Piszmy protest do Poczty

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Piszmy protest do Poczty

Post autor: zbiter » wt lut 23, 2010 7:06 pm

Jak w temacie ,zasypujmy pocztę meilami adres uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl z protestem o wysyłce w klatkach
Szukaj a znajdziesz

1962
Kontakt:

Re: Piszmy protest do Poczty

Post autor: 1962 » wt lut 23, 2010 7:44 pm

jestem ZA !
Tylko ten temat trzeba pilotować , co poczta na ten protest .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » wt lut 23, 2010 8:05 pm

Dostałem odpowiedź
Witam,

Zarządzeniem 128 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z dnia 21 sierpnia 2009r. został wprowadzony Regulamin świadczenia usługi pocztowej Przesyłka pocztowa na warunkach szczególnych w obrocie krajowym, który obowiązuje od 01.01.2010r. Zgodnie z treścią nowego regulaminu Poczta Polska S.A. przyjmuje do przewozu i doręczenia przesyłki na warunkach szczególnych w obrocie krajowym z zawartością żywych roślin, ptaków ozdobnych i domowych.

Informuję, iż zgodnie z § 8 Regulaminem Świadczenia Usługi Pocztowej Przesyłka Pocztowa na warunkach szczególnych w obrocie krajowym
Przesyłka na warunkach szczególnych musi być odpowiednio opakowana, a w szczególności:
1) płyny lub gazy należy przesyłać w naczyniach szklanych, plastikowych lub blaszanych, hermetycznie zamkniętych i włożonych do mocnego pudełka (skrzynki), wypełnionego dla płynów odpowiednim materiałem wchłaniającym wilgoć lub tłuszcz tak, aby naczynie z płynem nie mogło przesuwać się oraz aby w razie uszkodzenia naczynia płyn nie wydostał się na zewnątrz przesyłki,
2) rzeczy wykonane ze szkła lub z innych materiałów łamliwych i kruchych należy przesyłać w twardych pudełkach lub koszach wypełnionych materiałem amortyzującym skutki wstrząsu lub nacisku i wykluczającym przesuwanie się zawartości wewnątrz opakowania,
3) żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć,
4) żywe rośliny należy przesyłać w opakowaniach umożliwiających dostęp powietrza i w maksymalnym stopniu ochraniających zawartość przesyłki.
Za prawidłowe opakowanie przesyłki odpowiada nadawca.
Jak wynika z powyższego za pośrednictwem przesyłki na warunkach szczególnych nie można przesyłać żywych zwierząt.
Wszystkie placówki pocztowe mają obowiązek przestrzegania regulaminu.

Żywe zwierzęta można nadać korzystając z usługi przesyłki kurierskiej Pocztex w obrocie krajowym.
Zgodnie z § 13 Regulaminu świadczenia usługi pocztowej Pocztex w obrocie krajowym:
1. Żywe zwierzęta i rośliny można nadawać w ramach serwisów POCZTEX NA DZIŚ: MIEJSKI SUPER, MIEJSKI SUPER POBRANIE, MIEJSKI, MIEJSKI POBRANIE (z wyłączeniem doręczenia na skrytkę pocztową i poste restante) oraz w serwisie POCZTEX BEZPOŚREDNI, wyłącznie z usługą komplementarną - traktowanie przesyłki jako chronionej.
2. Przesyłki nadane w serwisach POCZTEX NA DZIŚ: MIEJSKI SUPER, MIEJSKI SUPER POBRANIE, MIEJSKI, MIEJSKI POBRANIE z zawartością żywych roślin i zwierząt doręczane są wyłącznie w dniu ich nadania przy zachowaniu godzin granicznych nadania, zgodnie z § 9 ust. 1, pkt 1 i 2.
3. Nadawca zobowiązany jest do zapewnienia właściwych warunków gwarantujących bezpieczne przemieszczanie danego gatunku zwierząt i roślin - adekwatnych do czasu trwania wykonywania usługi.
Opłata za nadanie przesyłki Pocztex uzależniona jest od wybranego rodzaju Pocztexu, serwisu w jakim przesyłka ma zostać nadana, masy, wymiarów oraz usług komplementarnych.
Cennik usługi Pocztex jest dostępny na stronie internetowej -www.pocztex.pl

Na chwilę obecną regulaminy usług nie przewidują innej możliwości nadawania żywych ptaków.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » wt lut 23, 2010 8:33 pm

Wysłałem maila. Niech poczta zna nasze zdanie!!! :evil:
GG: 6973131

Awatar użytkownika
Lukezi
Kontakt:

Post autor: Lukezi » wt lut 23, 2010 9:15 pm

No dobrze a co panowie pisali w treści wiadomości do nich??
DARMOWE nagrody priv

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » śr lut 24, 2010 1:42 am

nic nie napisali :lol: zbiter założył post po 19 a za godzine dostał odpowiedź z poczty? :D ja takie pisemko dostałem na poczcie na początku stycznia. Mam zawsze pożądnie zrobioną paczkę, oklejoną taśmą i problemu nie ma. Niech każdy potroszczy się o takie warunki jak zaprezentował amcane na zdjęciu a wtedy może to wyjdzie na lepsze niż pyskówki przez e-meile.
optimus

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr lut 24, 2010 7:16 am

Jak zwykle polski GRAJDÓŁ . Przepis sobie , a życie sobie .
Ma być sliping z warsem dla gołębi to niech będzie .
Zobaczymy kto będzie sprzątał karmę z innych mokrych przesyłek .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lut 24, 2010 8:22 am

Maila wysłałem o 19 a o 19,45 miałem już odpowiedź z tym ze nie udzielono mi konkretnie odpowiedzi na moje pytania ,a wklejono szablonowy tekst (ten co jest wyżej) .Odpukać ja nie mam problemów z wysyłką ale wiadomo jak długo jeszcze?
Szukaj a znajdziesz

gutek63
Kontakt:

Post autor: gutek63 » śr lut 24, 2010 9:48 am

oby tylko nie wprowadzono obowiązku wyposazenia gołębi lotowanych w chlebak z kanapkami i manierkę z wodą.

Awatar użytkownika
Palonek
Kontakt:

Post autor: Palonek » śr lut 24, 2010 1:35 pm

Witam. Otrzymałem tą samą odp jak kol. Zbiter i kol. Edek3. Widać poczta ma głęboko w D.... nasze zdanie.
GG: 6973131

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr lut 24, 2010 5:05 pm

zbiter

- ciąg dalszy

Może poczta chce wypromować usługę POCZTEX , bo niedługo straci monopol na paczki .
Sam POCZTEX , może to jest alternatywa .
Przyzwyczaiłem się do poczty , bo daje zaufanie że paczka dotrze w terminie do każdego odbiorcy i jest dobry kontakt .
L. L. ( hetman )

zebra998
Kontakt:

Post autor: zebra998 » czw lut 25, 2010 8:01 am

Witam. Sprubój wysłac pocztexem a zrezygnujesz odrazu z ich usług.

waldi33
Kontakt:

Post autor: waldi33 » pt lut 26, 2010 6:01 pm

Zwracam się z prośbą o złagodzenie przepisów dotyczących wysyłki żywych zwierząt wprowadzonych przez Pocztę Polską. Wprowadzone przepisy ni jak się mają do wysyłki ptaków , a w szczególności gołębi. Podejrzewam, że normy te układał człowiek, któremu nie jest obojętny dobrostan zwierząt, lecz obawiam się, że nie ma wiedzy i doświadczenia w hodowli i pielęgnacji gołębi. Po pierwsze przepis określa, że paczka powinna być wykonana z drewna, plastiku lub metalu, proszę mi wyjaśnić w czym kartonowe pudło odbiega od normy ? Jest lekkie i miękkie dlatego nie powoduje otarć ani uszkodzeń upierzenia, dno wysypane trocinami pochłania wilgoć i nie dopuszcza do rozmiękczenia. Oczywiście nie jest tu bez znaczenia koszt takiego pudełka, wykonanie nawet z najtańszej sklejki czy płyty pilśniowej to koszt ok 10 zł, do tego trzeba doliczyć koszt kłódki z kluczykami, koszt wysyłki, który od stycznia 2010 roku wynosi do 1 kg 19 zł, a skrzynka nawet z plastiku przekracza tą wagę. Z ekonomicznego punktu widzenia wysyłka staje się nie opłacalna bo 99 % wysyłanych gołębi zostało zakupionych i nie ma mowy o odsyłaniu zwrotnych tych skrzynek. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu wysyłałem gołębia wartego 15 zł po dadaniu tych wszystkich kosztów okazuje się , że stała się to gra nie warta świeczki. To jest zarżnięcie handlu wysyłkowego , który był w pełni rozkwitu, wystarczy przejrzeć stronę Allegro.pl. Czyżby Poczta Polska miała za dużo pieniędzy ? Już tak dobra jest sytuacja w firmie , że rezygnuje z takich profitów ? Wysyłki ptaków to miesięcznie setki, może i tysiące paczek ? A wracając do dobrostanu ptaków, gołąb nadawany jest do godz. 15, a w miejscu przeznaczenia jest najpóźniej do godz 12 dnia następnego. A więc nie jest mu potrzebne wcale jedzenie a tym bardziej woda , gdzyż podczas podróży zestresowany ptak i tak nie je i nie pije, mało tego to nawet nie chciałbym, żeby jadł rozsypane ziarno wymieszane z odchodami i wodą bo nie uniknionym jest, że pokarm się wysypie z pojemników podczas transportu. A już kwiatuszkiem jest zapis o wodzie podanej w nasączonej gąbce. Proponuję aby ten ktoś kto to napisał spróbował nauczyć gołębia pić z gąbki. I w tym momencie znowu muszę pochwalić zalety kartonów , karton jest zaciemniony, tylko z otworami wentylacyjnymi, więc ogranicza stres ptaka do minimum bo jak wiadomo w cimności zwierzęta się uspokajają, na co nie mogą liczyć w klatkach, gdzie każdy ruch na zewnątrz je stresuje. Na koniec chciałem powiedzieć, że wysłałem już dziesiątki gołębi Pocztą Polską i dotychczas byłem bardzo zadowolony, paczki dochodziły na czas bez żadnych komplikacji, ptaki były całe i zdrowe. Dlatego z przykrością przyjąłem wprowadzone przepisy i mam szczerą nadzieję , że można je jakoś złagodzić choćby w przypadku ptaków. Z poważaniem ...

tak napisałem :lol:

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » sob lut 27, 2010 10:45 pm

Znalazłem adres mailowy do dyrektora generalnego poczty może tam trzeba uderzyć
sekretariatdg@centrala.poczta-polska.pl
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
Marekjot
Kontakt:

Post autor: Marekjot » śr mar 03, 2010 4:29 pm

czy ktos ma namiary na jakas firme kurierska ktora zajmuje sie przewozem gołębi??????

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr mar 03, 2010 7:17 pm

Na dzień dzisiejszy nie ma firmy kurierskiej która przewozi żywe zwierzęta -tylko twór poczty Pocztex ale oni są strasznie drodzy
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » śr mar 03, 2010 8:09 pm

To są pierwsze dni gdzie taka panika jest z tą wysylką ale po paru dniach wszystko wróci do normy ,tylko trzeba wysyłac w grobszych kartonach tzn. [sztywniejszy karton] i dobrze zapakowane zeby nie rozlaciało sie i bedzie OK :!:

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr mar 03, 2010 10:07 pm

stasiek pisze:To są pierwsze dni gdzie taka panika jest z tą wysylką ale po paru dniach wszystko wróci do normy ,tylko trzeba wysyłac w grobszych kartonach tzn. [sztywniejszy karton] i dobrze zapakowane zeby nie rozlaciało sie i bedzie OK :!:
Też tak myślę , to znaczy mam taką nadzieję :wink:
POZDRAWIAM amcane

ODPOWIEDZ