Gołembie-problem

Hoowca1617
Kontakt:

Gołembie-problem

Post autor: Hoowca1617 » ndz lut 21, 2010 1:03 pm

Witam wszystkich mam taki problem młode z 2009 r... przy oblocie nie siadały na dach od gołębnika tylko na sąsiadujące domyy nie wiem coo z tym zrobić a sąsiedzi maja pretensje;/ teraz to już sa roczne gołębie ale przed zima do poki latały to siadały na inne dachy tylko nie na od gołębnika zlatywały dopiero na dach od gołębnika jak była pora karmienia i jak je wołałem;( proszę o jakies raqdyy

gArŁaCz
Kontakt:

Re: Gołembie-problem

Post autor: gArŁaCz » ndz lut 21, 2010 1:51 pm

moze masz dla nich za niski golebnik

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz lut 21, 2010 1:58 pm

Albo wymiana gołębi na nowe ,albo niestety musisz zamknąć w wolierze. Jak się nauczyły na dachy to już im tak zostanie. Możesz jeszcze spróbować wypuszczać gołębie na absolutny głód ,aby gołębie nauczyły się przebywać na albo w gołębniku.Będą głodne to szybciutko się zleca do gołębnika
Szukaj a znajdziesz

arbiter
Kontakt:

Post autor: arbiter » ndz lut 21, 2010 7:46 pm

Jak się nauczyły siadać po dachach to nie oduczysz, nawet jak głodne i wypuścisz je to siądą na dach tam gdzie się przyzwyczaiły. Usuń z hodowli te które latają Ci po dachach.

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » ndz lut 21, 2010 9:50 pm

Podejrzewam, że są to gołębie pocztowe więc siadają tam gdzie czują się bezpiecznie a im wyżej tym lepsza widocznośc i możliwość ucieczki w wypadku ataku jastrzębia np.
Jeśli to gołębie pocztowe to nie wiem co one robia u Ciebie na dachu?? :D
Wypuszczasz je rano głodne na oblot, po oblocie karmisz i zamykasz w gołębniku. Po południu powtarzasz tak samo. Podobnie postępuje się z gołębiami tzw. ganianymi w locie jeśli się chce żeby dobrze latały.
P.S. Jeśli to gołębie ozdobne to musisz posłuchać rad kolegów i osobniki które jako pierwsze siadają na dachy sąsiadów usunąć z hodowli.

gArŁaCz
Kontakt:

Post autor: gArŁaCz » ndz lut 21, 2010 10:04 pm

moj kolega mial pawiki motyle warszawskie i bociany i wszystkie siadaly na dachy sasiadow dopoki nie postawil garazu w ktorym zrobil golebnik na samej gorze garazu :) i teraz golebie jak maja wyzej juz nie lataja do nikogo na dach :D

ODPOWIEDZ