Jak zostać pierwszym, młodym wystawcą gołębi

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Jak zostać pierwszym, młodym wystawcą gołębi

Post autor: arek5959 » czw lip 01, 2010 12:23 am

Witam. Od czasu przymierzam się do wystawiania pierwszych gołębi na sezon zimowy 2010/2011. Hoduję garłacze pomorskie, link do mojej galerii http://www.golebnik.pl/galeria/galeria. ... ategoria=5
Mam następujące pytania;
1 - jakie mam podjąć kroki by stać się wystawcą, gdzie to zrobić, kiedy i co?
2 - trzeba jakieś składki opłacać i coś tam?
3 - czy mogą być wystawiane i oceniane gołębie z zagranicznymi obrączkami (sprowadzane)?
4 - i poproszę jakieś inne, cenne informacje jeśli macie.

bubi
Kontakt:

Re: Jak zostać pierwszym, młodym wystawcą gołębi

Post autor: bubi » czw lip 01, 2010 11:49 pm

Arku,weż sie lepiej za te gołębie,a nie wystawy ci w głowach :wink:
P.S mniej zakupów na allegro ,to bedziesz miał zdrowsze ptaki :wink:
mbudniewicz.pl.tl

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt lip 02, 2010 12:18 am

Ja chcę na poważnie a nie. Zbieram informacje by działać.
Prawie wszystkie gołębie są od znanych i pewnych mi hodowców których znam ich życiorysy a nie allegro. Z allegro to od dawna zrezygnowałem bo się przekonałem że na zdjęciach są ładne a przychodzi dziadoctwo i chorłactwo.
Wolę osobisćie widzieć i kupić u kogoś kogo znam życiorysy i są pewni oraz nie kręcą. Handlarzy i giełdy omijam bo to samo co allegro.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » pt lip 02, 2010 9:45 am

Arek u mnie byś nie kupił gołębi.
Dlaczego :?: .....,dlatego że nie lubię opowiadać swojego życiorysu :wink:

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pt lip 02, 2010 9:49 am

Witam.Arek ile masz lat ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt lip 02, 2010 10:49 pm

:arrow: opal, Lat mam 19 ale wystawcą będe jako początkujący i trzeba od czegoś zaczynać i zbierać informacje ;)
:arrow: darecki, jeśli bym osobiście zobaczył twoją hodowlę i pogadał to czemu miał bym nie kupić. Jesli zauważe jakieś świństwo w hodowli lub ze ktoś coś kręci to rezygnuję. Na dodatek pytam kolegów czy gość w porzadku ale każdy twierdzi co inne, wraz z biegiem czasu sie pozna człowieka czy jest to dobry hodowca czy hanlarz dla pieniędzy i rozwinie się jakiś życiorys hodowli ;)
Ostatnio zmieniony pt lip 02, 2010 11:26 pm przez arek5959, łącznie zmieniany 1 raz.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » pt lip 02, 2010 10:51 pm

Arku: Natura opala już taka jest, musimy się przyzwyczaić. Na początku także z nim "wojowałem" lecz popatrz na jego wypowiedzi w innych tematach. Gość o naprawdę dużej wiedzy, nie warto z nim mieć na pieńku choćby z racji na to, jakie korzyści możesz odnieść z dobrego kontaktu z nim.
GG 9883309

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lip 03, 2010 3:05 pm

Co może wiedzieć człowiek o swoich pupilach który raz w miesiącu bywa u swoich podopiecznych, chyba że resztę czasu wertuje książki :lol: :lol: :lol:
Szukaj a znajdziesz

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » sob lip 03, 2010 8:31 pm

Oj zbiter, trochę wyrozumiałości :D
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lip 10, 2010 8:59 am

Witam.Ad.Arek.
By wystawiac ptaki ,musisz zapisac się do Związku.Potrzebne są dwie osoby wprowadzające.Jednak z takim poziomem hodowli(złe gołębniki) wątpię, czy jakiś hodowca za Ciebie poręczy(ja bym tego nie zrobił).Przykre ale taka jest prawda.Więc do roboty.Popraw gołębniki tak, by nikt Ci niczego nie mógł zarzucic i do nauki(choroby i zapobieganie).
Po przyjęciu do Związku zapłacisz wpisowe i składkę.Będziesz też musiał kupic obrączki.Nie można wystawiac cudzych (kupionych ptaków).Wystawy są po to by zaprezentowac swój dorobek hodowlany.Inne cenne informacje to takie,że hodowca wystawiający daną rasę musi znac wzorzec na pamięc ,a jego wiedza o wystawianej, rasie musi byc co najmniej ,równa wiedzy sędziego,który będzie te ptaki oceniał.Tylko wtedy możesz liczyc na sukces.Więc i tu przed Tobą wiele nauki.
Ad.Zbiter.Zbyszku czyżbyś zazdrościł mi wiedzy i posiadanych książek? Zaproś mnie na "trotki".Jak coś złapię ,to oddam Ci wszystkie książki o gołębiach za darmo.Mnie już nie są do niczego potrzebne. :lol: :lol:
Ad.Chaczins.Zarozumiały jesteś.Do wojowania potrzeba dwóch równorzędnych przeciwników.Ty jeszcze długo takim nie będziesz.I dlatego ja z Tobą nie wojowałem a tylko delikatnie pogłaskałem Cię po główce.Jeżeli te kilka postów nazywasz "wojowaniem", to jeszcze nie wiesz co ja potrafię.I lepiej byś się tego nie dowiedział nigdy.Wpłaciłeś 50 zł na akcję Darka Godawy? Dopóki tego nie zrobisz to nie licz na odpowiedż na PW.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lip 10, 2010 1:31 pm

Starczy mi moja wiedza ,co do trotek to pogadamy po Nowym Roku..a książek mi nie brakuje ,swego czasu kupowałem .Pierwsza moja książka to była książka Gołębie z serii mój konik Kellera ,kupiłem ją w kiosku Ruchu na początku lat 70-tych,teraz nie zbieram już chociaż ostatnie nabytki to książki z Niemiec
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » sob lip 10, 2010 10:10 pm

Witam.Też taką miałem.Była to cała seria kwadratowych książeczek o gołębiach,rybkach,kotkach,pieskach itd.Przehandlowałem ją za parę pawików.Oprócz Peterfiego z lat 70-tych do dnia dzisiejszego nic dobrego nie wyszło i nie mogę nic z czystym sumieniem polecic.Co do trotek trzymam za słowo.Pozdrawiam.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » ndz lip 11, 2010 9:09 pm

Opalu: Zarozumiały, to tylko Ty jesteś na tym forum. Do tego przemądrzałość i złudna wielkość w swoich oczach. Narcyzm też można podciągnąć. Oto twoje cechy. PW napisałem w dobrej wierze. Nie chcesz odpisywać, tylko stosować szantaże: Proszę bardzo. Dziecinada z twojej strony. Twoje posty o tym, jaki to ty jesteś wielki, jak to powracasz, by szerzyć wiedzę, oświatę, dobro i porządek na tym forum są nad wyraz nadęte, aż śmieszne. Problem w tym, iż wydaje ci się że możesz sprawować jakąś władzę tutaj. Pomyłka. Nawet twoje agresywne i bufonowate wypowiedzi nie są w stanie zrazić niektórych użytkowników. Problem w tym, że przez twoją głupotę upaść może to forum. Przyszedłeś by odbudować, a zniszczysz przez to, że nowy użytkownik wchodząc, i widząc jak to wielki opal pisze o swoich nowych porządkach, może się zniechęcić.

Pozdrawiam.
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » ndz lip 11, 2010 9:32 pm

Witam.Ad .Chaczins."Gośc o naprawdę dużej wiedzy".To cytat z postu panienki.Panienka na PW chciała się Opalowi podlizac by korzystac z jego wiedzy.Nic z tego nie wyszło i panienka się zdenerwowała i zniechęciła? A było tak blisko.Opal ma miękkie serduszko i lubi pomagac młodym.Chciał machnąc ręką na to co było.Jednak mamusia nie nauczyła panienki takich słów jak:przepraszam,proszę czy dziękuję.I Opal musi panienkę sam tego nauczyc.Będzie to jednak bardzo trudne bo panienka jest strasznie zarozumiała.Nic nie wie na temat hodowli gołębi a średnia postów panienki na tym forum jest znacznie wyższa, niż średnia postów ,pozostałych doświadczonych hodowców.Nawet infantylny ,narcyzowaty,bufonowaty,chamski i agresywny Opal ,pozostał daleko w tyle.A może to ja mam sklerozę a na starośc zdziecinniałem i wlazłem nie na forum hodowców gołębi tylko na forum dla młodych panienek? Jeżeli tak jest ,to bardzo przepraszam.Moja nieporadnośc w kontaktach z panienką wynika z tego,że mam syna a nigdy nie miałem córki.Z chłopakami wiem jak postępowac z dziewczynkami dopiero się uczę.Jeżeli napisałem coś nie tak, to na przeprosiny prześlę lalkę albo zestaw kosmetyków.Panienka tylko poda adres.

Namor
Kontakt:

Post autor: Namor » pn lip 12, 2010 3:30 pm

Ad. Arek: Jeśli chcesz wystawiać swoje garłacze pomorskie na wystawie, powinieneś zapisać się jak najszybciej do związku, najbliżej miejsca zamieszkania. Już w sierpniu br zbierane są potrzeby obrączek na 2011r. Na Twoje gołębie obrączki nr 12. Na wystawie można wystawiać gołębie tylko na obrączkach związkowych. Niektóre regulaminy wystaw nie dopuszczają do wystawy gołębi z obrączkami zagranicznymi. Mogą jednak uczestniczyć w pokazie, nie będą brały udziału w konkursie. Aby zapisać się do jednego z funkcjonujących stowarzyszeń, trzeba wpłacić wpisowe, następnie opłacić składkę członkowską. Młodociani członkowie płacą najczęściej ulgową składkę. Obrączki też kosztują około 70gr/szt. Na wystawy też obowiązuje wpisowe i opłata od wystawionego gołębia. Koszty więc są dość spore, ale nie należy się tym zrażać. W każdym stowarzyszeniu jest kilku młodych wystawców, którzy z powodzeniem rywalizują z dorosłymi.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » pn lip 12, 2010 8:03 pm

Ostatni mój post w dyskusji z tym użytkownikiem. Dalej nie ma sensu, z powodu jego upośledzenia umysłowego.
Mamy tutaj przykład mężczyzny w jakiś sposób skrzywdzonego w rzeczywistości. Widocznie w prawdziwym świecie nie ma takiej siły umysłu, by przeciwstawić się otoczeniu. W internecie próbuje odreagować swymi docinkami (cyt. "Panienka") i innego rodzaju głupotami. Możesz mnie nazywać jak chcesz- nie pozostawia to żadnego uszczerbku na mnie. Wręcz przeciwnie. Źle świadczy to o tobie. Masz bardzo ograniczony umysł, jeżeli uważasz że moja średnia postów jest jakąś przeszkodą, ujmą. Ja jeżeli czegoś nie wiem, to pytam. Z tego wynika, iż mam dużo postów. Nie chciałem się tobie podlizać, nie schlebiaj sobie. Wyciągałem rękę na zgodę. Zgoda w cywilizowany sposób- wiesz co to znaczy? A przepraszam, chyba nie. A właśnie! Przepraszanie! No nie wiem kto kogo tutaj powinien przeprosić. Ale cóż, słowa tego używają tylko osoby o pewnym poziomie kultury i obycia, a nie internetowi twardziele ;)

Pozdrawiam wszystkich, Eryk.
GG 9883309

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pn lip 12, 2010 9:19 pm

Nie ma co się kłócić, każdy ma jakąś racje czy nie ma racji i zawsze pisze z własnego doświadczenia. Dodam że temat trochę odbiega od tematu ale np kolega Namor już wyjaśnił krok po kroku i miło było by jeszcze poczytać więcej takich informacji.

ODPOWIEDZ