Gołębie. Chów, hodowla, rasy. Książka-opinie

Chaczins
Kontakt:

Gołębie. Chów, hodowla, rasy. Książka-opinie

Post autor: Chaczins » ndz cze 13, 2010 11:27 pm

Witam!
Jakie są wasze opinie na jej temat? Zamierzam zakupić w celu pobrania podstawowych informacji na temat hodowli. Nadaje się?
GG 9883309

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Re: Gołębie. Chów, hodowla, rasy. Książka-opinie

Post autor: stasiek » pn cze 14, 2010 5:37 am

Jaki temat,jaka to kaiążka :?:

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » pn cze 14, 2010 12:16 pm

Gołębie. Chów, hodowla, rasy. Jak w temacie. Autorzy: A. Dubiel, B. Nowicki, E. Pawlina
GG 9883309

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pn cze 14, 2010 2:28 pm

Mam, polecam. :arrow: Szczególnie dla początkujących. :D
:mrgreen:
Dirko

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » pn cze 14, 2010 3:39 pm

Problem tylko w tym, że w Łodzi trudno jest to dostać. Jakieś wysyłkowe księgarnie to mają?
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn cze 14, 2010 3:47 pm

Witam.Nic specjalnego,mam obydwa wydania.Jestem takim idiotą,że kupuję wszystko co się ukazuje na temat gołębi.Mogę Ci jedno wydanie odstąpic (są prawie identyczne).Książki mam jednak na działce.Będę tam gdzieś za 7-10 dni.Musiałbyś poczekac.Pozdrawiam.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » pn cze 14, 2010 4:08 pm

Z chęcią poczekam. Skąd jesteś jeżeli mogę wiedzieć? Różnica odległości nie powinna być problemem, z racji nikłych kosztów przesyłki za pomocą listu. Koszt rzędu 5 złotych, który pokrywam oczywiście.
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn cze 14, 2010 4:38 pm

warszawa

opal
Kontakt:

Post autor: opal » pn cze 14, 2010 5:57 pm

Witam.Sorry mam ją w domu.Patrzyłem na Allegro cena wywoławcza 57 zł.Przesyłka priorytet za pobraniem według tego co facet napisał na tej aukcji to 21 zł.Co proponujesz?Pozdrawiam.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » wt cze 15, 2010 10:11 pm

Poszukuje książki nie na temat samych ras, co wskazówek w budowie gołębnika, jak najlepszym przystosowaniu go, itp.
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » wt cze 15, 2010 10:14 pm

Witam.Zbyszek koszt przesyłki nie jest dla mnie istotny i tak płaci kupujący.Zaproponowałem mu by wpłacił 50pln na konto Darka Godawy a książkę dostanie za darmo.I nagle cisza.Pozdrawiam.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » wt cze 15, 2010 10:26 pm

Drogi opalu: Jeżeli piszesz słowo: Odstąpię, to w zamyśle pojawia się także bezinteresowność. Ty jednak zaproponowałeś mi SPRZEDAŻ. Dopiero po moich kontrargumentach zdecydowałeś się na wpłaty, cuda niewidy. Jest to dla mnie nie adekwatne, taniej wyjdę kupując tę książkę w bibliotece bądź księgarni wysyłkowej.

Pozdrawiam, Eryk.
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr cze 16, 2010 12:18 am

Witam.A od kiedy to odstąpię, oznacza podaruję?Patrząc na to od mojej strony to ja nie mam z tego ani grosza ,a jeszcze muszę iśc na pocztę i stac w kolejce by wysłac książkę.Akcja Darka jest zainicjowana na tym forum i kilku hodowców zadeklarowało ,że da na aukcję swoje ptaki a uzyskane pieniądze przekaże Darkowi.Ja też wstawię swoje ptaki.Podałem jak możesz znależc informacje o tej akcji.W księgarni wysyłkowej dasz mniej o kilka zł.I te kilka zł(dokładnie 6) to byłby Twój wkład w akcję dobroczynną.I nie kłam w oczy szczeniaku,że zaproponowałem Ci sprzedaż zapytałem tylko,że jeżeli książka jest w sprzedaży wysyłkowej to po co chcesz ją kupic u mnie?.Napisałem na forum otwartym jaką ofertę znalazłem na Allegro(57 zł) a na PW natomiast napisałem Ci,że nie chcę ani grosza .A ty jak chcesz książkę to wpłac 50 zł na konto fundacji Darka.A za te słowa,że fundacja Darka to cudy-niewidy to masz przechlapane na tym forum.I osobiście dopilnuję byś z niego zniknął jak najprędzej.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » śr cze 16, 2010 12:54 am

Do Pana Opal'a:
Ja Ciebie nie obrażałem, i donosiłem się z szacunkiem. Wliczając w to przedrostek "pan" we wiadomościach. Jednakowoż nie życzę sobie, aby wyzywano mnie od gówniarzy. Być może z racji różnicy wieku, doświadczenia nie przystoi mi wykłócać się z tobą, lecz nie pozwolę sobie na takie traktowanie. Na to forum przyszedłem z zamiarem powiększenia swej wiedzy i taki zamiar utrzymuje nadal. Szczególnie nie przeraża mnie wizja twoich gróźb pod moim adresem, chodź jeżeli użytkownicy tacy jak Pan Opal górują tutaj, to nie wiem czy jest większy sens użytkowania tego portalu.

I nie pisz publicznie, że nie chciałeś ani grosza. Pierwsza twoja wiadomość brzmiała mniej więcej tak:

"Na allegro książka jest po 57 złotych, przesyłka to x złotych.
Jaka jest twoja propozycja"

I proszę abyś nie łapał za słówka, które mogą się nie zgadzać, ponieważ dokładnego cytatu wiadomości nie posiadam.

Tak dla przypomnienia reguł, a propos wyzywania od gówniarzy i grożenia "zniknięcia"
http://golebnik.pl/forum3/viewtopic.php?f=9&t=2284

Szczególnie polecam post numer 6 autorstwa Pana Zjak.

Teraz do ogółu:

Cuda-niewidy: Określenia użyłem jako opisu tego, co użytkownik Opal wyczynia. Najpierw pisze odstąpi, potem pisze że sprzeda, a kolejno proponuje wpłatę na akcję niejakiego Pana Darka. Nic nie mam przeciwko tej akcji, ponieważ po prostu jej nie znam. Nie zagłębiałem się w tajniki, gdyż zniechęciło mnie podejście Opala do całej sprawy. Postawa dość pretensjonalna po tym, jak odpisałem na jego ofertę.

Pozdrawiam, Eryk.
GG 9883309

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr cze 16, 2010 1:46 am

Witam.Ty nie możesz zacytowac .Ale ja mam całą korespondencję na PW zachowaną i ja mogę.Jutro ją umieszczę na forum otwartym.Słowo w słowo.Liczyłeś,że dostaniesz książkę za darmo ?To trzeba było tak napisac.Bardzo by mi taka książka pomogła w hodowli lecz nie mam pieniędzy.Czy ktoś nie mógłby mi jej podarowac.I wyobraż sobie,że dostałbyś ją za darmo.Tak jak podobny do Ciebie wiekiem chłopiec dostał ode mnie za darmo kariera wartego 300 zł.Widziałem jak mu się świeciły na jego widok oczy ale nieśmiało przyznał,że ma tylko 50 zł.Dostał w prezencie.Podałem Ci dokładnie gdzie możesz się zapoznac z akcją charytatywną.Jednak Ty zamilkłeś i nawet nie raczyłeś odpowiedziec.Po raz kolejny kłamiesz nigdy nie użyłem słowa" sprzedam".Spytałem co proponujesz.Ty powołałeś się na ceny w księgarni.I następny post to moja propozycja wpłaty na konto fundacji.Masz rację,że myślisz nad sensem Twojego pobytu na tym forum.Ja nie widzę takowego.I gdzie ja Cię nazwałem gówniarzem?Obejrzałem swój post i nie znalazłem tam takiego słowa.Prześpij się z tym i jutro napisz co wymyśliłeś.Jednak Twoja postawa i głupie cwaniactwo podoba mi się o wiele mniej niż epitety ,którymi obdarzył mnie Szymon.On przynajmniej był szczery.Ty kręcisz się jak piskorz i coraz bardziej się pogrążasz.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr cze 16, 2010 2:12 am

Witam .Oto 2 posty,które wysłałem do Eryka na PW:
Eryk zapytał jak znależc tę licytację na allegro o której pisałem na forum otwartym, oto moja odpowiedż:
1)wpisałem w google"książka,gołębie,allegro" i było jak pierwszy temat.Jeżeli są w sprzedaży wysyłkowej to po co chcesz kupic u mnie.Gdzie problem?
Post drugi.
2)Witam.Mam propozycję w dziale"nie tylko gołębiami człowiek żyje" jest temat"1% podatku na misję w Kamerunie" napisz w temacie jaka jest między nami umowa,wpłacisz na konto misji 50 pln i książka jest Twoja.Zapłacisz tylko za przesyłkę na poczcie.Pasuje?To wydanie,które ja mam tu w domu(drugie jest na działce) ma zdjęcie perukarza na okładce.Wyślę Ci wydanie,które Ty wybierzesz.Pozdrawiam.
Na tym korespondencja się urwała.

Chaczins
Kontakt:

Post autor: Chaczins » śr cze 16, 2010 8:48 am

Serdecznie przepraszam za nieścisłości, pora była późna i troche ze zmęczenia namieszałem. Wiadomość, o której mówiłem, i na której opierałem swój "zarzut" o sprzedaży, to post w tym temacie który brzmi tak:
Witam.Sorry mam ją w domu.Patrzyłem na Allegro cena wywoławcza 57 zł.Przesyłka priorytet za pobraniem według tego co facet napisał na tej aukcji to 21 zł.Co proponujesz?Pozdrawiam
Ja odebrałem to, jako sugestię sprzedaży.
Rzeczywiście, zwrot użyty pod moim adresem to: "szczeniaku" zamiast "gówniarzu".
Za to również przepraszam.

Gdybym chciał coś za darmo, to bym napisał. Ja poprosiłem o OPINIE na temat tej książki. Opal'u, sam wyszedłeś z inicjatywą "odstąpienia"

Sumując:

Nie widzę dalszego sensu prowadzenia tej kłótni. Temat książki uważam za zamknięty, i polecam to także Panu. Z mojej strony nie mam żadnych obiekcji co do osoby Opala, cała sprawa wynikła z nieporozumienia i ostrych temperamentów obu z nas. Po prostu nie wypada, aby osoba o x lat młodsza, mniej doświadczona, wykłócała się na forum o byle pierdołę. Cwaniactwo być może i było, lecz
GG 9883309

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » śr cze 16, 2010 9:08 am

Zauważyłeś Opal, że już nikt nawet nie chce z Tobą polemizować w różnych tematach na tym forum, chyba męczysz ludzi swoją gadką ...... może czas znowu na przerwę. Bez odbioru.

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr cze 16, 2010 10:16 am

Witam.Wniosek.Gdy były pyskówki i szyderstwo to było zainteresowanie.Gdy zaczęły się poważne tematy .Zainteresowanie się skończyło.A miałem nadzieję,że Sławek się myli.Bez odbioru..

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr cze 16, 2010 11:35 am

na poważne tematy młodzi boją się odpowiedzieć bo byle błąd będzie przez ciebie wyśmiany a starsi już wcześniej o tym czytali w książkach lub w necie i ciężko jest z tym polemizować poza tym nie czytałem tych postów bo nie miałem czasu streścił byś to w kilku zdaniach bo post na 3 strony odstrasza :D pozdrawiam
golebie-akrobatyczne

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr cze 16, 2010 12:19 pm

Witam.Wściekły nie da rady,to wszystko trzeba było napisac.Aby możliwe było zrozumienie tematu.I tak ograniczyłem się do niezbędnego minimum.Ty dochodziłeś do tej wiedzy latami to jak te doświadczenie można streścic w 3 krótkich zdaniach?Kilku wieczorów czy kilkudziesięciu stron pisania nie starczy by to wszystko przekazac. Ja wiem,że długie posty zniechęcają.A grube księgi młodzi odsuwają na bok.Oni tylko teraz klikają.Taki porąbany zrobił się ten świat.W tej książce o której akurat mowa autor napisał zdanie,które bardzo mnie wkur...o.Według badań ,które on przeprowadził to większosc hodowców to ludzie o niskim(zawodowe) wykształceniu.I dlatego nie będzie rozwijał niektórych tematów bo i tak nie zrozumieją.Czyli nazwał nas matołami.I kazał sobie wierzyc na słowo,że to co on napisze "to święte".A ja tam odnalazłem setki błędów merytorycznych,dlatego nikomu nie wierzę na słowo.Abym uwierzył muszę byc przekonany.Pozdrawiam.Ps.Jeżeli młodzi boja się dyskutowac to niech pytają ,gdy czegoś nie zrozumieją ,zawsze chętnie odpowiem.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » śr cze 16, 2010 2:12 pm

opal pisze:Witam.Ty nie możesz zacytowac .Ale ja mam całą korespondencję na PW zachowaną i ja mogę.Jutro ją umieszczę na forum otwartym.Słowo w słowo.Liczyłeś,że dostaniesz książkę za darmo ?To trzeba było tak napisac.Bardzo by mi taka książka pomogła w hodowli lecz nie mam pieniędzy.Czy ktoś nie mógłby mi jej podarowac.I wyobraż sobie,że dostałbyś ją za darmo.Tak jak podobny do Ciebie wiekiem chłopiec dostał ode mnie za darmo kariera wartego 300 zł.Widziałem jak mu się świeciły na jego widok oczy ale nieśmiało przyznał,że ma tylko 50 zł.Dostał w prezencie.
ostatnio pisałeś że kupiłeś większość karierów po około 100-200 zł a oddałeś kariera wartego 300 hojny jesteś a może cena rośnie u ciebie wraz z ilością pobranej karmy :D
golebie-akrobatyczne

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr cze 16, 2010 4:11 pm

Dobry gołąb jak trafia do znanego hodowcy (drogiego) automatycznie nabiera wartości .Kiedyś sprzedałem czerwonego garbinosa ( niemiecki wystawowy) za sumę która dla mnie wydawała się adekwatna do wartości ptaka (150 zł) ,Później się dowiedziałem że jak ja bym chciał kupić tego ptaka u nabywcy to minimum 500 bym musiał zapłacić .Byłem normalnie zszokowany :shock: ,chyba są jeszcze idioci którzy płacą za nazwisko?
Szukaj a znajdziesz

opal
Kontakt:

Post autor: opal » śr cze 16, 2010 5:03 pm

Witam.Wściekły ja nie odniosłem na wystawie sukcesu z ptakami,które kupiłem.To moje młode okazały się najlepsze.I ten darowany to był mój młody.Na tym polega postęp w hodowli by kupowac ptaki tanie(po 150-200 zł) ale z dobrych linii a tak hodowawc by młode wychodziły dużo lepsze(warte np.300-500 zł) od starych kupionych.Inaczej to tylko powielanie kupionych ptaków a nie rozwój hodowli.To fajny temat na długą dyskusję.Mam wypracowanych parę technik i mogę się z nimi podzielic.Jednak boje się ,że znowu nie wzbudzi to niczyjego zainteresowania.Zbiter tak jest ,że za nazwisko się płaci.Jednak ja uważam to za chore.Jednak zwłaszcza młodym imponuje metka.Paweł nie założy innej koszulki niż markowego producenta.Ja i owszem.Pozdrawiam.

Zablokowany