Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Awatar użytkownika
bru4
Kontakt:

Re: Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Post autor: bru4 » pn mar 01, 2010 9:42 pm

Pytałem się o wysyłkę gołębi w firmie kurierskiej GLS i OPEK ani jedna ani druga nie zajmuję się wysyłką zwierząt.

jurek=
Kontakt:

Post autor: jurek= » wt mar 02, 2010 3:57 pm

u mnie dzisiaj na poczcie poszły dwie paczki baz problemu tak samo jak w czwartek w ubiegłym tygodniu

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » wt mar 02, 2010 4:31 pm

jurek= pisze:u mnie
To znaczy gdzie :?:
POZDRAWIAM amcane

jurek=
Kontakt:

Post autor: jurek= » wt mar 02, 2010 4:57 pm

w Zamościu

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » wt mar 02, 2010 11:22 pm

Licytowałem na allegro i odwołano sprzedaż .
Powód odwołania podany przez Sprzedającego:

"problemy zwionzane z pszesyłko które zafundowała nam ,,poczta polska,,-sorki"
-----------------------------------------------------------------------------------
ZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
bru4
Kontakt:

Post autor: bru4 » śr mar 03, 2010 7:39 am

1962 pisze:Licytowałem na allegro i odwołano sprzedaż .
Powód odwołania podany przez Sprzedającego:

"problemy zwionzane z pszesyłko które zafundowała nam ,,poczta polska,,-sorki"
-----------------------------------------------------------------------------------
ZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA
Nie możesz do tego podchodzić tak negatywnie bo większość sprzedających na allegro jeszcze nie wie o zmianach w poczcie polskiej. I postaw się na miejscu sprzedającego który musi dokładać ze swoich na wysyłkę a wielokrotnie ta gra nie jest warta świeczki. I zadam Ci jeszcze jedno pytanie wiedziałeś zanim zacząłeś licytować, że zmieniły się warunki transportu a czy spytałeś się sprzedającego czy on o tym wie??
Pozdro.

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr mar 03, 2010 12:08 pm

Dodano 2010-02-25 22:04
do kosztów przesyłki proszę doliczyć 10 zł za klatkę ponieważ poczta wymaga teraz aby wysyłać gołębie w klatkach i te 10 zł jest za klatke
=====================================================================================
Nie którzy wiedzą .
Nie mam pretensji o powód odwołania , rozumiem .
Bo to nie takie proste mieć skrzynkę z kłódką .
Dostosowanie się do warunków poczty , to wydłuży czas otrzymania wylicytowanego gołębia .
Podejrzewam że nie wszyscy okażą cierpliwość i zrozumienie .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr mar 03, 2010 7:20 pm

Za takie odwołanie licytacji dostaje się od allegro ostrzeżenie.
Szukaj a znajdziesz

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » śr mar 03, 2010 7:39 pm

Wysłałem dziś gołębie w kartonie ( JAK ZWYKLE )
Usłyszałem jedno ....
- Witam ,ile dziś gołąbków :wink: :P

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr mar 03, 2010 9:30 pm

będzie sie działo , oj będzie . . .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
Jarek Siedlecki
Kontakt:

Post autor: Jarek Siedlecki » pt mar 05, 2010 8:22 pm

U mnie w Siedlcach wysyłka gołębi tylko wg nowych przepisów. :( Niestety. :cry:
Dirko

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pt mar 05, 2010 9:37 pm

Teraz moje 3 grosze ;) Napisze parę prawdziwych rzeczy ale bez obrazy. Sam rzeczywiście analizowałem zalety i wady starych przepisów i nowych tych absurdalnych przepisów. Również sprawdziłem praktycznie rózne paczki i zachowanie zwierząt na prośbe moich znajomych jak i moich przyjacieli pobliskiej poczty.
* Teraz pare moich słów:
- No właśnie, może przepisy robią specjalnie dla biznesu. Np poczta w porozumieniu z producentem opakowań (który miał np trud w sprzedaży) umówiła sie z przedstawicielami poczty i producentem i będzie łatwiej sprzedać opakowania i klatki a za to poczta więcej straci. Jest to efekt współpracy i stosunki między działalnościami przedsiębiorczymi. Czy za dużo pieniędzy ma poczta to nie ma mowy, bo i tak chcieli by więcej kasy no to i tak już podniosły nawet ceny wysyłek.
- Po drugie własnie poczta ma też częsciową racje ale i tak nie należy dla tych absurdalnie nowych przepisów przyznać racji. Często nadawcy tak nie dbają o te paczki że do mnie dochodziły już rozpadające się i zmięknięte od spodu i to powinna być wina nadawcy. Ale obecne te nowe przepisy są tak absurdalne że nawet nie mozna przyznać żadnej racji poczty. Prościej było by gdy by poczta odmawiała przyjęcie żle zapakopwanych paczek a na tym by nie straciła. Najwyżej idioci i lekceważący nadawcy dostaną nauczke i po problemie.
- Umieszczanie gąbki nasączonej wodą to totalna głupota!!! Gąbka będzie sama obciekać wodą i przez to będzie większa zawilgocenie paczki. Ptak nigdy nie będzie w stanie pobrać wody z gąbki, dodatkowo zwiększona wilgoć przez gąbke sprzyja łatwiejszemu rozwojowi i porzenoszeniu chorób. Niech przedstawiciele i urzedowi arystokraci nowych przepisów sami wsadzą sobie gąbki w usta i pobierają z niej wode.
Tak samo jest z pokarmem, jedzenie podczas transportu się rozsypie i zmiesza się z obchodami. Po pobraniu takiego jedzenia sprzyja gwałtownemu rozwoju salmonelli, kokcylli i innych chorób. Więc potem jako adresaci bedziemy mieli częsciej pretencje do nadawców że gołąb zachorował. Gołebie zazwyczaj w przewożonej paczce z mojego praktycznego punku nigdy nie pobrały jedzenia, więc po co im to jedzenie sypać. To niech przedstawiciele - arystokraci dostaną takie jedzenie to się wreście przekonają.
* Zalety i wady nowych i starych przepisów w praktyce *
- nowym przepisom poczty nie nalezy się żadna zaleta, chociąż częsciowo zaletą jest że chiały umocnić swoje paczki i tak nic z tego nie ma, znowu płacenie za klatki i te materiały.
- stracą potencjalnych klientów to i będą mieli mniej kasy
- przepisy są tak mocno zajechane do przodu, czyżby np ta gąbka nasączona wodą dała coś gołebiom
- zwiększą się koszty bo kupno kłudek, klatek co z kolei zniechęci klientów, czyżby po co ta kłódka jak zaplombowanie tasmą wystarczy
- w klatkach są bardziej agresywne i płochliwe niż w półmroku i w kartonie, klatka zwiększa też ryzyko wyczerpania ptaków, narażają się na zdrowie poprzed krzepanie się w klatce. W kartonie takich agresywnych zachowań nie stwierdziłem, ale już o tym to nawet wspomnieli o tym koledzy wyżej.
- w kartonie jest praktycznie zerowe szanse na okaleczenia i otarcia, kartony mają lepsze tłumienie uderzeń niż klatka.
- w starych przepisach było prościej, dyskretniej ale pewnie czesciej zaniedbywane przez nadawców
- stare przepisy były sensowne niż te rażące nowe przepisy
- w kartonach pakowane przez lekcewarzących nadawców łatwiej ulegały rozpadowi niż klatki.

Napisałem kilka podobnych raportów i emali jak wyżej do władz poczty i zarzadu (tylko sensowniej napisałem w formie listu)

W rozmowie z przedstawicielami kilku mi znanych placówek poczty (lipsko, sienno, rzeczniów, ostrowiec św, bałtów, iłża) nawet pracownicy sami się przyznawali że te przepisy są absurdalne, niektórzy nie wierzyli nowym przepisom i twierdzili że oni nie mogą tych zasad zmienić, od tego jest główny zarząd poczty. Pracownicy dostali takie zlecenia i takie rozkazy musza wykonywac i tyle, nic na lewo. No niestety, sam musiałem dostosować się nowych przepisów.

Obecnie wykonuję samodzielnie paczki dostosowane do nowych przepisów i paczki przyjmują mi w każdej placówce.
Biorę solidny karton lub pudełko, wycinam otwory w nim o średnicy 3cm. Biorę cienką deseczke albo cienką płyte pod spód kartonu. Na każdym rogu daję po listewce na całej wysokości i calość sklejam tasmą. No i mamy pseudo klatke i spełnia swoje zadania ;) Sposób sprawdzony i tani. Same kartony mi nie przyjmowali. Niewiem jak będzie wyglądać przyszlość w świetle poczty polskiej.

PS. Może troche się rozpisałem ale jest pare cennych informacji. Jakl coś to pisać na forum to chętnie odpowiem.

EDIT

Własnie podsumowałem to że władze PP i samorzadowa arystokracja PP nie ma pojęcia o zwierzetach i ich warunkach hodowli, transportu. Najprawdopodobnie nie mieli styczności ze zwierzętami i stąd takie bezsensowne przepisy. Jak by mieli styczność ze zwierzetami i troche praktyki na nich to by o gąbce, kłódce i innych głupotach nie pisali.
Podejrzewam że PP nastawiła się również na zasady weterynarii lub nowych przepisów UE albo na stosunki tak po znajomości np producentami opakowań. Z tego co wiem to mam rodzine w niemczech i austri to mówili mi że u nich takich absurdalnych przepisów nie ma jak nowe zasady w polsce, wymagają tylko tam solidnych kartonów i otworów. Czekam jeszcze na informacje z paryża ale ciocia nie miała nigdy styczności z wysyłaniem i hodowlą zwierząt ale może się coś dowie z poczty. Jak uzbieram więcej informackji, również z zagranicy to dam znać.
Ostatnio nawet pogorszyły się sytuacje wysyłania paczek z gołebiami między sąsiednimi krajami.

Awatar użytkownika
darecki
Kontakt:

Post autor: darecki » sob mar 06, 2010 1:35 pm

Jeśli list do zarzadu poczty napisałeś w takim stylu ,to gwarantuje Ci ,że potraktują Cię POWAŻNIE.............. :idea:

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob mar 06, 2010 3:14 pm

Tak, napisałem w takim stylu ale pominołem kilka wyjąktów zarzucanych na poczte by ich nie obrazić. Tu bardziej napisałem porównanie władz. No bez obrazy ale taka prawda jest.

gondzik
Kontakt:

Post autor: gondzik » sob mar 06, 2010 7:44 pm

POPIERAM arek5959. TO WIELKI CIOS DLA NAS HODOWCÓW!!! WIELU Z NAS ZREZYGNUJE Z WYMIANY PTAKÓW Z KOLEGAMI Z DRUGIEGO KOŃCA POLSKI BĘDZIE TEŻ TRUDNIEJ SPRZEDAĆ PTAKA PRZEZ NETA BO KTO KUPI PTAKA KTÓREGO CENA WZROŚNIE O KLATKĘ I DO TEGO DOJDZIE MOKRY.
arek5959 MOIM SKROMNYM ZDANIEM TWÓJ LIST NIE ZROBI WRAŻENIA NA PP,TO RACZEJ ZADANIE DLA WŁADZ ZWIĄZKOWYCH I KLUBÓW KTÓRE POWINNY STANĄĆ W OBRONIE SWOICH HODOWCÓW

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » sob mar 06, 2010 8:04 pm

gondzik . Każdy jest hodowcą gołębi i ci zrzeszeni jak i nie zrzeszeni. Zastanawia mnie co mają związki lub kluby wspólnego aby interweniować w tej sprawie?
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » sob mar 06, 2010 8:22 pm

Dla hodowców jest to wielka porażka w biznesie i obrotach a także sprzedaży nadwyżek i zakupu brakujących sztuk. No niestety, poczta również straci klientów. A im mniej klientów będzie to tym bardziej podnosić będą ceny za wysylki :shock: Jechać 300km czy 700km po interesującego gołebia to już się nie opłaci. Więc obroty gołebi zostaną ograniczone terytorialnie do pobliskich giełd i targów :shock:
A znowu rozkwit targów i giełdy sprzyja również nie miło dla hodowców bo jest tam dużo niezaufanych handlarzy co potrafią nieżle nakręcić. Targi i giełdy również sprzyjają łatwiejszemu roznoszeniu się chorób i szybszemu wyniszczaniu gołebi.
Ja bym proponował żeby poczta wrescie staneła na nogi i zaczeła działać racjonalnie tak jak przed zmianami.

gondzik
Kontakt:

Post autor: gondzik » sob mar 06, 2010 9:02 pm

Chodzi mi o to ,że związki i kluby są organizacjami, które mają na pewno większą siłę przebicia jak pojedynczy hodowca,a poza tym związki i kluby to przecież MY więc dlaczego nie można w ten sposób wystąpić w naszej sprawie.
Te cuda z wysyłką to nie robota jednego ekologa tylko pewnie jakiejś organizacji dlatego weszły w życie.

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz mar 07, 2010 9:13 pm

Mając chwilke czasu policzyłem że w 2009r wysłałem 73 paczki na sumę 1599zł [posiadam na to przekazy pocztowe]i otrzymałem paczki na sumę w granicach 400zł .Tyle zarobiła poczta polska na mojej osobie .Myślę że poczta miała wielu takich klientów jak ja.W 2010 na pewno tyle nie zarobią
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » ndz mar 07, 2010 9:27 pm

Nie zależy im na klientach ,wolą jakieś pierdoły sprzedawać w okienkach .Nie chwal się publicznie bo urząd skarbowy się za nas weźmie i jeszcze kasy fiskalne nam wpieprzą :lol:
Szukaj a znajdziesz

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » ndz mar 07, 2010 9:47 pm

Napisałem ile poczta zarobiła.Z tymi kasami to byłby poważny problem ,trzeba by było uważać aby gołębie na nie nie n.....y
klub-akrobatyczne.pl

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » ndz mar 07, 2010 11:21 pm

No to tyle zarobiła ale wyobraż sobie że poczta musi z tego dochodu zapłacić za przewożników, sortowników, paliwo i inne opłaty, energie itd. Więc zakładając że z dochodów 1600zł zostaje np 300-400zł ;) Ale wyobrazając sobie że np z usług poczty (wysyłający tylko gołębie) orientacyjnie korzystało np 500 000 hodowców gołebi, wysyłając średnio 70 paczek rocznie w cenie średniej 21zł każda paczka. Daje to nam dochód 735000000zł, z czego poczta zarabia na tym ok 30 do 40% tej sumy. Tak przykładowo obliczyłem na podstawie średnich moich szacunków.
Fakt że w tym roku będą mieli mniej klientów ale już przewidzieli to że mniej zarobią to podniosły ceny wysyłek o kilka %. Znowu na dodatek pojawi się nieućciwy przewożnik konkurencji.
Nom właśnie, kolega zbiter ma racje z tymi sprzedażami w okienkach. Kilka lata temu w poczcie jeszcze nie oferowali takich pierdołów a teraz wraz z czasem zamieniają się w kioski i sklepiki :shock:

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » pn mar 08, 2010 1:11 am

Za tym WSZYSTKIM stoi ( a może leży ) , jakaś wredna baba .
Stoi jej w gardle nasze męskie hobby itp .
============================================================
Przypominam sobie gdy wysyłałem gołębie , głupie uwagi paniusi z okienka przy jej koleżance typu : - czy gołąbek ma co jeść ? , - czy gołąbek ma co pić ? , - czy gołąbek się nie udusi ? .
Tego typu pytania świadczą o wiedzy na temat fizjologi gołębi .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No i najważniejsze : - znowu idziesz do tych głupich gołębi , - nie masz na co wydawać pieniędzy , - znowu gdzieś jedziesz , - znowu ktoś przyszedł , i t p . . .
L. L. ( hetman )

Awatar użytkownika
arek5959
Kontakt:

Post autor: arek5959 » pn mar 08, 2010 11:26 am

Nom właśnie, tak bywa z tymi wrednymi pytaniami na poczcie :shock:

luk_sky
Kontakt:

Post autor: luk_sky » sob mar 13, 2010 12:46 pm

kupiłem ostatnio klatki do wysyłki, oferta na stronie naszego oddziału
http://www.arience.altcafe.pl/golebie/a ... klatki.pdf

są dobre, nie było żadnych problemów na poczcie,
teraz znalazłem tańsze w kształcie trójkąta
http://www.newzooland.pl/index.php?prod ... rod_id=598

co myślicie o tych trójkątnych klatkach ??

ODPOWIEDZ