Ciekawe filmy z YOUTUBE

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Re: Ciekawe filmy z YOUTUBE

Post autor: SETER » ndz lut 10, 2013 8:28 pm

carbaloy pisze: W dalszej czesci omawia rozne techniki dokarmiania mlodych , na paczatku wspominal cos o polaku ocalalym z holocaustu ktory iles tam lat do tylu pokazal mu jedna z technik karmienia ktorej Mike wczesniej nie znal
Prawdopodobnie chodzi o p. Artura Herszmana - rozmawiałem kiedyś ze starym krakowskim hodowcą na jego temat, który opowiedział mi o jego (tj. p. Herszmana) przeżyciach z lat młodości, a także kilka zabawnych anegdot związanych z jego członkostwem w krakowskim ZHGR :wink:
Kaszanka forever !!

carbaloy
Kontakt:

Post autor: carbaloy » ndz lut 10, 2013 9:02 pm

wiesz moze cos wiecej na temat golebi hodowanych przez pana Herszmana?

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz lut 10, 2013 9:31 pm

Tylko tyle, że miał dobre maściuchy polskie, oraz gancle lwowskie - ja tych gołębi nie widziałem, a opowiadał mi o nich ten krakowski hodowca (nazwisko mogę podać na PW).
PS
Rozmawialiśmy kiedyś o tych gołębiach telefonicznie :wink: - ale rozmowa dotyczyła chyba maściuchów ?
Kaszanka forever !!

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » ndz lut 10, 2013 10:44 pm

Seiler mowi o Mike Kopiak(Kopniak?)

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » ndz lut 10, 2013 11:05 pm

Obejrzałem filmik i rzeczywiście nie ma tam wzmianki o p. Herszmanie - myślałem, że chodzi o niego gdy kol. Carbaloy wspomniał o hodowcy ocalałym z Holocaustu (wcześniej nie przejrzałem filmiku).
Kaszanka forever !!

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pn lut 11, 2013 10:05 am

Ja niestety niewiele z filmu zrozumiałem, poza techniką karmienia , która nie jest mi obca. Niestety mój stary laptop 'oniemiał' a na nowy na razie mnie nie stać. Pojadę w tygodniu do syna to obejrzę film na jego kompie.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » wt lut 12, 2013 10:49 pm

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » wt lut 12, 2013 11:37 pm

Ciekawi mnie ile sam zarobił na te gołębniki a ile dostał od bogatego tatusia :D

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » śr lut 13, 2013 6:21 pm

adammo87 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=yw18AeMzg_g

bawia sie ludzie, bawia...
Faceta stać na zatrudnienie dwóch pielęgniarzy, kupno najlepszego materiału rozpłodowego, karmi gołębie najlepszymi (Versele-Laga) karmami, nie ma praktycznie żadnych problemów z ptakami drapieżnymi (wystarczy popatrzeć na ukształtowanie terenu i położenie gołębników) - także gołębie mogą być wypuszczane na obloty przez cały rok, do tego najlepsi lekarze weterynarii są dostępni na każde skinienie paluszkiem...
Oglądając ten film robi mi się szkoda tych tysięcy hodowców, którzy próbują z takim "farmerem" konkurować :lol: :lol:
Teraz wyobraźcie sobie np. przeciętnego polskiego emeryta, który ma kiepski gołębnik gdzieś pod lasem, nie stać go na najlepsze karmy i weterynarzy itp. - jaki jest sens tego "sportu" ? - chyba nabijanie dochodów producentom karm i suplementów.
Dawniej liczył się przede wszystkim kunszt hodowcy, a obecnie głównie kasa :idea:
PS
Wystarczyła by jedna taka "farma" w Polsce (poświęcona hodowli gołębi rasowych), aby problem ginących polskich ras gołębi przestał istnieć... :roll:
Kaszanka forever !!

major1233
Kontakt:

Post autor: major1233 » śr lut 13, 2013 8:17 pm

MWG ROGOWO to ten sam człowiek .

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » śr lut 13, 2013 11:15 pm

Wygląda mi to, że to ten Pan jest właścicielem :D

http://www.polityka.pl/rynek/ludzie/259 ... iadze.read
Ostatnio zmieniony czw lut 14, 2013 6:06 pm przez lewap125, łącznie zmieniany 1 raz.

Garłacze :)
Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw lut 14, 2013 12:08 pm

Przyjemność z hodowli gołębi pocztowych dają same loty. Nie każdy "farmer" jest dobry w lotach ponieważ ptaki trzeba typować a w takich farmach to nieco trudne. Nie każdy marzy o wygranych w GMP, gdy zajmujemy do pozycje w sekcji, oddziale albo okręgu to już jest ogromny sukces. Nie wystarczy być farmerem, dobra karma, weterynarze to nie wszystko. Trzeba wiedzieć jak prowadzić gołębie. Przykładem może być oddział BB gdzie wygrał w zeszłym roku hodowca który ma normalny gołębnik i może 80 gołębi do lotu, żadnych frykasów a gołębie lecą wyśmienicie, to samo Skoczów czy wiele innych. Trzeba troszeczkę pobyć w świecie gołębi pocztowych żeby wiedzieć o czym się mówi. Przy gołębiach rasowych gdy ktoś ma kasę to dużo łatwiej zostanie "mistrzem" niż przy gołębiach pocztowych. Nie chcę nikogo urazić oczywiście tym co napisałem, takie jest moje zdanie tyle.
W.K

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » czw lut 14, 2013 12:57 pm

Garłacze :) pisze:Przyjemność z hodowli gołębi pocztowych dają same loty. Nie każdy "farmer" jest dobry w lotach ponieważ ptaki trzeba typować a w takich farmach to nieco trudne. Nie każdy marzy o wygranych w GMP, gdy zajmujemy do pozycje w sekcji, oddziale albo okręgu to już jest ogromny sukces. Nie wystarczy być farmerem, dobra karma, weterynarze to nie wszystko. Trzeba wiedzieć jak prowadzić gołębie. Przykładem może być oddział BB gdzie wygrał w zeszłym roku hodowca który ma normalny gołębnik i może 80 gołębi do lotu, żadnych frykasów a gołębie lecą wyśmienicie, to samo Skoczów czy wiele innych. Trzeba troszeczkę pobyć w świecie gołębi pocztowych żeby wiedzieć o czym się mówi. Przy gołębiach rasowych gdy ktoś ma kasę to dużo łatwiej zostanie "mistrzem" niż przy gołębiach pocztowych. Nie chcę nikogo urazić oczywiście tym co napisałem, takie jest moje zdanie tyle.
czy wedlug Ciebie mozna odnosic sukcesy i zdobywac konkursy pocztowymi kupionymi np z targu po ostrej selekcji, treningu i na dobrej diecie?

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw lut 14, 2013 4:39 pm

Nie, bo kupowanie na giełdzie według mnie jest głupotą. Jedynie sprowadzenie gołębi od dwóch max trzech dobrych hodowców którzy od lat utrzymują się w czołówce oddziału daje możliwość posiadania dobrych gołębi o w miarę ukształtowanym już genotypie. Po za tym sprowadzanie gołębi od różnych hodowców, szczególnie na początku hodowli prawie zawsze łączy się ze sprowadzeniem wszelkiego rodzaju choróbsk do naszego nowo utworzonego stada a wtedy gołębie na pewno nie polecą. Po za tym trzeba kilka lat poświęcić żeby ukształtować swoje stado gołębi /czy to rasowych czy pocztowych, przy rasowych łatwo zauważyć, że ptaki od hodowcy, który długo zajmuje się jakąś rasą mają wiele wspólnych cech, szczególnie gdy hodowca pracuje nad swoim stadem od lat/ żeby utworzyć własny ich "typ" i przy tym dobrze sprawowały się na lotach - w naszych warunkach hodowlanych. Uważam, że powinno się sprowadzić ptaki od dwóch dobrych hodowców i pracować nad nimi żeby utworzyć własny "typ stada", przy ostrej selekcji, cały program hodowli gołębi pocztowych powinien być ułożony pod nasze ptaki bo u każdego hodowcy sprawdzają się inne metody, oczywiście niektóre zasady są niezmienne ale dużo jest metod które ustala się dla danego stada.
W.K

Awatar użytkownika
SETER
Kontakt:

Post autor: SETER » czw lut 14, 2013 6:22 pm

Kol. Garłacze, kasa to nie wszystko, ale (jak w każdej dziedzinie życia) ułatwia sukces - i tutaj właściwie jedynym zmartwieniem takiego "farmera" jest typowanie gołębi na lot :D
Jak dla mnie, to hobby miało sens jeszcze przed II wojną światową, kiedy to gołębie pocztowe były używane do łączności w wojsku, oraz istniały wojskowe stacje hodowlane - obecnie to jest kilka milionów darmozjadów, do których trzeba tylko dokładać - bo (w gorszych hodowlach) nie zwraca się nawet koszt zakupu obrączek 8) - a szansa na sukces lotowy (i sprzedaż nadwyżek hodowlanych) jest niweczona przez "farmerów" - co prawda na gołębiach rasowych także się nie zarabia (wyjątki są nieliczne np. moda na daną rasę itp.), ale przynajmniej zwraca się część kosztów :wink:
PS
To tyle z mojej strony, bo odbiegliśmy od tematu - a każdy ma swoje racje, więc dyskusja nie ma sensu.
Kaszanka forever !!

Pogromca40

Post autor: Pogromca40 » czw lut 14, 2013 9:07 pm

Garłacze :) pisze:Nie, bo kupowanie na giełdzie według mnie jest głupotą. Jedynie sprowadzenie gołębi od dwóch max trzech dobrych hodowców którzy od lat utrzymują się w czołówce oddziału daje możliwość posiadania dobrych gołębi o w miarę ukształtowanym już genotypie. Po za tym sprowadzanie gołębi od różnych hodowców, szczególnie na początku hodowli prawie zawsze łączy się ze sprowadzeniem wszelkiego rodzaju choróbsk do naszego nowo utworzonego stada a wtedy gołębie na pewno nie polecą. Po za tym trzeba kilka lat poświęcić żeby ukształtować swoje stado gołębi /czy to rasowych czy pocztowych, przy rasowych łatwo zauważyć, że ptaki od hodowcy, który długo zajmuje się jakąś rasą mają wiele wspólnych cech, szczególnie gdy hodowca pracuje nad swoim stadem od lat/ żeby utworzyć własny ich "typ" i przy tym dobrze sprawowały się na lotach - w naszych warunkach hodowlanych. Uważam, że powinno się sprowadzić ptaki od dwóch dobrych hodowców i pracować nad nimi żeby utworzyć własny "typ stada", przy ostrej selekcji, cały program hodowli gołębi pocztowych powinien być ułożony pod nasze ptaki bo u każdego hodowcy sprawdzają się inne metody, oczywiście niektóre zasady są niezmienne ale dużo jest metod które ustala się dla danego stada.
Szkoda że takiej pisaniny nie uważasz za głupotę!.Od pierwszej do ostatniej litery same bzdury!nie mające nic wspólnego z rzeczywistością teoria jaką wymyślili sami pseudo mistrzowie żeby mieć zbyt swoich bubli.Tego kto cię nakarmił takimi teoriami powinieneś zabić każdy sąd cię uniewinni :lol:.Mieć swoje zdanie to jedno a głosić bzdury to drugie.Próbkę tych teorii to chyba miałeś na lotach młodych i nad tym się powinieneś zastanowić!!!.

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw lut 14, 2013 10:29 pm

Z Kol. Seterem oczywiście się zgadzam, każdy ma swoje racje i cieszę się, że normalnie do tego podchodzi. Niestety trafiają się ludzie którzy uznają tylko swoje zdanie za jedyne i prawdziwe chociaż nie mają z tym do czynienia od lat i uważają się za ogólnych ekspertów od wszystkiego. Zbyt swoich bubli xD nigdy nie kupiłem żadnego gołębia pocztowego, sam sobie zaprzeczasz, ja mówię żeby sprowadzić gołębie ze sprawdzonego źródła nie od pseudo hodowców, naucz się czytać ze zrozumieniem ! Szkoda tylko, że zarzuca mi jakieś brednie chociaż sam nie jest żadnym autorytetem w świecie gołębiarskim...
W.K

Dispar
Kontakt:

Post autor: Dispar » czw lut 14, 2013 10:51 pm

Garłacze - moim zdaniem mądry hodowca poleci też dobrze i gołębiami z rynku :D .

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw lut 14, 2013 11:05 pm

Jednym z najważniejszych czynników w lotach jest sam gołąb - czy jest dobrym lotnikiem, jego predyspozycje, tak samo jak przy rasowych na 50 wychowanych gołębi 1 jest wybitny tak przy pocztowych 50 po prostu wraca do domu a jeden jest wybitnym lotnikiem i jaka jest szansa, że na rynku trafisz na dobre gołębie ? Uważam, że nie powinno sprowadzać się nie wiadomo jakich cudów tj. gołębi z Niemiec, drapów, jansenów czy innych takich wybitnych bo takie zazwyczaj nie różnią się niczym od tych z rynku oprócz ceny, wystarczy sprowadzić gołębie ze dobrego, sprawdzonego źródła.
W.K

Awatar użytkownika
lewap125
Kontakt:

Post autor: lewap125 » czw lut 14, 2013 11:26 pm

Wystarczy trafić na rynku, przez głupi przypadek jednego dobrego rozpłodowca i wyhodować po nim całą linię bardzo dobrych lotników i super championa. Wiem, wiem łatwiej kupić za grubą kasę całą hodowlę samych championów :lol:
Mój ZW dwóch wystaw krajowych pochodzi właśnie od takiego rynkowego rozpłodowca kupionego przypadkiem na rynku, tak to nie pocztowy ale zasada jest podobna, kila lat pracy.Za grubą kasę mamy efekty w ciągu jednego sezonu, tylko praca hodowlana nie należy do nas :wink:

Kontakt:

Post autor: Garłacze :) » czw lut 14, 2013 11:38 pm

Właśnie trochę inaczej to wygląda bo gołąb pocztowy za grubą kasę nie koniecznie będzie super rozpłodnikiem/lotnikiem :). Oczywiście, że można trafić championa ale przy pocztowych jest to ogromnie trudne ponieważ po wyglądzie lotnika/rozpłodnika nie rozpoznamy a rasowego rozpoznamy. Swojego głównego samca rozpłodnika garłacza też miałem od starego gołębiarza a na tym gołębiu oparłem całe swoje stado :D. Przy pocztowych jest to troszeczkę utrudnione.
W.K

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » pt lut 15, 2013 9:29 am

Znajomy miał super lotnika, uniwersalnego asa, który robił konkursy na każdym dystansie i w każdą pogodę. Wychował go po parze złapanych lotników kupionych od handlarza na targu. Miał tego gołębia przez chyba z 10 lat ale problem był w tym, ze nic po nim nie leciało. Zmieniał mu samice , próbował krzyżować i chować w pokrewieństwie i nic. Młode po nim nie potrafiły wrócić z kilku kilometrów, bywało że ginęły koło domu, podobnie ich młode, wnuki i prawnuki. Wreszcie kilku hodowców zrobiło "ściepę" i kupili tego samca za spore pieniądze.byli to doświadczeni hodowcy , mający dobre wyniki w lotach i rozpłodzie. Męczyli się z nim kilka lat, aż padł ze starości. Przerobili różnie układy chyba z setką samic i zero rezultatów. Wszystko co po nim uchowali zginęło, jeśli nie widziało swojego dachu. Bywało że młody po nim poleciał do sąsiada i już nie wrócił.

krzysiekR
Kontakt:

Post autor: krzysiekR » pt lut 15, 2013 9:57 am

Prosze panów zaczeła się za długa dyskusja w innym temacie już niz jest podane. Przyznam racje że na rynku mozna kupic lepsze gołębie ozdobne niż gdzieś na wystawie wystawiane , pocztowe tez jesli ma sie szczescie znam kilka takich przykładow osobiscie . Te gołebie Jenseny Drapy itd to raczej okrzyczany temat i nie bardzo dobre gołebie a tylko złoty interes do kantowania dla cwaniaków. Teraz podam link do filmu o panach co sa fenomenalni i nie przegrali ani razu od 80r a i jak też mowia w rozmowie poczatek tego szczepu był od 2 kupionych gołebi na rynku , życze miłego oglądania http://www.youtube.com/watch?v=QGNhD16xHU8

emir
Kontakt:

Post autor: emir » sob lut 16, 2013 8:08 pm

Zastanawia mnie czy dobrym pomysłem jest wykładanie misek lęgowych papierem jak to robią hodowcy gołębi w belgi i holandi. http://www.youtube.com/watch?v=QGNhD16xHU8
25 min 15 sek.

adammo87
Kontakt:

Post autor: adammo87 » sob lut 16, 2013 8:39 pm

no i maja golebniki pokryte DACHOWKA

ODPOWIEDZ