Allegro...

Dispar
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: Dispar » ndz paź 07, 2012 10:59 pm

Ze cztery lata temu na wystawie w Tomaszowie Maz. hodowca sprzedał parę żółtych motyli warszawskich za 17 tyś zł i jak dla mnie była to olbrzymia suma. Podejrzewam, że ta licytacja nie skończy się na 20 tyś :D
Z drugiej strony ciekawy jestem za jak wysokie sumy sprzedawano w kraju gołebie ozdobne??
Namor - Korolewna tez chce wszystko wykupić :D .

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz paź 07, 2012 11:04 pm

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych, dokładnie nie pamiętam, w którym roku, w każdym razie w Poznaniu odbywała się wspólna wystawa pocztowych i ozdobnych. Holender za gołębia pocztowego dał dwuletniego Meśka. Podpisali z właścicielem ptaka umowę kupna - sprzedaży i dokonali wymiany.

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pn paź 08, 2012 10:17 pm

No rasowe chyba nigdy nie beda takie drogie jak pocztowe . No jednak pare kilometrów pokonała ta samica z barcelony i jeśli ktoś sie interesował troche tym lotem to wie ile golebi poszlo na ten lot a ile tylko wrucilo. A mi u tego ptaka bardzo podoba sie oko :) . Jeśli chcecie zobaczyc ile ludzie dają za pocztowe to poczekajcie to stycznia jak bedzie finał lotu WG-RPA i bedzie licytacjia tych golebi tam sa dopieru sumy

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt paź 09, 2012 3:10 am

dwa lata temu EURO DIAMOND of Brockamp'a poszedl za 170.000 euro (do Japonii) na pipa.be tam dopiero gwiezdne wojny sie odbywaja :D cala kolekcja bagatela 1.2mln euro :D

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » wt paź 09, 2012 9:03 am

To prawda, że ozdobne nie osiągają przeważnie tak zawrotnych cen jak pocztowe, ale bywają wyjątki. Za parę dobrych bijów kaukaskich, klasycznie latających lub za niektóre odmiany tureckich czy irańskich trzeba zapłacić minimum 2 tys. dolarów. Adany, libanony czy krótkodziobe swifty są jeszcze droższe. Za piszczaka z gniazda lub parę jajek od 5 tys. dolców w górę, ceny dorosłych są kilkakrotnie wyższe.Oczywiście mowa o ptakach najwyższej klasy.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » czw paź 25, 2012 11:01 pm

W polsce ktoś ma ptaka pocztowego za 147000 euro :D
Na tyle samo wyceniłem moją całą farmę 200 świń, 2 tys kur, 200 gołębi i całe gospodarstwo :mrgreen:

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pt paź 26, 2012 12:41 pm

Witam.Moim zdaniem to nie gołębie aż tak cudowne, chyba że z nieba spadły. To krąg takich ludzi sprzedających jak i z reguły kupujących w którym to kręgu akurat te gołębie się znajdują, obracających wielkimi pieniędzmi.Ja to bym porównał do gry w karty. Do stołu siadają gracze którzy stawiają bardzo wielkie pule, jak również gracze co stawiają po 10 gr. Grają jedni i drudzy , i taką samą grę i takie same są karty. . Mam wątpliwości aby któryś z nas przeciętnych, wyhodował takiego bija,czy swifta.itd. nawet może i lepszego i sprzedał za taką astronomiczną sumę.arek5959 wyobrażasz sobie sprzedać 200szt świń i kupić jajko od gołębia, bo ja nie.A u Krzysia to normalne lubi bujać w obłokach. Pozdrawiam.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt paź 26, 2012 1:36 pm

Coś się czepialski zrobiłeś Edziu. Nie mam teraz czasu, ale postaram się znaleźć link i da Ci to dowód, że nie zmyślam.

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » pt paź 26, 2012 4:26 pm

Pozdrawiam. Kamil

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » pt paź 26, 2012 10:14 pm

Ta jedna z 2012r to rynkowa . A widac ze gosciu to łapacz. Nawet na tipesie jest numer telefonu

placek
Kontakt:

Post autor: placek » sob paź 27, 2012 1:27 pm

Falkos17
Kontakt:

Post autor: Falkos17 » sob paź 27, 2012 4:35 pm

Hehe materiał idealny dla początkującego hodowcy , i cena przystępna haha

sadlak111
Kontakt:

Post autor: sadlak111 » sob paź 27, 2012 10:16 pm

http://allegro.pl/mewki-mazowieckie-tar ... 25266.html Mieszkam na mazowszu ale nigdy takich nie widziałem :roll: :roll: Może ktoś coś o nich powiedzieć :?: Pozdrawiam
Pozdrawiam. Kamil

Awatar użytkownika
Lotny22
Kontakt:

Post autor: Lotny22 » ndz paź 28, 2012 12:23 am

:arrow: Też mieszkam na mazowszu i w moich okolicach występują mewki mazowiecke ale większości jest koloru białego z tarczowymi się nie spotkałem. Powinny mieć większe łapcie i mieć wiekszy " żabot " coś w stylu mewki chińskiej

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz paź 28, 2012 6:25 am

Bywają też z czerwonymi i innym kolorami boków

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » ndz paź 28, 2012 7:11 am

Forma tarczowa to nowość, efekt domieszki mewki staroniemieckiej, lub co bardziej prawdopodobne naszej średniodziobej mewki rynkowej, bo staroniemieckie to u nas rzadkość.Jako nowa odmiana będąca efektem krzyżówki z inną rasą mają nieustabilizowany fenotyp, dlatego te a Allegro różnią się od najpopularniejszych - białych.Widać u nich domieszkę mewki w postaci szczątkowej koronki. We Warszawie były pokazywane lepsze tarczowe, nie różniące się fenotypem od najlepszych białych, o ile pamiętam też płowe.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn paź 29, 2012 9:40 am

[quote="Edward"]Witam.Moim zdaniem to nie gołębie aż tak cudowne, chyba że z nieba spadły. To krąg takich ludzi sprzedających jak i z reguły kupujących w którym to kręgu akurat te gołębie się znajdują, obracających wielkimi pieniędzmi.Ja to bym porównał do gry w karty. Do stołu siadają gracze którzy stawiają bardzo wielkie pule, jak również gracze co stawiają po 10 gr. Grają jedni i drudzy , i taką samą grę i takie same są karty. . Mam wątpliwości aby któryś z nas przeciętnych, wyhodował takiego bija,czy swifta.itd. nawet może i lepszego i sprzedał za taką astronomiczną sumę.arek5959 wyobrażasz sobie sprzedać 200szt świń i kupić jajko od gołębia, bo ja nie.A u Krzysia to normalne lubi bujać w obłokach. Pozdrawiam.[/quote] No cóż, nie dałem rady znaleźć linku do strony ze swiftami, ale zerknij na to. Libanony, strona hodowcy ze Szwecji, w linku jest relacja z jego wizyty u hodowcy w Libanie. http://www.libanonduvor.com/pigeonsinle ... 1_eng.html Jest tam fragment, gdzie właściciel ceni swoją hodowlę na 150 OOO. USD a za jedną parę niebieskich liczy 1000. Są to standardowe ceny ptaków na Bliskim Wschodzie, niezbyt wygórowane, jak na tamtejszych hodowców.

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pn paź 29, 2012 5:10 pm

Cenić to sobie można. Gdzie ja napisałem ze nie sprzedają.Krzysiek masz takie predyspozycje, dlaczego nie sprzedaż u siebie za taką przynajmniej przybliżoną ceną przecież masz takie gołębie.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn paź 29, 2012 5:33 pm

krzysiek pisze:
Edward pisze:Witam.Moim zdaniem to nie gołębie aż tak cudowne, chyba że z nieba spadły. To krąg takich ludzi sprzedających jak i z reguły kupujących w którym to kręgu akurat te gołębie się znajdują, obracających wielkimi pieniędzmi.Ja to bym porównał do gry w karty. Do stołu siadają gracze którzy stawiają bardzo wielkie pule, jak również gracze co stawiają po 10 gr. Grają jedni i drudzy , i taką samą grę i takie same są karty. . Mam wątpliwości aby któryś z nas przeciętnych, wyhodował takiego bija,czy swifta.itd. nawet może i lepszego i sprzedał za taką astronomiczną sumę.arek5959 wyobrażasz sobie sprzedać 200szt świń i kupić jajko od gołębia, bo ja nie.A u Krzysia to normalne lubi bujać w obłokach. Pozdrawiam.
No cóż, nie dałem rady znaleźć linku do strony ze swiftami, ale zerknij na to. Libanony, strona hodowcy ze Szwecji, w linku jest relacja z jego wizyty u hodowcy w Libanie. http://www.libanonduvor.com/pigeonsinle ... 1_eng.html Jest tam fragment, gdzie właściciel ceni swoją hodowlę na 150 OOO. USD a za jedną parę niebieskich liczy 1000. Są to standardowe ceny ptaków na Bliskim Wschodzie, niezbyt wygórowane, jak na tamtejszych hodowców.
zaplacil 1000USD za pare a nie sobie ceni... nie znam tej rasy, co potrafi?

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pn paź 29, 2012 5:46 pm

Ale kto zapłacił . A TY byś zapłacił.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » pn paź 29, 2012 5:59 pm

Edward pisze:Ale kto zapłacił . A TY byś zapłacił.
facet u ktorego robione byly te zdjecia...
zaplacilbym 1000USD ale na pewno nie za to :P

Edward
Kontakt:

Post autor: Edward » pn paź 29, 2012 6:15 pm

No widzisz.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn paź 29, 2012 6:26 pm

[quote="adammo87"][quote="Edward"]Ale kto zapłacił . A TY byś zapłacił.[/quote]

facet u ktorego robione byly te zdjecia...
zaplacilbym 1000USD ale na pewno nie za to :P[/quote]
To kwestia gustu.Ptaki z lotu. Libanony latają podobnie jak adany czy inne żylaste.

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn paź 29, 2012 6:56 pm

[quote="Edward"]Cenić to sobie można. Gdzie ja napisałem ze nie sprzedają.Krzysiek masz takie predyspozycje, dlaczego nie sprzedaż u siebie za taką przynajmniej przybliżoną ceną przecież masz takie gołębie.[/quote]
Edziu, to nie tak. U nas ptaki z lotu nie mają ceny. W naszej tradycji gołębiarskiej w cenie jest dobry pocztowy i dobry krótki, te kosztują nieraz dużą kasę. Na wsi zawsze w cenie był dobry garłacz. To tez już jest konkretna kasa. Ptak z lotu, pod kij to u nas cena w przedziale 2-10 zł. Jest nisza wyczynowców, hodowców tiplerów czy wysokolotnych, którzy za dobrego lotnika płacą i biorą dobrą kasę. Poza tym ceny dyktuje rynek. Handlarz, który jedzie do Monoru czy gdzieś na Zachód wybiera z giełdy odpady hodowlane, których miejscowi za nic nie dali rady sprzedać. Płaci grosze i sprzedaje z przebiciem rządu 1000%, ale wiele poniżej ceny dobrego ptaka u zachodniego hodowcy. Tak dzieje się nie tylko z lotnymi. Wielu Polaków jest w Anglii. Przywiózł ktoś stamtąd dajmy na to garłacza, kariera, perukarza, turkota czy coś w tym stylu? Na pewno nie. Cena , jaka angielski hodowca chce za ptaka ze swojej hodowli powala. To co najmniej kilkaset funtów za ptaka. Kto u nas za niego tyle zapłaci? Wróćmy do lotnych. Zarówno u nas jak i na Wschodzie istnieje dawna tradycja gołębiarska, ganianie, ścinka. Z tym, że u nas gdy jeden gołębiarz złapie ptaka drugiemu, wynosi zdobycz na rynek i sprzedaje za 2zł, może przy odrobinie szczęścia trochę drożej. Tam są zakłady , ścinka idzie o grubą kasę, samochód, dom itp. Bywa, że do zawodów staje wielu, kilkunastu i więcej hodowców, kasę do zakładów dorzuca też publiczność. Są to duże kwoty, porównywalne z zakładami zawodowych hodowców gołębi pocztowych np. na holenderskim locie z Barcelony. To duża kasa, zwycięzca bierze ogromne pieniądze, tysiące, dziesiątki tysięcy dolarów za jedną ścinkę.Dlatego u nich ptak z lotu ma cenę, jakiej u nas nigdy nie osiągnie.

ODPOWIEDZ