Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Re: Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Post autor: wscekly4405 » czw lut 25, 2010 12:22 pm

optimus pisze:
1962 pisze:
optimus pisze:
do 1962 pleciesz bzdury-poczta nie musi znac tej filozofi a ty jak się nie dostosujesz to będziesz miał swój wybór czyli albo wysyłka w skrzyneczce albo na obsrany targ.
===========================================================================================
OBSRANY targ jest lepszy niż obsrany karton z obsranymi świniami i zawartością .
Taki Cwaniaczek jak ty sam zasrywa rynek i kolegów , a jak ci gówno szkodzi na puder to zajmnij się haftowaniem .

do 1962 Przeczytaj swoje wszystkie posty i okresl się czy jestes za nowymi zmianami czy przeciwko, czy jestes za targowiskami czy wysyłką pocztową bo jak czytam te twoje posty to odnoszę wrażenie jak byś był hodowcą świń a zarazem kimś co chce w kartonach odchowywac młode. Acha jak zaczniesz pisac nowy post to umyj rączki to może coś mądrego napiszesz
co się stało z moderatorem czy tylko posty od sławka są tu usuwane
golebie-akrobatyczne

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 25, 2010 12:50 pm

Rzeczywiście konkretna dyskusja zmienia się powoli w pyskówkę, która nie przyniesie nic dobrego a może spowodować zablokowanie tematu. Jeśli ktoś ma do innego użytkownika jakieś problemy, to od ich załatwiania jest PW. Prywatne- publiczne wojenki powodują tylko zamęt i potem pretensje do Zjaka, jeśli czasami zbyt ostro zareaguje. A tutaj mamy przykład, że czasami jego interwencje bywają potrzebne.A wystarczy wszelkie spory załatwiać na PW i Zjak będzie bezrobotny, czego Jemu i nam wszystkim życzę.Dla dobra forum i wszystkich użytkowników oczywiście.

Zjak
Kontakt:

Post autor: Zjak » czw lut 25, 2010 2:04 pm

Proszę o zachowanie spokoju, wszystko jest na bieżąco obserwowane, a właściwa osoba już otrzymała na "pw" upomnienie.

Moderator
golebie.wombat.fc.pl

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » czw lut 25, 2010 3:50 pm

Przepraszam Forumowiczów i Administratorów za tą prywatną pyskówkę .

„ optimus „ wyprowadził mię z równowagi tym tekstem „ do 1962 pleciesz bzdury-poczta nie musi znac tej filozofi a ty jak się nie dostosujesz to będziesz miał swój wybór czyli albo wysyłka w skrzyneczce albo na obsrany targ. „ .

Już wtedy powinna być interwencja moderatora , a jej brak z powodował że pomyślałem o „ optimusie „ , może to jakaś szycha forum i może bezkarnie obrażać hodowców albo taki jest styl na forum .
Całe to zajście stało się niesmaczne , a sam unikam podobnych sytuacji .
SKOŃCZYŁEM „ polemikę „ z optimus.

Przepraszam .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
piobar
Kontakt:

Post autor: piobar » czw lut 25, 2010 4:18 pm

dziś byłem na poczcie i nadałem ostatni raz paczkę w kartonie
udało mi się też porozmawiać z kierowniczką oddziału która poinformowała mnie iż nowe zasady wysyłki ptactwa wchodzą od 1 marca tego roku
zwróciła również uwagę na śmieszne <nawet w odczuciu samej kierowniczki> przepisy które mówią o tym iż można wysyłać ptaki w koszach, klatkach lub skrzyniach z kluczykiem (z zamkiem lub kłódką)

zastanawia mnie poco ten kluczyk, czyżby miał chronić gołębie przed ucieczką, wydaje mi się że lepsze było by już plombowanie tasiemkami lub zamknięcie na stałe
poza tym wysyłka zwierząt powinna odbywać sie w jak najmniej stresujacych dla zwierzecia warunkach, njlepsze do tego są pudła lub skrzynie, w których jest półmrok gdzie zwierze jest wzglednie spokojne, a nie zwykła klatka w której ptak co chwile jest gdzieś przerzucany, a wiedzą koledzy jak wystraszony gołąb zachowuje sie w klatce
również kosz jest chybionym pomysłem, już sobie wyobrażam wysłana kaczkę w koszy, będą mieli co sprzątać po takich paczkach na poczcie
poza tym znacząco wzrośnie sam koszt wysyłki, na co wpłynie wieksza waga paczki oraz zakup odpowiedniego opakowania z kluczykiem :)

według mnie osoba która ustalała takie zasady, niema pojęcia o hodowli zwierząt oraz ich dobrobycie, warunkach wysyłki humanitarnej wysyłki- stresie jakie zwierze przechodzi w czasie transportu

piobar

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » czw lut 25, 2010 4:39 pm

Zjak pisze:Proszę o zachowanie spokoju, wszystko jest na bieżąco obserwowane, a właściwa osoba już otrzymała na "pw" upomnienie.

Moderator
zgadza się / otrzymałem
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 25, 2010 5:57 pm

Dostałem przed chwilą telefon z informacją że wszystkie urzędy pocztowe w Polsce dostały kategoryczny zakaz przyjmowania paczek z gołębiami w kartonowych pudełkach. Przykre ale prawdziwe
Szukaj a znajdziesz

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » czw lut 25, 2010 6:07 pm

Witam. Dziś okazyjnie byłem na poczcie więc z ciekawości zapytałem się pani która mi przeważnie przyjmuje paczki. I tu cytuje:dostaliśmy rozporządzenie ale na samym dole pisemka jeszcze było dopisane aby przepisy traktowac w sposób łagodny. --------- W dalszej rozmowie wspomniała ze przyjmowała kiedyś jakąś paczkę i chwytając z góry za sznurek wszystko wyleciało dołem . Wszystko na swoje granice i pewnie w nie jednej placówce poczty też puściły nerwy jakimś pracownicom, jak każdy z nas jako pracownik jakiegoś zakładu ma prawo do pewnych warunków pracy i byc może takie rozporządzenie jest skutkiem skarg których my się możemy tylko domyślec jaka jest ich skala.
Nie jestem przeciwny pisaniu skarg w e-meilach do poczty ale czy macie kontrole nad tym jakie one przez niektóre osoby zostaną wysłane. Jeden napisze rzeczowo i grzecznie a inny splecie wiązankę jaką to mu się krzywdę wyrządza bo odbiera mu się jedyne źródło dochodu.Zachęcam do (i tu znowu zapromuję opakowanie amcane) estetyczności wykonywania paczek, jeśli wejdzie drastyczniejsze rozporządzenie to chociaż będziecie mieli satysfakcję że to nie z waszej winy.
Ps.
nie będę cytował opinii moich paczek ze strony pani pocztowiec bo jeszcze kogoś serduszko zaboli.
optimus

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 25, 2010 6:18 pm

Dzisiaj zostałem odprawiony z niewysłanym ptakiem. Poczta od dzisiaj ptaków w kartonach nie przyjmie.

Mnich
Kontakt:

Post autor: Mnich » czw lut 25, 2010 8:10 pm

Witam !!!
Wysyłam i wysyłałem gołąbki już w tym roku. Ostatnie wczoraj. Robię to w różnych placówkach Poczty Polskiej i nigdzie mi nie zakwestionowano paczki. Wczoraj nawet w obliczu omawianego przez nas Rozporządzenia pojechałem specjalnie z gołąbkami do placówki pocztowej gdzie z doświadczenia wiem, że dość skrupulatnie panie w okienku podchodzą do przepisów. Ku mojemu zdziwieniu nie było najmniejszych problemów. Jedyne co to Pani, która przyjmowała paczkę spojrzała przez otwór do środka aby upewnić się, że wysyłane ptaki to rzeczywiście gołębie.
Tak więc ja z rozgrzewaniem atmosfery to bym się zbytnio nie wyrywał. Sam jestem urzędnikiem i wiem, że w niektórych dziedzinach życia mamy do czynienia z absurdalnymi przepisami, których praktycznie nie można stosować. Znając realia urzędnicy najczęściej (oczywiście jak wszędzie zdarzają się wyjątki) przymykają oko idąc ludziom na rękę. Jedną z najgorszych rzeczy jaka może się wtedy zdarzyć to głupota ludzka polegająca na domaganiu się szczegółowych wyjaśnień dlaczego jest tak a nie inaczej. Takie zachowanie automatycznie przekreśla możliwość załatwienia sprawy interpretacji niedorzecznego przepisu na korzyść petenta i zmusza załatwiającego do skrupulatnego przestrzegania przepisów.
Co do paczek z żywymi ptakami to uważam, że jeżeli będą one wykonane z solidnej tektury, porządnie oklejone, wielkością dostosowane do ilości przesyłanych ptaków, z odpowiednią ilością otworów wentylacyjnych to nikt, albo prawie nikt nie będzie kwestionował ich wysyłki. Poczta jest instytucją komercyjną i tez musi zarobić na coraz trudniejszym dla niej rynku.
Czasami dostawałem paczki w tak opłakanym stanie, że sam się dziwiłem jak te gołębie dotarły. Ostatnio kilka tygodni temu zakupiłem ptaki. Zostały mi przesłane w tak małym pudełku, że jeszcze przez 2 dni miały powykręcane lotki i sterówki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » czw lut 25, 2010 9:21 pm

Jednym z powodów właśnie było o ze zdarzały się przypadki rozsypania się przesyłki i gołębie fruwały po pomieszczeniach ,a wszystko przez niedbalstwo wysyłających. Poczta podchodzi do tego tak ,ze jak ktoś będzie musiał to wyśle w skrzynce
Szukaj a znajdziesz

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » pt lut 26, 2010 8:02 am

- poradziny sobie , wszystko dla dobra ptaków .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
bru4
Kontakt:

Post autor: bru4 » pt lut 26, 2010 1:30 pm

W mojej placówce poczty też już nie przyjmują gołębi w kartonach. Sama kierowniczka rozmawiając ze mną stwierdziła, że nowe wymogi są absurdalne i zniechęcą do wysyłania gołębi.

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » pt lut 26, 2010 7:16 pm

- NAPISAŁ / waldi33 /
cytuję :Zwracam się z prośbą o złagodzenie przepisów dotyczących wysyłki żywych zwierząt wprowadzonych przez Pocztę Polską. Wprowadzone przepisy ni jak się mają do wysyłki ptaków , a w szczególności gołębi. Podejrzewam, że normy te układał człowiek, któremu nie jest obojętny dobrostan zwierząt, lecz obawiam się, że nie ma wiedzy i doświadczenia w hodowli i pielęgnacji gołębi. Po pierwsze przepis określa, że paczka powinna być wykonana z drewna, plastiku lub metalu, proszę mi wyjaśnić w czym kartonowe pudło odbiega od normy ? Jest lekkie i miękkie dlatego nie powoduje otarć ani uszkodzeń upierzenia, dno wysypane trocinami pochłania wilgoć i nie dopuszcza do rozmiękczenia. Oczywiście nie jest tu bez znaczenia koszt takiego pudełka, wykonanie nawet z najtańszej sklejki czy płyty pilśniowej to koszt ok 10 zł, do tego trzeba doliczyć koszt kłódki z kluczykami, koszt wysyłki, który od stycznia 2010 roku wynosi do 1 kg 19 zł, a skrzynka nawet z plastiku przekracza tą wagę. Z ekonomicznego punktu widzenia wysyłka staje się nie opłacalna bo 99 % wysyłanych gołębi zostało zakupionych i nie ma mowy o odsyłaniu zwrotnych tych skrzynek. Nie dalej jak w zeszłym tygodniu wysyłałem gołębia wartego 15 zł po dadaniu tych wszystkich kosztów okazuje się , że stała się to gra nie warta świeczki. To jest zarżnięcie handlu wysyłkowego , który był w pełni rozkwitu, wystarczy przejrzeć stronę Allegro.pl. Czyżby Poczta Polska miała za dużo pieniędzy ? Już tak dobra jest sytuacja w firmie , że rezygnuje z takich profitów ? Wysyłki ptaków to miesięcznie setki, może i tysiące paczek ? A wracając do dobrostanu ptaków, gołąb nadawany jest do godz. 15, a w miejscu przeznaczenia jest najpóźniej do godz 12 dnia następnego. A więc nie jest mu potrzebne wcale jedzenie a tym bardziej woda , gdzyż podczas podróży zestresowany ptak i tak nie je i nie pije, mało tego to nawet nie chciałbym, żeby jadł rozsypane ziarno wymieszane z odchodami i wodą bo nie uniknionym jest, że pokarm się wysypie z pojemników podczas transportu. A już kwiatuszkiem jest zapis o wodzie podanej w nasączonej gąbce. Proponuję aby ten ktoś kto to napisał spróbował nauczyć gołębia pić z gąbki. I w tym momencie znowu muszę pochwalić zalety kartonów , karton jest zaciemniony, tylko z otworami wentylacyjnymi, więc ogranicza stres ptaka do minimum bo jak wiadomo w cimności zwierzęta się uspokajają, na co nie mogą liczyć w klatkach, gdzie każdy ruch na zewnątrz je stresuje. Na koniec chciałem powiedzieć, że wysłałem już dziesiątki gołębi Pocztą Polską i dotychczas byłem bardzo zadowolony, paczki dochodziły na czas bez żadnych komplikacji, ptaki były całe i zdrowe. Dlatego z przykrością przyjąłem wprowadzone przepisy i mam szczerą nadzieję , że można je jakoś złagodzić choćby w przypadku ptaków. Z poważaniem ...
L. L. ( hetman )

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » pt lut 26, 2010 7:19 pm

MĄDRZE
L. L. ( hetman )

waldi33
Kontakt:

Post autor: waldi33 » sob lut 27, 2010 5:38 pm

Jest trochę racji w tym , że trochę w tym winy jest wysyłających , że poczta wprowadza takie przepisy. Jak wysyłali gołębie w kartonie po butach to dajcie spokój. Ale na debila nie ma rady, toć i w drewnianą skrzynkę można napchać gołębi do pełna jak sardynek w puszce. Bo tu chyba nie jest kwestią z czego jest paczka wykonana ale jaka jest jej wielkość w stosunku to zawartości.

jack
Kontakt:

Post autor: jack » sob lut 27, 2010 8:25 pm

To ,że ludzie wysyłali gołębie w kartonach , które się rozsypywały bądź rozmiękały to fakt ale gdzie wtedy była pani , która paczkę przyjmowała ? Paczka ma chronić zawartość czy to jest towar żywy czy nie. Najlepiej jednak zwalić wszystko na wysyłających.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » sob lut 27, 2010 11:42 pm

waldi33 pisze:Jest trochę racji w tym , że trochę w tym winy jest wysyłających , że poczta wprowadza takie przepisy. Jak wysyłali gołębie w kartonie po butach to dajcie spokój. Ale na debila nie ma rady, toć i w drewnianą skrzynkę można napchać gołębi do pełna jak sardynek w puszce. Bo tu chyba nie jest kwestią z czego jest paczka wykonana ale jaka jest jej wielkość w stosunku to zawartości.
waldi33 zastanów się, co piszesz. Co to za różnica, w jakim kartonie wysyłasz, jak gabarytowo odpowiada wysyłanym ptakom to nie widzę problemu. Lepiej wysłać gołębia w kartonie po butach gdzie ptak ma w nim luz niż w kartonie kupionym na Allegro czystym bez reklam gdzie gołąb nie może się w nim obrócić, a takie przypadki się zdarzały. Dla mnie jest bez różnicy, w jakim pudle ja dostanę gołębie, aby tylko były zdrowe a czy ono jest różowe czy szare to mam na to zwis, prawdę mówiąc nie zwracam na to uwagi. Wiem ludzie wysyłają paczki, które się rozsypują w transporcie, ale to jest tylko wina wysyłającego po prostu źle zabezpiecza, ale co ma do tego karton.
Myślę, że wypisując takie bzdury sam jesteś debilem, drugim razem zastanów się zanim zaczniesz oczerniać innych.

Awatar użytkownika
bru4
Kontakt:

Post autor: bru4 » ndz lut 28, 2010 2:12 pm

Co się stało to się nie odstanie i nie oczerniajmy się teraz. Lepiej zastanówmy się nad jakąś alternatywą. Jutro zamierzam się dowiadywać jakby wyglądała wysyłka gołębi kurierem. A może ktoś z was wie jak wygląda ta sytuacja?

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 28, 2010 5:52 pm

Jest taka firma INPOST,jest to odlam poczty oni tez zajmuja sie paczkami trzeba by bylo dowiedzic sie czy takie same warunki potrzeba spelniac jak w nowym regulaminie poczty co dotyczy wysyłki golebi i czy zajmuja sie taka wysyłką

Awatar użytkownika
Bodzio
Kontakt:

Post autor: Bodzio » ndz lut 28, 2010 6:12 pm

Może jest rozwiązanie ,nie musimy szukać.Kol. Ed w poscie " Klatka do wysyłki gołebi - wykonanie metodą domową"
Podał proste rozwiazanie ,koszt opakowania można powiedziec 0 zł, waga niewielka,drobne przeróbki
i juz wysyłamy ptaki zgodnie z zaleceniem Poczty Polskiej

Awatar użytkownika
stasiek
Kontakt:

Post autor: stasiek » ndz lut 28, 2010 8:14 pm

Trzeba miec znajomosci kto cytrusami handluje ,to skrzynke ci odłozy bo w tych wielkich sklepach to niszcza odrazu .Teraz trzeba bedzie szukac w kontynerach na smiecie i polowac jak wystawią na smiecie .Ale warto poswiecic sie dla dobra sprawy :lol:

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » ndz lut 28, 2010 9:17 pm

Myślę że te skrzynki z allegro będą używane kilka razy .
Czy to nie będzie chorobotwórcze .
Kartony były jednorazowe .
L. L. ( hetman )

waldi33
Kontakt:

Post autor: waldi33 » ndz lut 28, 2010 10:01 pm

wik76 pisze:
waldi33 pisze:Jest trochę racji w tym , że trochę w tym winy jest wysyłających , że poczta wprowadza takie przepisy. Jak wysyłali gołębie w kartonie po butach to dajcie spokój. Ale na debila nie ma rady, toć i w drewnianą skrzynkę można napchać gołębi do pełna jak sardynek w puszce. Bo tu chyba nie jest kwestią z czego jest paczka wykonana ale jaka jest jej wielkość w stosunku to zawartości.
waldi33 zastanów się, co piszesz. Co to za różnica, w jakim kartonie wysyłasz, jak gabarytowo odpowiada wysyłanym ptakom to nie widzę problemu. Lepiej wysłać gołębia w kartonie po butach gdzie ptak ma w nim luz niż w kartonie kupionym na Allegro czystym bez reklam gdzie gołąb nie może się w nim obrócić, a takie przypadki się zdarzały. Dla mnie jest bez różnicy, w jakim pudle ja dostanę gołębie, aby tylko były zdrowe a czy ono jest różowe czy szare to mam na to zwis, prawdę mówiąc nie zwracam na to uwagi. Wiem ludzie wysyłają paczki, które się rozsypują w transporcie, ale to jest tylko wina wysyłającego po prostu źle zabezpiecza, ale co ma do tego karton.
Myślę, że wypisując takie bzdury sam jesteś debilem, drugim razem zastanów się zanim zaczniesz oczerniać innych.
Jeśli nie potrafisz zrozumieć tekstu , który napisałem pajacu jeden to go nie komentuj, bo nie o kolorze paczki piszę . A jeśli ty masz, jak to określasz, zwis na to w jakiej paczce ktoś ci wysyła gołębia to może zacznij wysyłać w pudełkach po zapałkach skoro kartonik po butach jest dla ciebie dobry. Jeszcze raz przeczytaj mój tekst powoli i dokładnie to może twoja tępa głowa zaskoczy , że nie chodzi mi o kolor kartonu tylko o wielkość i wysokość.

Awatar użytkownika
wscekly4405
Kontakt:

Post autor: wscekly4405 » ndz lut 28, 2010 10:57 pm

to chyba nie jest miejsce na wyzwiska
golebie-akrobatyczne

ODPOWIEDZ