasy ale czy nie będzie to ze szkodą dla istniejących. Atrakcyjniejsze rasy zawsze będą wypierać te mniej i później znowu podniesie się lament, ratujmy ginące rasy. Może taka jednak powinna być kolej rzeczy, że niektóre rasy muszą zrobić miejsce dla nowych. Osobiście nie jestem zwolennikiem tworzenia nowych ras bo widzę w tym niebezpieczeństwo dla tych które już są. Zbyt duża ilość ras nie wpływa korzystnie na ich poziom. Wiadomo, że hodowców nie przybywa a ras i owszem. Kiedyś w moim regionie jak ktoś hodował jakąś rasę, to w najbliższej okolicy mógł znaleźć gołębie tej samej rasy. Tak było choćby z grzywaczemi, lentaczami, orlikami, białogłówkami i wieloma innymi. Dzisiaj trzeba wybierać się znacznie dalej bo jest taka różnorodność wszelkiej maści ras i to marnej jakości, że nie ma szans na nic dobrego.
golebiewski

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr sty 19, 2011 6:06 pm

czy widyn ,berlinek,winer,fajfer,bocian kostkowy,garbonos[orlik],blauwinder,to nie są rasy które istnieją dłużej niż motyl,wywrotek mazurski itd i proszę mi wytłumaczyć w czym np motyl lub PDL jest lepszy od widyna czy berlinka ja nie lubię krótkodziobów i PDL i wszelkiego rodzaju brodawczaków więc taki widyn czy winer średniodzioby jest dla mnie ładniejszym ptakiem niż te wcześniej wymienione także tak czy inaczej nie przyczynię się do rozwoju tych ras a może chciałbym powystawiać średniodzioby kto wie niestety polskie rasy średniodziobe to tzw koki więc nie zostawiono mi wyboru hoduję rasy zagraniczne pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr sty 19, 2011 6:44 pm

Możecie przestać zaśmiecać temat Allegro załóżcie temat Zakonniczki czy coś takiego i tam dyskutujcie. Może Zjak przeniesie wszystko do takiego tematu ?

kuras
Kontakt:

Post autor: kuras » śr sty 19, 2011 7:26 pm

Bardzo mnie cieszy artykuł napisany przez pana A.Liwczaka w ostatnim wydaniu Fałna i Flora dotyczącego gołębi Serbskich .Pozdrawiam pana Andrzeja .

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 26, 2011 9:14 pm

Co to jest? To chyba ślepi licytują albo gościu sam sobie podbija :lol:
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
turkot75
Kontakt:

Post autor: turkot75 » śr sty 26, 2011 9:33 pm

Zbychu to coś z hodowli Tadka (cukiereczka) :wink:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr sty 26, 2011 9:34 pm

Tadek takich do rąk nie bierze ,to ktoś sobie jaja robi
Szukaj a znajdziesz

BODEKS
Kontakt:

Post autor: BODEKS » ndz lut 06, 2011 1:18 pm

Witam
proszę o ocenę tego ptaka? Do jakiej kwoty warto licytować?
Z góry dziękuje za pomoc.
http://allegro.pl/samczyk-bija-uzbeckie ... 00036.html
pozdrawiam BODEKS

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » ndz lut 06, 2011 1:49 pm

BODEKS pisze:Witam
proszę o ocenę tego ptaka? Do jakiej kwoty warto licytować?
Z góry dziękuje za pomoc.
http://allegro.pl/samczyk-bija-uzbeckie ... 00036.html
Szczerze mówiąc; złotówka to odpowiednia kwota :shock: : "przywieziony z Niemiec" , mam nadzieję że zrozumiałeś moją aluzje. Jeśli nie to przekonasz się o tym za jakiś czas. 80% gołębi sprowadzonych z Niemiec stanowi ... :o :lol:

ODPOWIEDZ