Allegro...

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Re: Allegro...

Post autor: darecki » ndz paź 24, 2010 3:06 pm

Człowiek nasłuchał się o cenach jakie ludzie płacą za motyle i krymki

KONIEC ŚWIATA :lol:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17072792

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » ndz paź 24, 2010 7:16 pm

Nawet nie o to chodzi, ale przy takich cenach, Allegro pobiera od razu całkiem spore prowizje i następne po sprzedaży.

Jedna ważna uwaga! - nie ma odbioru osobistego.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » ndz paź 24, 2010 8:31 pm

Witam. Panie Zdzisiu wywrotki białe to są ,tylko że we wzorcu , bo w realu NIKT ich nie widział :D :?: :. Biały wywrotek powinien mieć białe oko , a te z allegro mają ciemne.
Krzysiek nie zgodziłbym się z Tobą co do hodowli Barwnogłówek bez udziału białych. Uważam że kojarząc w jak najbardziej czystym rysunku w kolejnych pokoleniach osiągniemy efekt , 100% młodych w idealnym rysunku :D W mojej hodowli też mam osobniki prawie całe w kolorze (25%) , tylko że ja uważam że jest to efekt przodka alstamera , lub sroczki . w tym sezonie 50% w prawie czystym rysunku , 25% białe i 25% kolorowe. :lol: Pozdrawiam.

CwAnIaK001
Kontakt:

Post autor: CwAnIaK001 » ndz paź 24, 2010 11:15 pm

darecki pisze:Człowiek nasłuchał się o cenach jakie ludzie płacą za motyle i krymki

KONIEC ŚWIATA :lol:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17072792
Tylko, że na Żeraniu za tym hodowcą chodziła procesja, jak na mszy (na tacę szmalec zbierał). Klatka po papużkach; kilka sztuk Motyli Warszawskich i ceny o 1000zł za sztukę ... Kupujących nie brakowało :P Jeden warszawski hodowca, prawie fajki nie połknął z zachwytu :lol: jak się zaczął dymem dusić :D I to piszę na serio :shock:

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn paź 25, 2010 11:09 am

Lewap125, przerabiałem ten temat. Kiedyś, zanim z powodu przeprowadzki musiałem na pewien czas zlikwidować hodowlę, hodowałem właśnie barwnogłówki królewieckie. mam więc trochę doświadczenia z tą rasą, korzystałem również z doświadczeń innych hodowców. Jeśli chodzi o domieszki atstammera czy sroczki, to owszem, dla uszlachetnienia sroczki krzyżowano je z barwogłówkami i altstammerami, nigdy nie było potrzeby domieszać którejkolwiek z tych ras do barwnogłówki. Po prostu stopniowe przebarwienie u barwnogłówek, zwłaszcza w chowie ptaków niespokrewnionych to zjawisko typowe. Jeśli po parach z rysunkiem masz aż 50% czystych młodych to i tak sukces, jednak po młodych od tych par odsetek ptaków o czystym rysunku na korzyść ptaków przebarwionych znacznie spadnie.Wtedy jedynym wyjściem jest domieszka białych. Niesie to z sobą też pewne niebezpieczeństwo. Pojawi się pewna ilość osobników z lustrzanymi sterówkami, ale i na to znajdzie się rada.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn paź 25, 2010 7:53 pm

A te motyle warszawskie po 100 zł to jakaś promocja?

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » pn paź 25, 2010 8:12 pm

Namor pisze:A te motyle warszawskie po 100 zł to jakaś promocja?
Po 1000 :lol:
Szukaj a znajdziesz

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » pn paź 25, 2010 10:31 pm

Znam tego hodowcę od dawna bo mieszka dość blisko mnie. Gołębie ma ładne ale ceny jeszcze ładniejsze. Dziwi mnie trochę dlaczego wystawił je na Allegro?
Jest u nas tez dwóch innych hodowców tych ras którzy w/g mojej oceny mają dużo ładniejsze gołębie.
Dobre gołębie tych ras sprzedają sie raczej same :D . Klient przyjeżdża do hodowcy po gołębie i nie jeżdzą one po targach czy Allegrach :D .

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » wt paź 26, 2010 12:00 pm

http://allegro.pl/motyl-warszawski-czar ... 14103.html

Nie znam się na rasie ale czy ten gołąb ma naturalnie tak krótki dziób?
GG: 6973131

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt paź 26, 2010 1:02 pm

Tak

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt paź 26, 2010 6:05 pm

Nie wiem jak wam ale dla mnie to przesada i takie gołębie wogóle mi się nie podobają.
DARMOWE nagrody priv

Awatar użytkownika
Garłaczek
Kontakt:

Post autor: Garłaczek » wt paź 26, 2010 6:45 pm

Jak patrze na niektóre motyle warszawskie, to aż mi się ich szkoda robi. Tak krótki dziobek to już przesada, przecież on się z tym męczy. Niedługo to już będzie się liczył dziób w prostej linii z czołem...
Gołębie=Przyjaciele

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt paź 26, 2010 7:39 pm

To już degeneracja rasy ten ptak ma problemy z pobieraniem pokarmu i na pewno z katarami.
Szukaj a znajdziesz

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » wt paź 26, 2010 10:28 pm

Jęczycie jak stare baby tak wygląda ta rasa, koniec kropka.
A to, że akurat ten ma krzywy dziób i szparę to inna sprawa.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » śr paź 27, 2010 1:19 pm

Mimo, że trzymam motyle zgadzam się z kolegami, którzy mają zastrzeżenia co do zbyt krótkiego dzioba. Faktycznie takie w porównaniu z innymi motylami o nieco dłuższych dziobach zahaczają o kalectwo. Mam kilka takich i muszę powiedzieć, że bardzo dziwnie wygląda jak jedzą. Inne młócą ziarno aż miło popatrzeć a te śmiesznie, trochę jak kaczki,trochę jak papugi jakoś próbują złapać ziarno i słabo im to wychodzi. Widać, że chyba się tym faktem denerwują i zaczynają biegać dookoła karmidła lub atakują wiaderko w którym przyniosłem karmę. Efekt jest taki, że są głodne, kiedy inne wybrały już dawno co smaczniejsze ziarno z karmidła. Jednym słowem dla takich potrzebny jest oddzielny gołębnik aby mogły sie najeść.
Czy faktycznie im krótszy tym lepszy? Moim zdaniem nie i taki zapis powinien znaleźć się we wzorcu.
golebiewski

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » śr paź 27, 2010 6:31 pm

golebiewski pisze:Mimo, że trzymam motyle zgadzam się z kolegami, którzy mają zastrzeżenia co do zbyt krótkiego dzioba. Faktycznie takie w porównaniu z innymi motylami o nieco dłuższych dziobach zahaczają o kalectwo. Mam kilka takich i muszę powiedzieć, że bardzo dziwnie wygląda jak jedzą. Inne młócą ziarno aż miło popatrzeć a te śmiesznie, trochę jak kaczki,trochę jak papugi jakoś próbują złapać ziarno i słabo im to wychodzi. Widać, że chyba się tym faktem denerwują i zaczynają biegać dookoła karmidła lub atakują wiaderko w którym przyniosłem karmę. Efekt jest taki, że są głodne, kiedy inne wybrały już dawno co smaczniejsze ziarno z karmidła. Jednym słowem dla takich potrzebny jest oddzielny gołębnik aby mogły sie najeść.
Czy faktycznie im krótszy tym lepszy? Moim zdaniem nie i taki zapis powinien znaleźć się we wzorcu.
Witam
Hoduję m.in. mewki orientalne na krótkich dziobach, i jak u przedmówcy-moje też męczą sie podczas jedzenia.
Po sypnięciu karmy, gdy już inne się najedzą-dosypuję porcję specjalnie dla nich.Wtedy spokojnie mogą pobrać pokarm.
A jesli chodzi o sformułowanie, że :"Im krótszy, tym lepszy", to...hm...też mam wątpliwości. :D

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr paź 27, 2010 7:37 pm

golebiewski To po co trzymasz tak krótkie Motyle ?? Sprzedaj te co się najeść nie mogą i kup średnie będziesz miał problem z głowy lub wybuduj osobny gołębnik gdzie będą siedziały same.
Jak by Ci to tak przeszkadzało u nich to byś tej rasy nie hodował.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » śr paź 27, 2010 9:52 pm

Dwa lata temu miałem w hodowli parę mewki angielskiej tzw. "sówki" . Miały dzioby krótsze od tego motyla z linku powyżej i momo, że jadły troche wolniej od innych gołębi były lekko zapasione. Fakt bardzo krótkiego dzioba u motyla warszawskiego ale wychodzacego z naturalnego uzyskania mnie nie dziwi natomiast bardzo bulwersuje mnie przycinanie dzioba w celu jego skrócenia.

Awatar użytkownika
golebiewski
Kontakt:

Post autor: golebiewski » czw paź 28, 2010 9:25 am

Ha !!! , wiedziałem, że się arbiter odezwie. Trzymam takie, bo mi się wyhodowały, by inni hodowcy nie mówili, że ,,g" karmię. Średnie też mam więc nie muszę kupować. Możesz się ze mną nie zgadzać ale nie zmienię zdania, że im krótszy dziób u motyla tym lepiej. Bo nie jest normalne, żeby po każdym karmieniu latać i oglądać czy młody nie dusi się przypadkiem ziarnem sorga które utknęło mu w przełyku. A takie przypadki miałem i padnięcia młodych z tego powodu. O osobnym gołębniku myślałem ale mam już zabudowane pół ogrodu. Chociaż jak drugie pół zabuduję nie będę musiał trawy kosić :-)

Dispar ,,sówki" to coś innego. Mimo, że mają dzioby niemal schowane pod wosówką to groch potrafią łykać. Moje ,,sieroty" z najkrótszymi dziobami mają problemy z wyką. Zanim uda się im coś dziobem upolować to inne dawno wyczyszczą karmidło.
golebiewski

Awatar użytkownika
michu1530
Kontakt:

Post autor: michu1530 » śr lis 03, 2010 5:12 pm

Pozdrawiam
Artur.S

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lis 03, 2010 6:33 pm

Trochę przypomina pawika syryjskiego, ale to raczej mieszaniec. O ile pamiętam, pawiki syryjskie nie pulsują.

Awatar użytkownika
Tamiczek
Kontakt:

Post autor: Tamiczek » śr lis 03, 2010 7:29 pm

Witam
Proszę o ocenę: http://allegro.pl/wywrotek-pomorski-cza ... 39577.html
Ja mam samiczkę czarną wywrotka mazurskiego, na krótszym dziobie od tego co link zamieściłam i nie za bardzo wiem, co to jest Wywrotek pomorski???

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lis 03, 2010 7:41 pm

Wywrotek pomorski, obecna nazwa wschodniopruski, od niemieckiego ostpreusischer werfer, to stara rasa wyhodowana na terenie Pomorza i Mazur przez hodowców niemieckich. Mają duże łapcie, dzioby średniej długości i zawsze białe oczy, także u odmiany czysto białej. Mają wiele odmian barwnych, poza typowymi dla wywrotków ( czerwony, żółty i czarny) są białe, niebieskie pasiate i grochy, żółtopłowe pasiate i grochy, podobnie czerwonopłowe, kawowe.wywrotki mazurskie powstały w wyniku selekcji pomorskich, osobników z możliwie najkrótszymi dziobami oraz krzyżowania ich z innymi , podobnymi rasami krótkodziobymi, np. altstammerami.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » sob lis 06, 2010 12:23 am

Samiczke od tego wystawionego wywrotka zabrał jastrzab ale jak kupisz trzy to wysyłka gratis.
Wynika z tego, że ta samiczka miała trzy samce :D .

Leon Kowalski
Kontakt:

Post autor: Leon Kowalski » ndz lis 14, 2010 2:21 pm

Witam i zapraszam do dyskusji.
Niniejszym wpisem chcę się z Wami podzielić moimi wątpliwościami:
1. czy słusznym jest obciążanie kupującego kosztami za klatkę w której sprzedawca jest zobowiązany do wysyłki po zakończeniu aukcji,
2. czy nie korzystniej by było, żeby koszty wysyłki pokrywali wspólnie , 50% sprzedający i 50% kupujący?
Moim zdaniem przyjęcie tej formuły zwiększyłoby zainteresowanie kupnem jak i sprzedażą.

Przy obecnie przyjętej i obowiązującej formule kupujący jest postawiony na gorszej pozycji.
Ponosi wszystkie koszty wysyłki, żąda się od niego przedpłaty, a po otrzymaniu pieniędzy często otrzymuje nie tego gołąbka którego wylicytował.

Koledzy SZANUJMY KUPUJĄCYCH.

Pozdrawiam

Leon Kowalski
leon_k

ODPOWIEDZ