Książka warta polecenia ...

Awatar użytkownika
BiLsOn
Kontakt:

Książka warta polecenia ...

Post autor: BiLsOn » ndz lis 22, 2009 6:51 pm

Witam ...

Planuje zakupic jakas madra ksiazke o golebiach rasowych badz ogolnie o golebiach.
Glownie chcialbym sie dowiedziec troche o Dolnośląskich Białych Łapciatych, żeby nie byc
kompletnie zielonym na ich temat. Oczywiscie nie zaszkodzi jesli w ksiaze pojawia sie podstawy hodowli golebi itp tematy.
Od przybytku glowa nie boli ... Dlatego tez kieruje do Was pytanie, jako, ze sa tu bardziej doswiadczeni ode mnie hodowcy sadze, ze dobrze mi doradzicie. A wiec: Jaka ksiazka spelnialby wyzej wymienione oczekiwania ?

Z gory dziekuje za kazda pomoc ...

Pozdrawiam
BiLsOn

krzysiek
Kontakt:

Re: Książka warta polecenia ...

Post autor: krzysiek » ndz lis 22, 2009 7:22 pm

Na wystawie w Poznaniu w kasie mieli do sprzedania wzorce gołębi rasowych.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » śr lis 25, 2009 6:41 pm

BiLsOn pisze:Witam ...

Planuje zakupic jakas madra ksiazke o golebiach rasowych badz ogolnie o golebiach.
Glownie chcialbym sie dowiedziec troche o Dolnośląskich Białych Łapciatych, żeby nie byc
kompletnie zielonym na ich temat. Oczywiscie nie zaszkodzi jesli w ksiaze pojawia sie podstawy hodowli golebi itp tematy.

Z gory dziekuje za kazda pomoc ...

Pozdrawiam
Wymagania masz szczególne, jedna książka i do tego dobra. Chyba takiej jeszcze nikt nie napisał, chociaż można by za taką uznać książkę Peterfiego, która w ówczesnym czasie jak i do tej pory jest prawie jak Biblia!. Wszystko można w niej znaleźć, chociaż wiele spraw dot. hodowli i profilaktyki jest nieaktualne, ale jeśli chodzi o rasy to jest wciąż aktualna.

W tym roku, z tego co wiem, ukazały się dwie książki o gołębiach: jedną napisał p.Gilarski, o polskich rasach gołębi i druga niemieckiego autora Wilhelma Bauera "Hodowla gołębi - rasy, zdrowie, opieka". Ta niemiecka pozycja jest dosyć przystępnie napisana, chociaż zawiera podstawową wiedzę.
Jest też książka napisana przez wrocławskich profesorów, ale jest to poziom akademicki.
Odnośnie poszczególnych ras lub grup rasowych to takie pozycje są wydawane w Niemczech, ale czy na temat DBŁ coś jest napisane to tego nie wiem.

Pozdr.
golebie.wombat.fc.pl

Awatar użytkownika
BiLsOn
Kontakt:

Post autor: BiLsOn » czw lis 26, 2009 1:22 am

Hmmm w takim razie jesli w jedenj ksiaze nie znajde wszystkiego o czym wczesniej pisalem to
zastanowie sie nad kupnem dwoch albo i trzech zaleznie od potrzeb.
Ceny nie sa az tak wygorowane z tego co zauwazylem wiec mozna sie pokusic na wieksze zakupy.
Tylko kwestia jeszcze ktore z tych wymienionych wybrac. Poszukam w internecie, moze opisza
co mniej wiecej zawieraja w/w ksiazki.
Tak czy inaczej dziekuje Zjak za pomoc ...
Teraz mniej wiecej wiem w czym wybierac ...
BiLsOn

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » czw lis 26, 2009 7:51 pm

Mam do sprzedania nie drogo książkę Peterfiego, jak jesteś zainteresowany to proszę pisac na PW. Jest w bardzo dobrym stanie, masa zdjęc różnych ras gołębi , podstawy hodowli, genetyki itp.
optimus

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » pt lis 27, 2009 9:15 pm

BiLsOn napisał na PW; Chetnie bym kupil, pytanie tylko ile chcesz za nia?
Aha i jeszcze taki jeden szczegol, zawsze wybieram wysylke za pobraniem i w tym wypadku tez bym chcial skorzystac z tej opcji.

ja napisałem; Za książkę chcę 20zł.Przesyłki zwykłe tego rodzaju kosztują ok.8zł. piorytet ok. 10-12 a pobraniówka nie mam pojęcia ale pewnie droższa, po co robic o taką kasę tyle zachodu. Ja ci proponuję tak , kup doładowanie do simplusa za 30 zł, prześlij mi numer kodu doładowującego i po sprawie . Ja ci książkę wyślę w poniedziałek . Zero zbędnych kosztów .OK ?

BiLsOn napisał: Wszystko ladnie pieknie, tylko jaka ja mam gwarancje, ze faktycznie ta ksiazka dotrze do mnie ... :)
Niby glupie 30 zl ale jeszcze glupsze byloby stracenie ich w taki sposob. Nie to zebym cos sugerowal, ale niechcialbym wtopić ...

O RANY JA CHYBA ŚNIĘ :shock: A TERAZ CHCESZ TĄ KSIĄZKĘ A MOŻE ZA DROGO
optimus

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt lis 27, 2009 9:59 pm

Ja za nowszego Peterfiego zapłaciłem w antykwariacie 70 zł + koszty przesyłki. :shock:
Dirko

Awatar użytkownika
BiLsOn
Kontakt:

Post autor: BiLsOn » ndz lis 29, 2009 1:58 pm

30 zl to nie jest drogo !
Ale takie transakcje na slowo to roznie sie koncza, tym bardziej, ze sie nie znamy ...
Napisalem Ci w jaki sposob chce dokonac zakupu, a Ty ze doladowanie chcesz ...
Prosili mnie zeby byl zdecydoweany facet, wiec tak sie ztanie.

A wiec dziekuje za ksiazke, nie kupie ...
Znalzalem juz na allegro za 35 zl wszystko ...
BiLsOn

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » ndz lis 29, 2009 8:23 pm

amen a książka jedzie do innego z tego forum
optimus

ODPOWIEDZ