Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

optimus
Kontakt:

Re: Wysyłka żywych gołębi przez Pocztę Polską

Post autor: optimus » wt lut 23, 2010 8:07 pm

Witam. Żeby każdy starał się tak jak amcane wysyłac ptaki to sądzę że dziś takiego rozporządzenia ze strony poczty by nie było. Poprostu mieli już dosyc obsranych i posklejanych byle jak paczek. Ja jeszcze nigdy nie wysłałem paczki z nadrukami na kartonie typu:papierosu , makaron jajeczny, albo tak jak ostatnio dostałem karton po sobieskiej(za sam karton człowiek jest u mnie skreślony a o zawartosci nie wspomnę bo mnie jeszcze do dziś czepie) Zawsze ale to zawsze rozklejam karton i wywijam go na drugą stronę i na nowo sklejam klejem z pistoletu na gorąco. Pamiętam jak pierwszy rok zacząłem kupywac ptaki poprzez dostawę poczty i pierwszą paczkę -szok-. a mianowicie kartonik a na nim różowe świnki dwie. Sam z poczty wychodziłem czerwony, od tamtej pory dbam o estetykę kartonu i liczę na to że jeśli ktoś dostanie odemnie taką paczkę to postara się sam następnym razem zadbac o to samo.W tym miejscu chciałbym zaapelowac do wszystkich aby starac się przy kupowaniu i rozmowie telefonicznej przed zakupem uczulac potencjalnego sprzedawcę o zaistniałym problemie bo jest wiele osób które nie mają pojęcia że coś takiego jest jak to forum i tak jak poczta jedna po drugiej wprowadza -nakaz estetyki- tak my wyjdźmy na przeciw niej i sami starajmy się o to dbac. Pozdrawiam

do 1962 pleciesz bzdury-poczta nie musi znac tej filozofi a ty jak się nie dostosujesz to będziesz miał swój wybór czyli albo wysyłka w skrzyneczce albo na obsrany targ.
optimus

Awatar użytkownika
MiRasM
Kontakt:

Post autor: MiRasM » wt lut 23, 2010 9:35 pm

Piotrek ( BigGrzyb )...cena tej o której piszę jest w granicach (promocja, typ sklepu, wielkość skrzynki) od 6-16zł...te z allegro musisz zamówić (a może nawet wylicytować) i opłacić przesyłkę...znowu przez pocztę...:), a oni za darmo usług nie świadczą...ale decyzja zawsze zależy do Ciebie...a tak na marginesie dobrze, że się odnalazłeś...pozdrawiam...:)
Przykład takiej skrzynki...wieko dorobisz sam..http://www.logismarket.pl/skrzynie-plas ... 66-cp.html

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lut 24, 2010 8:31 am

Myślę ze moim przesyłkom nic nie można zarzucić ,kiedyś też jak optimus wywracałem karton na czystą stronę ,ale było to uwarunkowane wymaganiami poczty ,gdyż nie przyjmowali przesyłek z nadrukami. jak przestali zwracać uwagę na to to i ja przestałem .Wiem że moje kartony wykorzystywane są wtórnie do wysyłek .Miałem ciekawy przypadek na giełdzie ,patrzę a tu pod stołem stoi mój karton z wysyłki (swoja produkcję zawsze poznam) ,pytam się znajomego skąd go ma? Co się okazało .karton który ja wysłałem w okolice Łodzi ,wrócił z innymi gołębiami do Szczecina.
Żeby wszyscy przykładali się do pakowania to nie było by problemów , a nie jak przyszła do mnie przesyłka z dziurkami robionymi gwoździem :lol:
Szukaj a znajdziesz

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » śr lut 24, 2010 9:53 am

Moje przesyłki idą w bardzo mocnych kartonach po preparatach medycznych, solidnie klejonych i z podwójnym dnem.Wycinam w nich okrągłe dziurki średnicy ok. 2- 2,5 cm., oklejam taśmą pakową i czarnym markerem robię na każdym boku i na górze paczki napis: ostrożnie żywe ptaki.Dzisiaj też nadałem jedną przesyłkę i przyjęto mi ją bez problemu. Rozmawiałem z kierowniczką placówki pocztowej ( koleżanką z podstawówki) i powiedziała, że nowe przepisy powoli wchodzą, ale wiele placówek w terenie stara się, żeby to "powoli" brzmiało dosłownie. Jeżeli jednak dostanie polecenie z centrali, to nie będzie mogła go zignorować i przesyłki w kartonie nie przyjmie. Kiedy centrala się upomni o egzekwowanie przepisu, tego nie wie, a woli się z zapytaniem na ten temat nie przypominać, by nie przyspieszyć sprawy.

edek3
Kontakt:

Post autor: edek3 » śr lut 24, 2010 1:05 pm

Zarządzeniem 128 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z dnia 21 sierpnia
2009r. został wprowadzony Regulamin świadczenia usługi pocztowej Przesyłka
pocztowa na warunkach szczególnych w obrocie krajowym, który obowiązuje od
01.01.2010r. Zgodnie z treścią nowego regulaminu Poczta Polska S.A.
przyjmuje do przewozu i doręczenia przesyłki na warunkach szczególnych w
obrocie krajowym z zawartością żywych roślin, ptaków ozdobnych i domowych.

Informuję, iż zgodnie z § 8 Regulaminem Świadczenia Usługi Pocztowej
Przesyłka Pocztowa na warunkach szczególnych w obrocie krajowym
Przesyłka na warunkach szczególnych musi być odpowiednio opakowana, a w
szczególności:
1) płyny lub gazy należy przesyłać w naczyniach szklanych, plastikowych lub
blaszanych, hermetycznie zamkniętych i włożonych do mocnego pudełka
(skrzynki), wypełnionego dla płynów odpowiednim materiałem wchłaniającym
wilgoć lub tłuszcz tak, aby naczynie z płynem nie mogło przesuwać się oraz
aby w razie uszkodzenia naczynia płyn nie wydostał się na zewnątrz
przesyłki,
2) rzeczy wykonane ze szkła lub z innych materiałów łamliwych i kruchych
należy przesyłać w twardych pudełkach lub koszach wypełnionych materiałem
amortyzującym skutki wstrząsu lub nacisku i wykluczającym przesuwanie się
zawartości wewnątrz opakowania,
3) żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub
skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być
obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie,
aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać
przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz;
nadawca jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z
pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym
wilgoć,
4) żywe rośliny należy przesyłać w opakowaniach umożliwiających dostęp
powietrza i w maksymalnym stopniu ochraniających zawartość przesyłki.

Na chwilę obecną powyższy regulamin nie przewiduje innej możliwości
nadawania żywych ptaków, za prawidłowe opakowanie przesyłki odpowiada
nadawca.
Karton jest opakowaniem, które może ulec wgniecieniu, rozdarciu lub
zniszczeniu w trakcie przewozu w związku z czym rodzaj opakowania przesyłki
został określony w sposób szczegółowy. Pudeło kartonowe nie stanowi
właściwego opakowania służącego do przesyłania żywych ptaków.

Awatar użytkownika
BigGrzyb
Kontakt:

Post autor: BigGrzyb » śr lut 24, 2010 1:33 pm

Oni chyba mają szablon wiadomości który wysyłają do wszystkich. Co do przesyłek od zbitera to nie spotkałem się jeszcze z solidniej wykonanymi kartonami. Sam wielokrotnie ich używałem do dalszej wysyłki.

Awatar użytkownika
amcane
Kontakt:

Post autor: amcane » śr lut 24, 2010 2:38 pm

Najbardziej z tego regulaminu mnie śmieszy ta gąbka nasączona wodą :)
POZDRAWIAM amcane

luk_sky
Kontakt:

Post autor: luk_sky » śr lut 24, 2010 5:09 pm

Gąbka nie ma sensu, odradzam też karmić ptaki przed wysyłką, lepiej je nawet trochę przegłodzić. Gołąb podczas transportu jest w stresie i nie myśli o pokarmie. Wysokich klatek też nie polecam, zdarzało się, że ptaki próbowały podlatywać w wyższym opakowaniu i uszkadzały się.

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr lut 24, 2010 5:16 pm

Latem to porażka .
Chyba że pracownicy poczty będą sami moczyć gąbki na bieżąco .
L. L. ( hetman )

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr lut 24, 2010 5:26 pm

- edek3

Karton jest opakowaniem, które może ulec wgnieceniu, rozdarciu lub
zniszczeniu w trakcie przewozu w związku z czym rodzaj opakowania przesyłki
został określony w sposób szczegółowy. Pudełko kartonowe nie stanowi
właściwego opakowania służącego do przesyłania żywych ptaków.

-------------------------------------------------------------------------------------

- jestem za nowymi opakowaniami , tylko martwi mię ich słaba dostępność ,
Poczta powinna sama prowadzić ich sprzedaż i po kłopocie .
L. L. ( hetman )

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » śr lut 24, 2010 5:32 pm

Albo te opakowania powinny być " zwrotne " .
Pobieram opakowanie na poczcie ( za kaucją ) , a po dostarczeniu paczki doręczyciel zabiera opakowanie z powrotem lub sam oddaję czyste na pocztę i odbieram kaucję .
L. L. ( hetman )

luk_sky
Kontakt:

Post autor: luk_sky » śr lut 24, 2010 6:14 pm

opakowania powinny być dezynfekowane po transporcie, z tego względu wymiana ich na poczcie za kaucją byłaby trudna.
tu są takie pudełka z zamknięciami jak chcą na poczcie
http://allegro.pl/item936913418_klatka_ ... oczta.html

piter
Kontakt:

Post autor: piter » śr lut 24, 2010 6:25 pm

Nie rozumiem czegoś???!!!!! Jak karton może ulec zniszczeniu, wgnieceniu czy czemukolwiek podczas transportu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest przesyłka na WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH ŻYWE PTAKI!!!!!!!!!!! Płacimy pieniądze za to aby obchodzono się z naszymi paczkami jak z jajkiem !!! Coś tu nie gra tak być nie powinno!!!

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lut 24, 2010 6:33 pm

Wiecie kto się z tego cieszy? -producenci tych skrzynek ,poczta nabija im kase
Szukaj a znajdziesz

Janusz3
Kontakt:

Post autor: Janusz3 » śr lut 24, 2010 7:10 pm

Policzyłem koszty takiej klatki
klatka 12 zł najmniejszy rozmiar
przesyłka pobraniowa 21zł do tego trzeba doliczyć koszt kłódki , w czyli wyjdzie grubo ponad 40zł a i jeszcze podczas wysyłki doleci większa waga klatki niż kartonu.

Wysyłka w kartonie dwa gołębie koszt 21 zł
Wysyłka w klatce dwa gołębie ponad 65 zł
klub-akrobatyczne.pl

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » śr lut 24, 2010 8:24 pm

Kolega piter ma rację jest dodatkowa opłata za przesyłkę na warunkach szczególnych, powinni obchodzić się z nimi delikatnie i mogłaby iść w opakowaniu kartonowym, ale my możemy tylko pisać o tym na forum, bo na pewno nic nie zmienimy a pisanie protestów nic nie da każdy otrzyma tę samą odpowiedź zarządzenie Dyrektora itd.………Trudno kupujący dołoży parę zł. za przesyłkę, bo waga będzie wyższa a ja ze swojej strony wydam około 16-17 zł. za opakowanie innego wyjścia nie ma i trzeba się z tym pogodzić. Oczywiście nie będzie warto już sprzedawać gołębi za kilkadziesiąt zł. bo koszt przesyłki przerośnie gołębia.

optimus
Kontakt:

Post autor: optimus » śr lut 24, 2010 8:38 pm

1962 pisze:
optimus pisze:Witam. Żeby każdy starał się tak jak amcane wysyłac ptaki to sądzę że dziś takiego rozporządzenia ze strony poczty by nie było. Poprostu mieli już dosyc obsranych i posklejanych byle jak paczek. Ja jeszcze nigdy nie wysłałem paczki z nadrukami na kartonie typu:papierosu , makaron jajeczny, albo tak jak ostatnio dostałem karton po sobieskiej(za sam karton człowiek jest u mnie skreślony a o zawartosci nie wspomnę bo mnie jeszcze do dziś czepie) Zawsze ale to zawsze rozklejam karton i wywijam go na drugą stronę i na nowo sklejam klejem z pistoletu na gorąco. Pamiętam jak pierwszy rok zacząłem kupywac ptaki poprzez dostawę poczty i pierwszą paczkę -szok-. a mianowicie kartonik a na nim różowe świnki dwie. Sam z poczty wychodziłem czerwony, od tamtej pory dbam o estetykę kartonu i liczę na to że jeśli ktoś dostanie odemnie taką paczkę to postara się sam następnym razem zadbac o to samo.W tym miejscu chciałbym zaapelowac do wszystkich aby starac się przy kupowaniu i rozmowie telefonicznej przed zakupem uczulac potencjalnego sprzedawcę o zaistniałym problemie bo jest wiele osób które nie mają pojęcia że coś takiego jest jak to forum i tak jak poczta jedna po drugiej wprowadza -nakaz estetyki- tak my wyjdźmy na przeciw niej i sami starajmy się o to dbac. Pozdrawiam

do 1962 pleciesz bzdury-poczta nie musi znac tej filozofi a ty jak się nie dostosujesz to będziesz miał swój wybór czyli albo wysyłka w skrzyneczce albo na obsrany targ.
===========================================================================================
OBSRANY targ jest lepszy niż obsrany karton z obsranymi świniami i zawartością .
Taki Cwaniaczek jak ty sam zasrywa rynek i kolegów , a jak ci gówno szkodzi na puder to zajmnij się haftowaniem .

do 1962 Przeczytaj swoje wszystkie posty i okresl się czy jestes za nowymi zmianami czy przeciwko, czy jestes za targowiskami czy wysyłką pocztową bo jak czytam te twoje posty to odnoszę wrażenie jak byś był hodowcą świń a zarazem kimś co chce w kartonach odchowywac młode. Acha jak zaczniesz pisac nowy post to umyj rączki to może coś mądrego napiszesz
optimus

piter
Kontakt:

Post autor: piter » śr lut 24, 2010 9:10 pm

Pod wpływem dzisiejszej dyskusji na ten temat zadzwoniłem do naczelniczki mojej poczty która jest moją znajomą. Przed wczoraj dostała drugie pismo dotyczące wysyłki żywych ptaków i ma kategoryczny zakaz przyjmowania gołębi w kartonach, do tej pory przymykała jeszcze na to oko. Ale poradziła żeby nie poddawać się i wysyłać maile do władz poczty, jeżeli wszyscy solidarnie będziemy to robić powinno to odnieść jakiś skutek. Poradziła aby rzeczowo uzasadniać bezsens nowych przepisów oraz podkreślanie tego że poczta straci wielu klijętów którzy odejdą do konkurencji. Taki argument powinien być najbardziej przekonujący.

wik76
Kontakt:

Post autor: wik76 » śr lut 24, 2010 9:17 pm

Oto chodzi, że konkurencji nie ma. Żywe zwierzęta tylko pocztą można przesłać gdyby była konkurencja to takich warunków by nie wprowadzali.

piter
Kontakt:

Post autor: piter » śr lut 24, 2010 9:24 pm

Zgadza się kolego wik76 ale niedługo może się to zmienić.

Awatar użytkownika
zbiter
Kontakt:

Post autor: zbiter » śr lut 24, 2010 9:28 pm

Wszystko zależy od tego czy będą wysyłki w skrzynkach. Jeśli paru zacznie to wszyscy będą musieli się dostosować i tego się boje
Szukaj a znajdziesz

jack
Kontakt:

Post autor: jack » czw lut 25, 2010 6:25 am

Trafne są sugestie dotyczące pisania maili do władz poczty, nie wiem czy pamiętacie ale podobnie było w czasie wybuchu epidemii ptasiej grypy parę lat temu. Mnie się nasuwa jednak inna myśl : czy nie lepiej by było gdyby stroną w rozmowach z Pocztą Polską był PZHGRiDO ?

1962
Kontakt:

Post autor: 1962 » czw lut 25, 2010 9:11 am

Niech będą opakowania jakie wymaga poczta .
Tylko po co w paczce ma być karma i gąbka nasączona wodą .
L. L. ( hetman )

luk_sky
Kontakt:

Post autor: luk_sky » czw lut 25, 2010 10:43 am

chyba zamienię swoim ptakom poidełka na gąbki :))

krzysiek
Kontakt:

Post autor: krzysiek » czw lut 25, 2010 12:04 pm

Gąbka nasączona wodą jest stosowana przy wysyłce pocztą drobiu. Niektórzy do paczek z drobiem wkładają taż pocięte na ćwiartki jabłko, co przy wysyłce w porze letniej daje ptakom i wilgoć i pokarm. rozumiem zastrzeżenia poczty do wysyłki drobiu w kartonach. Wyobraźcie sobie, co w trasie z takim kartonem zrobi perliczka, indyk lub gęś. Podobnie bezsensem jest wysyłanie w kartonie papugi, którą potem pracownicy poczty muszą ganiać po magazynie. Nie rozumiem jednak, dlaczego do jednego worka z tymi ptakami wrzucać gołębie.

ODPOWIEDZ