Allegro...

Dispar
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: Dispar » czw lut 14, 2013 10:39 am

Na takie gołebie mówią w Białymstoku "werfle"i nikt nie wciska, że jest to barwnogłówka lub wywrotek mazurski. Parę takich gołebi miałem prawie 30 lat temu ale wtedy mówiło się na nie "biały maściuch" :lol: .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 14, 2013 11:56 am

Tak, zwłaszcza do maściucha bardzo podobne. 20 lat temu było tego u nas w Kaliszu sporo i niemal wszystkie w locie wywracały. Później różni 'poprawiacze" pomieszali je z białymi królewieckimi i przestały wywracać.U nas to były "białe wejfry". Zawsze miały dobrą cenę, zwłaszcza hodowcy ze Śląska chętnie je kupowali, sporo też wyjechało do Niemiec.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 14, 2013 4:22 pm

jarooo pisze: Zaskoczę cię ale widziałem :) :D
Pewnie na rysunku :D ,znam tylko 1 rasę krótkodziobych białych gołebi która ma białe oko ,pozostałe wszystkie rasy w barwie białej maja ciemne oczy.Jesli widziałeś tak jak piszesz to jesteś szczęściarzem
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 14, 2013 4:32 pm

Zdjęcia były tu na forum. Poza białym wywrotkiem mazurskim , którego wyhodował Lewap125, a który jest swego rodzaju wyjątkiem, białe oko w kolorze białym ma reinaugen ( czystooki) i wywrotek pomorski (wschodniopruski). Poza tym biały budapesztański krótkodzioby, niektóre osobniki białych berlińskich krótkodziobych, są też białookie linie białych bijów uzbeckich średniodziobych i tadżyckich.

freak007
Kontakt:

Post autor: freak007 » sob lut 16, 2013 2:41 pm

No dobra,w końcu kupiłem bratu stado PDL'ów i 2 pary krymek polskich lub "polskich" od tego faceta http://allegro.pl/murzyny-warszawskie-b ... 80319.html
Murzynów z koronką brat nie chciał. Dzisiaj obejrzałem gołebie i jak dla mnie moga być. Jak na razie są zdrowe i wesołe a to najwazniejsze. Mnie równiez te gołębie się podobają. Brat jest zachwycony krymkami-następnego dnia po dostarczeniu przesyłki jedna z krymek usiadła mu na ręce w poszukiwaniu pokarmu. marko291074 (283)-kontakt bezproblemowy.Gdy nie mogliśmy sie dogadac co do kosztów przesyłki sam do mnie zadzwonił i wszystko wyjaśnił"łopatologicznie". Można sie śmiać że to handlarz itd.,ale jak dla mnie to uczciwy sprzedawca z Allegro(być może nie jest ekspertem od rozpoznawania niektórych ras). Szczerze mówiąc gołębie z targowisk zaczynają bardziej mi sie podobac niż te tzw. klasy wystawowej.
Tak prawde mówiąc to polscy "gołębiarze" zamiast marudzić o zamieraniu polskich ras,o tym że jakaś"jedyna słuszna organizacja" czegos tam nie uznaje powinni załozyć własne organizacje hodowców,wprowadzic własne wzorce,ocenę a reszte "jedynych słusznych" miec gdzieś i hodować oraz oceniac gołębie wg własnego widzimisię,a nie że jakaś organizacja coś tam dyktuje... I potem,sa dyskusje typu,kiedyś taka i taka rasa była lotna a nawet wywracała a dzis to koki do scinki bo postawa i kształt głowy sugerują...

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob lut 16, 2013 3:14 pm

freak007 pisze:Tak prawde mówiąc to polscy "gołębiarze" zamiast marudzić o zamieraniu polskich ras,o tym że jakaś"jedyna słuszna organizacja" czegos tam nie uznaje powinni załozyć własne organizacje hodowców,wprowadzic własne wzorce,ocenę a reszte "jedynych słusznych" miec gdzieś i hodować oraz oceniac gołębie wg własnego widzimisię,a nie że jakaś organizacja coś tam dyktuje... I potem,sa dyskusje typu,kiedyś taka i taka rasa była lotna a nawet wywracała a dzis to koki do scinki bo postawa i kształt głowy sugerują...
Bond Ale żeśśś namotał :D

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lut 16, 2013 4:03 pm

Zapomniał o tym, że jest takie coś jak rynek i popyt :D .

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » sob lut 16, 2013 5:57 pm

Wielu by się znalazło takich co by wprowadziło własne wzorce, a najlepiej to już by wyszło dostosowanie wzorców do gołębi prezesów tych jak mówisz "organizacji".
Natomiast hodowla i ocena gołębi według własnego "widzi mi się" występuje bardzo powszechnie, także nie trzeba do tego zakładać nowych "organizacji"

freak007
Kontakt:

Post autor: freak007 » sob lut 16, 2013 6:08 pm

Może i troche namotałem,ale ostatnio trochę czytałem o hodowli różnych zwierząt na świecie i generalnie moim zdaniem w hodowli gołębi oraz innego "ptactwa" mogłaby sie pojawic równiez jakas nowa organizacja. Jesli tak sie nie stanie wiele ras i odmian lokalnych wyginie,no bo przecież nie maja wzorca. A jak nie maja wzorca znaczy,że koki!! I niech mi nikt nie mówi że pisze bzdury bo zanim kupiłem swoje pierwsze gołębie to pewnie z rok na forach przesiedziałem.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 17, 2013 12:54 pm

Hmmm. No tak. Rok na forach.... Ciekawe...Kubełek zimnej wody dla ochłody by nie zawadził. Zależy na jakich forach i kto na nich pisze. Ja na "Gołębniku" zarejestrowałem się w 2005 r. czyli że leci już osmy roczek. Przedtem miałem za sobą staż ok. 30 lat hodowli, ale tyle , ile tutaj nauczyłem się przez te parę lat nie dało by mi następne 30 lat własnych doświadczeń. Bardzo wiele dały mi posty tak znakomitych hodowców jak Lewap125, Arbiter, Gołębiewski, SETER, Darecki,Zbiter,p. Antoni, który pisze mało, ale zawsze konkretne rzeczy.Poza nimi nieobecni już niestety na forum Subbuteo, Piotrek W., Opal. Dużo dobrego wniósł na forum Garłacze:) prezentując fragmenty artykułów swego brata i bratowej, obecnie czołowych wetów od gołębi.Sorry, jeśli kogoś pominąłem. Od nich nauczyłem się bardzo dużo, więcej niż ze wszystkich książek o gołębiach i artykułów z gazet, których przeczytałem mnóstwo. Rok na forach to może być dużo, ale może też być bardzo mało. Na forach jest wszystko, cenne treści i pierdoły. To wszystko jest ze sobą pomieszane i trzeba nieco doświadczenia, by te cenne treści wyłuskać spośród pierdół.

bubi
Kontakt:

Post autor: bubi » ndz lut 17, 2013 1:24 pm

krzysiek pisze:Hmmm. No tak. Rok na forach.... Ciekawe...Kubełek zimnej wody dla ochłody by nie zawadził. Zależy na jakich forach i kto na nich pisze. Ja na "Gołębniku" zarejestrowałem się w 2005 r. czyli że leci już osmy roczek. Przedtem miałem za sobą staż ok. 30 lat hodowli, ale tyle , ile tutaj nauczyłem się przez te parę lat nie dało by mi następne 30 lat własnych doświadczeń. Bardzo wiele dały mi posty tak znakomitych hodowców jak Lewap125, Arbiter, Gołębiewski, SETER, Darecki,Zbiter,p. Antoni, który pisze mało, ale zawsze konkretne rzeczy.Poza nimi nieobecni już niestety na forum Subbuteo, Piotrek W., Opal. Dużo dobrego wniósł na forum Garłacze:) prezentując fragmenty artykułów swego brata i bratowej, obecnie czołowych wetów od gołębi.Sorry, jeśli kogoś pominąłem. Od nich nauczyłem się bardzo dużo, więcej niż ze wszystkich książek o gołębiach i artykułów z gazet, których przeczytałem mnóstwo. Rok na forach to może być dużo, ale może też być bardzo mało. Na forach jest wszystko, cenne treści i pierdoły. To wszystko jest ze sobą pomieszane i trzeba nieco doświadczenia, by te cenne treści wyłuskać spośród pierdół.
Popieram,życia niestarczyłoby metodą prób i błędów.Pozdrawiam :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » ndz lut 17, 2013 1:56 pm

Krzysiek Dziękuję za wyróżnienie ,ale nigdy nie uważałem siebie za znakomitego hodowcę :D
Pewnie nigdy nim nie będę ,zabrakło by mi życia.
To co opisuję w swoich postach dotyczy moich życiowych doświadczeń.
Nie piszę o swoich niepowodzeniach i błędach ,których było i pewnie będzie jeszcze dużo .

Podam przykład .
Szczepiłem gołębie na katar ,przez gapiostwo podałem im dawkę ( dwie kreski ) .
Niby prawidłowo ......... ale moje gapiostwo polegało na tym ,że użyłem strzykawki 5mlm. ,a nie 2mlm :lol:
Człowiek całe życie musi uważać i myśleć co robi ze swoimi ptakami....... :lol:

Fakt ,że hoduję jedną z najtrudniejszych ras i jakoś mi się udaje
Nie koniecznie innym może się udawać, korzystanie z moich rad.

Powtarzam nie jestem znakomitym hodowcą ,robię to co uważam za najlepsze dla moich podopiecznych .

Morze mam zwykłego farta................ :wink:

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 17, 2013 2:05 pm

Do "Wielkich Nieobecnych" tego forum dodałbym jeszcze kolegę Quatro - też pisał bardzo ciekawie :!:

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz lut 17, 2013 2:33 pm

Kol. Quatro przegląda forum, ale się już na nim nie udziela.
PS
Krzysztof tak mnie dowartościował, że chyba kupię sobie z tej okazji sampana "Piccolo", do tego dużą zapiekankę i rozpocznę szaloną imprezę przy dźwiękach "Smerfnych hitów" 8)
Kaszanka forever !!

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 17, 2013 3:06 pm

Dokup do tego jeszcze ze dwa dropsy :D . Ale szacunek dla Krzyśka, że potrafi z największego swojego oponenta uznać wartościowego forumowicza.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 17, 2013 5:18 pm

Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, zresztą bardzo nudno by było, gdyby z forum zrobiło się "kółko wzajemnej adoracji", ale tego że Damian jest znakomitym specjalistą i ma ogromną wiedzę nikt negować nie może. Było by to z mojej strony nieuczciwe, gdybym negował jego wiedzę i doświadczenie. Sam wiele z jego niebywałej wiedzy skorzystałem i dużo się nauczyłem. Uważam to za zaszczyt, a wracając do trunków zamiast szampana "Piccolo" preferuję Red Bula. Podobno dodaje skrzydeł a nawet ożywia umysł. Rzeczywiście Quatro słusznie może zaliczać się do grona znakomitych hodowców, udowodnił to swoim podejściem do maściuchów i niebagatelną wiedzą o tej rasie. Krystian , sorry , że o tobie nie wspomniałem.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » ndz lut 17, 2013 6:02 pm

Ze wszystkich których wymieniłeś, z tego co się orientuję tylko Opal nie hoduje już gołębi. A szkoda, bo miał zadatki na jednego z najlepszych hodowców karierów w Polsce. No i jego znajomość genetyki. Chów na linię wybitnego samca opisał tak, że w żadnej z książek nie znalazłem tak dobitnie wytłumaczonej owej metody... No chyba, że mam jeszcze mało książek :p

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 17, 2013 6:15 pm

No właśnie, szkoda , że go z nami nie ma na forum. Wiesz może, co się z nim dzieje? Jakiś czas temu kontakt nam się urwał.

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » ndz lut 17, 2013 6:26 pm

Krzysiek PW

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 17, 2013 8:07 pm

Mam nadzieję, że Opal jeszcze wróci na to forum i bardzo wielu forumowiczów by sobie tego życzyło.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » ndz lut 17, 2013 8:14 pm

No Opal odszedł z tego forum krótko przed moim dołączeniem do tego portalu. Jego wypowiedzi czytałem bardzo chętnie, pisal bardzo mądrze, fajnie by bylo jak by wrócił.

emir
Kontakt:

Post autor: emir » ndz lut 17, 2013 9:00 pm

[quote="krzysiek"]Hmmm. No tak. Rok na forach.... Ciekawe...Kubełek zimnej wody dla ochłody by nie zawadził. Zależy na jakich forach i kto na nich pisze. Ja na "Gołębniku" zarejestrowałem się w 2005 r. czyli że leci już osmy roczek. Przedtem miałem za sobą staż ok. 30 lat hodowli, ale tyle , ile tutaj nauczyłem się przez te parę lat nie dało by mi następne 30 lat własnych doświadczeń. Bardzo wiele dały mi posty tak znakomitych hodowców jak Lewap125, Arbiter, Gołębiewski, SETER, Darecki,Zbiter,p. Antoni, który pisze mało, ale zawsze konkretne rzeczy.Poza nimi nieobecni już niestety na forum Subbuteo, Piotrek W., Opal. Dużo dobrego wniósł na forum Garłacze:) prezentując fragmenty artykułów swego brata i bratowej, obecnie czołowych wetów od gołębi.Sorry, jeśli kogoś pominąłem.

Tak się właśnie dzieli ludzi na lepszych i gorszych.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz lut 17, 2013 9:11 pm

Przepraszam, nie chciałem bynajmniej nikogo urazić ani wprowadzać jakichkolwiek podziałów. Po prostu wyraziłem swój podziw i uznanie dla osób od których dane mi było wiele się nauczyć oraz wdzięczność za to, ze podzielili się ze mną i innymi użytkownikami forum swoją wiedzą. Nie sądzę, bym w ten sposób krzywdził kogokolwiek.

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » ndz lut 17, 2013 9:38 pm

SETER pisze:Kol. Quatro przegląda forum, ale się już na nim nie udziela.
PS
Krzysztof tak mnie dowartościował, że chyba kupię sobie z tej okazji sampana "Piccolo", do tego dużą zapiekankę i rozpocznę szaloną imprezę przy dźwiękach "Smerfnych hitów" 8)
A ja chyba sobie strzelę w głowę bo mnie krzysiek nie wyróżnił w księdze wielkich zasłużonych :evil: .Jak ja przeżyję taką tragedię???.A tak na poważnie to choć nie chętnie to muszę się zgodzić z emirem niestety :roll: .

quatro
Kontakt:

Post autor: quatro » ndz lut 17, 2013 9:50 pm

[quote="SETER"]Kol. Quatro przegląda forum, ale się już na nim nie udziela.
quote]
8)

ODPOWIEDZ